Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih će se

poruka: 21
|
čitano: 6.957
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih će se".
15 godina
offline
Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih će se

mogu oni raspisat i cijeli gigaherc kad HD materijala nema. sve HD sadržaje što itko gleda su preko neta.

Moj PC  
4 2 hvala 0
8 godina
offline
Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih će se

moram priznati da će mi nedostajati desetljeće eksperimentalnog emitiranja hd-a.

 
26 0 hvala 0
14 godina
offline
Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih će se

Interesantno, TV je kao profi medij, kvaliteta kamera i slicno, a onda YT i fejs vrte razne slikovno kvalitetnije materijale od bilo koje TVe .... jednostavno TV je medij koji lagano odlazi u ropotarnicu povijesti...

 

svim TV kucama  je je dovoljno da naprave LIVE YT kanal.. pa ako su kvalitetni gledati ce se koga zanima.. i reklamirati preko linkova i reklama. Ja se ne sjecam kad sam nesto gledao na TV

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 7:56 (bus).
 
15 1 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih će se

Koga to još zanima već je treća godina da sam na 4K!

 

Pa i svjetsko nogometno prvenstvo 2018 se gledalo u 4K i to još u HDR!

 

Pregazilo vas vrijeme i to još prije jedno desetak godinica.

 

Jer još malo i više neće biti niti Full HD TV u prodaji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 9:21 (dinkomat).
 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih će se

Znači da pripremim novce za FHD TV?

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
9 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih ć
memulica kaže...

Znači da pripremim novce za FHD TV?

 sad bi ti odmah generaciju preskočio. prvo HD Ready TV

16 godina
offline
Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih će se

Imam HD ready, ali od danas štedim za FHD. Ipak je raspisan natječaj, pa se nadam za 5 godina skupit pristojnu cifru

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
9 0 hvala 1
15 godina
offline
Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih će se

Mene dijete od 6 godina pitalo zašto je na telki lošija slika nego na kompu....

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih ć
goodie kaže...

Mene dijete od 6 godina pitalo zašto je na telki lošija slika nego na kompu....

 TV ima staru grafičku

15 godina
offline
Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih će se

natječaji se raspisuju radi otimanja love. boli njih dupe za sadržaje i razlučivost. ukrusima su važne jedino plaće + uskrsnice + božićnice + regresi + dnevnice + stalne pauze > sve ono o čemu realan sektor ne može u pravilu niti sanjati. za njih je FHD fina hrskava delikatesa ili fuka hrvoje darinku. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih ć
Zna li se najvažniji podatak, bitrate kanala?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih će se

Meh..  imam FHD TV skoro 10 godina, a zadnjih godinu i pol i 4k TV u drugoj sobi - gledam u punoj razlučivosti Netflix i YT, a za ostalo me ionak nije briga (naš TV sadržaj je ubi bože..).

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih će se

Meanwhile, japanci su prošle godine dobili stalni 8k TV kanal

Red tuge, red bijesa
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih ć
bus kaže...

Ja se ne sjecam kad sam nesto gledao na TV

 Ja sam gledao HTV1 tu i tamo, i moram priznati da su im emisije i dokumentarci odlični...

Npr. džaba mi 100 pročitanih članaka o svemiru, kad mi jedan dokumentarac od 50 min sinkroniziran na hr svemir prikaže dočara i vizualizira puno bolje i kvalitetnije

9 godina
offline
Re: Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih ć
Samo se vi smijte, kad uvedu HD sadržaj ne gine nam preplata (harač) od 150kn mjesečno. Jer nude "kvalitetniji" sadržaj.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih ć

Između 3 i 5 Mbit/s, HEVC, 1080p50.

 

https://www.hakom.hr/UserDocsImages/2019/radio_komunikacije/nat_dok_M1_M2_L1.rar

 

Multipleks M1 može raditi u DVB-T tehnologiji uz upotrebu MPEG-2 kodiranja do isteka prijelaznog razdoblja sa programskim sadržajima multipleksa MUX A i MUX B, odnosno sukladno Zakonu o elektroničkim medijima, u SD kvaliteti uz obaveznu upotrebu statističkog multipleksiranja.

 

Prijelazno razdoblje započinje početkom emitiranja multipleksa M2 u pojedinoj digitalnoj regiji te traje sve do trenutka prelaska odašiljanja multipleksa M1 na sustav DVB-T2 sa standardom kodiranja H.265/HEVC.

 

Nakon isteka prijelaznog razdoblja multipleks M1 mora u potpunosti prijeći na odašiljanje digitalne zemaljske televizije za slobodan prijam programa u javnosti na sustav DVB-T2 (sa standardom kodiranja H.265/HEVC).

 

Multipleks M2 mora započeti s radom najkasnije 31. listopada 2019. i to barem u digitalnoj regiji D4 te postići punu pokrivenost najkasnije do 1. lipnja 2020.

 

U prijelaznom razdoblju multipleks M2 mora bez naknade prenositi sve programske sadržaje koji su dostupni u HD kvaliteti nakladnika iz multipleksa MUX A, MUX B i MUX D, odnosno sukladno Zakonu o elektroničkim medijima, sve do trenutka prelaska odašiljanja multipleksa M1 na sustav DVB-T2 sa standardom kodiranja H.265/HEVC u pojedinoj digitalnoj regiji.

 

Najmanji broj programa čiji prijenos mora biti omogućen:

M1: 8 (1080p50) // programi državne razine

M2: 3 (1080p50) te 4 (1080p50, 720p, 540p ili 576i*) // programi državne, regionalne i lokalne razine

*ako se koristi SDTV 576i, predviđa se uporaba H.264/AVC kodiranja

 

Mogući ukupni tokovi podataka ovisno o parametrima [Mbit/s]: 23.87, 24.97, 27.30, 27.60, 28.09, 29.97, 30.71, 32.11, 33.18, 36.52, 36.57, 41.08.

8 godina
offline
Re: Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih ć
Ajar kaže...

ukrusima

 

13 godina
offline
Re: Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih ć
Grbi94 kaže...

 Hvala na iscrpnom odgovoru.

Ali pobogu čemu .rar ekstenzija? Možda Hakomovci oće pokazati da su tehnološki superiorni pa koriste učinkovitiju kompresiju?

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
8 godina
odjavljen
offline
Re: Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih ć
Već se zna tko je ovo dobio.
Samo još glupa hrvatska javnost to treba doznati, a prije toga je potrebno napravit ovu malu predstavu zvanu "natječaj".
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih ć
Glavas_ZG kaže...
Već se zna tko je ovo dobio.
Samo još glupa hrvatska javnost to treba doznati, a prije toga je potrebno napravit ovu malu predstavu zvanu "natječaj".

 Haha, polako! 

Nisu ovo nikakve teorije zavjere :D

To je normalni, zakonom propisan postupa , i vjerojatno je već sa svim zainteresiranima već dogovoreno što i kako. I vjerojatno je napravljeno dosta multuipleksa da ih svi zainteresirani dobiju. Ili bar većina.

Sebe slobodno nazivaš glupim, al nemoj baš svu hrvatsku javnost 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
offline
Re: Raspisan natječaj za multiplekse preko kojih ć
izgleda da HTV ide na 8K...radi nas koji volimo gledati prijenos sabora
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice