Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

poruka: 87
|
čitano: 39.775
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H".
14 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Krivo sam se izrazio. Nije direktno pranje novaca (iako i to moze biti) ali moraju sprijeciti to da ti firma novce uplati a ti ih dignes, bez da platis porez na dobit. Svaka naplata rada ili usluge podlijeze placanju poreza, ne znam koliko je, mislim 40-50% poreza na dobit.

 

 

Ne moze ti legnuti na taj racun nego na onaj gdje ti lijeze placa. Barem mislim.

 

 Banku nije briga za porez na dobit, i oni ne mogu znati što ti je netko uplatio tj. otkud i u koju svrhu. Možda se radi o ugovoru o zajmu, možda je otpremnina, možda je dobit, možda je ukradeni predujam (tuđa sredstva). Banka samo ima obavezu prijave po Zakonu o sprječavanju pranja novca i financiranja terorizma obavještavanja o transakcijama većim od 200000kn, i povećanog nadzora kod transakcija većih od 105000kn, ali iste neće spriječiti.

FINA ovršuje sve račune iz registra bankovnih računa vezanih za OIB ovršenika, to su računi u svim bankama u RH, a ne samo onaj gdje stiže plaća. E sad, hoće li se i Revolut račun naći među njima - ne znam. Znam da ima ljudi koji su u dugogodišnjoj blokadi i koriste Revolut, pa s te strane taj dolazak Revoluta kao banke u RH se možda i neće svima svidjeti.

16 godina
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

Ako netko treba poziv za Revolut, kontajtirajte me na PP.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
Ništa se puno ne mijenja. Samo su "prenijeli" licencu Litvanske središnje banke. Depoziti su zaštićeni od strane Litvanske središnje banke, tijela Litve su nadležna za sporove... Fina i porezna imaju isti uvid kao i prije.
Ovo su napravili samo kako bi počeli nuditi kredite i štednje jer to ne mogu kao fintech kompanija.
It is hard being a person!
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
loncaric kaže...

na koji nacin saljete lovu na revolut account? (nemam devizni racun, do sad sam kupovao prepaid kartice al nakon sto je EU uvela neke nove regulative, revolut mi ne prihvaca uplate s prepaid kartice) 

 HPB Prepaid normalno radi uplatu na Revolut

10 godina
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

Još računi nemaju IBAN pa ne može uplata plaće. Samo možeš dat nalog Revolutu da ti prebaci novce na skrbnički račun.

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
Syke kaže...

Još računi nemaju IBAN pa ne može uplata plaće. Samo možeš dat nalog Revolutu da ti prebaci novce na skrbnički račun.

 Kako to misliš da nema IBAN? Naravno da imaš IBAN na svom Revolut računu. Kako bi inače radio transfere?

 

3 godine
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
Evo potvrđeno je. Uvode ove godine sigurno
16 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
ivgrgic kaže...

Možda sada Zaba i druge banke konačno uvedu Apple Pay, kao sto ima PBZ

 U lipnju ZABA omogućava Apple Pay i Google Pay, izbacuje svoj wallet iz uporabe, mijenja kartice (opet), bit će samo VISA gase VISA Electron i Maestro

15 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
DexCro kaže...
Syke kaže...

Još računi nemaju IBAN pa ne može uplata plaće. Samo možeš dat nalog Revolutu da ti prebaci novce na skrbnički račun.

 Kako to misliš da nema IBAN? Naravno da imaš IBAN na svom Revolut računu. Kako bi inače radio transfere?

 

 Mislim da je kolega mislio na hrvatski IBAN na koji bi primao placu. Nekako sumnjam da mozes primati placu na litvanski IBAN iako ispravite me ako sam u krivu.

12 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
CrniPero kaže...

btw: Otvorio revolut, prebacio sa svoje kreditne kartice 2500kn, stajalo gore nekih 3-4 dana

Trebao sam neki keš za birc i sl trošenje, vidim bankomat RBA, stavim 1500 neda, stavim 1000 pusti, navečer me dočeka zaključana app sa tekstom "Account Closed under section 19.1"

Tjedan dana se navlačio sa nepostojećom szk tj botovima - nula bodova

Pokušavao ih kontaktirati na mail - nula bodova. Čitam po netu da to ljudima rade konstantno i bez objašnjenja. Niti su veliki novci u pitanju niti išta sl.

Vratili ostatak novaca na kreditnu karticu nakon 5-6 mjeseci !

Sretno svima ako samo i isključivo koristite njihove usluge 

 

edit: ovo je bilo prije cca god dana, taman pred prvi lockdown

Potpisujem ovo.Frend se natezao za 5000 eura...izgubio živce jer su mu oni bez ikakvog razloga blokirali lovu.

14 godina
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

Koristim revolut za konverzije, ebay, paypal..... ali nisam platio racun da recimo struju, smece, komunalije, telefon.... jel i to prolazi free, bez naknade? Znaci onda bi bilo zgodno prebacit novac sa tekuceg i placat racune u HR, bez naknada od cca 2kn po racunu..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
@bus
Možeš ti platiti račun, ali će te provizija "poderati".
Naime, računi u Hrvatskoj se još uvijek plaćaju u kunama jer je to službena valuta. To znači kada s revoluta zadaš nalog za plaćanje (plaćaš na Hrvatski račun, npr. struja, voda), isti će biti obrađen kao SWIFT nalog, a ne kao SEPA nalog. SEPA nalozi su nalozi bez provizije, odnosno s malom provizijom tipa 2kn po nalogu. Sepa se primjenjuje u EURO zoni, odnosno zemljama koje imaju EURO kao službenu valutu. Mi to još uvijek nemamo pa će biti procesirsno kao SWIFT. To znači da će te provizija PO NALOGU izaći cca 70kn.
To lagano možeš testirati. Probaj si sa Revoluta uplatiti 100kn na svoj tekući račun u Hr banci tipa PBZ ili ZABA pa nam javi koliko je od tih 100kn ostalo 😁
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 0:17 (izzy007).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

Moja zena koristi revolut vec nekih 2 godine ako se ne varam (jer nema tekuci racun ovdje u Irskoj). A upravo sam i klinkama narucio kartice da im ne moram vise dzeparac davati u kesu

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
izzy007 kaže...
... Probaj si sa Revoluta uplatiti 100kn na svoj tekući račun u Hr banci tipa PBZ ili ZABA pa nam javi koliko je od tih 100kn ostalo 😁

 Ne kužim o čemu pričaš. Nikad nisam platio nikakvu proviziju kada sam prebacivao novce s Revoluta na tekući u ZABI, a pogotovo ne 70kn. Da se razumijemo, koristim ga povremeno, kad se u društvu naručuje hrana pa se treba raskusurati, ili kad nekome treba posuditi lovu i svaki puta mi je na tekući sjelo točno u kunu koliko sam s Revoluta i uplatio. Običan Revolut je u pitanju, ne premium (ako to ima ikakve veze).

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
12 godina
online
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
CrniPero kaže...

btw: Otvorio revolut, prebacio sa svoje kreditne kartice 2500kn, stajalo gore nekih 3-4 dana

Trebao sam neki keš za birc i sl trošenje, vidim bankomat RBA, stavim 1500 neda, stavim 1000 pusti, navečer me dočeka zaključana app sa tekstom "Account Closed under section 19.1"

Tjedan dana se navlačio sa nepostojećom szk tj botovima - nula bodova

Pokušavao ih kontaktirati na mail - nula bodova. Čitam po netu da to ljudima rade konstantno i bez objašnjenja. Niti su veliki novci u pitanju niti išta sl.

Vratili ostatak novaca na kreditnu karticu nakon 5-6 mjeseci !

Sretno svima ako samo i isključivo koristite njihove usluge 

 

edit: ovo je bilo prije cca god dana, taman pred prvi lockdown

 Sve što si trebao napraviti je upisati u chat "Talk to an agent" i stavilo bi te u red čekanja za live agenta. Malo se duže nekad čeka u free varijanti  (15-20 minuta) ali ja sam par puta rješavao probleme sa njihovim agentima i nikad problema. Jedino što je gnjavaža je to kad te traže da slikaš selfije kraj osobne i sl. ali moraju biti sigurni da nisi frauder.

14 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
izzy007 kaže...
@bus
Možeš ti platiti račun, ali će te provizija "poderati".
Naime, računi u Hrvatskoj se još uvijek plaćaju u kunama jer je to službena valuta. To znači kada s revoluta zadaš nalog za plaćanje (plaćaš na Hrvatski račun, npr. struja, voda), isti će biti obrađen kao SWIFT nalog, a ne kao SEPA nalog. SEPA nalozi su nalozi bez provizije, odnosno s malom provizijom tipa 2kn po nalogu. Sepa se primjenjuje u EURO zoni, odnosno zemljama koje imaju EURO kao službenu valutu. Mi to još uvijek nemamo pa će biti procesirsno kao SWIFT. To znači da će te provizija PO NALOGU izaći cca 70kn.
To lagano možeš testirati. Probaj si sa Revoluta uplatiti 100kn na svoj tekući račun u Hr banci tipa PBZ ili ZABA pa nam javi koliko je od tih 100kn ostalo 😁

 

Nisam prebacivao nazad kune na svoj tekuci. Znam da je bila prica da nema naknade. Da su decki to radili i tako mi rekli. Mozda se promjenilo s vremenom, ti si to napravio nedavno i dobio 70kn naknade? Od revoluta ili domicilne banke?

Zasto bi revolut naplacivao, ako bilo kakve uplate po svijetu ne naplacuju, kao i dizanje gotovine na tuđim bankomatima...

14 godina
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

Neki dan sam prebacivao oko 3k kn sa revolut racuna na svoj zaba tekuci. sa revolut strane nikakvih naknada, od strane zabe naknada 7.5kn za tu uslugu.

Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
Ja ju koristim vec dugo sa svog racuna na nju napravio virtulanu visu i snjom placam vani preko g paya a jednostavnike ja za placanje on line, stalno dodaju nove apk na platformu. Prvi put sam se susreo s njom kad sam kupovao sky uk
14 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
@Sickness
@bus
Mislim da smo otišli u pogrešnom smjeru. Ti si pitao za plaćanje računa. Ako sa Revoluta prebacuješ lovu na tekući račun, odnosi radiš uplatu FIZIČKOJ osobi, naknada je manja, ali i dalje osjetno veća nego da radiš transfer među HR bankama mobilnim bankarstvom.
Ako plaćaš sa Revoluta račun HEPu, tada radiš uplatu na žiro račun PRAVNOJ osobi (SWIFT,a ne SEPA). Ti nećeš platiti ništa naknade. HEPu će uzeti keš, cca 70ak kuna za obrsdu transakcije. I onda ćeš dobiti opomenu da nisi u cijelosti podmirio račun.
Nadam se da je sad jasnije zašto se ne isplati plaćati račune putem Revoluta.
Moj PC  
0 0 hvala 8
13 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka

Eeee sad te kužim. Nisam za to znao, hvala ti :)

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
3 godine
neaktivan
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
-Izzy007 - možda i Ti ideš " krivim smijerom" , po meni nekim cudnim info oko naknada Revolut-a pa se usudim reći i dezinformacijama! Revolut sam koristio puno prije nego je Revo . HRK uvrstio kao valutu u transakcijama ali vratimo se nekim naknadama u HR..
Moje iskustvo sa Revolutom ( standarni pl. ) je ovakvo :

- sve moje uplate prema tek. racunima frendovima ( ekipi ) u HR su bile - 0 kuna ili cca 3kn ovisno o bankama gdje imaju tek. racun , dakle sa mog Revo racuna HRK na tek. racun u HR
Cak sam trazio od frendova kod takvih uplata da mi jave ako su bile naknade i koliko ?!
U cetvrtak sam bas frendu " pustio" 1800kn na Agram banku , jutros je na racunu imao 1800kn -naknada 0kn
Napomena da je rijec o uplatama na tek. racun fizickih osoba u HR

- racune HEP- a i sve ostale racune rezija placem Revolutom preko apps E- posta (mobil .apps ) - naknada 2 kn po uplatnici , bez obzira na iznos naznacen na uplatnici
Nikad ali bas nikad mi nije dosla neka opomena od Hep-a i sl. kod takvih uplata, dakle sve bilo transparetno
Inace preko e- poste placam i hrpu toga ..a opet sve sa Revolutom!


- A1 i Tcom racune placam preko apps istih, takoder Revolutom .
Koliki je racun od operatera toliko mi i Revo. skine sa racuna u HR - naknada 0 kn .

- Revolut imam povezan sa Gpay od 2019 i koristim ga svaki dan doslovno ( gdje god je to moguce ) + fiz .karticu kad zelim uzeti gotovinu sa bankomata
- Revo. sam takoder povezao i sa Keks pay tj "KEKSICOM" VISA pa preko Revo . uplacujem lovu i punim KEKSICU- naknada 0 kn

Napominjem - to je moje iskustvo


Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 18:37 (blackE-1).
 
3 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
blackE-1 kaže...
-Izzy007 - možda i Ti ideš u " krivim smijeru" , po meni nekim cudnim info oko naknada Revolut-a pa se usudim reći i dezinformacijama! Revolut sam koristio puno prije nego je Revo . HRK uvrstio kao valutu u transakcijama ali vratimo se nekim naknadama ..
Moje iskustvo sa Revolutom ( standarni pl. ) je ovakvo :

- sve moje uplate prema tek. racunima frendovima ( ekipi ) u HR su bile - 0 kuna ili cca 3kn ovisno o bankama gdje imaju tek. racun , dakle sa mog Revo racuna HRK na tek. racun u HR
Cak sam trazio od frendova kod takvih uplata da mi jave ako su bile naknade i koliko ?!
U cetvrtak sam bas frendu " pustio" 1800kn na Agram banku , jutros je na racunu imao 1800kn -naknada 0kn

- racune HEP- a i sve ostale racune rezija placem Revolutom preko apps E- posta - naknada 2 kn po uplatnici , bez obzira na iznos naznacen na uplatnici
Nikad ali bas nikad mi nije dosla neka opomena od Hep-a i sl. kod takvih uplata, dakle sve bilo transparetno
Inace preko e- poste placam i hrpu toga ..a opet sve sa Revolutom!

- A1 i Tcom racune placam preko apps istih, takoder Revolutom .
Koliki je racun od operatera toliko mi i Revo. skine sa racuna u HR - naknada 0 kn
- Revolut imam povezan sa Gpay od 2019 i koristim ga svaki dan doslovno ( gdje god je to moguce ) + fiz .karticu kad zelim uzeti gotovinu sa bankomata
- Revo. sam takoder povezao i sa Keks pay tj "KEKSICOM" VISA pa preko Revo . uplacujem lovu i punim KEKSICU- naknada 0 kn

Napominjem - to je moje iskustvo

 

Ne bih volio širiti dezinformacije. Napominjem, ovdje se radilo o plaćanju pravnoj osobi na način da u revolut aplikaciji odeš na  SEND => BANK ACCOUNT i tu upišeš IBAN od neke pravne osobe i platiš. Za e-pošta ne znam i nisam koristio pa ne mogu komentirati. Uglavnom neće se tebi ništa naplatiti. Tvoja provizija je 0 kuna. Ali onaj tko je dobio novac, znači pravna osoba, njoj će se račun teretiti za iznos provizije. Budem pogledao ovaj E-pošta. Ne znam za tu opciju.

9 godina
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

Po meni vrhunska stvar. Nekako su banke zaostale za svim produktima koje nude fintech kompanije i  zasluženo kaskaju. Naknade kojima nas deru, od stotinjak kuna pa naviše ovisno o vrsti računa su prilično nezaslužene.

Kreiranje virtualnih disposable kartica za plaćanje po inim điđi miđi webshopovima gdje je ekipa ostala na tome da skinu neku besplatnu ecomerce wordpress aplikaciju koju naravno shakiraju svake godine.

 

Prije sam imao devizni račun za online shopping, prebacivao s tekućeg na devizni, plaćao konverzije, pa tek onda plaćao naknade na paypalu, kako bi imao neku sigurnost i sl.

 

Danas direktno povučem koliko mi treba na revolut s tekućeg, plaćam, kupujem kaj god. Sve ono kaj mi obična banka nikad ne bi ponudila ili će im trebati nekoliko godina da uhvate korak s revolutom ako krenu već danas s implementacijom.

 

Znači možeš nešto naručiti, upisati perić pero i koristiti one time disposable karticu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
WORA kaže...

Po meni vrhunska stvar. Nekako su banke zaostale za svim produktima koje nude fintech kompanije i  zasluženo kaskaju. Naknade kojima nas deru, od stotinjak kuna pa naviše ovisno o vrsti računa su prilično nezaslužene.

Kreiranje virtualnih disposable kartica za plaćanje po inim điđi miđi webshopovima gdje je ekipa ostala na tome da skinu neku besplatnu ecomerce wordpress aplikaciju koju naravno shakiraju svake godine.

 

Prije sam imao devizni račun za online shopping, prebacivao s tekućeg na devizni, plaćao konverzije, pa tek onda plaćao naknade na paypalu, kako bi imao neku sigurnost i sl.

 

Danas direktno povučem koliko mi treba na revolut s tekućeg, plaćam, kupujem kaj god. Sve ono kaj mi obična banka nikad ne bi ponudila ili će im trebati nekoliko godina da uhvate korak s revolutom ako krenu već danas s implementacijom.

 

Znači možeš nešto naručiti, upisati perić pero i koristiti one time disposable karticu.

Eto mi koji nemamo Revolut smo u kamenom dobit. Ja kad kupujem s Aliexpresa odem osobno u Kinu i platim im na ruke jer ni jedna banka u HR ne nudi to čudo direktnog plaćanja šta nudi Revolut.

 

HPB prepaid - sva online plaćanja...

 

Zato ne pričaj nebuloze. 

 

Jedina prednost Revolut naspram banka je to mijenjanje deviza (naknada) a sve ostalo je na strani banaka.

 

A negativne strane Revolut neću ni pričati. Ali već smo o tome tu raspravljali nema smisla da se ponavljam.

 

Vi koji uplacujete kikiriki na Revolut - 100,200,5000kn ne gledam na to kao neke ozbiljne korisnike.

Uplati frende 5000-10000 eura pa se onda javi i reci iskustvo.

 

Odi u bilo koji banku uplatit taj iznos nećeš imat problema, niti će ti itko bez razloga blokirat računa kao sto se to zna događat korisnicima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 10:53 (R36).
12 godina
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

Domet korisnika Revoluta platim Glovo dostavu, kupit nešto s Aliexpresa, i s frendom se raskusurati. Vuuu kako moderno.

 

Da zaboravih nadodao - platiš račun HEP i sl. Nema dalje. Gasi banke i odmah ključ u bravu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 11:02 (R36).
 
0 8 hvala 0
15 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
R36 kaže...

 

... ne pričaj nebuloze...

Jedina prednost Revolut naspram banka je to mijenjanje deviza (naknada) a sve ostalo je na strani banaka.

 

Neznam čemo tolika gorčina. Nitko te ne prisiljava da nešto koristiš.

 

 Da nema Revoluta, TransferWisea, Wirexa i ostalih, naše banke bi te danas guzile kao i prije nekoliko godina. A to znači:
- za bilo kakvo otvaranje, zatvaranje, promjenu računa čekaj na šalteru i raspravljaj s (najčešće) nesposobnim službenicima,

- nije bilo prijenosa love isti dan, noću i vikendom, a na transfere s inozemstvom se čekalo i nekoliko dana,

- naknade su bile više nego bezobrazne, pogotovo kad se radi o devizama. Besplatno vođenje računa je prije dvije godine bilo čisti SF.

 

A što se tiče današnje situacije i usporedbe, evo ti je:

Otvaranje računa:

HPB prepaid

- Vidim reklamu za on-line otvaranje HPB prepaid računa. Odlično! To mi treba!

- Popunim pristupnicu on-line i čekam odgovor.

- Nakon 7 dana dobivam poruku da dođem u najbližu poslovnicu.

- Banka radi ili prije podne ili poslije podne, uvijek redovi i gužva.

- U poslovnici nemaju pojma o čemu pričam. Usmeno dajem sve podatke ponovo.

- Totalno neposobno osoblje. Službenica se čudi kako privatna osoba može imati e-mail adresu koja nije gmail.

- Nakon deset dana opet šalter i preuzimam karticu.

- Ne postoji web aplikacija  (niti išta drugo) za HPB prepaid.

- Za svako plaćanje u dućanu treba PIN, čak i za ono od 5 kuna

- Konačno idem koristiti za online plaćanje, ali trebam 3D verifikaciju (mToken) kojeg nemam.

- Zovem tehničku podršku i saznajem da to ne radi na prepaid kartici. Savjetuju mi da otvorim i tekući račun.

- Opet posjeta poslovnici, gužve, nepismeni službenici...

- Nakon par dana imam i tekući od HPB koji nisam želio, ali barem imam mToken i web aplikaciju.

- Konačno sve radi! Uplata gotovine iz svake pošte radi savršeno. (zato sam je i uzeo)

- Idem prebaciti novac na Wirex. Treba mi Transfer Statement za veće iznose.

- Zovem HPB, nemaju pojma što je to.

- itd...

 

Revolut

- Popunim pristupnicu on-line i pošaljem kopiju osobne

- Nakon 5 minuta račun je otvoren, imam IBAN kojeg mogu ODMAH koristiti! Kartica dolazi poštom za 7 dana.

- Naknade minimalne ili ih nema, vrijeme čekanja nikakvo. Novac iz Amerike putuje točno 10 sekundi (ne s Drugog revoluta nego s američke visa kartice).

 

Dobro znam o čemu pričam. Imam (skoro) sve Hrvatske prepaid kartice, a također i TransferWise, Revolut i Wirex.

Razlika u otvaranju i korištenju je u nekim segmentima tako velika da izgleda kao usporedba sms-a i goluba pismonoše.

11 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
R36 kaže...
WORA kaže...

Po meni vrhunska stvar. Nekako su banke zaostale za svim produktima koje nude fintech kompanije i  zasluženo kaskaju. Naknade kojima nas deru, od stotinjak kuna pa naviše ovisno o vrsti računa su prilično nezaslužene.

Kreiranje virtualnih disposable kartica za plaćanje po inim điđi miđi webshopovima gdje je ekipa ostala na tome da skinu neku besplatnu ecomerce wordpress aplikaciju koju naravno shakiraju svake godine.

 

Prije sam imao devizni račun za online shopping, prebacivao s tekućeg na devizni, plaćao konverzije, pa tek onda plaćao naknade na paypalu, kako bi imao neku sigurnost i sl.

 

Danas direktno povučem koliko mi treba na revolut s tekućeg, plaćam, kupujem kaj god. Sve ono kaj mi obična banka nikad ne bi ponudila ili će im trebati nekoliko godina da uhvate korak s revolutom ako krenu već danas s implementacijom.

 

Znači možeš nešto naručiti, upisati perić pero i koristiti one time disposable karticu.

Eto mi koji nemamo Revolut smo u kamenom dobit. Ja kad kupujem s Aliexpresa odem osobno u Kinu i platim im na ruke jer ni jedna banka u HR ne nudi to čudo direktnog plaćanja šta nudi Revolut.

 

HPB prepaid - sva online plaćanja...

 

Zato ne pričaj nebuloze. 

 

Jedina prednost Revolut naspram banka je to mijenjanje deviza (naknada) a sve ostalo je na strani banaka.

 

A negativne strane Revolut neću ni pričati. Ali već smo o tome tu raspravljali nema smisla da se ponavljam.

 

Vi koji uplacujete kikiriki na Revolut - 100,200,5000kn ne gledam na to kao neke ozbiljne korisnike.

Uplati frende 5000-10000 eura pa se onda javi i reci iskustvo.

 

Odi u bilo koji banku uplatit taj iznos nećeš imat problema, niti će ti itko bez razloga blokirat računa kao sto se to zna događat korisnicima.

 35 000 eura sepa nalogom na bitstamp!hoces pdf u pp?

16 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
Sickness kaže...

 Ne kužim o čemu pričaš. Nikad nisam platio nikakvu proviziju kada sam prebacivao novce s Revoluta na tekući u ZABI, a pogotovo ne 70kn. Da se razumijemo, koristim ga povremeno, kad se u društvu naručuje hrana pa se treba raskusurati, ili kad nekome treba posuditi lovu i svaki puta mi je na tekući sjelo točno u kunu koliko sam s Revoluta i uplatio. Običan Revolut je u pitanju, ne premium (ako to ima ikakve veze).

 

dalja46 kaže...

Neki dan sam prebacivao oko 3k kn sa revolut racuna na svoj zaba tekuci. sa revolut strane nikakvih naknada, od strane zabe naknada 7.5kn za tu uslugu.

 Može postupak kako točno prebacit s Reva na tekući/žiro? Iskreno nisam ni znao da ima ta opcija, pogotovo da se može bez naknade napraviti, a koristim R zadnjih godinu dana Doduše koristio sam ga u smanjenom obujmu baš jer nisam to znao Idem u plaćanja, prenesi, bankovni račun, dodavanje primatelja, ispunim podatke, pošaljem i to je to, sjeda bez provizije? U kojem roku, instantno ili?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka

Tako je. Novac je u roku par min na tvom računu.

Nije bilo naknade od strane revoluta, bilo je od strane zabe 7.5kn.

Pise u zabi "naknada za obradu prekogranicnog priljeva"

 

Edit:

Pobrkao sam ja nešto, sjetih se, novci su došli drugi dan, ne odmah. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 22:53 (dalja46).
16 godina
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

Kakva su iskustva ostalih, je li vama naplaćena naknada te ako da koliko, i za koji iznos transakcije?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice