Raspberry Pi u manjem i jeftinijem izdanju - Model

poruka: 10
|
čitano: 3.518
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Raspberry Pi u manjem i jeftinijem izdanju - Model".
15 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi u manjem i jeftinijem izdanju - Model

Velika je steta da su mu smanjili ram. Vec dugo se prizeljkuje da RPi dobije 2gb, a sad ovo. To je prava steta... Sve drugo ftw! 

davor07
 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Raspberry Pi u manjem i jeftinijem izdanju - M
davor07 kaže...

Velika je steta da su mu smanjili ram. Vec dugo se prizeljkuje da RPi dobije 2gb, a sad ovo. To je prava steta... Sve drugo ftw! 

LOL, modelu A je RAM poduplan. Aktualni model B ima 1GB.

7 godina
offline
Raspberry Pi u manjem i jeftinijem izdanju - Model

zanimljivo piše a+ i na ovome šta oćito nije broadcom ćip, ili je samo drugo pakiranje? neki info?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Raspberry Pi u manjem i jeftinijem izdanju - M
dabar_solta_V2 kaže...

zanimljivo piše a+ i na ovome šta oćito nije broadcom ćip, ili je samo drugo pakiranje? neki info?

Kriva uvodna slika - to je Pi Model A+ V1.1, tu je Micronov RAM stavljen na Broadcomov SoC.

 

Na ostalima je Pi 3 Model A+, gdje je Broadcomov čip s heatspreadeom s gornje strane, a Elpidin RAM je s donje strane PCB-a.

14 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi u manjem i jeftinijem izdanju - Model

Samo jedno brzinsko pitanje, gdje se u Hrvatskoj moze kupiti Raspberry Pi 3 model B+ za protuvrijednost 35$? Ukoliko je odgovor apsolutno nigdje onda bih molio ukoliko netko ima provjerenu info i link na trgovinu gdje se najpovoljnije moze nabaviti. Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Raspberry Pi u manjem i jeftinijem izdanju - M

Vjerojatno nigdje. Osobno, jedino što sam od Raspberryja kupio su Zero i Zero W - kupio sam to od Kiwi Electronics. Mislim da su tada imali najnižu cijenu s dostavom. Uglavnom, mislim da možeš zaboraviti na te "svjetske" cijene. 35 dolara? Prije 40 eura plus poštarina.

14 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi u manjem i jeftinijem izdanju - Model

Hvala na odgovoru, pretpostavljao sam, ali sm ipak htio biti siguran. Ono sto je jos ludje je da na sluzbenoj stranici za Raspberry Pi kad ides potraziti mjesto za kupnju u padajucem izborniku uopce nema Hrvatske. U Chipoteci je po cca 390,00kn sto ispada 60$. Mislim da bi prilikom pisanja najava proizvoda za koje se zna da ih je nemoguce/tesko kupiti kod nas najbolje bilo izostaviti cijenu ili napisati puta dva plus PDV.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi u manjem i jeftinijem izdanju - M
gollumri kaže...

Hvala na odgovoru, pretpostavljao sam, ali sm ipak htio biti siguran. Ono sto je jos ludje je da na sluzbenoj stranici za Raspberry Pi kad ides potraziti mjesto za kupnju u padajucem izborniku uopce nema Hrvatske. U Chipoteci je po cca 390,00kn sto ispada 60$. Mislim da bi prilikom pisanja najava proizvoda za koje se zna da ih je nemoguce/tesko kupiti kod nas najbolje bilo izostaviti cijenu ili napisati puta dva plus PDV.

Pricekaj neki popust. Ja sam pred par mjeseci kupio na popustu u Chipoteci.

A njuskalo?

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
7 godina
offline
Re: Raspberry Pi u manjem i jeftinijem izdanju - M
naruci na seeedstudio i nadaj se da neće zapet na carini mislim da je tamo oko 45$
16 godina
moderator
online
Raspberry Pi u manjem i jeftinijem izdanju - Model

Sad je neka akcija u Chipoteci - možda će nekome biti interesantno. Raspberry Pi 3 Model B za 309 kuna, Zero W za 149 kuna. Traje do kraja godine (ili do isteka zaliha).

 
1 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice