Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario zar

poruka: 35
|
čitano: 10.242
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario zar".
11 godina
protjeran
offline
Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario zar

Horizon Zero Dawn, trenutno Red Dead Redemption 2 i nadolazeci Days Gone su igre zbog kojih sve vise planiram uzeti PS konzolu, trebat ce mi dugo da se naviknem na kontroler ali jbg zelim ih igrati.

 
6 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario zar

Ah, mozda bi se i na 30fps-a s dropovima dalo naviknut?

 

 

 

I dont think so....  

Moj PC  
0 11 hvala 0
13 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario
ansha kaže...

Ah, mozda bi se i na 30fps-a s dropovima dalo naviknut?

 

 

 

I dont think so....  

 Ne pretjeruj nije baš tako loša situacija.

14 godina
protjeran
offline
Re: Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario
hummer0 kaže...
ansha kaže...

Ah, mozda bi se i na 30fps-a s dropovima dalo naviknut?

 

 

 

I dont think so....  

 Ne pretjeruj nije baš tako loša situacija.

Nije, pravo filmsko je iskustvo....

16 godina
offline
Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario zar

NIJE ZARADA!!!

Prihod je..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
13 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario zar

Da li se zna uopce kolko je kostao razvoj igre tj davanja odnosno reklame, produkcija, marketing sveukupno mislim?

 

Prema wikipedi-i je za  GTA V trebalo oko 265 milijuna dolara(2018 nesto vise zbog inflacije) s time da su zaradili skoro milijardu u prva 3 dana, a do danas su zaradili skoro 2 milijarde dolara i prodali preko 33 milijuna unitsa odnosno fizickih kopija....s time da se GTA V jos prodaje a nemojmo zaboraviti niti GTA Online koji isto donosi prihode, Rockstar Games nemoze niko skinut s trona ni danas niti ubuduce ..... 

 

Link

List of most expensive video games to develop

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_most_expensive_video_games_to_develop

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario zar

Možda s tim novcima uspiju unajmiti pokojeg developera da popravi muljavu PS4 Pro verziju igre.

PSN - DeniZg80
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario zar

 

Iako nisam više u gejm šemi, ovo sa RDR2 izgleda fantastično.

Dobar stari, Old West...

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario zar

Da skoro sam zaboravio napisat kakvi su dojmovi s igrom vezano za stabilnost i ostalo,da li se rusi tj da li je fps kolko tolko stabilan( zanima me za PS4 Pro), planiram nabaviti al kroz koji tjedan pa me zanima kolko je optimizirana/neoptimizirana, dal moze itko dati koji komentar....hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario
Barracuda727 kaže...

Da li se zna uopce kolko je kostao razvoj igre tj davanja odnosno reklame, produkcija, marketing sveukupno mislim?

 

Prema wikipedi-i je za  GTA V trebalo oko 265 milijuna dolara(2018 nesto vise zbog inflacije) s time da su zaradili skoro milijardu u prva 3 dana, a do danas su zaradili skoro 2 milijarde dolara i prodali preko 33 milijuna unitsa odnosno fizickih kopija....s time da se GTA V jos prodaje a nemojmo zaboraviti niti GTA Online koji isto donosi prihode, Rockstar Games nemoze niko skinut s trona ni danas niti ubuduce ..... 

 

Link

List of most expensive video games to develop

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_most_expensive_video_games_to_develop

 

 Ni blizu...dosad su zaradili 6 milijardi dolara i skoro se blizi preko 100 milijuna prodanih kopija:

 

https://www.gamespot.com/articles/gta-5-nearing-100-million-copies-sold-and-gta-onli/1100-6459006/

8 godina
protjeran
offline
Re: Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario
Barracuda727 kaže...

Da skoro sam zaboravio napisat kakvi su dojmovi s igrom vezano za stabilnost i ostalo,da li se rusi tj da li je fps kolko tolko stabilan( zanima me za PS4 Pro), planiram nabaviti al kroz koji tjedan pa me zanima kolko je optimizirana/neoptimizirana, dal moze itko dati koji komentar....hvala

 Ma sa Ps4 pro nećeš pogriješit nikako vrlo dobro je optimizirana ja igram preko njega doduše na FHD a ne 4K tv ali koliko čujem u 90% to radi savršeno ima nekih malih sitnica koje će rockstar morat u nekoj manjoj zakrpi popravit što se tiče HDR-a ili u gameplayu "sporog" putovanja između glavnih misija.

Ali sa Ps4 Pro nema šanse da ćeš se zeznut ipak je to jača konzola od običnog ili slim ps4.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 18:57 (Seki001).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario

Da imas pravo sad vidim jer stranica na kojoj sam zadnje gledao na kojoj pise da su zaradili skoro 2 milijarde je iz 2014 godine, tako da do danas je to skoro troduplo,hvala na ispravci

11 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario
Barracuda727 kaže...

Prema wikipedi-i je za  GTA V trebalo oko 265 milijuna dolara...

 i onda kad vidiš da je witcher 3 koštao 3,3 puta manje, pitaš se u što su ulupali pare

mislim bilo mi je gušt odigrati i jednu i drugu igru, ne bih čak išao u procjenu jel gta5 bolja - to ovisi koliko tko voli koji žanr, no da je triput bolja, e bogme nije niti po čemu

11 godina
offline
Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario zar

nisi cuo za marketing?pogotovo u USA

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario
Gadgeti kaže...

Horizon Zero Dawn, trenutno Red Dead Redemption 2 i nadolazeci Days Gone su igre zbog kojih sve vise planiram uzeti PS konzolu, trebat ce mi dugo da se naviknem na kontroler ali jbg zelim ih igrati.

 

I God of War i Spiderman

16 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario
ansha kaže...

Ah, mozda bi se i na 30fps-a s dropovima dalo naviknut?

 

 

 

I dont think so....  

 

PSN: Muskarcina77
6 godina
protjeran
offline
Re: Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario
ansha kaže...

Ah, mozda bi se i na 30fps-a s dropovima dalo naviknut?

 

 

 

I dont think so....  

 Igra si prošlogodišnju igru godine na 30 FPSa, konzolašku Zeldu. Mučki provokatore 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 21:02 (Paolo Maldini).
13 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario
Paolo Maldini kaže...
ansha kaže...

Ah, mozda bi se i na 30fps-a s dropovima dalo naviknut?

 

 

 

I dont think so....  

 Igra si prošlogodišnju igru godine na 30 FPSa, konzolašku Zeldu. Mučki provokatore 

 Em je mučki i još laže napaćeni narod. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 21:27 (hummer0).
14 godina
protjeran
offline
Re: Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario
Paolo Maldini kaže...
ansha kaže...

Ah, mozda bi se i na 30fps-a s dropovima dalo naviknut?

 

 

 

I dont think so....  

 Igra si prošlogodišnju igru godine na 30 FPSa, konzolašku Zeldu. Mučki provokatore 

Nisam, odakle ti to? Imao sam zelju jedino... Ovo me ne privlaci previse, nakupilo mi se igara koje trebam odigrat pa me stvarno ne privlaci...

6 godina
protjeran
offline
Re: Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario

Ma jebo ga baš stoji mi u sjećanu da si pričao da je igraš, i da si stavljao screenshotove Wii verzije. Valjda sam te onda pomješao s nekim.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 8:22 (Paolo Maldini).
14 godina
protjeran
offline
Re: Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario
Paolo Maldini kaže...

Ma jebo ga baš stoji mi u sjećanu da si pričao da je igraš, i da si stavljao screenshotove Wii verzije. Valjda sam te onda pomješao s nekim.

Jedini nintendo koji imam je Gamecube :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario

 

Barracuda727 kaže...

Da skoro sam zaboravio napisat kakvi su dojmovi s igrom vezano za stabilnost i ostalo,da li se rusi tj da li je fps kolko tolko stabilan( zanima me za PS4 Pro), planiram nabaviti al kroz koji tjedan pa me zanima kolko je optimizirana/neoptimizirana, dal moze itko dati koji komentar....hvala

 

Igram na 4K, srušila se nije ni jednom (zapravo od svih igara na PS4 Pro, srušio se par put samo Witcher 3 u nekih 250 sati igranja :-)), a FPS je meni skroz stabilan, odnosno nisam ni jednom primjetio neko trzanje (iako neki pišu da im se desilo, pa očito varira). 

Ono što ne valja je HDR (sivilo, isprana slika) - najbolje ga odmah isključi, igra daleko bolje izgleda u SDR-u, nešto su zeznuli, valjda će to popravit u budućnosti. 

 

Osim toga, igra izgleda fantastično, novi detalji se otkrivaju svako malo, jako malo bugova na mapi (ja nisam naletio ni na jedan, ali vidim po netu da ljudi nalete tu i tamo, ali s obzirom na broj ljudi koji igra ... zanemarivo).

 

Meni osobno je najteže pao spor tempo. Ili sam ja nestrpljiv po prirodi (jesam malo :-)) ili je gaming populacija općenito nestrpljiva pa su zadnji naslovi svi neki nabrijani, sve nešto brzo.

Ovdje je čista suprotnost tome i vidi se na puno detalja da je tako i zamišljeno.

Treba u glavi značajno usporit, ubacit se u svijet i uživat u njemu, ne siliti s misijama i pričom.

Igra je apsolutno najbolja dok skroz zaboraviš na misije, nego samo počneš lutat svijetom, malo u lov, malo u ribolov, malo istraživanje brda, šuma, napuštenih (naizgled) koliba, malo birtijanja, malo uživanja u kupkama u salonu.

Pa opet u divljinu, postaviš logor, ispećeš nešto mesa, odspavaš, ujutro skuhaš kavu, popričaš s prolaznikom (ili ga opljačkaš, ovisi kak ti kava legne :-)).

Onda uz sve to, usput, riješiš i pokoju misiju iz priče :-)  

 

Najgore što možeš je trčat od misije do misije. Em ćeš se natrčat, em ćeš propustit 95% igre. 

 

Recimo, naspram Horizonu, gameplay je daleko, daleko sporiji i tromiji. Ali to je problem samo ako probaš igru igrati kao Horizon. 

Dakle, usporit u glavi, zaboravi na misije kao prioritet. Prioritet je živjeti i preživjeti u tom tom virtualnom svijetu, misije su samo jedna od niza jednako (ne)bitnih stvari. 

Kontrole su vrlo konfuzne u početku naročito jer su kontekstualne pa se ista tipka koristi za više stvari što može izazvati razne neželjene (često komične) situacije, ali daj si vremena, kroz dva-tri dana stvari počnu sjedat na mjesto i sve će manje izazivat te nasumične, lagano komične situacije tipa - hoćeš zajahat konja pa slučajno zadaviš neku staricu koja šeće pokraj :-)

 

U svakom slučaju, jedna od najboljih igri koje sam igrao (a igrao sam sve top naslove u zadnjih godinu dana na PS4 Pro), drukčija i jedinstvena na svoj način. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 9:04 (mblataric).
8 godina
protjeran
offline
Re: Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario

Svaka čast na komentaru! Odličan i jedini ispravan način uživljavanja i ulaska u ovu igru! I tko tako doživi ovu igru i počne ja tako laganini igrat garantiram da će uživat a posebno ako voli western tematiku i stari dobri wild west.

Napad je najbolja obrana :)
14 godina
offline
Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario zar

A da su izdali i PC verziju, u prva tri dana imali bi još dodatnih milijardu igrača. Zarada bi se sa 725 miliona popela na 726.

PSN - darklydexter
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario
ansha kaže...
hummer0 kaže...
ansha kaže...

Ah, mozda bi se i na 30fps-a s dropovima dalo naviknut?

 

 

 

I dont think so....  

 Ne pretjeruj nije baš tako loša situacija.

Nije, pravo filmsko je iskustvo....

 drug tito, navikao na crno bijele filmove i spavanje u rovovima...sad plače ko hipsterska djevojčica zbog 30fpsa....

PSN - darklydexter
14 godina
protjeran
offline
Re: Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario
Ezio kaže...

 drug tito, navikao na crno bijele filmove i spavanje u rovovima...sad plače ko hipsterska djevojčica zbog 30fpsa....

A cuj, i Tita je zivot kasnije razmazio, davno su prosli dani rovova, crno bijelih filmova i igranja u 30fps 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 9:33 (ansha).
14 godina
offline
Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario zar

druže tito mi ti se kunemo, ispod 60fpsa igrati se nećemo

PSN - darklydexter
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario zar

Hvala na odgovorima, dolje sam stavio i link za sifre pa ko voli,ipak je to >Rockstar Games, a kod njih nejde nista bez sifri,xd.....uzivajte

 

 

https://www.hcl.hr/sifre/red-dead-redemption-2-sifre-129532/

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario

...

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 10:43 (Barracuda727).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Red Dead Redemption 2 u prvom vikendu ostvario
mblataric kaže...

 

Barracuda727 kaže...

Da skoro sam zaboravio napisat kakvi su dojmovi s igrom vezano za stabilnost i ostalo,da li se rusi tj da li je fps kolko tolko stabilan( zanima me za PS4 Pro), planiram nabaviti al kroz koji tjedan pa me zanima kolko je optimizirana/neoptimizirana, dal moze itko dati koji komentar....hvala

 

Igram na 4K, srušila se nije ni jednom (zapravo od svih igara na PS4 Pro, srušio se par put samo Witcher 3 u nekih 250 sati igranja :-)), a FPS je meni skroz stabilan, odnosno nisam ni jednom primjetio neko trzanje (iako neki pišu da im se desilo, pa očito varira). 

Ono što ne valja je HDR (sivilo, isprana slika) - najbolje ga odmah isključi, igra daleko bolje izgleda u SDR-u, nešto su zeznuli, valjda će to popravit u budućnosti. 

 

Osim toga, igra izgleda fantastično, novi detalji se otkrivaju svako malo, jako malo bugova na mapi (ja nisam naletio ni na jedan, ali vidim po netu da ljudi nalete tu i tamo, ali s obzirom na broj ljudi koji igra ... zanemarivo).

 

Meni osobno je najteže pao spor tempo. Ili sam ja nestrpljiv po prirodi (jesam malo :-)) ili je gaming populacija općenito nestrpljiva pa su zadnji naslovi svi neki nabrijani, sve nešto brzo.

Ovdje je čista suprotnost tome i vidi se na puno detalja da je tako i zamišljeno.

Treba u glavi značajno usporit, ubacit se u svijet i uživat u njemu, ne siliti s misijama i pričom.

Igra je apsolutno najbolja dok skroz zaboraviš na misije, nego samo počneš lutat svijetom, malo u lov, malo u ribolov, malo istraživanje brda, šuma, napuštenih (naizgled) koliba, malo birtijanja, malo uživanja u kupkama u salonu.

Pa opet u divljinu, postaviš logor, ispećeš nešto mesa, odspavaš, ujutro skuhaš kavu, popričaš s prolaznikom (ili ga opljačkaš, ovisi kak ti kava legne :-)).

Onda uz sve to, usput, riješiš i pokoju misiju iz priče :-)  

 

Najgore što možeš je trčat od misije do misije. Em ćeš se natrčat, em ćeš propustit 95% igre. 

 

Recimo, naspram Horizonu, gameplay je daleko, daleko sporiji i tromiji. Ali to je problem samo ako probaš igru igrati kao Horizon. 

Dakle, usporit u glavi, zaboravi na misije kao prioritet. Prioritet je živjeti i preživjeti u tom tom virtualnom svijetu, misije su samo jedna od niza jednako (ne)bitnih stvari. 

Kontrole su vrlo konfuzne u početku naročito jer su kontekstualne pa se ista tipka koristi za više stvari što može izazvati razne neželjene (često komične) situacije, ali daj si vremena, kroz dva-tri dana stvari počnu sjedat na mjesto i sve će manje izazivat te nasumične, lagano komične situacije tipa - hoćeš zajahat konja pa slučajno zadaviš neku staricu koja šeće pokraj :-)

 

U svakom slučaju, jedna od najboljih igri koje sam igrao (a igrao sam sve top naslove u zadnjih godinu dana na PS4 Pro), drukčija i jedinstvena na svoj način. 

 

 

Jos me zanima na kolko si stavio HDR Calibration jer vidim da neki spustaju sa 150 na 100, ako moze pojasnjenje,hvala

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice