Puzavac koji pročišćava zagađeni zrak

poruka: 14
|
čitano: 4.043
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Puzavac koji pročišćava zagađeni zrak".
15 godina
offline
Puzavac koji pročišćava zagađeni zrak

od nultog dana sam prvak navijanja za gmo bilje (iako je to intervencija u "prirodni poredak stvari") i svi protivnici toga u nastavku slobodno nek smatraju da su od mene dobili "mrš" i nogom u gujcu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Puzavac koji pročišćava zagađeni zrak
Ajar kaže...

od nultog dana sam prvak navijanja za gmo bilje (iako je to intervencija u "prirodni poredak stvari") i svi protivnici toga u nastavku slobodno nek smatraju da su od mene dobili "mrš" i nogom u gujcu. 

Ovih dana se navršava 40 godina od GMO-produkcije 'sintetske' kopije humanog inzulina koji je danas praktički jedini inzulinski pripravak korišten za liječenje dijabetesa ovisnog o inzulinu (tip 1).
Dakle, svaki inzulin-ovisni  dijabetičar koji je protivnik genetskog modificiranja je - licemjer. Ili neznalica. Pri čemu jedno ne isključuje drugo.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 10:52 (Doc Berecki).
6 godina
offline
Re: Puzavac koji pročišćava zagađeni zrak
GMO je isto prirodni proces...jerbo prava definicija prirode je:
Ljudi i sve što ljude okružuje je priroda...ljudsko ponašanje je prirodni proces

Možda na nekom planetu...među milijardama galaksija... postoje organizmi koji upravo rade ovo što piše u članku:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
7 godina
offline
Re: Puzavac koji pročišćava zagađeni zrak
Doc Berecki kaže...

Ovih dana se navršava 40 godina od GMO-produkcije 'sintetske' kopije humanog inzulina koji je danas praktički jedini inzulinski pripravak korišten za liječenje dijabetesa ovisnog o inzulinu (tip 1).
Dakle, svaki inzulin-ovisni  dijabetičar koji je protivnik genetskog modificiranja je - licemjer. Ili neznalica. Pri čemu jedno ne isključuje drugo.

 možda je samo vrlo, vrlo nesretan...

em ga je snašao dijabetes em su mu sjebali koncepciju emandem nije previše pametan...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
6 godina
offline
Re: Puzavac koji pročišćava zagađeni zrak
Louis Pluto kaže...

 možda je samo vrlo, vrlo nesretan...

em ga je snašao dijabetes em su mu sjebali koncepciju emandem nije previše pametan...

 

Ovi što nisu baš previše pametni su rijetko kada nesretni.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
9 godina
offline
Puzavac koji pročišćava zagađeni zrak

Kaj onda nesmem otvorit prozor dok biljka čisti zrak? Ili ako otvorim prozor onda će molekule pobjeć van pa biljka neće imati što čistiti, ili ove molekule ne struje van uz slobodni protok zraka?

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Puzavac koji pročišćava zagađeni zrak
Ovo je dobro pitanje. Čini mi se da se bilje za čišćenje zraka neće moći pomalo upotrebljavati, poput nekog filtera za zrak u sobi. Ako se njima zasade travnjaci u gradu, onda bi zrak mogao biti ponešto čistiji.
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Puzavac koji pročišćava zagađeni zrak

Ovo su prva istraživanja, prvi rezultati i prve smjernice o tome u kojem pravcu treba ići.
Već se krenulo na modifikacije za dobivanje GM-biljaka koje će razgrađivati formaldehid na neopasne, pa i korisne sastojke.
Pitanja o korisnosti takvih istraživanja bila bi primjerena jedino ako bi ona sama sebi bila cilj i ne bi bila tek korak prema većoj, široj i boljoj primjenjivosti početnih rezultata.
Da, vjerujem kako će na tragu ovih rezultata jednom biti moguće saditi cijele parkove pa i cijele šume GM-raslinja koje će kao i prije udisati ugljični dioksid i davati nam kisik, a osim toga i udisati desetke vrsta štetnih plinovitih kemikalija iz gradskog zraka i zauzvrat proizvoditi korisne kemijske spojeve.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Puzavac koji pročišćava zagađeni zrak
svjetlosni_mikroskop kaže...

Kaj onda nesmem otvorit prozor dok biljka čisti zrak? Ili ako otvorim prozor onda će molekule pobjeć van pa biljka neće imati što čistiti, ili ove molekule ne struje van uz slobodni protok zraka?


Ideja o kontinuiranom provjetravanju stana je dobra osim kada je vani -15°C , a u stanu se i dalje nakupljaju pare benzena ili kloroforma.
Btw, povremeno strujanje zraka u prostoriji u kojoj je biljka-pročistač jest dobra stvar, osim ako ne staviš cijelu biljku na roomba-usisavač, pa da kruži prostorijama i tako hvata one dijelove prostora u kojima su plinovi-zagađivači zaostali zbog slabog strujanja.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
15 godina
neaktivan
offline
Puzavac koji pročišćava zagađeni zrak

Sad će Evropska komisija donijeti regulativu šđžčć-1234567890, kojom se propisuju dvije tegle zlatnog stafilokoka puzavca (nadajmo se da će i oni na vrijeme uočiti grešku) po prostoriji.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Puzavac koji pročišćava zagađeni zrak
Doc Berecki kaže...
Louis Pluto kaže...

 možda je samo vrlo, vrlo nesretan...

em ga je snašao dijabetes em su mu sjebali koncepciju emandem nije previše pametan...

 

Ovi što nisu baš previše pametni su rijetko kada nesretni.

 Pamet je po definiciji sposobnost riješavanja problema, valjda ak si pametan onda nisi nesretan, ili samo misliš da si pametan, jer je očito da nisi u stanju riješit svoje probleme.

Inače mi je poznata ta defetistička priroda intelektulaca koji domišljaju velike stvari,a nisu u stanju riješit banalne životne problem da bi eto jednostavno bili sretni u životu.

mislim da nije toliko stvar pameti koliko je stvar nedostatka muda, tj hrabrosti, što je možda još i gore ;=)

Time waits for no man.
15 godina
offline
Re: Puzavac koji pročišćava zagađeni zrak
Doc Berecki kaže...
Ajar kaže...

od nultog dana sam prvak navijanja za gmo bilje (iako je to intervencija u "prirodni poredak stvari") i svi protivnici toga u nastavku slobodno nek smatraju da su od mene dobili "mrš" i nogom u gujcu. 

Ovih dana se navršava 40 godina od GMO-produkcije 'sintetske' kopije humanog inzulina koji je danas praktički jedini inzulinski pripravak korišten za liječenje dijabetesa ovisnog o inzulinu (tip 1).
Dakle, svaki inzulin-ovisni  dijabetičar koji je protivnik genetskog modificiranja je - licemjer. Ili neznalica. Pri čemu jedno ne isključuje drugo.

 

'Ajmo ne ici u ekstreme.

Problem sa GMO-om nije crno-bijel kako ga cesto zele prikazati  pro-GMO strana  i anti-GMO

 

GMO je iznimno siroko podrucje koje se ne moze podvuci pod samo jedan primjer (u ovom slucaju inzulina).

 

Konkretan primjer, ako cemo o poljoprivredi, GMO usjevi nisu po nicemu opasni. Medjutim, roundup pesticidi koji se koriste za GMO kulture su itekako pogubni za non-GMO kulture. Zemljista tretirana takvim pesticidima su neupotrebljiva po nekoliko godina bilo kojoj non-GMO  kulturi (ako se dobro sjecam rijec je o doslovno zasoljavanju zemljista,  al ispravite me ako grijesim). Dodajmo tome, da prilican broj GMO kultura su sterilne, dakle tko god se odluci jednom zasaditi/zasijati  GMO, prakticno je vezan ko' telekomovim ugovorom za one divne ""non-profit i altruisticne"" (<--dupli navodnici)  kompanije kao sto su Monsanto i ekipa.

 

Dakle jos jednom, nista nije crno ili bijelo.

 

P.S.

Pozdrav od roditelja dijeteta dijabeticara  tip 1.

 

 

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
6 godina
offline
Re: Puzavac koji pročišćava zagađeni zrak

"Ajmo ne ici u ekstreme...." -- ...i onda ode u ekstreme: ja o GM-biljkama, a on o Monsantu, pesticidima, pa malo zasoljavanje zemljišta (netočno!), pa pogubnost pesticida za non-GMO kulture (netočno!), itd.
Ajmo se dogovoriti da budemo dosljedni: ako ne idemo u ekstreme, onda ne idemo :-)
- - -
"GMO je iznimno široko područje..." -- Nije. Nasuprot tome, u znanstvenom smislu vrlo je usko i jasno ograničeno na područje genetske modifikacije organizama. A to kako će se GM-tehnologija primjenjivati u praksi - e, to jeste široko područje. I posve je neovisno o samoj GM-tehnologiji.
- - -
"GMO usjevi nisu po ničemu opasni" -- Kao ni GM općenito. Nema opasnosti. Dokazano. I to je sve što o genetskom modificiranju treba znati. Sve više i iznad toga nije stvar GM-tehnologije i znanosti nego drugih tehnologija i ne-znanstvenih stvari: pohlepe za novcem, monopolizacije, nelegalnih tržišnih natjecanja, pa i teorija zavjere, a možda i realnih zavjera. No to ne mijenja poantu da je GM korisna i bezopasna tehnologija. Posve bijela, nimalo crna.
To što se kotač nalazi na tenku koji gazi nevine ljude, ne znači da u vezi izuma kotača stvari nisu sasvim crne ili bijele. Kotač je bijel. Neke druge stvari su crne.
- - -
"Pozdrav od roditelja djeteta dijabetičara..." -- Uzvratio bih ti pozdrav, da je zaista pozdrav, a ne nepotrebni sarkazam i jeftino iskorištavanje emocija umjesto argumentacije u raspravi  :-)

 

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 23:00 (Doc Berecki).
15 godina
offline
Re: Puzavac koji pročišćava zagađeni zrak
Doc Berecki kaže...

"Ajmo ne ici u ekstreme...." -- ...i onda ode u ekstreme: ja o GM-biljkama, a on o Monsantu, pesticidima, pa malo zasoljavanje zemljišta (netočno!), pa pogubnost pesticida za non-GMO kulture (netočno!), itd.
Ajmo se dogovoriti da budemo dosljedni: ako ne idemo u ekstreme, onda ne idemo :-)
- - -
"GMO je iznimno široko područje..." -- Nije. Nasuprot tome, u znanstvenom smislu vrlo je usko i jasno ograničeno na područje genetske modifikacije organizama. A to kako će se GM-tehnologija primjenjivati u praksi - e, to jeste široko područje. I posve je neovisno o samoj GM-tehnologiji.
- - -
"GMO usjevi nisu po ničemu opasni" -- Kao ni GM općenito. Nema opasnosti. Dokazano. I to je sve što o genetskom modificiranju treba znati. Sve više i iznad toga nije stvar GM-tehnologije i znanosti nego drugih tehnologija i ne-znanstvenih stvari: pohlepe za novcem, monopolizacije, nelegalnih tržišnih natjecanja, pa i teorija zavjere, a možda i realnih zavjera. No to ne mijenja poantu da je GM korisna i bezopasna tehnologija. Posve bijela, nimalo crna.
To što se kotač nalazi na tenku koji gazi nevine ljude, ne znači da u vezi izuma kotača stvari nisu sasvim crne ili bijele. Kotač je bijel. Neke druge stvari su crne.
- - -
"Pozdrav od roditelja djeteta dijabetičara..." -- Uzvratio bih ti pozdrav, da je zaista pozdrav, a ne nepotrebni sarkazam i jeftino iskorištavanje emocija umjesto argumentacije u raspravi  :-)

 

 

Ocito me nisi shvatio, iako ne vidim gdje nisam bio jasan.

 

Kazem da GMO kao takav nije opasan po zdravlje ljudi, slozis se sa mnom, ali me svjedno trpas u teoreticare zavjere.

 

Kazem da je GMO siroko podrucje, kazes da nije, ali slozis se samnom da primjena GMO-a je siroko podrucje (valjda GMO i primjena GMO-a su nepovezane stvari?)

 

Naglasim da GMO pesticidi su cesto zanemarana stavka prilikom govora o GMO-u, no s obzirom da nisam iznio dokaze za tu tvrdnju, to cu shvatiti kao svoju gresku pa cu je ovog puta poduprijeti sa izvorima gdje sam to procitao ( link1, link2)

 

I nakraju, ono sto me je iskreno zaboljelo, pozivas me na iskoristavanje emocija pri spomenu svog djeteta dijabeticara, a da pritom nisi ni pomislio da sam to naveo kao zahvalnost znanosti sto mi je spasila zivot djetetu.

 

 

Ne znam, mozda sam krivo iscitao tvoj upis, al osjecam da tvoj odgovor jednostavno nije bio primjeren.

 

 

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice