Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

poruka: 75
|
čitano: 17.589
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta".
15 godina
offline
Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

Problem s marketingom je da on voli brzat, preuvelicavat, zanemarivat i sl. da bi bolje prodao. Kao i političari, s time da si političari kao Kujunđić mogu dozvoliti da odmah nakon izbora izjave da su te laži bila predizborna obećanja, ali to je druga hrpa katrana....

 

S druge strane zna biti takvih situacija gdje znamo da je nešto štetno i da postoji alternativa koja je "manje" štetna. E sad da li preporućiti ljudima da se probaju prebaciti na manje štetnu soluciju, ako već nemogu potpuno izbaciti štetnu situaciju ili ostavit trenutnu situaciju dok se ne izmisli "neštetna" alternativa, ako?

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 8:20 (Zdravek2008).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

Kada zdravstveno osiguranje ne bi placalo lijecenje srčanog udara, bolest koronarnih arterija i moždanog udara pusacima, bilo bi mi potpuno svejedno sto rade sa sobom. Naravno dok god je to u privatnom prostoru gdje ne mogu stetno utjecati ni na koga drugoga (dakle kod svoje kuce, a ne po kaficima, restoranima, na ulici, itd...). Ovako dolazimo do situacije gdje svi porezni obveznici lijece samoubojice.

Moj PC  
8 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Zdravek2008 kaže...

Problem s marketingom je da on voli brzat, preuvelicavat, zanemarivat i sl. da bi bolje prodao.

 Problem? To je svrha a ne problem :)

15 godina
neaktivan
offline
Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

Evo mene kao pušača e-cigareta. Problem e-cigareta je u tome što mnogi tvrde da su e-cigarete sigurna alternativa klasičnom pušenju, a one su, po meni, samo sigurnija alternativa kao što podaci to i pokazuju. Za pušača cigareta koji neće, nije sposoban, tvrdi da ne može prestati kme, kme, kme (sebe opisujem) bolje je da pari e-cigarete. Za ostale, klonite se e-cigareta, a posebno cigareta. 

Moj PC  
18 0 hvala 0
16 godina
offline
Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

Ovako: Hvala onome ko izmisli e cigaretu!!!!

Nakon cca 20 godina pušenja i nakon bezbrojnih uzaludnih pokušaja da prestanem, došla mi je u ruke ta e cigareta. Pario sam ukupno cca 6 mjeseci i  pomoću toga sam se BEZBOLNO skinuo sa cigareta, a sa parenja još lakše. Ne pušim već 2 godine i 7mjeseci, a ne parim već 2 godine i mjesec dana. U mom slučaju pobjeđuje e cigareta. I naravno da ne mislim da je zdrava, mislim da je zdravija od cigarete i bolje bi  bilo da svi sa cigareta prijeđu na e cigaretu....ali ne ako su ne pušači.

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 10:19 (24v).
Moj PC  
22 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
kerum kaže...

Kada zdravstveno osiguranje ne bi placalo lijecenje srčanog udara, bolest koronarnih arterija i moždanog udara pusacima, bilo bi mi potpuno svejedno sto rade sa sobom. Naravno dok god je to u privatnom prostoru gdje ne mogu stetno utjecati ni na koga drugoga (dakle kod svoje kuce, a ne po kaficima, restoranima, na ulici, itd...). Ovako dolazimo do situacije gdje svi porezni obveznici lijece samoubojice.

 Ti nemaš ni jednu štetnu naviku?

Sljedeći put kad pojedeš nekakav junk food reci sebi - ovo nije u redu, drugi plaćaju moje samoubijanje.

Ili nastavi biti licemjeran.

10 godina
offline
Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

Sjedenje za računalom cijeli dan, fast food, prekomjerna težina itd još više povećava rizik od srčanog udara, moždanog...

 

 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
6 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
kerum kaže...

Kada zdravstveno osiguranje ne bi placalo lijecenje srčanog udara, bolest koronarnih arterija i moždanog udara pusacima, bilo bi mi potpuno svejedno sto rade sa sobom. Naravno dok god je to u privatnom prostoru gdje ne mogu stetno utjecati ni na koga drugoga (dakle kod svoje kuce, a ne po kaficima, restoranima, na ulici, itd...). Ovako dolazimo do situacije gdje svi porezni obveznici lijece samoubojice.

 Po tvojoj blesavoj logici bi i pretile ljude trebali izbaciti iz sustava zdravstvenog osiguranja jer je pretilost vodeći uzrok kardio-vaskularnih bolesti u svijetu, a pogotovo u hrvatskoj.

 

Nadam se da nemaš nikog malo debljeg u obitelji, npr roditelje, baku, djeda. Nadam se da su svi atletičari.

 

Samomrzeći hrvat
12 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Entry Point kaže...

 Po tvojoj blesavoj logici bi i pretile ljude trebali izbaciti iz sustava zdravstvenog osiguranja jer je pretilost vodeći uzrok kardio-vaskularnih bolesti u svijetu, a pogotovo u hrvatskoj.

 

Nadam se da nemaš nikog malo debljeg u obitelji, npr roditelje, baku, djeda. Nadam se da su svi atletičari.

 

 Sportaši (profesionalni) su vrlo rizična skupina. Izbacimo i njih. A oni gadovi koji voze auta? I to dizele! Truju i sebe i druge. Krajnje je vrijeme da se i na Coca Colu i sl. opali porez ko na cigarete! Jučer čitam, jaja su izuzetno štetna, a tek mlijeko....

U biti kad malo razmislim izgleda da je pušenje jedina štetna navika koja uplaćuje ekstra iznose u zdravstveni sustav, tako da mislim da bi pušaći, s obzirom koliko izdvajaju za zdravstvo trebali biti oslobođeni plaćanja osiguranja.

10 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
kerum kaže...

Kada zdravstveno osiguranje ne bi placalo lijecenje srčanog udara, bolest koronarnih arterija i moždanog udara pusacima, bilo bi mi potpuno svejedno sto rade sa sobom. Naravno dok god je to u privatnom prostoru gdje ne mogu stetno utjecati ni na koga drugoga (dakle kod svoje kuce, a ne po kaficima, restoranima, na ulici, itd...). Ovako dolazimo do situacije gdje svi porezni obveznici lijece samoubojice.

 Ajd ostavi se patetike. Smeta ti što se plaća liječenje "samoubojica" al ti ne smeta što država uzima veliku lovu od svake kutije cigareta koja se proda. Da se gleda realno pušači su svakom svojom kutijom kroz xy godina platili svoje liječenje i da se državi ne isplati "posao" sa cigaretama davno bi ih zabranili. Druga je stvar što lova ide ko zna kuda pa je tamo gdje treba nema.

Hoćeš se boriti protiv pušenja onda traži da se zabrani uzgoj duhana, dijeljenje poticaja na duhan, prodaja cigareta itd. Ovo što ti pričaš je pyzdunski. Uzet ćemo lovu od poreznih obveznika i dati nekome da posadi duhan, uzet ćemo od pušača "porez" na svaku kutiju koju kupe, ali nećemo im dati zdravstveno osiguranje jer je pušenje štetno. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
6 godina
protjeran
offline
Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

Ej, vaaaapore  ...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Kako se cigaretasi uznemire, poslije desetljeca uznemiravanja nepusaca polako vam se staje na kraj. Nema licimjernijih ljudi osim mozda glasaca HDZa.
 
12 3 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Kakve veze ima slobodan izbor za zdrastvenom zastitom? Drzava treba sve droge legalizirati, pa se rokajte ljudi. Poslije nema plakanja.
10 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
ddarknessfairyy kaže...

 Ajd ostavi se patetike. Smeta ti što se plaća liječenje "samoubojica" al ti ne smeta što država uzima veliku lovu od svake kutije cigareta koja se proda. Da se gleda realno pušači su svakom svojom kutijom kroz xy godina platili svoje liječenje i da se državi ne isplati "posao" sa cigaretama davno bi ih zabranili. Druga je stvar što lova ide ko zna kuda pa je tamo gdje treba nema.

Hoćeš se boriti protiv pušenja onda traži da se zabrani uzgoj duhana, dijeljenje poticaja na duhan, prodaja cigareta itd. Ovo što ti pričaš je pyzdunski. Uzet ćemo lovu od poreznih obveznika i dati nekome da posadi duhan, uzet ćemo od pušača "porez" na svaku kutiju koju kupe, ali nećemo im dati zdravstveno osiguranje jer je pušenje štetno. 

 Inače u normalnim zemljama koje nisu vukojebine, duhanski porez je upravo namjenjen da pokrije veći rizik od bolesti i samim time i stres na zdravstveni sustav. Dakle, voliš puštiti, onda plati skupo jer će te kad tad toliko i liječenje koštati.

 

Kod nas je to samo grabljenje novaca iz vreće koja se uvijek puni.

Samomrzeći hrvat
5 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
BlueMax kaže...
kerum kaže...

Kada zdravstveno osiguranje ne bi placalo lijecenje srčanog udara, bolest koronarnih arterija i moždanog udara pusacima, bilo bi mi potpuno svejedno sto rade sa sobom. Naravno dok god je to u privatnom prostoru gdje ne mogu stetno utjecati ni na koga drugoga (dakle kod svoje kuce, a ne po kaficima, restoranima, na ulici, itd...). Ovako dolazimo do situacije gdje svi porezni obveznici lijece samoubojice.

 Ti nemaš ni jednu štetnu naviku?

Sljedeći put kad pojedeš nekakav junk food reci sebi - ovo nije u redu, drugi plaćaju moje samoubijanje.

Ili nastavi biti licemjeran.

 Kako jedenje junk fooda steti bilo kome osim onon sto jede? Pusenje steti svima oko pusaca....

12 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa

Hrana nije štetna, ako se uzima umjereno. 

Nije problem u junk foodu, nego u pretilosti koju izaziva prekomjerni unos iste. 

Cigarete su štetne same po sebi, popušio jednu ili 100.

12 godina
offline
Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

Nemoj biti uznemiren. Pojedi par hamburgera i zalij ih colom. Dobro je za živce.

Za sve ostalo nije, ali nema veze. Ko gleda sebe, bitni su drugi.

 
3 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
dva_ujutro kaže...
Kakve veze ima slobodan izbor za zdrastvenom zastitom? Drzava treba sve droge legalizirati, pa se rokajte ljudi. Poslije nema plakanja.

 Ne pričaj gluposti. Psihološki profil nije isti u svih ljudi pogotovo u mlađim generacijama. Koliko teško je klinca od 16-18 godina nagovoriti na nešto? Pogledaj koliko ih samo puši zbog pritiska društva i nekih glupih normi. I onda dobiješ naciju narkomana, kriminala sa slomljenim gospodarstvom i nepostojećim zdravstvenim sustavom.

 

Pa ti legaliziraj. Možda ti dijete, nećak whatever neće biti narkoman, a možda budu svi.

Samomrzeći hrvat
7 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
dva_ujutro kaže...
Kako se cigaretasi uznemire

 uznemirio sam se jer sam mislio da vejpanje ipak nije toliko štetno, nažalost štetnije je nego što sam mislio... ipak dovoljno je dobro kao terapeutsko pomagalo ako se shvati na način da je vejpanje tek prijelaz na život bez oblaka okolo sebe, bilo dimnog, bilo parnog a ne neko stalno rješenje (preopasno)

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
10 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Volos kaže...

Hrana nije štetna, ako se uzima umjereno. 

Nije problem u junk foodu, nego u pretilosti koju izaziva prekomjerni unos iste. 

Cigarete su štetne same po sebi, popušio jednu ili 100.

 Koje gluposti. Popušio ti jednu cigaretu ili sto je isto štetno pojeo ti jedan hamburger ili 100. 

Samomrzeći hrvat
6 godina
protjeran
offline
Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

trebamo paziti na prehranu, jesti malo, većinom povrće, redovito vježbati (aerobne vježbe) pa će se smanjiti rizik obolijevanja od posljedica pušenja. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Volos kaže...

Hrana nije štetna, ako se uzima umjereno. 

Nije problem u junk foodu, nego u pretilosti koju izaziva prekomjerni unos iste. 

Cigarete su štetne same po sebi, popušio jednu ili 100.

 U onome što ti nazivaš "hrana" dokazano postoje stotine kancerogenih sastojaka. Pretilost je jedan problem, štetnost sastojaka sasvim drugi.

Pomfri, naročito onaj iz fast foodova, dokazano uzrokuje impotenciju. Isto kao i pušenje. I sad dođu žderač hamburgera i pušač u doktora i traže Viagru na recept. Ti bi jednome dao da se veseli a drugome ne bi? Vidiš, onaj pušać je godinama zbog svoje štetne navike uplaćivao oghroman novac u zdravstveni sustav, žderač hamburgera i pomfrija nije. A ti bi žderaču dao tableticu a pušaču ne bi? Jel to fer?

7 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Posmatrač kaže...

 Kako jedenje junk fooda steti bilo kome osim onon sto jede? Pusenje steti svima oko pusaca....

 ne šteti obitelji koja će prerano izgubiti pretjeranog konzumenta junk fooda? ne šteti široj zajednici? ne šteti li na kraju krajeva i toj osobi... pretile osobe kao i pušači su bolesni od bolesti ovisnosti i često bolesti koje su vezane na tu primarnu bolest a bolesnim osobama valja pomoći i liječiti ih!

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 11:46 (Louis Pluto).
11 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Pitanje za Doca: vidim da su kasnije korigirali studiju izbacivsi druge rizicne faktore kao prekomjernu tezinu, itd. No, da li su izbacili najvazniji faktor koji je prisutan kod gotovo svih "vejpera": prethodno pusenje? Naime, smatram da bi rezultati bili jos drugaciji da se u obzir uzme samo one koji prije nisu pusili, a sada vejpaju. Jer netko tko je prije pusio i dalje zbog toga ima povecan rizik od odredenih (malignih) oboljenja.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

(sudionik čita, tarzan i dimi. običnu pljugu s punim filtrom, doma punjenu šveranim duhanom. na licu izraz ravnodušja. zemlja se još vrti, iako sam posljednjih 5 ćuna ubacio prije 10 godina. ak to nije perpetuum, ne znam što jest. )

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 11:52 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Nisi dovoljno pozorno čitao, Scott.
Lijepo piše: "...podvrgli su podatke iz istraživanja statističkim korekcijama uzimajući u obzir i druge poznate kardiovaskularne faktore rizika kao što su dob, spol, BMI (indeks tjelesne mase), kolesterol, krvni tlak i pušenje duhana."
Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
6 godina
protjeran
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Great Scott! kaže...
 Jer netko tko je prije pusio i dalje zbog toga ima povecan rizik od odredenih (malignih) oboljenja.

 prije no što ti Dr. Igor odgovori postoje studije o tome da se rizik obolijevanja od malignih bolesti smanjuje postepeno, godinama kod osoba koje su prestale pušiti.

 

nisam guglao ali mislim da se izjednačiš (postotak obolijevanja od karcinoma) s onim tko nikada nije fumao nakon desetak godina od prestanka.

ako imaš pedesetak godina moš pušit slobodno, ionako neš još dugo... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

(sudionik foruma iznenada spoznaje da je već odavno mrtav. eh, sad, što je ovo uokolo je drugi par kobasa. više vuče na pakao nego na čistilište. )

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Posmatrač kaže...

 Kako jedenje junk fooda steti bilo kome osim onon sto jede? Pusenje steti svima oko pusaca....

 Moje pušenje tebi može štetiti jedino ako sjedneš negdje blizu mene netom što sam ugasio cigartu pa ti smrdim.

Tako isto meni smetaju ljudi koji se ne peru redovito, koji jedu sve i svašta pa to iz njih smrdi, oni s odvratnim parfemima...

I to je to, ne možemo mi tu ništa, kao ni protiv glupana, bahatih, licemjera, neodgojenih...

Ja sigurno ne pušim u prostoriji u kojoj ti boraviš, osim ako si svjesno ušao u prostoriju koja je namijenjena pušačima. To je onda tvoj izbor isto kao što je moje samotrovanje moj izbor. Čak neću zapaliti ako si, kao nepušać, došao kod mene doma iako inaće pušim ako djeca nisu doma. 

12 godina
offline
Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

Ono što mene jako zanima, a nisam uspio vidjeti u tekstu: što je s pasivnim pušenjem nas nesretnika koji moramo biti pored vapera? Kod nas na radnom mjestu u zadnjih godinu-dvije negdje 90 posto pušača je prešlo na vaping i sad hodaju po cijelom uredu po cijele jebene dane kao beba s bočicom i cuclaju te uređaje kao da nema sutra. Dakle, to se ne ispušta iz ruke, ja nisam u životu vidio takvu ovisnost jer odjednom je postalo normalno da se to svuda nosi sa sobom. Polako, ali sigurno progurali su nekakvu logiku da ako to više ne smrdi kao tradicionalna cigareta nego miriše na bakine kolače ili vaniliju, onda je posve normalno da se s tom jebenom maglom zadimi pola ureda.

 

Dakle, zanima me kakva je štetnost te pare koju vaperi ispuhuju oko sebe jer po meni to nije normalno ponašanje i namjeravam dići buku oko toga. Samo zato što ne smrdi po duhanu ne znači da moram cijeli dan raditi u magli od šumskog voća.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
14 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice