Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto

poruka: 132
|
čitano: 30.911
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto".
10 godina
offline
Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto

Volim ljude

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
8 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
UltrasVinkovci kaže...

Ada nije losa, ali je isto tako daaaleeko od toga da se moze kao plativno sredstvo koristiti.

Možeš to pojasniti? Stvar politike ili dizajna? Da li je XRP stvarno bolji kao valuta ili je jednostavno moment na njegovoj strani?

Amenoum
10 godina
online
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
U tijeku je slom tržišta kriptovaluta. Ne mogu ni apdejtat cijene koliko padaju. Užitak za gledati.
Nadglednik dina
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
Entry Point kaže...
U tijeku je slom tržišta kriptovaluta. Ne mogu ni apdejtat cijene koliko padaju. Užitak za gledati.

Jedni gledaju, drugi investiraju...

 

Ima stara izreka: "the time to buy is when there's blood in the streets.".

 

Tko preživi nekoliko crasheva brzo ogugla na takve stvari i postane mu jasno da su dio normalnog ciklusa. Dovoljno se sjetiti ne tako davnog ožujka 2020., tada tko je kupovao dok su mnogi vikali da je došao kraj svega i burze kakvu znamo je samo 6 mjeseci kasnije postao financijski bogat čovjek.

 

Idemo za potrebe statistike  zabilježiti ovaj dan, pa vidjeti kako će se situacija razvijati dalje i je li pametnije bilo gledati ili kupovati.

 

24.01.2022. (sve u $)

 

BTC 33.238,22

ETH 2.197,28

BNB 339,66

ADA 0,9643

XRP 0,563

SOL 82,06

LUNA 59,97

DOGE 0,1278

DOT 16,12

AVAX 56,09

SHIB 0,00001909

MATIC 1,32

ATOM 30,58

CRO 0,3332

LTC 99,55

LINK 13,77

UNI 9,79

NEAR 9,71

ALGO 0,834

TRX 0,05172

BCH 265,43

FTM 1,93

FTT 31,88

XLM 0,1756

ICP 19,16

LEO 3,55

HBAR 0,1887

MANA 1,83

ETC 22,08

 

14 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr

Meni je najgori bia onaj 2017. na 18. pa nadalje. Samo san ostavia sve na walletu, unpluga se iz vijesti, svega, do 2020. Jedini način za ono preživit :D

7 godina
offline
Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto

Chartove ne gledam, samo svaki ponedjeljak login u binance i kupim btc/eth za para koliko sam spreman izgubit. Jedino kad bude baš neki veći pad (kao i sada) onda kupim još malo više i to je to.

Vidimo se za 5-10god.

 
1 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
Entry Point kaže...
U tijeku je slom tržišta kriptovaluta. Ne mogu ni apdejtat cijene koliko padaju. Užitak za gledati.

 Slom tržišta bi bio kad bi se raspali stablecoini popu Tethera (USDT). Ovo je dobar potop, tu nema dileme, ali nije slom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 18:06 (EXIMO).
12 godina
neaktivan
offline
Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto

Znam da nije poželjno spominjati, ali kako pratim malo šire tržište onda vidim i širinu korekcije.

 

NASDAQ100 -5% u manje od 24h, to je još "obrisanih" nekakvih 500 mlrd.$.

 

Apple -4.6%

Netflix novih -11%

Microsoft -6.5%

Rivian (za kojeg se tuklo do prije koji mjesec po 120-140$, a špica mu je bila 172$ prije dva mjeseca) -14% i eto ga na 55$

AMD -9%

NVIDIA -10%

TSLA -9%

 

BTC -2% 

 

Ok, nije fer usporedba, kripto ipak radi bez prestanka 24h. 

 

EDIT: malo grafova, NASDAQ100 6mj vs 36mj. Djeluje strašno na 6mj., ali kad se gleda na 36mj. vidi se da smo sada vrlo blizu velikom padu koji smo imali kad je krenula korona. Sada imamo inflaciju + korona + USA-Rusija-Ukrajina. Biti će lijepih prilika za investiranje ove godine.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 18:31 (mzopg).
 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
mzopg kaže...

Znam da nije poželjno spominjati, ali kako pratim malo šire tržište onda vidim i širinu korekcije.

 

NASDAQ100 -5% u manje od 24h, to je još "obrisanih" nekakvih 500 mlrd.$.

 

Apple -4.6%

Netflix novih -11%

Microsoft -6.5%

Rivian (za kojeg se tuklo do prije koji mjesec po 120-140$, a špica mu je bila 172$ prije dva mjeseca) -14% i eto ga na 55$

AMD -9%

NVIDIA -10%

TSLA -9%

 

BTC -2% 

zanimljivo

 

u prvom dijelu posta u kratkoročnom periodu daješ usporedbu gdje je btc u 24h -2%, a izabrane dionice sve više od toga u padu

 

a onda u drugom dijelu posta mudro ne daš usporedbu, jer bi se vidjelo da su dionice u aktualnom padu legle za cca 16%, dok je btc lego za skoro pola svoje vrijednosti

dakle kad treba pokazat cherrypickanu kratkoročnu sliku gdje je btc pao samo 2% onda stavljaš usporedbu, ali je pažljivo izbjegavaš kad treba pokazat da je pad btc i ukupno kripto tržišta daleko veći od dionica

nice

 

i onda se čudiš kad te se prozove da bereš trešnje 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
picajzla0707 kaže...
mzopg kaže...

Znam da nije poželjno spominjati, ali kako pratim malo šire tržište onda vidim i širinu korekcije.

 

NASDAQ100 -5% u manje od 24h, to je još "obrisanih" nekakvih 500 mlrd.$.

 

Apple -4.6%

Netflix novih -11%

Microsoft -6.5%

Rivian (za kojeg se tuklo do prije koji mjesec po 120-140$, a špica mu je bila 172$ prije dva mjeseca) -14% i eto ga na 55$

AMD -9%

NVIDIA -10%

TSLA -9%

 

BTC -2% 

zanimljivo

 

u prvom dijelu posta u kratkoročnom periodu daješ usporedbu gdje je btc u 24h -2%, a izabrane dionice sve više od toga u padu

 

a onda u drugom dijelu posta mudro ne daš usporedbu, jer bi se vidjelo da su dionice u aktualnom padu legle za cca 16%, dok je btc lego za skoro pola svoje vrijednosti

dakle kad treba pokazat cherrypickanu kratkoročnu sliku gdje je btc pao samo 2% onda stavljaš usporedbu, ali je pažljivo izbjegavaš kad treba pokazat da je pad btc i ukupno kripto tržišta daleko veći od dionica

nice

 

i onda se čudiš kad te se prozove da bereš trešnje 

 

 i dalje ti ništa ne kužiš, čak ni disklejmer za šeripikere nije pomogao... 

11 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
mzopg kaže...

 i dalje ti ništa ne kužiš, čak ni disklejmer za šeripikere nije pomogao... 

 koji disklejmer?

 

ono što si napravio je kratkoročna usporedba gdje je btc -2% i dionice s većim padom, a dugoročno gdje je btc puno više u minusu si izbjegao i pokazao samo nasdaq koji je u minusu 16%

inače kao argument ta usporedba je sasvim ok, ali način na koji ističeš btc -2%, a izbjegavaš pokazat njegov minus tamo gdje ti ne odgovara, jer je puno veći, se zove branje trešanja

s disklejmerom i bez njega 

13 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
picajzla0707 kaže...
mzopg kaže...

 i dalje ti ništa ne kužiš, čak ni disklejmer za šeripikere nije pomogao... 

 koji disklejmer?

 

ono što si napravio je kratkoročna usporedba gdje je btc -2% i dionice s većim padom, a dugoročno gdje je btc puno više u minusu si izbjegao i pokazao samo nasdaq koji je u minusu 16%

inače kao argument ta usporedba je sasvim ok, ali način na koji ističeš btc -2%, a izbjegavaš pokazat njegov minus tamo gdje ti ne odgovara, jer je puno veći, se zove branje trešanja

s disklejmerom i bez njega 

pa kad ti je jasno što se mučiš bez veze? problem kod tebe je što vidiš i čitaš ono što očekuješ i što želiš kako bi mogao kontrirati, a tada često zanemaruješ sve ostale "poruke". Kao da ti kažem da žena koja ti se sviđa ima veliki nos i ti više ne vidiš ništa osim nosa.

 

usporedba je besmislena u kontekstu kako si je ti shvatio, mislio sam da je moja poruka jasnija.

 

prvi dio usporedbe je tu da bi dao do znanja da se dešavaju "poremećaji" na cijelom tržištu, ono što cijelo vrijeme govorim i da je iz tog konteksta besmisleno predviđati krah kriptovaluta. kada budemo imali određeni period gdje svima cvjetaju ruže osim kripta onda ćemo moći izvlačiti nekakve zaključke, kada imamo situaciju gdje se korekcije vide na svakom koraku glupo je isticati kripto. Evo danas u portfelju zeleno mi je Evergrande i Paleton, znači dvije tvrtke koje su pred bankrotom. Evergrande je iznio nekakav plan za rekonstrukciju, ali je li to razlog da dionica ode gore 4% kada sve osjetno pada? Ovo oslikava trenutno stanje na tržištu.

 

drugi dio gdje spominjem btc je tu da podbode kripto skeptike  i još bitnije da pokaže da nije toliko nestabilan koliko ga se želi prikazati. kažeš uzeo sam kratkoročnu usporedbu. ok, mogao sam ja namjestiti tu usporedbu kako god mi je odgovaralo jer svi imaju periode kada rastu, padaju i stagniraju, i zato bez preciznih parametara to nema puno smisla. ranije sam ti dao primjer paypala na period od 6 mjeseci, vjerujem da je u pitanju uspješna i perspektivna Fintech kompanija, koja je eto u tom periodu "padala" više od btca. ti i na tu usporedbu možeš reći da je šeripikanje i onda se vraćamo na prethodno napisano.

 

treći dio nema direktne veze sa kriptom, tu je samo kao primjer kolegama koji se ne bave investiranjem, a zanima ih tema, kako bi shvatili da korekcije i veći padovi (crash) nisu ništa neobičajeno i da ne znače automatski kraj. ulaganje kad je nešto na ATH i prodavanje kad krene pad je idealna kombinacija za izgubiti uloženo. za trgovanje treba imati jako dobre živce i želudac. Hertz je dobar "friški" primjer, ako nekoga zanima više neka gugla. kako bi reagirali da Teslin auto koji inače košta 60k$ sada imate prilike kupiti za 30k$? Dobra prilika zar ne? i zato kažem, gdje jedni vide kraj drugi vide dobru priliku, a vrijeme će pokazati tko je bio u pravu.

2 godine
protjeran
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
mzopg kaže...

 i dalje ti ništa ne kužiš, čak ni disklejmer za šeripikere nije pomogao... 

 mzopg, zamolio bi te da ništa ne odgovaraš ovom trolu picajzli, njemu je životna svrha pratiti kripto teme na forumu, pljuvati po istome i svađati se.

To je stvarno neki teži psiho poremećaj, jer ako te kripto ne zanima, ne planiraš ulagati u njega, onda ne kužim što si toliko opterećen njime??

 

Pusti ga nek laje i ignoriraj ga, a ti nama nastavi proslijeđivati informacije o tržištu, ekonomiji, kriptu itd.

Svakako je zanimljivo to sve pratiti.

 

14 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
picajzla0707 kaže...
mzopg kaže...

 i dalje ti ništa ne kužiš, čak ni disklejmer za šeripikere nije pomogao... 

 koji disklejmer?

 

ono što si napravio je kratkoročna usporedba gdje je btc -2% i dionice s većim padom, a dugoročno gdje je btc puno više u minusu si izbjegao i pokazao samo nasdaq koji je u minusu 16%

inače kao argument ta usporedba je sasvim ok, ali način na koji ističeš btc -2%, a izbjegavaš pokazat njegov minus tamo gdje ti ne odgovara, jer je puno veći, se zove branje trešanja

s disklejmerom i bez njega 

 Anđele moj nije bitno koliko je BTC u minusu generalno, tj. bitno je. Ja slavim kad vidim ove dipove, držim keš, ili stablecoine i ulazim. Zadnjih 5 godina sam u + da sad u dipu ovom izađem s tržišta ne bi mi ni unuci tribali radit. Volatilan je, da, zašto? Zato jer je nezrelo tržište, i dite je hiperaktivno kad je malo.

Onima koji znaju koliku fundamentalnu vrijednost ima samo dobro dođu, i svaki longholder (ja dosta trejdam s malim dijelom, ali većinu holdam) slavi ovakve prilike kojih u sljedećem ciklusu više neće bit, ni blizu. Ova godina je godina konsolidacije, bear demand čisti. Od februara, ona dva ATH-a su forsirana, bez obzira na njih, ovo je demand BEAR, pravi ciklus dolazi vrlo brzo, puno prije nego iko misli.

Tako da nitko tko nije izašao s tržišta nije u minusu bez obzira na pad 'cijene', mene ne zanima apsolutno kolika je cijena od mjeseca do mjeseca osim ako imam keša da uletim u dobru poziciju, jedino me iz tog aspekta zanima. Da do prosinca recimo, dođe na 500K, ja ne vadim kune, već prodajem u full hajpu, gađam top prije korekcije, vadim u stable i poslije kupujem dip.

Sigurno neću kunu keša izvadit iz BTC-a minimalno 10-20 godina, osim ne daj Bože neke hitne potrebe.

2 godine
offline
Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto

Što se tiče kriptovaluta, sa strane zarade gledam ju kao i na dioničarska društva, ili bilo koje ulaganje uz vlastiti rizik...

Ljudi ne kradu ničije, a to što su neki od npr. 2013 zaradili miljun, dva dolara s početnim kapitalom od 500 je strašno uzbuđujuće.

 

Znao sam i ja u to vrijeme za Crypto no nisam poduzetničkog duha, i batalio sam to..

I paničar sam u financijskom smislu... da se je kod prvog pada desio pad na pola vrijednosti, ja bih sve rasprodao i rekao; nije to vrijedno mojih živaca.

 

Moj dobri prijatelj, nešto stariji Miroslav je u cryptovalutama od početka.

Inače, vrsni programer i uvijek je zarađivao odlične novce.

 

Svejedno, prepoznao je taj način ulaganja kao budućnost, i mislim da je težak par milijuna dolara, a u mladosti je kopao kanale, radio svašta dok sredinom osamdesetih nije počeo s informatikom. Iako je završio gimnaziju i bio odličan učenik, nije se želio upisati na Fax, dijete siromašnog spuštača rampi i majke domaćice.

 

Već je hrpu crypto novca uložio u apartmane na Pagu, ima šest stanova koje iznajmljuje i tko zna što još.

 

Je li taj način legalan, pošten i sl. ja ne bih komentirao.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 6:45 (Zaporožac).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr

Ma da, baš krah. Autoru nije jasan pojam kraha a i djeluje mi frustrirano, baš kao novajlija u crypto svijetu. Evo malo za informaciju jučerašnji video jednog domaćeg YouTubera. Pa svima koji sad u ovome što se događa vide nekakav krah i koji misle da je gotovo s cryptom te koji se pale na crypto članke po netematskim portalima i televiziji, preporučam pogledati video. I pogledati ga  obavezno do kraja.

 

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 7:46 (deckard).
10 godina
online
Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto

Binance ili coinbase? Koji je bolji ili je svejedno?

Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
deckard kaže...

Ma da, baš krah. Autoru nije jasan pojam kraha a i djeluje mi frustrirano, baš kao novajlija u crypto svijetu. Evo malo za informaciju jučerašnji video jednog domaćeg YouTubera. Pa svima koji sad u ovome što se događa vide nekakav krah i koji misle da je gotovo s cryptom te koji se pale na crypto članke po netematskim portalima i televiziji, preporučam pogledati video. I pogledati ga  obavezno do kraja.

 

 Po definiciji ovakav pad u ovakvom kratkom vremenu se zove krah. Imao ga je i wall street i sve burze u svojoj povijesti. To ne znači da se neće oporaviti ili da je kraj kripta. Ali tvoje mišljenje je temeljeno na emocijama, a ne činjenicama, te nekakvom "elitizmu" da nitko ne razumije kripto ako ne gleda specijalizirane jutjub kanale, ne bulji u grafove i ne majna cijeli dan. A ustvari se ponaša kao i svako drugo tržište s time da je je još više ranjivo na šokove, te je vezano uz kripto fanaticima zlu fiat valutu (što posljedično kripto čini fiat valutom).

Nadglednik dina
15 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
Entry Point kaže...

Binance ili coinbase? Koji je bolji ili je svejedno?

AFAIK Binance ima osjetno manje naknade za trgovinu. Tek ako trguješ s velikim iznosima (100K USD i više) naknade postanu slične. Evo sad do 6. mj. na Binanceu možeš trgovati bez feea ako trguješ s BUSD i ako ne kupuješ/prodaješ po market cijeni nego koristiš limit price, odn. ako si market maker (staviš cijenu za koju želiš kupiti/prodati i sustav te stavi na order book pa izvrši nalog čim dođe željena cijena). Znači možeš doslovno igrati ping pong i hvatati zaradu na dnevnim oscilacijama bez ikakvih naknada. 1.8% ti je fee kad deponiraš euro preko kreditne kartice, novci sjedaju trenutno, imaju još i podršku za Advcash koji uzima 1€ fee kad preko njega deponiraš euro (koriste SEPA transfer koji nije trenutan) ali sam čitao svakakvih horror priča oko njih u 12. mj. pa sam odustao. Prodaš eure za BUSD i trguješ. Ako si želiš potegnuti eure preko kreditne u banku ili gdje već opale 1% i to je to što se tiče naknada. Jedino ne preporučam na Binanceu trgovati direktno za HRK (recimo BTC) jer je tečaj katastrofa nad katastrofama, ne pitajte kako znam . Može se i direktno kupovati za eure preko kreditne ali je fee onda 2% i tečaj isto nepovoljniji nego na market trgovini. Inače izvan ovog gratis perioda do 6. mj. naknade za trgovanje su 0,1% što je opet sića.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 8:57 (deckard).
12 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
Coinbase ka ne uzima proviziju prilikom kupovine ali uzimaju na tečaju kad npr mjenjas is USDT u BTC..5% sto i nije malo…znaci na 1000 usdt uzmu ti odmah 50$ sto me strasno nervira..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
Entry Point kaže...
deckard kaže...

Ma da, baš krah. Autoru nije jasan pojam kraha a i djeluje mi frustrirano, baš kao novajlija u crypto svijetu. Evo malo za informaciju jučerašnji video jednog domaćeg YouTubera. Pa svima koji sad u ovome što se događa vide nekakav krah i koji misle da je gotovo s cryptom te koji se pale na crypto članke po netematskim portalima i televiziji, preporučam pogledati video. I pogledati ga  obavezno do kraja.

 

 Po definiciji ovakav pad u ovakvom kratkom vremenu se zove krah. Imao ga je i wall street i sve burze u svojoj povijesti. To ne znači da se neće oporaviti ili da je kraj kripta. Ali tvoje mišljenje je temeljeno na emocijama, a ne činjenicama, te nekakvom "elitizmu" da nitko ne razumije kripto ako ne gleda specijalizirane jutjub kanale, ne bulji u grafove i ne majna cijeli dan. A ustvari se ponaša kao i svako drugo tržište s time da je je još više ranjivo na šokove, te je vezano uz kripto fanaticima zlu fiat valutu (što posljedično kripto čini fiat valutom).

Baš moje mišljenje nije temeljeno na emocijama nego realnom stanju stvari u kripto svijetu kojeg su ovakve situacije sastavni dio. A i nije neko mišljenje, samo preporuka za one koji sada paničare, ili misle da je krah/kraj marketa, ili koji nisu u cryptu pa se raduju padu vrijednosti kripto marketa zbog zavisti i potvrde svojih stavova da je to samo neka tamo Ponzi schema na kojoj te prevare, da si pogledaju video i nešto barem površno nauče za razliku od dojma koji će steći čitajući članke u kojima se širi FUD kakav je taj na Indexu.

Deckard
11 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
LogicusMPS kaže...

 Anđele moj nije bitno koliko je BTC u minusu generalno...

 ne govorim o tome, potpuno je jasno da btc može vrlo lako, a vjerojatno i hoće, barem još jednom prema gore

 

govorim o tome da nemereš pisat o nekakvoj 'širini korekcije' i onda stavljat toliko kratkoročnu jednodnevnu usporedbu u trenutku kad je pad btc zaustavljen i onda ga uspoređivat sa dionicama - eto vidi kak su dionice roknule više od kripta

ako si već išao u širu usporedbu na par mjeseci, što kasnije jest, onda tu stavi usporedbu dionica i btc, ali drek - tu je izostavio btc, jer onda usporedba ne paše kad su dionice potonule triput manje, pa ćemo mudro tu izbjeć usporedbu

 

dakle govorim o tako prozirnom cherrypickanju da ispada smiješno

a govori o nekakvoj širini korekcije koju on eto vidi, jer je drugima valjda teško kliknut na graf na 6mj ili 3g da dobiješ 'širinu korekcije' i to mogu samo upućeni 

 

EDIT

eh da, zaboravio sam i ovo - pitam se zašto je izabrao baš nasdaq, zašto ne neki od drugih indexa poput recimo dow jones

pa zato jer je dow jones pao sa 36k na 34k, odnosno samo 8% pa mu to ne paše za usporedbu s btc koji je pao drastično više

toliko o tome da nije cherrypickao rezultate kao i obično čim krene pad kripta

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 13:19 (picajzla0707).
10 godina
online
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
deckard kaže...

Baš moje mišljenje nije temeljeno na emocijama nego realnom stanju stvari u kripto svijetu kojeg su ovakve situacije sastavni dio. A i nije neko mišljenje, samo preporuka za one koji sada paničare, ili misle da je krah/kraj marketa, ili koji nisu u cryptu pa se raduju padu vrijednosti kripto marketa zbog zavisti i potvrde svojih stavova da je to samo neka tamo Ponzi schema na kojoj te prevare, da si pogledaju video i nešto barem površno nauče za razliku od dojma koji će steći čitajući članke u kojima se širi FUD kakav je taj na Indexu.

 Da, ali krah nije kraj. U tome je poanta. Kao što je krah bio 2007/8 na wallstreet-u pa nije bio kraj dionicama i ostalom.

Nadglednik dina
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
picajzla0707 kaže...
LogicusMPS kaže...

 Anđele moj nije bitno koliko je BTC u minusu generalno...

 ne govorim o tome, potpuno je jasno da btc može vrlo lako, a vjerojatno i hoće, barem još jednom prema gore

 

govorim o tome da nemereš pisat o nekakvoj 'širini korekcije' i onda stavljat toliko kratkoročnu jednodnevnu usporedbu u trenutku kad je pad btc zaustavljen i onda ga uspoređivat sa dionicama - eto vidi kak su dionice roknule više od kripta

ako si već išao u širu usporedbu na par mjeseci, što kasnije jest, onda tu stavi usporedbu dionica i btc, ali drek - tu je izostavio btc, jer onda usporedba ne paše kad su dionice potonule triput manje, pa ćemo mudro tu izbjeć usporedbu

 

dakle govorim o tako prozirnom cherrypickanju da ispada smiješno

a govori o nekakvoj širini korekcije koju on eto vidi, jer je drugima valjda teško kliknut na graf na 6mj ili 3g da dobiješ 'širinu korekcije' i to mogu samo upućeni 

 Kao što sam već ranije napisao, ništa ti nisi shvatio i sada tumačiš tuđe riječi onako kako si ih želio shvatiti.

 

Odakle ti da se "širina korekcije" odnosila na vremenski period? Pa valjda je jasno ako sam naveo trenutno kratkoročno stanje (do 24h) da se to ne odnosi na nikakvu vremensku liniju. U kontekstu pisanja to se odnosilo na širinu tržišta. Znam zašto sam to napisao, jer se svakodnevno susrećem sa pitanjima retail investitora koji prate samo svoju investiciju, a obično nemaju raznolik portfolio već sve ulažu u isto. Takvi ulagači, a i novinari koji prate samo jednu granu tržišta, kada krene nekakva korekcija prate samo ono u što su uložili i ne vide širu sliku i nisu svjesni što se dešava sa ostatkom tržišta.

 

Većina forumskih kolega se ne bavi inestiranjem i ne prati stanje burza, i zato kada vide ovakve tekstove steknu dojam da se kripto raspada, a sve ostalo je u normali. Zatim dijele te površne i polovične informacije dalje...

 

EDIT: pročitao sam tvoj edit i ne znam što reći, ili si stvarno iznimno limitirana osoba ili zlonamjerna jer konstantno uzimaš ono što tebi odgovara iz konteksta, preokreneš kako tebi odgovara i potpuno ignoriraš sve ostalo što je napisano. Rasprave sa takvim osobama su potpuno besmislene i nepotrebno mrcvarenje i trošenje vremena. Koliko vidim istu taktiku provodiš u gotovo svim temama u kojima se upustiš u nekakvu raspravu. Prvo krene diskreditacija sugovornika tako da mu se pripišu vlastiti nedostaci (manjak argumenata i dokaza), zatim se izvrnu njegove riječi i iz konteksta izvuće ono što ti odgovara i onda krene maltretiranje i mlaćenje prazne slame. Pitam se samo radiš li to jer stvarno nisi u stanju shvatiti napisano ili jer ti je dosadno u životu i imaš nekakvu žicu sadizma pa te to zabavlja. Što god da je u pitanju to je prvenstveno tvoj problem, pa ajmo se složiti da se ne slažemo i da se nikada nećemo složiti, pa ubuduće stavi moje postove na ignore i poštedi me uzaludnog trošenja vremena. EOD.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 13:33 (mzopg).
11 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
mzopg kaže...

Većina forumskih kolega se ne bavi inestiranjem i ne prati stanje burza, i zato kada vide ovakve tekstove steknu dojam da se kripto raspada, a sve ostalo je u normali. Zatim dijele te površne i polovične informacije dalje...

 onda kad uspoređuješ, ne uzimaš nasdaq kao primjer, a dow jones koji je pao upola izostaviš, jer je jedan pao 8%, drugi 16% i kad izabereš ovu duplo goru varijantu, onda se to zove cherrypickanje

ako uspoređuješ kripto i tržište kapitala, a daješ samo graf burzovnog indexa koji je prošao najgore (a i on je prošao super u odnosu na kripto) bez usporedbe u kojem bi bile vidljive razlike, onda je to cherrypickanje

ništa drugo mi ne smeta i ništa drugo ne komentiram

 

ako si krenuo u 'širinu', čemu onda pokazivati kako je jučer btc pao samo 2%, a neke dionice i preko 10% osim da namještaš da izgleda onako kako nije, jer je riječ o cherrypickanoj kratkoročnoj usporedbi

dakle cijeli post ti je cherrypickanje i ti meni pričaš o površnim i polovičnim informacijama koje kolaju? stvarno?

 

EDIT na EDIT

stvarno? ja izvlačim?

pa što nisi majstore naveo onda dow jones umjesto nasdaqa koji je od burzovnih indexa pao najviše? što nisi uzeo prosjek tržišta nego si 'slučajno' uzeo index koji je pao najviše?

jebote koji si ti lik, cherrypickaš na maksimum i onda se buniš kad ti se to prigovori

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 13:39 (picajzla0707).
12 godina
neaktivan
offline
Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto

https://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-bughr/rasprodaja-bitcoina-ostalih-preko-noci-kripto/6467399.aspx

 

Pa kaže, još jednom za one koji sporije "čitaju":

 

"ok, mogao sam ja namjestiti tu usporedbu kako god mi je odgovaralo jer svi imaju periode kada rastu, padaju i stagniraju, i zato bez preciznih parametara to nema puno smisla. ranije sam ti dao primjer paypala na period od 6 mjeseci, vjerujem da je u pitanju uspješna i perspektivna Fintech kompanija, koja je eto u tom periodu "padala" više od btca. ti i na tu usporedbu možeš reći da je šeripikanje i onda se vraćamo na prethodno napisano."

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
mzopg kaže...

https://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-bughr/rasprodaja-bitcoina-ostalih-preko-noci-kripto/6467399.aspx

 

Pa kaže, još jednom za one koji sporije "čitaju":

 

"ok, mogao sam ja namjestiti tu usporedbu kako god mi je odgovaralo jer svi imaju periode kada rastu, padaju i stagniraju, i zato bez preciznih parametara to nema puno smisla. ranije sam ti dao primjer paypala na period od 6 mjeseci, vjerujem da je u pitanju uspješna i perspektivna Fintech kompanija, koja je eto u tom periodu "padala" više od btca. ti i na tu usporedbu možeš reći da je šeripikanje i onda se vraćamo na prethodno napisano."

 a što si više mogao namjestit od onoga što si namjestio?

 

uzeo si zadnja 24 sata u kojima je - slučajno, jel - btc bio u padu samo 2%

uzeo si nasdaq kao primjer da padaju i dionice, koji je - slučajno, jel - pao najviše od svih indexa

 

jel to, kako si ono rekao, polovična i površna informacija? naravno da jest, jer daje potpuno iskrivljenu sliku i usporedbu

prava usporedba je da je kripto pao za skoro 50%, a dionice za 10% i to nikako nije isto niti slično, a zašto je razlika toliko velika o tome se može raspravljat

ali nemrem o tome raspravljat s nekim tko cherrypicka rezultate da bi ispalo kako je sve to isto, jer jednostavno nije isto

14 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
picajzla0707 kaže...
LogicusMPS kaže...

 Anđele moj nije bitno koliko je BTC u minusu generalno...

 ne govorim o tome, potpuno je jasno da btc može vrlo lako, a vjerojatno i hoće, barem još jednom prema gore

 

govorim o tome da nemereš pisat o nekakvoj 'širini korekcije' i onda stavljat toliko kratkoročnu jednodnevnu usporedbu u trenutku kad je pad btc zaustavljen i onda ga uspoređivat sa dionicama - eto vidi kak su dionice roknule više od kripta

ako si već išao u širu usporedbu na par mjeseci, što kasnije jest, onda tu stavi usporedbu dionica i btc, ali drek - tu je izostavio btc, jer onda usporedba ne paše kad su dionice potonule triput manje, pa ćemo mudro tu izbjeć usporedbu

 

dakle govorim o tako prozirnom cherrypickanju da ispada smiješno

a govori o nekakvoj širini korekcije koju on eto vidi, jer je drugima valjda teško kliknut na graf na 6mj ili 3g da dobiješ 'širinu korekcije' i to mogu samo upućeni 

 

EDIT

eh da, zaboravio sam i ovo - pitam se zašto je izabrao baš nasdaq, zašto ne neki od drugih indexa poput recimo dow jones

pa zato jer je dow jones pao sa 36k na 34k, odnosno samo 8% pa mu to ne paše za usporedbu s btc koji je pao drastično više

toliko o tome da nije cherrypickao rezultate kao i obično čim krene pad kripta

 Možeš to relativizirat i gledat s druge strane. Koliko su dionice roknule u odnosu na svoju 'standardnu' volatilnost i koliko je kripto/BTC roknuo u odnosu na svoju standardnu volatilnost. BTC jer roknuo manje nego u prijašnjim ciklusima. Visoka volatilnost je cijena profita i na to treba tako gledat, normalna pojava na mladim tržištima, pogotovo ovakvim kao što je kripto.

Sad, ako imaš dionice koje su podložne fluktacijama od 5% zadnjih 10 godina, i BTC koji je volatilan koliko je zadnjih 10 godina, recimo 50%. Ako dionice roknu 10%, a BTC 50 posto, dionice su više roknule u datom momentu. Samo napominjem da postoji i druga perspektiva gledanja na stvar :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 15:15 (LogicusMPS).
15 godina
offline
Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto

Sve sto treba reci na temu coinova

Linux, Arch Linux.
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice