"Rat" umjetnika oko najcrnje crne boje

poruka: 17
|
čitano: 4.764
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Rat" umjetnika oko najcrnje crne boje".
15 godina
offline
"Rat" umjetnika oko najcrnje crne boje

tumačite to kako vam volja no previše indijaca samo radi sranja (izvan željezničkih tračnica) kad odu iz matične im (druge najmnogoljudnije po svijetu!) države (kapoor, nadella, pichai, suri, narayen ...) i dobiju vlast u ruke. a tu se pizdi na nekakve kineze i štatigajaznam, nit krive nit dužne. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
"Rat" umjetnika oko najcrnje crne boje

Meni bi ta supercrna boja dobrodošla. Obojao bih unutrašnjost teleskopa, zbog smanjenja odbljesaka i pojačanja kontrasta slike. Ova crna kojom je teleskop obojan sada mi se više čini kao tamno siva, pa bi ova crna bila znatan pomak nabolje.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Rat" umjetnika oko najcrnje crne boje
učo kaže...

Meni bi ta supercrna boja dobrodošla. Obojao bih unutrašnjost teleskopa, zbog smanjenja odbljesaka i pojačanja kontrasta slike. Ova crna kojom je teleskop obojan sada mi se više čini kao tamno siva, pa bi ova crna bila znatan pomak nabolje.

 istina ali ne zaboravi onu starosumersku: ako vaš partner ne voli crno donje rublje, operite ga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
"Rat" umjetnika oko najcrnje crne boje

Je li još nekom lik s videa iritantan?

morrisoN
 
5 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
"Rat" umjetnika oko najcrnje crne boje

I umjetnika pod navodnike.

 
5 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
"Rat" umjetnika oko najcrnje crne boje

Gejmer u meni kaže :"kupi ovo, obojaj se time, i onda hodaj takav, kad te netko nešto pita reci da ovaj lik još nije otključan" 

 
11 0 hvala 2
8 godina
offline
"Rat" umjetnika oko najcrnje crne boje
Kada je Turner 1842. godine naslikao sliku "Mir-sprovod na moru" pitali su ga zašto je brodu naslikao takva, crna jedra. Odgovorio im je da je to napravio zato što nije mogao naći još crnju boju. Sada bi je našao...
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
"Rat" umjetnika oko najcrnje crne boje

Dobro, jesu ova tri dzabalebarosa naslikali nesto s tim bojama ili se samo preseravaju po netu? Nes ti umjetnika...

To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: "Rat" umjetnika oko najcrnje crne boje
dark_wizz kaže...

Dobro, jesu ova tri dzabalebarosa naslikali nesto s tim bojama ili se samo preseravaju po netu? Nes ti umjetnika...

 Ne razumijes umjetnost pleb. 

16 godina
offline
Re: "Rat" umjetnika oko najcrnje crne boje
IMHO (al doslovno humble, zdravo seljacki, logicno i racionalno) umjetnost je 7 samuraja (Kurosawa), Mozart, Schubert, Liszt, Rembrandt, van Gogh, da Vinci... A ovo moderno njesra (u nedostatku bolkeg opisa) kad mi lik opali smrkalj na bijelo platno ili jos gore prezentira prazno platno je izdrkavanje likova koji nemaju nista pametnije za radit pa uvjeravaju druge (i ono najzalosnije; sebe) da su "spešl" i da su umjetnici. Sve je to droga sebi 'zela...
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
13 godina
odjavljen
offline
Re: "Rat" umjetnika oko najcrnje crne boje
dark_wizz kaže...
IMHO (al doslovno humble, zdravo seljacki, logicno i racionalno) umjetnost je 7 samuraja (Kurosawa), Mozart, Schubert, Liszt, Rembrandt, van Gogh, da Vinci... A ovo moderno njesra (u nedostatku bolkeg opisa) kad mi lik opali smrkalj na bijelo platno ili jos gore prezentira prazno platno je izdrkavanje likova koji nemaju nista pametnije za radit pa uvjeravaju druge (i ono najzalosnije; sebe) da su "spešl" i da su umjetnici. Sve je to droga sebi 'zela...

 

Zamisli svijet mainstream umjetnosti kao tržište dionica, ali s tim da prodavači namještaju cijene i oni govore zašto je nešto toliko vrijedno itd. Određeni tip ljudi profitira od toga i samim time određeni broj ljudi bude centar marketinga za pospješavanje prodaje. Velika većina tih aukcija je bezvezna i većina "stručnjaka" pojma nemaju o umjetnosti nego su tu za zaradu, kao i u svakoj drugoj industriji. 

 

Zašto neka slika koja na moment izgleda kao par boja u par oblika bude prodana za milijune? Zato što ih oni nahajpaju i stvore pomamu za njima (uz izuzetke što se tiče djela bitnih umjetnika i ljudi kroz povijest, kao npr van Gogh, da Vinci itd). Čak i Mona Lisa nije bila toliko popularna prije nego što je ukradena i nađena 2 godine nakon toga. Link

7 godina
offline
Re: "Rat" umjetnika oko najcrnje crne boje
dark_wizz kaže...
IMHO (al doslovno humble, zdravo seljacki, logicno i racionalno) umjetnost je 7  samuraja (Kurosawa), Mozart, Schubert, Liszt, Rembrandt, van Gogh, da Vinci... A ovo moderno njesra (u nedostatku bolkeg opisa) kad mi lik opali smrkalj na bijelo platno ili jos gore prezentira prazno platno je izdrkavanje likova koji nemaju nista pametnije za radit pa uvjeravaju druge (i ono najzalosnije; sebe) da su "spešl" i da su umjetnici. Sve je to droga sebi 'zela...

Inače, koliko god da je Sedam samuraja genijalno umjetničko djelo, Rashomon je još i par koplja iznad...

Preporuka za ljubitelje Kurosawe, i općenito dobrog filma 

(morao sam, ne volim kad svi veličaju samo Sedam samuraja)

 

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: "Rat" umjetnika oko najcrnje crne boje
Razumijem ja to, dapace, slazem se s onom "ljepota je u oku promatraca". U slucaju glazbe i u uhu. Ali zar ne bi trebala umjetnost u tebi pobuditi neke osjecaje? Imao sam prilike vidjeti kako Mona Lisu tako i neke druge slike poznatih slikara i moram ti priznati da sam se (kao jedan obican homo cobanikus bez imalo poznavanja umjetnosti) divio tim djelima. Unaci, doslovce se covjek zapita kako je i zasto umjetnik napravio to djelo. O glazbi da ne pricam. Od ranijih djela Liszta pa sve do modernijih remek djela poput Hallelujah (Cohen). Emocije se doslovno cuju, a za mene i veliku vecinu drugih ljudi to ima nekakvu vrijednost pa cak i u novcu.
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
11 godina
offline
"Rat" umjetnika oko najcrnje crne boje

svojevremeno mi je jedan profa iz primjenjene ispričao zanimljivu teoriju - da apstraktne žbrljotine ustvari stvaraju likovi koji su završili neku umjetničku školu ili akademiju, pa čak i tzv. samouki umjetnici, a koji zapravo nemaju bogzna kakvog talenta

njima je, kaže taj profa, apstraktna umjetnost zapravo način da se i dalje zovu umjetnicima koje razumiju samo "odabrani"

vjerujem da ima i onih doista talentiranih, no isto tako vjerujem da je profa zapravo imao pravo

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: "Rat" umjetnika oko najcrnje crne boje
dark_wizz kaže...
Razumijem ja to, dapace, slazem se s onom "ljepota je u oku promatraca". U slucaju glazbe i u uhu. Ali zar ne bi trebala umjetnost u tebi pobuditi neke osjecaje? Imao sam prilike vidjeti kako Mona Lisu tako i neke druge slike poznatih slikara i moram ti priznati da sam se (kao jedan obican homo cobanikus bez imalo poznavanja umjetnosti) divio tim djelima. Unaci, doslovce se covjek zapita kako je i zasto umjetnik napravio to djelo. O glazbi da ne pricam. Od ranijih djela Liszta pa sve do modernijih remek djela poput Hallelujah (Cohen). Emocije se doslovno cuju, a za mene i veliku vecinu drugih ljudi to ima nekakvu vrijednost pa cak i u novcu.

 

Ne mora nužno buditi osjećaje, ali vjerujem da bi ti trebala probuditi maštu i dati jednu ili više intrepretacija slike/fotografije/zvuka/teksta, interpretacije koje se mijenjaju kako se i ti kao osoba mijenjaš, pa stvari vidiš iz drugih perspektiva. Ja volim kada me neki dio djela (pogotovo glazbe) izolira od svijeta, tako da sam kompletno uronjen u dubinu djela. Naravno, nisam uvijek u takvom moodu, no veliku većinu vremena koje provodim upijajući content jesam i želim biti. Vjerojatno mi se zato povraća od moderne mainstream glazbe. 

 

picajzla0707 kaže...

svojevremeno mi je jedan profa iz primjenjene ispričao zanimljivu teoriju - da apstraktne žbrljotine ustvari stvaraju likovi koji su završili neku umjetničku školu ili akademiju, pa čak i tzv. samouki umjetnici, a koji zapravo nemaju bogzna kakvog talenta

njima je, kaže taj profa, apstraktna umjetnost zapravo način da se i dalje zovu umjetnicima koje razumiju samo "odabrani"

vjerujem da ima i onih doista talentiranih, no isto tako vjerujem da je profa zapravo imao pravo

 

Pa slažem se do neke mjere s njim. Velika većina apstraktne umjetnosti meni djeluje kao "evo, ja sam nešto napravio što nema značenje, pa mu ti daj." Znam da se ovo sad na prvi pogled kontrira od onog što sam rekao gore, no postoji razlika između toga da mi budi maštu samoinicijativno i da sam primoran razmišljati o značenju nečeg što može i ne mora imati ikakvo značenje.  

8 godina
offline
"Rat" umjetnika oko najcrnje crne boje
Sa umjetnošću kao i sa svime drugim: treba naučiti promatrati umjetničko djelo, školovati i njegovati ukus, kao što treba naučiti rješavati matematičke jednadžbe ili probleme iz fizike. Meni je recimo potpuno neshvatjivo da netko ne vidi niša u Picasovim slikama, pa još kaže da bi to "moglo nacrtati svako dijete". Upravo je Picaso bio veliki majstor jer je mogao s dvije crte napraviti portret. Problem je između ostalog što danas ljudi razvijaju ukus na djelima perifernih umjetnika. Tek kad se susretneš s remek-djelima shvatiš koliko umjetnost može biti duboka, upravo transcendentalna, da se referiram na Kantovu estetiku. I još nešto: toliko smo danas zatrpani diletantizmom i kičem, da se prave vrijednosti naprosto izgube, i to ne samo u slikarstvu.
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: "Rat" umjetnika oko najcrnje crne boje
dark_wizz kaže...
IMHO (al doslovno humble, zdravo seljacki, logicno i racionalno) umjetnost je 7 samuraja (Kurosawa), Mozart, Schubert, Liszt, Rembrandt, van Gogh, da Vinci... A ovo moderno njesra (u nedostatku bolkeg opisa) kad mi lik opali smrkalj na bijelo platno ili jos gore prezentira prazno platno je izdrkavanje likova koji nemaju nista pametnije za radit pa uvjeravaju druge (i ono najzalosnije; sebe) da su "spešl" i da su umjetnici. Sve je to droga sebi 'zela...

 Da li je ovo umjetnost?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice