reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

poruka: 65
|
čitano: 33.708
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica".
15 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
fler kaže...
Fake_Alert kaže...

Ne cini ga tabletom, funkcija color displaya. Niti jedna funkcija koju nema mi ne fali, apps, browser i slicno, ali ne imati color display, bas radi ovoga sto sam spomenuo (podrcrtavanje) mi je smijesno u ovo doba i jos cijena s kojom bih se pomirio, jer to nije uredaj za mase.

 

 

Nema kolor ekran jer je e-ink u pitanju, ne klasičan IPS tablet.

Postoje hackovi kojima se može podesiti da se eksportirane zabilješke

prikazuju u bojama na regularnim ekranima.

 

Što se same cijene tiče - da, skupo je za naše prilike, no kako si i sam spomenuo,

riječ je o uređaju vrlo specifične namjene (koju obavlja izvrsno) i nije za mase.

Ako bih morao navesti manu koja mi osobno najviše smeta,

to je sporost osvježavanja ekrana; klasična boljka e-ink tehnologije.

Nije da se ne može koristiti, no zna iritirati - ali, to je kompromis koji se mora prihvatiti.

 

 

Uglavnom: kome baš treba tako nešto, znat će cijeniti ono što nudi,

jer prednosti daleko nadmašuju mane.

Dežurnim pametnjakovićima ionako ništa ne valja -

samo bi bilo fer da se isproba prije nego se popljuje 

 

Pa nije ovdje sve da se popljuje već da se postavljaju konstruktivna pitanja:

- ako dam 450€što ću za to dobiti u svojoj svakodnevnici?

- da li ću nešto što naškrabam na papiru moći i za koji mjesec/godinu vidjeti, ma kakve god sulude ideje bile ili planovi zato da ponovno ne napravim istu grešku kad mi se to ponovno pojavi?

- kakva su iskustva sa stvarnom funkcionalnošću koja je napisana na web stranici jer nismo svi jednaki i ne koristimo tehnologiju zbog tehnologije već da nas podrži u poslu, edukaciji ili zabavi? 

...

Ono što sam ja primijetio jest da nakon držanja bilješki u digitalnom notesu pisanom na smartphoneu puno slabije te bilješke pamtim u odnosu na one koje sam napisao, naškrabao na papiru. Na ekranu je svaki tekst isti, a moj na papiru je svaki različit, nekad ću nešto podcrtati, prekrižiti, nacrtati pored toga nešto čudno što ni sam ne znam i toga ću se prisjetiti pa su mi zato ovakve digitalne bilješke sa originalnim rukopisom drage jer pomažu i kod spremanja tih podataka i kod pamćenja. I sad još da negdje taj OCR radi iole dobro bilo bi super no to još nisam uspio pronaći, čak ni da na engleskom pišem tekst iako je tad točnost puno veća.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
9 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
fler kaže...

Uglavnom: kome baš treba tako nešto, znat će cijeniti ono što nudi,

jer prednosti daleko nadmašuju mane.

Dežurnim pametnjakovićima ionako ništa ne valja -

samo bi bilo fer da se isproba prije nego se popljuje 

 

Upravo tako, nije dovoljno pročitati članak i bez razmišljanja nešto nakucati i popljuvati. Evo, npr. s obzirom da sam godinama bio u grafičkoj pripremi, velika je prednost imati uređaj na kojem možeš napraviti ilustraciju olovkom i znam koja se tu problematika skriva. Naravno da olovka uz ekran neće od svakoga napraviti umjetnika, a ipak je dovoljno dobra stvar da ilustratorima olakša posao. Onaj tko je probao mišem napraviti neku ilustraciju, zna koliko mu je više vremena potrebno u odnosu na rad s olovkom. Da ne kažem da su znali prvo sve crtati na papiru, pa skenirati, pa opet popravljati skeniranu sliku, patiti se s vektorizacijom i popravljanjem vektora itd. Alat koji korisniku pomaže u poslu i olakšava ga i ubrzava, takav alat će netko kupiti bez obzira na cijenu. Znam puno ljudi koji su isprobavali razno-razne tablete za crtanje i na kraju završili na nekom skupljem Wacomu, uglavnom zato što su htjeli proći jeftinije i na kraju ih je jedino Wacom privukao. I to zbog osjećaja povlačenja olovke po ekranu, osjetljivosti, preciznosti i malog input laga. I to ima svoju cijenu, ali isto tako i ta cijena daje krajnji rezultat koji se iskazuje kao ilustratorova zarada.

Isto tako je slučaj s ovom elektronskom bilježnicom. Netko tko mora dnevno napraviti desetke bilješki i skica jer mu priroda posla to zahtjeva ili jednostavno ima takvu potrebu u životu, taj će biti oduševljen ovim uređajem, neće brinuti hoće li mu puknuti vrh olovke, isprazniti se kemijska olovka, hoće li pogubiti papire, može si nadopunjavati, brisati i mijenjati bilješke i skice po želji (a da i dalje bude sve složeno po redu i organizirano) i uz to sve mu je vrijeme prilagodbe praktički nula jer ima osjećaj da i dalje piše olovkom po papiru. Netko tko se bavi unutrašnjim građevinskim radovima ili izmjenom stolarije, taj će biti itekako zadovoljan ovim uređajem jer mu uređaj dopušta slobodu jednaku kao i na papiru - skiciranje uz upisivanje mjera i opaski, sve bilješke su organizirane, dostupne isti tren za izmjene ako netko telefonski javi naknadne želje itd.

Ja sam sreo majstora koji je za to koristio iPad, ali je koristio samo neki program za bilješke uz elektronsku olovku, kaže da je prije koristio neku aplikaciju za crtanje i od nje odustao jer je gubio puno vremena dok je potezao linije u mjerilu, nije imao mogućnost stavljanja opaski u aplikaciji i prebacio se na obične bilješke - skice uz koje može staviti opaske. Kaže da je tako triput brži s izmjerama. I to ima svoju cijenu.

10 godina
offline
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

Ja sam probao Wacom, ne onaj skupi u obliku tableta vec onaj od par stotina kuna koji se na PC spoji i mislim da je to odlicna zamjena za ovaj reMarkable jer se njime moze i u Wordu ili ostalim MS alatima pisati, npr. matematicke formule a ostatak teksta se kuca. Mana je sto nije prijenosno tj. mora biti spojen na PC. A ako hocemo prijenosnost onda za gotovo identicne novce se moze uzeti iPad 10.2" 2750kn + olovka 880kn i ima se puno veca sloboda koristenja i drugih aplikacija. Znaci ova dva nacina sam probao ali  nisam probao reMarkable (treba naletiti na nekoga tko to vec ima) i ne mogu o njemu pisati ali mislim da svaki ima svoje mane i vrline samo je stvar novaca i potreba. Meni je za sada Wacom odlican za novce koje kosta i ne bi dao tu svotu za reMarkable vec bi rade uzeo iPad.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
10alex kaže...

Ja sam probao Wacom, ne onaj skupi u obliku tableta vec onaj od par stotina kuna koji se na PC spoji i mislim da je to odlicna zamjena za ovaj reMarkable jer se njime moze i u Wordu ili ostalim MS alatima pisati, npr. matematicke formule a ostatak teksta se kuca. Mana je sto nije prijenosno tj. mora biti spojen na PC. A ako hocemo prijenosnost onda za gotovo identicne novce se moze uzeti iPad 10.2" 2750kn + olovka 880kn i ima se puno veca sloboda koristenja i drugih aplikacija. Znaci ova dva nacina sam probao ali  nisam probao reMarkable (treba naletiti na nekoga tko to vec ima) i ne mogu o njemu pisati ali mislim da svaki ima svoje mane i vrline samo je stvar novaca i potreba. Meni je za sada Wacom odlican za novce koje kosta i ne bi dao tu svotu za reMarkable vec bi rade uzeo iPad.

 

Sve tvoje napisano stoji. Ali isto tako računaj da postoji netko tko svakodnevno koristi okasti ključ br. 14 da neće kupiti onaj za 14,99 kn već će uzeti onaj od 49,99 kn. Dakle, netko tko treba specifičan alat radije će uzeti kvalitetan i dugotrajan alat od kojeg ima i dugoročnu korist.

Isto tako je ova elektronska bilježnica specifičan alat koji ne treba svakome i neće odgovarati svakome, pogotovo ga ne treba uspoređivati s klasičnim tabletima jer se radi o uređajima sasvim različite namjene i drugačije ciljane publike. I baš zbog toga ga ne treba popljuvati, pogotovo to ne bi trebali raditi oni koji nikada nisu elektronsku olovku imali u ruci.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 9:35 (Thinker).
16 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
genije_čudo_prirode kaže...

 

Ono što sam ja primijetio jest da nakon držanja bilješki u digitalnom notesu pisanom na smartphoneu puno slabije te bilješke pamtim u odnosu na one koje sam napisao, naškrabao na papiru. Na ekranu je svaki tekst isti, a moj na papiru je svaki različit, nekad ću nešto podcrtati, prekrižiti, nacrtati pored toga nešto čudno što ni sam ne znam i toga ću se prisjetiti pa su mi zato ovakve digitalne bilješke sa originalnim rukopisom drage jer pomažu i kod spremanja tih podataka i kod pamćenja. I sad još da negdje taj OCR radi iole dobro bilo bi super no to još nisam uspio pronaći, čak ni da na engleskom pišem tekst iako je tad točnost puno veća.

 

Postoji i razlog tom fenomenu: mozak na drugačiji način pamti stvari zapisane rukom.

Tipkanje, mobiteli itd. su svakako praktični i pomažu u mnogim situacijama - ali ni blizu klasičnom pisanju

(šokantno, znam .. tko je vidio u 21. stoljeću koristiti olovku..? Sramota!) 

Uglavnom, da sad tu ne drobim, imaš svakakvih istraživanja na tu temu

i detaljna objašnjenja, pa za više detalja prokopaj po netu.

 

Pitanja su u redu i sasvim na mjestu, jasno - sve dok se ne svode tek na puko čuđenje po pitanju cijene.

Uzmi u obzir da ista nije formirana niti s ciljem masovne prodaje,

niti s tržištima niže platežne moći (kakvo je i naše, jel) na umu -

e sad, na stranu (objektivna?) objašnjenja zašto košta koliko već košta,

bitno je u konačnici isključivo treba li ti takvo što i vrijedi li tebi osobno te novce.

Reći ću ti samo da mi u učenju/poslu znači izrazito puno,

kao i npr. Wacom tablet (bez kojega ne mogu ni zamisliti nekakav kreativan rad - doslovno nezamjenjivo);

vrlo brzo se zaboravi koliko je plaćeno, nakon toga ostaju samo benefiti koji ubrzavaju i olakšavaju rad,

a to mi je neprocjenjivo.

 

Sad kad smo to izbacili iz jednadžbe:

malo je preopćenito pitanje, "kakva su iskustva sa stvarnom funkcionalnošću".

Pitaj ako te nešto baš konkretno zanima.

Spominješ OCR - koliko sam isprobavao, solidno odradi posao,

iako ga ne koristim puno (rukopis mi je dosta neuredan, pa bude puno grešaka).

Mana koja ovisno o poslu može biti problem (ako je nužna tajnost podataka, recimo)

je što ne radi lokalno (ograničen hardver) nego se dokument digne kod njih na server

i tamo se odradi prebacivanje u tekst, pa ga vrati nazad na uređaj.

 

Kako god, najbolje bi ti bilo isprobati i vidjeti kako će ti leći,

je li to nešto što zadovoljava tvoje potrebe ili ipak treba tražiti dalje.

Spomenuto je na kraju teksta da imaš mogućnost mjesec dana isprobavanja

i povrat punog iznosa u slučaju da nisi zadovoljan,

pa mislim da je rizik minimalan.

 

 

Usput, preporuka jubito kanala za Remarkable i općenito alternative (svakakve opcije postoje):

https://www.youtube.com/user/Smrda80

 

Tip je vrlo aktivan po pitanju tematike i stalno ima kojekakva predstavljanja, recenzije, testove, itd.

 

 

Split your lungs with Blood and Thunder
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 14:23 (fler).
9 godina
offline
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

Dodao bih još:

 

- nema backlight osvjetljenja, znači doslovno kako se ponaša papir i olovka tako se ponaša i ovaj uređaj.

- aktivna veličina je 5mm šira od A5 papira. Iako sadrži okvir od cm i nekih dva tri cm na dnu koji je samo estetski i skriva vjerojatno bateriju+elektroniku.

 

išli su toliko u krajnost da doslovno čujete različiti zvuk škrabanja ovisno o pritisku i vrsti olovke kojom pišete.

 

Da postoji A4 verzija i da košta duplo odmah bi kupio.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

Pa, da, osvjetljenje bi isto moglo ići pod minuse ..

iako je relativno, ovisno o načinu upotrebe.

Osobno mi ne smeta previše (ali ne bih se bunio da ga ima).

 

Čitam sad malo o PineNote uređaju - na papiru (hehe)

izgleda sjajno, ostaje da se vidi što će iz projekta ispasti. 

 

Split your lungs with Blood and Thunder
 
0 0 hvala 0
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
fler kaže...

Pa, da, osvjetljenje bi isto moglo ići pod minuse ..

iako je relativno, ovisno o načinu upotrebe.

Osobno mi ne smeta previše (ali ne bih se bunio da ga ima).

 

Čitam sad malo o PineNote uređaju - na papiru (hehe)

izgleda sjajno, ostaje da se vidi što će iz projekta ispasti. 

 

 

 

At the time we were looking to create an alternative to the entry-level Kindle and other such big-brand e-readers. We quickly learned, however, that big brands heavily subsidize their e-readers via book sales and even if we sold an open e-reader at cost (or a loss), we still couldn’t possibly match popular devices’ price tag

 

 

Zanimljivo, vjerojatno razlog prilično visoke cijene remarkablea. Ne očekuj ništa manju cijenu od pinea, ako ikad i izađe.

16 godina
offline
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

Kažu, $399, što je otprilike tu negdje -

iako će se to po svoj prilici mijenjati

dok napokon izbace gotov proizvod, tako da tko zna.

Sviđa mi se ideja otvorenosti sustava (što Remarkable sam po sebi ipak nije,

iako se ograničenja mogu zaobići), i baš me zanima

što će na kraju iz svega ispasti.

 

Ali kako god, napisao sam već za cijenu da nije toliki problem tj. najznačajnija stavka -

ne u smislu da para imam na bacanje,

već da spada u kategoriju kod koje

ne gledam na cifru kao na iznos sam po sebi

(što bi bio faktor kod nekih drugih, manje bitnih kupnji)

nego kao dugoročnu investiciju koja mi iznimno koristi

(uglavnom u poslu, ali i za svakakve hobije itd.) ..

a to mi je neprocjenjivo.

 

Split your lungs with Blood and Thunder
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
WORA kaže...

Dodao bih još:

 

- nema backlight osvjetljenja, znači doslovno kako se ponaša papir i olovka tako se ponaša i ovaj uređaj.

- aktivna veličina je 5mm šira od A5 papira. Iako sadrži okvir od cm i nekih dva tri cm na dnu koji je samo estetski i skriva vjerojatno bateriju+elektroniku.

 

išli su toliko u krajnost da doslovno čujete različiti zvuk škrabanja ovisno o pritisku i vrsti olovke kojom pišete.

 

Da postoji A4 verzija i da košta duplo odmah bi kupio.

Imas Kobo Elipsa kao mogucu alternativu - ekran je cini mi se identican (oboje su E-ink Carta 1200, ista rezolucija i velicina ekrana), ima backlight, dolazi s olovkom, kao e-citac funkcionira bolje, msrp cijena je ista.
Imas par usporedbi na webu, u principu je Kobo bolji u skoro svakom pogledu, "osim" sto remarkable 2 ima dosta bolji osjecaj pisanja olovkom. Kazem "osim" u navodnicima, jer za iskljucivo e-notes je to jasno najbitnija stavka.

No ako je nekome backlight isto jako bitan itd, Kobo mozda prestavlja prihvatljiv kompromis.

14 godina
offline
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

ma ljudi, evo:

 

https://www.lidl.hr/p/skolarci-genijalci/lcd-ploca-za-pisanje/p60606

 

....dobro klincima za črčkati, može se koristiti kao podsjetnik (ima magnete za vješanje i  "ne briši" gumb).... i košt 60 kn, pa neće biti problema ako se i strga....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

Što konkretno tebe ovdje smeta?

Uporan si, pa mora da je nešto žestoko ubolo..

 

Neću nagađati, no daj nam svejedno još pojasni kako bacamo svoje novce

na nešto što ti smatraš preskupim i besmislenim.

Split your lungs with Blood and Thunder
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
Stigao je dana, 4 dana nakon narudžbe. Oduševljen sam uređajem, osjećaj je stvarno skoro kao papir. Nije najbrži na svijetu ali to nije ni toliko bitno. OCR mu radi poprilično dobro za moj rukopis, do sada ni jedna greška (engleski). Kroz par dana ću napisati opširnije, prvi dojam je više nego pozitivan.
Nadglednik dina
Moj PC  
4 0 hvala 0
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
Stric_Jura kaže...

ma ljudi, evo:

 

https://www.lidl.hr/p/skolarci-genijalci/lcd-ploca-za-pisanje/p60606

 

....dobro klincima za črčkati, može se koristiti kao podsjetnik (ima magnete za vješanje i  "ne briši" gumb).... i košt 60 kn, pa neće biti problema ako se i strga....

 

A nije ni čudo da ga naplate 60kn, kad su ga kupili za 6,42kn :) :) :)

 

 

8.5Inch Electronic Drawing Board LCD Screen Writing Tablet Digital Graphic Drawing Tablets Electronic Handwriting Pad Board+Pen|Drawing Toys| - AliExpress

 

 

14 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
fler kaže...

Što konkretno tebe ovdje smeta?

Uporan si, pa mora da je nešto žestoko ubolo..

 

Neću nagađati, no daj nam svejedno još pojasni kako bacamo svoje novce

na nešto što ti smatraš preskupim i besmislenim.

mene apsolutno ne zanima tvoj novčanik, eventualno da te znam imenom i prezimenom i da si mafijozo, partijski uhljeb... onda bi me cukalo...

 

razumijem i vašu  tvrdnju (vas koji ste oduševljeni) da je najbolje imati dediciran uređaj - šegrt u svačemu je majstor u ničemu...

 

ali i dalje je to 3400 kuna za "emulator" papira s instant digitalizacijom, a ljudi su ponudili rješenja s jednim međukorakom...

 

prosim lepo, samo nam javite koliko ste generirali prometa/datoteka/stranica unutar 1 mj. na reMarkable 2...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
Stric_Jura kaže...

mene apsolutno ne zanima tvoj novčanik, eventualno da te znam imenom i prezimenom i da si mafijozo, partijski uhljeb... onda bi me cukalo...

 

razumijem i vašu  tvrdnju (vas koji ste oduševljeni) da je najbolje imati dediciran uređaj - šegrt u svačemu je majstor u ničemu...

 

ali i dalje je to 3400 kuna za "emulator" papira s instant digitalizacijom, a ljudi su ponudili rješenja s jednim međukorakom...

 

prosim lepo, samo nam javite koliko ste generirali prometa/datoteka/stranica unutar 1 mj. na reMarkable 2...

 Ne vidim zašto bi bilo bitno koliko su materijala stvorili. Možda nekome jedna stranica vrijedi više nego tebi i meni cijela knjiga. Rješenja s međukorakom ne podržavaju editing ili copy-paste, a kao netko tko dosta koristi old style bilježnice to smatram jako važnim featureom. Kako ti neki projekt napreduje tako treba dosta materijala filtrirati, reorganizirati, dopuniti. Cijena meni osobno trenutno ne odgovara, ali  ju ne smatram tržišno neopravdanom.

9 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic

Ok, ali meni to ne predstavlja minus, već mi odgovara.

Nemaš odbljeske na ekranu kao kod tableta, već se vanjsko svijetlo ponaša jednako kao i kod običnog papira.

 

3500 kn i nisu baš neki novci. Ako nešto radiš i treba ti alat, onda ćeš ga i kupiti. Tražiti nešto u uređaju koji ne opisuje to što tražiš baš i nema smisla.

 

Jednako kako od bickila ne očekuješ da ima xenon, kožna sjedala i klimu.

 

11 godina
offline
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

Najveći nedostatak za mene je što ga ne mogu spojiti kao second screen na laptop. Neki e-ink readeri imaju tu opciju ali im fale neke druge funkcionalnosti. Kad bi remarkable bilo moguće spojiti da mi služi kao ekran umjesto postojećeg LCD-a odmah bi ga uzeo

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
...

Iako sam se dugo dvoumio kad sam birao način digitalnih bilješki ovo je luđački skupo za BILJEŽNICU!!!!!

 

Godinama koristim Rocketbook   Ima:

  • - beskonačno trajanje baterije  jer je nema
  • - koristiš olovke koje su dostupne u bilo kojem Mulleru, DM-u i slično (podržane obje ruke )
  • - skeniranje u OneNote/mail ili bilo koju drugu aplikaciju za vođenje notesa u PDF-u/JPEGu sa verzijom originala i pokušaja OCR-a je u par sekundi
  • - automatsko prepoznavanje naslova, datuma i sličnih ključnih riječi koje označiš na stranici

 

Naravno, sličnih bilježnica ima više, a meni je ova bila najzgodnija i najelegantnija za spremanje bilješki u digitalni oblik i jednostavno vođenje, a uz to uz cijenu od cca 300 kn mi je prihvatljivije od ovog i realno dobiješ jednu bilježnicu koju zadnjih par godina brišem i ne treba mi nijedna druga. 

Ovo izgleda super! Kakve su ti kemijske, koliko se brzo trose? Dosta reviewova sam vidio da kazu da se prebrzo potrose. 

 

Koje bi stvari naveo kao glavne nedostatke ili nesto sto nisi znao kad si kupovao, a kansije ti je utjecalo na koristenje?

 

Nema previse reviewova na YT osim

, a on je malo biased jer se cini velik fan i ima affiliate program pa ne navodi ikakve nedostatke

15 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
encoding kaže...
...

Iako sam se dugo dvoumio kad sam birao način digitalnih bilješki ovo je luđački skupo za BILJEŽNICU!!!!!

 

Godinama koristim Rocketbook   Ima:

  • - beskonačno trajanje baterije  jer je nema
  • - koristiš olovke koje su dostupne u bilo kojem Mulleru, DM-u i slično (podržane obje ruke )
  • - skeniranje u OneNote/mail ili bilo koju drugu aplikaciju za vođenje notesa u PDF-u/JPEGu sa verzijom originala i pokušaja OCR-a je u par sekundi
  • - automatsko prepoznavanje naslova, datuma i sličnih ključnih riječi koje označiš na stranici

 

Naravno, sličnih bilježnica ima više, a meni je ova bila najzgodnija i najelegantnija za spremanje bilješki u digitalni oblik i jednostavno vođenje, a uz to uz cijenu od cca 300 kn mi je prihvatljivije od ovog i realno dobiješ jednu bilježnicu koju zadnjih par godina brišem i ne treba mi nijedna druga. 

Ovo izgleda super! Kakve su ti kemijske, koliko se brzo trose? Dosta reviewova sam vidio da kazu da se prebrzo potrose. 

 

Koje bi stvari naveo kao glavne nedostatke ili nesto sto nisi znao kad si kupovao, a kansije ti je utjecalo na koristenje?

 

Nema previse reviewova na YT osim

, a on je malo biased jer se cini velik fan i ima affiliate program pa ne navodi ikakve nedostatke

 Koristim najobičnije frixtion ball odnosno takozvane piši-briši kemijske koje u Mulleru koštaju cca 15tak kn i meni traju dugo (3-4 mjeseca), no moje je do 2 stranice pisanja dnevno uz eventualno još koja stranica crteža, skice i slično.

 

Imam dva nedostatka koja mi smetaju, a to su OCR i moja zaboravnost da obrišem stranice ako sam pri kraju sa bilježnicom. OCR jednostavno na hrvatskom nije dobar i polovi možda 50-70% teksta pa si namjestim da mi napravi OCR, automatski pošalje i original i OCR teksta u Onenote pa da imam bar dio te digitalne arhive u pretraživom obliku, a da ne moram imati ništa na struju dok radim bilješke. Uz ovu veliku A5 imam i malu za ideje i bilješke dok si negdje vani, to je neka mini varijanta, a dobro dođe i za belu ili remi ;-)

 

Ovo brisanje je jedini eventualni nedostatak ako zaista puno pišeš, a zaboravio si pripremiti prazne stranice pa te snađe da moraš nešto obrisati od ranije jer ova moja varijanta je tanka i  ima 30tak stranica (naravno ima i debljih opcija). Uz krpicu koja je mala ili iskoristiš bilo koju papirnatu maramicu koju malo smočiš to je posao od jedne minute.

 

Realno, ovo mi je jedina zgodna neelektrična opcija koja u doslovno par sekundi može otići na predefinirano mjesto u cloudu, bez obzira da li koristiš evernote, onenote, onedrive, slack ili jednostavno tu žvrljotinu si želiš poslati na mail no da ti pokuša odraditi i bar minimalan OCR da ti olakša posao kad ćeš u digitalnom obliku morati obaviti ostatak posla.

 

Ima čak tu i tamo koja hrvatska online trgovina koja ih prodaje no kad sam uzimao bilo mi je povoljnije uzimati direktno s njihovog shopa.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
6 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic

Ako tko planira kupnju nek se javi da mu pošaljem kod za popust od 40€

2 godine
neaktivan
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
Pozdrav,
ako je ovo jos aktualno, javljam se:))
hvala u svakom slucaju
Z
2 godine
neaktivan
offline
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

Pozdrav svima,

malo je tema zamrla, ali sam ipak htjela pitati: 

planiram kupiti reMarkable2, no nisam sigurna za carinu, tj sve te dodatne troskove? Da li je to sve ukljuceno u cijenu, tj otkuda oni to salju?.... cini mi se da sam procitala da je netko napisao da treba DHL podsjetiti da je sve vec placeno?

Hvala i pozz

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
Nema carine, sve je uključeno u cijenu koju platiš.
DHL dostava kroz nekih 3-4 dana. Ne treba nikog podsjećati na ništa.
Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.11.2021 18:34 (Entry Point).
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
Zr8nks kaže...
Pozdrav,
ako je ovo jos aktualno, javljam se:))
hvala u svakom slucaju
Z

 Poslano na PM

2 godine
neaktivan
offline
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

Sada i ja javljam - ako netko kupuje reMarkable2, neka se javi za kod za 40€ popusta!

 
2 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic

Pozdrav Zr8nks, ako još uvijek imaš kod za popust ja sam zainteresiran jer ću ga vjerojatno kupiti. Hvala! Prvi put sudjelujem pa ne znam dal je pametno ostaviti ovdje broj telefona ili kako da se čujemo? :)

15 godina
neaktivan
offline
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

Kako radi ovo s connect?

Vidim sad imaju i pretplatu

 

Bez pretplate - da li mogu spojiti tablet na pc/mac i sejvati bilješke ili upload na keep i sl?

Kak to ide?

Dosta pišem po kojekakvim papirima i neke stvari zagubim, ili mi nestane papira kad nešto crtam

Ili mi fali prostora na papiru - jel mogu ovdje raditi mentalne mape i skice na neograničenom prostoru? Tipa crtam na A4 formatu, skužim da mi treba više i proširim na A3 ili veće?

(pod crtanjem mislim na skice koje nisu precizne već služe kao neke ideje u poslu) tako da mi se ovo čini ok s te strane

A i vidio sam uživo i probao, tip se kune da je super

Sama cijena mi je još nebitna ali još i pretplata...

 

Dakle tablet 350eur+130 olovka+130 zaštitna preklopna folija

Znači 600 eur + pretplata  60 eur godišnje za upload i ocr + mail feature

 

Ova pretplata me muči jer lagano mi se skuplja tih pretplata po 5 eura kojekakvih a to mi već ide na živce.

Kao nije puno a onda plaćaš 50-60-100 eur mjesečno za pretplate na glupe servise

 

poz

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2022 8:24 (sokre999).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

Zna li netko da li plaćam još neka davanja u Hrvatskoj ako naručim uređaj sa njihove stranice ?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic

Meni je stiglo bez dodatnih troskova

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice