QNAP HS-453DX-4G-EU SilentNAS - Ušminkani kućni sk

poruka: 8
|
čitano: 3.977
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "QNAP HS-453DX-4G-EU SilentNAS - Ušminkani kućni sk".
16 godina
odjavljen
offline
QNAP HS-453DX-4G-EU SilentNAS - Ušminkani kućni sk

Citao sam ovo u tiskanom izadnju i nikako se ne mogu oteti dojmu da je 10gb mrezna ovdje uzasan overkill. Tu se radi o samo 2 diska i tesko da bi se opsluzivao neki enorman broj korisnika pa da bi takvo mrezno sucelje doslo do izrazaja. A ako se ide na SSD-ove onda si jako ogranicen kapacitetom jer ih ide samo 2 unutra.

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
QNAP HS-453DX-4G-EU SilentNAS - Ušminkani kućni sk

Plastična fronta (i bokovi, koliko vidim) i plastičarija od ladica?! I onda žveknu 6k kuna!? Ne znam što nudi Synology (vjerojatno isto nešto ovako precijenjeno), ali ovo je ludilo.

Svi bi bili Jabuka po cijeni, a ne bi ponudili ni pola kvalitete kod izrade.

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: QNAP HS-453DX-4G-EU SilentNAS - Ušminkani kućn
Friday kaže...

Citao sam ovo u tiskanom izadnju i nikako se ne mogu oteti dojmu da je 10gb mrezna ovdje uzasan overkill. Tu se radi o samo 2 diska i tesko da bi se opsluzivao neki enorman broj korisnika pa da bi takvo mrezno sucelje doslo do izrazaja. A ako se ide na SSD-ove onda si jako ogranicen kapacitetom jer ih ide samo 2 unutra.

 

Idu četiri SSD-a (2x SATA, 2x M.2 SATA).

Never put Dolby on snake detectors.
16 godina
neaktivan
offline
Re: QNAP HS-453DX-4G-EU SilentNAS - Ušminkani kućn
4x 500MB/s je dovoljno da zasiti 10Gbit/s
2TB SSD je po 1800kn tako da je moguce ovo uredno popunit... nije isplativo kao s hdd ali je moguce...
16 godina
odjavljen
offline
Re: QNAP HS-453DX-4G-EU SilentNAS - Ušminkani kućn
Davor kaže...
Friday kaže...

Citao sam ovo u tiskanom izadnju i nikako se ne mogu oteti dojmu da je 10gb mrezna ovdje uzasan overkill. Tu se radi o samo 2 diska i tesko da bi se opsluzivao neki enorman broj korisnika pa da bi takvo mrezno sucelje doslo do izrazaja. A ako se ide na SSD-ove onda si jako ogranicen kapacitetom jer ih ide samo 2 unutra.

 

Idu četiri SSD-a (2x SATA, 2x M.2 SATA).

 

Znam, ali daleko smo od toga da m.2 pocnemo koristiti kao mrezni storage

 

wifi kaže...
4x 500MB/s je dovoljno da zasiti 10Gbit/s
2TB SSD je po 1800kn tako da je moguce ovo uredno popunit... nije isplativo kao s hdd ali je moguce...

 

Je, i onda za 10k kn imas 4TB mreznog storage-a.

Freak Show Inc.
16 godina
offline
QNAP HS-453DX-4G-EU SilentNAS - Ušminkani kućni sk

To nije NAS nego overpriced multimedijska igračka za dnevnu sobu.


Za NAS su još uvijek enterprise SSD-ovi preskupi (1TB košta kao taj cijeli nas, a 1TB prostora je smijuria) i prerizični (začudo imaju još uvijek veći faktor fail-a od enterprise NAS tvrdih diskova).

Tko već treba NAS razmislit će o normalnim diskovima i ladaicama, koje začudo koštaju isto ili jeftinije od ovoga. 
Npr ovaj takozvani "NAS",  košta kao Synology DS918+ ili čak DS1019+ (u koje ubodeš 5 x 10TB NAS Red diskova i imaš 40TB mjesta)

 

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: QNAP HS-453DX-4G-EU SilentNAS - Ušminkani kućn
Friday kaže...

Citao sam ovo u tiskanom izadnju i nikako se ne mogu oteti dojmu da je 10gb mrezna ovdje uzasan overkill. Tu se radi o samo 2 diska i tesko da bi se opsluzivao neki enorman broj korisnika pa da bi takvo mrezno sucelje doslo do izrazaja. A ako se ide na SSD-ove onda si jako ogranicen kapacitetom jer ih ide samo 2 unutra.

 

A s obzirom na cijenu 10gb adaptera, vjerojatno ta, ne tako skoro iskoristiva kartica, čini solidan dio cijene.

Bolje da su stavili dvije 1gb kartice, sa teamingom

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
odjavljen
offline
Re: QNAP HS-453DX-4G-EU SilentNAS - Ušminkani kućn
segregator kaže...

 

A s obzirom na cijenu 10gb adaptera, vjerojatno ta, ne tako skoro iskoristiva kartica, čini solidan dio cijene.

Bolje da su stavili dvije 1gb kartice, sa teamingom

 

Slazem se sa navedenim. I nekako mi je cijeli uredjaj "nit sim nit tam". Ili ces ga koristiti kao mrezni storage ze heavy usage ili ce ti biti media player. Nitko pri zdravoj pameti nece kupiti uredjaj da bude i jedno i drugo. Totalno mi je nekako "ajmo sad natrpat svasta unutra samo da lista ficera bude sto veca". Dobro da nisu jos i pojacalo za slusalice stavili...

Freak Show Inc.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice