Revolut ima rješenje za one koji i dalje razmišlja

poruka: 12
|
čitano: 14.093
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Revolut ima rješenje za one koji i dalje razmišlja".
16 godina
offline
Revolut ima rješenje za one koji i dalje razmišlja

Meni je problem što sam uvijek bio škrtac koji je znao koliko neka stvar mora koštati, ako je 50 lipa skuplje ne kupujem paradajz ili svježi sir. Inflacija me dotukla, a EURO dokrajčio.

Čovjek koji je kilavio za 50 lipa ili 1 kunu, sada gleda kako je nešto skuplje za 30% i još k tome u valuti koja upotrebljava manje brojeve kao način da me prevari.

 

 
19 0 hvala 2
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Revolut ima rješenje za one koji i dalje razmi
1€ = 7.5345kn
1.3€ = 10kn
10€ = 75.345kn
100€ = 753.45kn

Naučiš to i lagano u glavi računaš okvirnu cijenu.
Do sad sam uvijek u +- 3kn pogodio.
 
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Revolut ima rješenje za one koji i dalje razmi
Što se mene tiče, mogu uvesti i islandske krune samo neka nam je plaća europski prosjek.
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Revolut ima rješenje za one koji i dalje razmišlja

Treba prestati preračunavati eure u kune, nego se naviknuti na nove cijene. Najčešći mali trošak (kava, pivo, peket šibica i sl.) je oko 2 eura, trošak u dućanu 20 eura. Ili, najbolje, podijelite svoje mjesečne prihode sa 30. Ono što je više od toga to je skupo, vrlo skupo, što je pola od toga  je prihvatljivo. 

 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Revolut ima rješenje za one koji i dalje razmišlja

Kako sada stvari stoje čini mi se da ću do kraja života preračunavati vrijednost velike većine stvari u kune, barem odokativno u glavi množenjem s 8 pa malo oduzimanja a za veće količine robe manjih cijena kalkulator. Prije ću valjda naučiti kineski nego početi razmišljati u eurima za veliku većinu stvari. Jedino što sam oduvijek vrtio u eurima, onak direktno, su cijene najma apartmana na moru i konzervirani grah s kobasicama u slovenskom Šparu gdje, među ostalim, redovito šopingiram na mjesečnoj bazi (s kalkulatorom, naravno). Ajd malo mi je krenula i procjena cijene mačje hrane, to kupujem u većim količinama. Sve drugo mi je mutno do beskraja, pogotovo sad kad se miješaju inflacija i muljanje domaćih trgovina s cijenama. Jednostavno vidim da sam prestar za te stvari i ne da mi se zamarati. Možda s vremenom kliknem s eurom, makar sumnjam. Predugo smo žmulili kunu.

Deckard
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Revolut ima rješenje za one koji i dalje razmi
danen kaže...

Treba prestati preračunavati eure u kune, nego se naviknuti na nove cijene. Najčešći mali trošak (kava, pivo, peket šibica i sl.) je oko 2 eura, trošak u dućanu 20 eura. Ili, najbolje, podijelite svoje mjesečne prihode sa 30. Ono što je više od toga to je skupo, vrlo skupo, što je pola od toga  je prihvatljivo. 

 

12 godina
offline
Re: Revolut ima rješenje za one koji i dalje razmi
Ja razmisljam 0.5 (4 kn), 1 (7.5), 1.3 (10) 1.6 (12), 2 (15), 3 (22), 4(30) i to je to. Ako treba s deseticama i stoticama mnozim, naravno.
 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Revolut ima rješenje za one koji i dalje razmišlja

nema na čemu :)

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Revolut ima rješenje za one koji i dalje razmi
danen kaže...

Treba prestati preračunavati eure u kune, nego se naviknuti na nove cijene. Najčešći mali trošak (kava, pivo, peket šibica i sl.) je oko 2 eura, trošak u dućanu 20 eura. Ili, najbolje, podijelite svoje mjesečne prihode sa 30. Ono što je više od toga to je skupo, vrlo skupo, što je pola od toga  je prihvatljivo. 

 Točno to. Koji vam je vrag ljudi? Hoćete sa 75 godina još uvijek preračunavati u kune??? Svašta.

16 godina
offline
Revolut ima rješenje za one koji i dalje razmišlja

Razmišljam u kunama jer ne želim biti opljačkan. Da nema inflacije i da smo samo zamjenili kune s eurom bez ikakvog povećanja cijene nekako bih se naviknuo.

Jebiga. U mome kraju pizza mješana je "naveke" bila 25 kuna, paradajz se kupovao kada padne ispod 7.5 kuna. Lubenicu sam čekao da dođe do barem 3.5 kuna kila prije prve godišnje kupnje.

 

Imao sam stav, ako nije po mojoj cijeni, ne kupujem. Inflacija i podizanje cijena me ljuti do neba, a onda još dođe euro da mi zakamuflira ono što znam o svakom artiklu u trgovini, koliko mora koštati.

Sada će mi neki ekomist reći da stvari koštaju koliko kaže tržište i da nemaju nekakvu postavljenu vrijednost same po sebi.

 

Za mobilnu tarifu ne dajem više od 60 kn iliti po novoj idiotariji 7.96 EUR mjesečno, pa ako treba neću niti imati mobitel.

 
11 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Revolut ima rješenje za one koji i dalje razmi

Ja isto sve preracunavam u kune jer smatram po svom skromnom misljenju da su kune nekako bolje prikazivale vrijednost necega.. pogotovo za svakodnevne sitne stvari, pustimo ove stvari koje smo ionako oduvijek racunali u eurima ili prije markama..

Nevezano za ovo ali slicno kao i termin dnevnika.. nikako da mi sjedne i rtl i nova u 19h.. za mene ce uvijek biti 18.30h i 19.15

I`m not Jesus, but He`s my son..
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2023 18:33 (Skidy).
16 godina
offline
Re: Revolut ima rješenje za one koji i dalje razmi

Dnevnik treba biti u 19:30... poslije crtića u 19 sati. Što se tiče onoga lika da se naviknemo na manji trošak od 2 eura i onda se spomene kava ili pecivo: NE, ne, ne. Pecivo treba biti 30 centi, a šalica kave ispod 1 eura.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2023 16:48 (Korny1603987).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice