Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto

poruka: 132
|
čitano: 31.071
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto".
2 godine
protjeran
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
Feudalac kaže...
UltrasVinkovci:

Države se miješaju jer je kripto tržište veće od većine država na svijetu. Postoji potencijal za značajan utjecaj ne ostala financijska tržišta. Neki od njih hoće svoj dio kolača. Tako to ide. Nisi valjda mislio da će zauvijek biti ono nešto na internetu što mali od susjeda hakira

 Pa normalno, blockchain ce biti buducnost financijskog sustava i drustava. Ja samo govorim sto ce se dogoditi u buducnosti do 2030-te. BTC i takva ekipa ce propasti i to ce odnjeti svasta, nije prvi puta da bude 2008-ma ili 1930-ta... Odrzivost u POW-u je vrlo upitna i ja bih poceo brzo izlaziti iz toga.

Nista bolji nije wall steet, on ima srece da je Biden-u uspio proci dug, ali ni on nece drzati cilu godinu jer je i evergrande na cekanju. Stvari se pokrecu u pravom smijeru kad balun pukne imat cemo deflacijsku politiku ako smo pametni. Van sa papirnatim zlatom i dolarom pokrivenim naftom, ljudi moji pa Irak je sve dogovorio da udje u svjetsku trgovinu opet, dollar ce uskoro biti 0 vrijedan!

 

"It last released a Country Economic Memorandum on September 30, 2020. ... On August 3, 2021, the World Bank Board approved its new Country Partnership Framework (CPF) with Iraq for the fiscal years 2022–2026...''

14 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
LogicusMPS kaže...

Ja sam u kriptu od samih početaka, samo akumuliram, ne zanima me cijena, jedino kad padne da dokupim. Short-term cijena me ne tenta 2 posto, nisam prodava na 3K, neću ni sad na 38K, niti na 500k kad bude i više.

 lol i koji je smisao tvog kripto ulaganja ak ne uzimaš profit

14 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
captain_soap_McTawish kaže...
ivan dragi kaže...

 Da, investiranje nije isto ko klađenje. Ni mačka nije pas.

 

Al brate p/e tesle je malo ispod 300?!?, bio je preko 400, Applea 28, google 25.. a nekad se gledalo da je sve preko 20 balon. Prosjek s&p 500 je 32 ako se ne varam. Cisti hype bez pokrica.

 

Ne investiras u nesto na takvim razinama, ni nekretnina ako donosi max 400€/mjesecno ne vrijedi 200.000€ da je neznam šta. Sta ces cekat 40 godina za povrat lol.

 Vjeruju da će Tesla ispuniti svoja obećanja i stvoriti prava autonoma vozila, a to je jako veliko tržište i onda će Tesla jako puno zarađivati. Naravno da je čisti hype.

 Lako za hype oko Tesle, da hypea o svom trošku.

 

Ali ovdje se radi o tome da je novac iz poreza pumpan u kompaniju sto kroz opce olaksice, sto kroz bonove za kupnju EV auta, sto za gradnju tvornica, sto infrastruktura pa ovo pa ono.. ja vise neznam je li on dobio 7 ili 107 milijardi jer bog zna sto je gdje i za sto islo. 

 

Ja ne sporim lik i delo Muska, briga me u krajnju ruku, bio on (hype) genije, vizionar.. nebitno... samo tvrdim da je ulaganje u takav balon - kockanje. Pokrica za tvrdnju da je to "pametna dugorocna investicija" - u papirima i zaradi - nema.

 

Ne moze p/e neke firme bit 300-400, a bilo je i oko 900, uz tolike olaksice i prakticki "money cheat". Toyota ima 9-10, cisto za usporedbu.

 

Toliko vjerovanje u nesto je usporedivo samo sa religijama. Ovdje ispada da su svi sva jaja stavili u Teslu kao da nitko vise nikad osim njega nece/ne smije proizvoditi EV, ni baterije. Ni u mirovinske fondove ljudi toliko ne vjeruju.

 

Ništa nije sigurno osim toga da se Tesline dionice isplati kupiti po 5-10 puta vecoj cijeni "od realne" jer ce rast beskonacno - pametna investicija, svi cemo vozit elektro iako necemo ni za 100 godina elektrificirat sva vozila - treba baterije proizvest, a Musk ce da zivi vjecno.

 

Kad se toliko vjeruje u elektro, u Rimca treba dekovat sve sta imamo. Ekipa vjeruje (nada se) da ce Tesla vrijediti 1.5 trilijuna na vise iako je prema procjenama "realna" vrijednost dionice oko 140$. Sad je 920$!! Tu pricamo da tesla vrijedi vise od nekoliko (ili svih skoro) sljedecih proizvođača zajedno, iako samo toyota proizvede 10 puta vise vozila.

 

To nije 10% razlike. Pricamo o potencijalnom balonu fakora 10x. A ne vjerujemo da ce Rimac rast sa 5-6 milijardi na 20 ili 50..

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
2 godine
neaktivan
offline
Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto

I rimac i tesla će puknut ko balon kad se trenutni zeleni ekolozi malo proceprkaju kako se električni auti pogone... Baterije su gore od Heavy fuel oila.... 

Ono što je održivo i lako moguće implementirati i što će vrijediti je toyotin pogon na hidrogen...

A ovo ekološki električno je samo pumpanje jer ništa pametno nema u razvoju... 

 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
ivan dragi kaže...

Toliko vjerovanje u nesto je usporedivo samo sa religijama. Ovdje ispada da su svi sva jaja stavili u Teslu kao da nitko vise nikad osim njega nece/ne smije proizvoditi EV, ni baterije. Ni u mirovinske fondove ljudi toliko ne vjeruju.

Ništa nije sigurno osim toga da se Tesline dionice isplati kupiti po 5-10 puta vecoj cijeni "od realne" jer ce rast beskonacno - pametna investicija, svi cemo vozit elektro iako necemo ni za 100 godina elektrificirat sva vozila - treba baterije proizvest, a Musk ce da zivi vjecno.

Kad se toliko vjeruje u elektro, u Rimca treba dekovat sve sta imamo. Ekipa vjeruje (nada se) da ce Tesla vrijediti 1.5 trilijuna na vise iako je prema procjenama "realna" vrijednost dionice oko 140$. Sad je 920$!! Tu pricamo da tesla vrijedi vise od nekoliko (ili svih skoro) sljedecih proizvođača zajedno, iako samo toyota proizvede 10 puta vise vozila.

 Imaš hordu mlađih ljudi koji spadaju u dvije kategorije:

 

1. Oni koji nemaju novaca za ozbiljnije stvari poput kupnje nekretnina ili pokretanja posla, a imaju animozitet prema "starom kapitalu".

2. Oni koji imaju dovoljno novaca, ali ih ne troše na stvari koje smo navikli trošiti

 

Obje grupe nemaju djece ni obitelji, pa je i tu višak novaca koje su prijašnje generacije trošile mahom na dječije potrepštine/obiteljski život.

Tu je bila i rupa u kupnji automobila, jer je broj vozačkih dozvola i vlasništva automobila u mlađoj, gradskoj populaciji padao od 90-ih.

 

Matematički - ne ulažu ljudi 20-300 000$ u auto/djecu/kuće, ali imaš hordu onih koji si mogu priuštiti 5000$ u kripto ili dionice Tech kompanija.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
ivan dragi kaže...

 

Ja ne sporim lik i delo Muska, briga me u krajnju ruku, bio on (hype) genije, vizionar.. nebitno...

 Slažem se sa svime osim ovime. Ja sporim njegov lik i djelo.

8 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
Wyks:

Mladi više nemaju dobro plaćenih poslova na vidiku, dolaze sa sve većim dugom za školovanje tako da ni ne mogu imati nove automobile ni stanove. Kamate su niske pa svi traže bolje prilike za štednju ili ulaganje.
Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
wyks kaže...
ivan dragi kaže...

Toliko vjerovanje u nesto je usporedivo samo sa religijama. Ovdje ispada da su svi sva jaja stavili u Teslu kao da nitko vise nikad osim njega nece/ne smije proizvoditi EV, ni baterije. Ni u mirovinske fondove ljudi toliko ne vjeruju.

Ništa nije sigurno osim toga da se Tesline dionice isplati kupiti po 5-10 puta vecoj cijeni "od realne" jer ce rast beskonacno - pametna investicija, svi cemo vozit elektro iako necemo ni za 100 godina elektrificirat sva vozila - treba baterije proizvest, a Musk ce da zivi vjecno.

Kad se toliko vjeruje u elektro, u Rimca treba dekovat sve sta imamo. Ekipa vjeruje (nada se) da ce Tesla vrijediti 1.5 trilijuna na vise iako je prema procjenama "realna" vrijednost dionice oko 140$. Sad je 920$!! Tu pricamo da tesla vrijedi vise od nekoliko (ili svih skoro) sljedecih proizvođača zajedno, iako samo toyota proizvede 10 puta vise vozila.

 Imaš hordu mlađih ljudi koji spadaju u dvije kategorije:

 

1. Oni koji nemaju novaca za ozbiljnije stvari poput kupnje nekretnina ili pokretanja posla, a imaju animozitet prema "starom kapitalu".

2. Oni koji imaju dovoljno novaca, ali ih ne troše na stvari koje smo navikli trošiti

 

Obje grupe nemaju djece ni obitelji, pa je i tu višak novaca koje su prijašnje generacije trošile mahom na dječije potrepštine/obiteljski život.

Tu je bila i rupa u kupnji automobila, jer je broj vozačkih dozvola i vlasništva automobila u mlađoj, gradskoj populaciji padao od 90-ih.

 

Matematički - ne ulažu ljudi 20-300 000$ u auto/djecu/kuće, ali imaš hordu onih koji si mogu priuštiti 5000$ u kripto ili dionice Tech kompanija.

 Da.

 

Ovo je citava religija, sustav vjerovanja, dogme, pricesti i krizme, popovi, papa.. sve je tu.

 

Moje mišljenje (who cares) je da tesli treba 10 godina ovim tempom da opravda visoki market cap. (I to trenutnu cijenu dionice) da sve ide ko podmazano, i drzavni poticaji i hype, i da svi ostali stoje i cekaju. Jer vidjet cete svi vi sta ne vjerujete kad on krene proizvodit .. to nesto.

 

Dacia ima onaj K plus EV za 20 000€ - sada. Svi ce za 10 godina imat jedan dio proizvodnje u EV. Mislis da ce milijarde kineza, indijaca, evropljana kupovat teslu a izmrezeni su ko ona osmosmjerka. Koliki je tu onda potencijal?

 

Gdje je onda taj potencijal u Tesli? Nek to citavo trziste vrijedi 3 trilijuna, pa ne vrijedi tesla 1.5 ni da prodaje tocno pola svih auta na svijetu. A prodaje zanemariv broj.

Feudalac kaže...
Wyks:

Mladi više nemaju dobro plaćenih poslova na vidiku, dolaze sa sve većim dugom za školovanje tako da ni ne mogu imati nove automobile ni stanove. Kamate su niske pa svi traže bolje prilike za štednju ili ulaganje.

 Pa zasto se skoluju za pretrpana zanimanja. Joj joj, 18.000 studenata na prvoj god. ekonomije. Skolarina preskupa. Keramicar zarađuje 3 puta vise.

 

Danas nije problem nac ljestvicu ponude/potraznje i visine place. Da se skoluju za fleksibilne i skalabilne industrije/poslove gdje su navale manje, a time i konkurencija, taj problem ne bi imali.

 

Ali ne, ajmo svi ulagat u teslu jer hype, skolovat se na fakultetima di je hype, ic u zanimanja di je hype, i onda se borit protiv tisuća i tisuća konkurenata za mrvice.

 

Mladi ne zele raditi dobro placene poslove jer im nije fokus na zaradi vec se vaze omjer zarade, slobodnog vremena, pas, macka, drustvo.. kad razmislim, mi cemo bit idealna drzava za tu generaciju zapadnjaka, samo treba dobar marketing napraviti i - hype.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
6 godina
offline
Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto

ne pričamo o Hrvatima nego USA jer je u Hrv školovanje besplatno. Postoje stvari koje se plaćaju, ali nećemo o tome. Uglavnom, do magisterija na državnom faksu se može bez novaca. Skoro, sve ovisi o ljudima. Naravno, skup je stan ako nemas prava na dom, hrana, odjeća, obuća. Ne govorim o tome nego o školarini koja je u USA jako velika. Dalje, imam 3 godine faksa. Ne želim radit i nisam sposoban radit to za što sam se školovao. Radim u strojarskoj, svojoj struci, a sama diploma mi ne znači ništa. Jer ne želim to radit. Zašto sam išao? Nije bilo novaca za studiranje u drugom gradu. STEM stipendija nije dovoljna. A program je bio takav kakav je. Dobiš crtanje i projektiranje u firmi i to ti je to. Prvo precrtavaš iz arhive u digitalni format. Onda dalje iste stvari. Pokušat ću na brod ili bušotinu na kakvih 5 godina i dalje radit za neki prosjek u svojoj zemlji. To ti je neki moj plan, a žao mi je ako ti misliš da bih trebao radit 22 sata na dan nešto što ne volim i tako svi ljudi u Hrv.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2022 18:26 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
Ivan dragi:

Ja se slažem s tobom, ali govorimo o postojećem stanju. Ono se neće promijeniti samo tako. Nije sve u novcima. A i ti novci koji su sad korektni za keramičare, do prije per godina su bili nikakvi. Uvijek možeš raditi posao manje složenosti, ali ako propustiš priliku za obrazovanje, teško ćeš je ikad u životu imati.
Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
Feudalac kaže...
Ivan dragi:

Ja se slažem s tobom, ali govorimo o postojećem stanju. Ono se neće promijeniti samo tako. Nije sve u novcima. A i ti novci koji su sad korektni za keramičare, do prije per godina su bili nikakvi. Uvijek možeš raditi posao manje složenosti, ali ako propustiš priliku za obrazovanje, teško ćeš je ikad u životu imati.

 Sve ok.

Samo neka zaljubljenici u obrazovanje budu svjesni omjera ponude i potražnje.

 

Također sam pristaša onog kampa koji bi radije radio ono sto voli makar i za manju zaradu ali sam bio svjestan cinjenice da se kapital ne stjece sa 22 ili 26 godina u guzici i da treba vremena za oplodit tu ljubav u iznos na racunu kroz iskustvo, pamet, pogreske, trud, dodatno obrazovanje itd.

 

A sto se tice obrazovanja, tesko je tvrditi da u 40 godina necijeg radnog vijeka nece biti prilike za obrazovanjem. Ljudi mjenjaju zvanja i stjecu obrazovanja citav zivot.

 

Ja imam 34 pa i dalje planiram stjecati "zvanicne nauke", redovito pretrazujem kurikulume i ponudu i raspitujem se o smjerovima po fakultetima jer vidim koje obrazovanje bi mi pomoglo u poslu.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2022 21:22 (ivan dragi).
14 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
loky4i4 kaže...
LogicusMPS kaže...

Ja sam u kriptu od samih početaka, samo akumuliram, ne zanima me cijena, jedino kad padne da dokupim. Short-term cijena me ne tenta 2 posto, nisam prodava na 3K, neću ni sad na 38K, niti na 500k kad bude i više.

 lol i koji je smisao tvog kripto ulaganja ak ne uzimaš profit

 Uzimam profite samo u bullovima, gdje izađem, čekam dump, i dokupljujem. I tako gradim portfelj. Ne vadim fiat, BTC mi prvenstveno služi ko sredstvo ulaganja za budućnost, umisto da pare držim ispod kreveta i gledam kako ih grickaju srebrne ribice, ili na banci, držim u kriptu ko zalog za budućnost.

Kripto bi dira jedino u slučaju ljute nužde, inače ne do u daleko vrime.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice