Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima čitate

poruka: 100
|
čitano: 19.868
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima čitate".
4 godine
neaktivan
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
digitall kaže...
O_O_O kaže...

 Meni u zivotu nije kasnila notifikacija, vjerojatno se desava jer instalirate crackirane aplikacije i idete po por** sajtovimaa. A notifikacije kasne jer mora prvo virus da kopira i prebaci poruku na server, ovisno o virusu to zna usporiti notifikacije. Kinezi vec imaju predinstaliran virus, zato odmah kod njih kasne.

jebote tog se nisam sjetio... 

 

furiouszagreb editirao sam prijašnju poruku, detaljno sam opisao gdje što treba biti uključeno, pa probaj... iako nije isti mob ni isti softver, možda ti je nešto od tih svih gluposti promaknulo...

 Sve sam probao. *ebem se s problemom nedolaska notifikacija vec 20ak dana. Katastrofa. Svasta sad tu moze biti. Mozda je neka hardverska greska bas s mojim modelom. Mozda je problem u verziji softwarea koju koristim. Mozda u kucnom WiFi. Tko ce ga znati?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
furiouszagreb kaže...
JozoBozo121 kaže...
furiouszagreb kaže...

Medutim, u krivu si sto se notifikacija tice. Kasne. JAKO kasne i jako je naporan problem i pokusavam ga rijesiti vec 2 tjedna otkako je pocelo, samo odjednom. Ako se ne rijesi kroz mjesec dana, prodat cu mob.

 

I ne, NITI JEDNA postavka ne moze pomoci jer sam probao SVE a i vise od toga. Ludim vec 2 tjedna jer mi notifikacije za gmail kasne UVIJEK kad je mobitel zakljucan odnosno ekran ugasen i to kasni najmanje 4min a u vecini slucajeva znatno dulje. I Instagram poruka kasni punih 70sek. Nekome nebitno, meni JAKO bitno, jer ako sam platio mobitel hiljadu eura ocekujem da FLAGSHIP provodi notifikacije na vrijeme. Ocajan sofrware.

I temu sam cak otvorio na huawei forumu https://www.huaweiforum.hr/discussion/422/mate-20-pro-kasnjenje-notifikacija#latest

 To ti je generalna stvar. Meni na S9 obavijesti za Gmail ne dolaze praktički uopće, u 90% slučajeva mi notifikacija ni ne dođe jer svaka tri četiri sata otvorim mail i vidim da je došla poruka. Snapchat ista stvar, ako dođe odmah, dođe, ali nekad ne dođe obavijest niti 15, 20 minuta. Whatsapp dolazi više manje odmah, a na instagramu kasne minutu, dvije sigurno ako aplikacija nije otvorena.

 

I drugi ljudi koje znam imaju slične stvari s različitim mobitelima, nekome dođe par minuta kasnije, ali da nekome sve dolazi instantno mislim da još nisam čuo, barem ne od ovih koji su techies. Pa to bi trošilo nenormalno puno baterije kad bi mobitel u pozadini pullao osvježavanje svakih par sekundi za hrpe aplikacija.

 Kako ne? Na bivsem S7 Edgeu mi je dolazilo sve momentalno, i to pune 2 godine dok ga se nisam rijesio. Na iphone 4 kockici, koji sam imao prije - ista stvar. Samsung Alpha - isto sve na vrijeme. Da nekome dolazi sve instantno MORA biti kriterij (pod uvjetom da stednja baterije nije ukljucena) a ne iznimka. A pogotovo kada se jos manualno apsolutno sve aktivira da radi u pozadini. Kakve su to fore?

Tako je, do sad ni na jednom uredaju nisam imao problema sto se tice kasnjenja obavijesti/poruka/mailova.

9 godina
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
furiouszagreb kaže...
JozoBozo121 kaže...
furiouszagreb kaže...

Medutim, u krivu si sto se notifikacija tice. Kasne. JAKO kasne i jako je naporan problem i pokusavam ga rijesiti vec 2 tjedna otkako je pocelo, samo odjednom. Ako se ne rijesi kroz mjesec dana, prodat cu mob.

 

I ne, NITI JEDNA postavka ne moze pomoci jer sam probao SVE a i vise od toga. Ludim vec 2 tjedna jer mi notifikacije za gmail kasne UVIJEK kad je mobitel zakljucan odnosno ekran ugasen i to kasni najmanje 4min a u vecini slucajeva znatno dulje. I Instagram poruka kasni punih 70sek. Nekome nebitno, meni JAKO bitno, jer ako sam platio mobitel hiljadu eura ocekujem da FLAGSHIP provodi notifikacije na vrijeme. Ocajan sofrware.

I temu sam cak otvorio na huawei forumu https://www.huaweiforum.hr/discussion/422/mate-20-pro-kasnjenje-notifikacija#latest

 To ti je generalna stvar. Meni na S9 obavijesti za Gmail ne dolaze praktički uopće, u 90% slučajeva mi notifikacija ni ne dođe jer svaka tri četiri sata otvorim mail i vidim da je došla poruka. Snapchat ista stvar, ako dođe odmah, dođe, ali nekad ne dođe obavijest niti 15, 20 minuta. Whatsapp dolazi više manje odmah, a na instagramu kasne minutu, dvije sigurno ako aplikacija nije otvorena.

 

I drugi ljudi koje znam imaju slične stvari s različitim mobitelima, nekome dođe par minuta kasnije, ali da nekome sve dolazi instantno mislim da još nisam čuo, barem ne od ovih koji su techies. Pa to bi trošilo nenormalno puno baterije kad bi mobitel u pozadini pullao osvježavanje svakih par sekundi za hrpe aplikacija.

 Kako ne? Na bivsem S7 Edgeu mi je dolazilo sve momentalno, i to pune 2 godine dok ga se nisam rijesio. Na iphone 4 kockici, koji sam imao prije - ista stvar. Samsung Alpha - isto sve na vrijeme. Da nekome dolazi sve instantno MORA biti kriterij (pod uvjetom da stednja baterije nije ukljucena) a ne iznimka. A pogotovo kada se jos manualno apsolutno sve aktivira da radi u pozadini. Kakve su to fore?

 Najvjerojatnije je do EMUIa, jer agresivno pokusava da gasi aplikacije. Probaj se prebaciti na beta chanel ili probaj instalirati custom launcher cisto da vidis da li ce proraditi. A ove sto komentiraju da je normalno da kasne notifkacije , ne bi niti komentirao.

9 godina
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
pravi_covijek kaže...
furiouszagreb kaže...
JozoBozo121 kaže...
furiouszagreb kaže...

Medutim, u krivu si sto se notifikacija tice. Kasne. JAKO kasne i jako je naporan problem i pokusavam ga rijesiti vec 2 tjedna otkako je pocelo, samo odjednom. Ako se ne rijesi kroz mjesec dana, prodat cu mob.

 

I ne, NITI JEDNA postavka ne moze pomoci jer sam probao SVE a i vise od toga. Ludim vec 2 tjedna jer mi notifikacije za gmail kasne UVIJEK kad je mobitel zakljucan odnosno ekran ugasen i to kasni najmanje 4min a u vecini slucajeva znatno dulje. I Instagram poruka kasni punih 70sek. Nekome nebitno, meni JAKO bitno, jer ako sam platio mobitel hiljadu eura ocekujem da FLAGSHIP provodi notifikacije na vrijeme. Ocajan sofrware.

I temu sam cak otvorio na huawei forumu https://www.huaweiforum.hr/discussion/422/mate-20-pro-kasnjenje-notifikacija#latest

 To ti je generalna stvar. Meni na S9 obavijesti za Gmail ne dolaze praktički uopće, u 90% slučajeva mi notifikacija ni ne dođe jer svaka tri četiri sata otvorim mail i vidim da je došla poruka. Snapchat ista stvar, ako dođe odmah, dođe, ali nekad ne dođe obavijest niti 15, 20 minuta. Whatsapp dolazi više manje odmah, a na instagramu kasne minutu, dvije sigurno ako aplikacija nije otvorena.

 

I drugi ljudi koje znam imaju slične stvari s različitim mobitelima, nekome dođe par minuta kasnije, ali da nekome sve dolazi instantno mislim da još nisam čuo, barem ne od ovih koji su techies. Pa to bi trošilo nenormalno puno baterije kad bi mobitel u pozadini pullao osvježavanje svakih par sekundi za hrpe aplikacija.

 Kako ne? Na bivsem S7 Edgeu mi je dolazilo sve momentalno, i to pune 2 godine dok ga se nisam rijesio. Na iphone 4 kockici, koji sam imao prije - ista stvar. Samsung Alpha - isto sve na vrijeme. Da nekome dolazi sve instantno MORA biti kriterij (pod uvjetom da stednja baterije nije ukljucena) a ne iznimka. A pogotovo kada se jos manualno apsolutno sve aktivira da radi u pozadini. Kakve su to fore?

 Najvjerojatnije je do EMUIa, jer agresivno pokusava da gasi aplikacije. Probaj se prebaciti na beta chanel ili probaj instalirati custom launcher cisto da vidis da li ce proraditi. A ove sto komentiraju da je normalno da kasne notifkacije , ne bi niti komentirao.

 odlično, ajde onda objasni i ovima sa samsung flagshipovima, motorola, xiaomi i ostalima kako da riješe taj problem.. savjetuj im da se i oni riješe emui-a, to će im riješiti problem

15 godina
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
digitall kaže...

 odlično, ajde onda objasni i ovima sa samsung flagshipovima, motorola, xiaomi i ostalima kako da riješe taj problem.. savjetuj im da se i oni riješe emui-a, to će im riješiti problem

 

I na samsungu su po defaultu upaljena sva čuda agresivnog gašenja aplikacija i servisa. Većina to ne zna ni isključiti ni da postoji. Onda se čude zašto neke aplikacije prestaju raditi nakon dan dva i prestanu raditi ono što su radile. Ali zato baterija traje 4 dana brate mili.

Davno sam se prestao obazirati na kuknjavu ljudi na internetu, većinom ne kuže ništa.

Ali otišlo se debelo u offtopic :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2019 9:43 (Bitanga).
16 godina
offline
Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima čitate

Budite fer pa stavite tag "promo" na ovaj blind test. Na apsolutno svakom primjeru zbilja se iz aviona izdvaja fotografija napravljena sa Huawei P30 pro. Ne zato što je najkvalitetnija nego zato što softverski ima napucan "shadow/highlight" i "sharpening" preko granice svakog ukusa. To što, očito prema glasovima, većina puka na prvu svršava na takve fotke nema veze s kvalitetom fotografija niti kvalitetom kamere. Ne kažem da Huawei ima loše kamere, naprotiv. Samo rezultat "testa" nije pokazatelj kvalitete kamere nego, baš ono što je netko već ovdje napisao, Huawei je najbolje pogodio (ne)ukus većine. Ili barem većine koja je ispunila upitnik. Baš me zanima kako Oleg komentira rezultate ovog "istraživanja" :o)

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima čitate

A zašto je vama toliko bitno dokzati da jedni varaju a drugi ne, ili obrnuto?

 

Nadjite se zivot, bacite nekaj pod jajca, tada ce vam svaki mobs raditi fantasticne fotke...

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či

Apple vise nije zanimljiv jer nikako nista novo da izbaci pa je sad samsung vs huawei ;)

12 godina
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
Wile E. kaže...

Budite fer pa stavite tag "promo" na ovaj blind test. Na apsolutno svakom primjeru zbilja se iz aviona izdvaja fotografija napravljena sa Huawei P30 pro. Ne zato što je najkvalitetnija nego zato što softverski ima napucan "shadow/highlight" i "sharpening" preko granice svakog ukusa. To što, očito prema glasovima, većina puka na prvu svršava na takve fotke nema veze s kvalitetom fotografija niti kvalitetom kamere. Ne kažem da Huawei ima loše kamere, naprotiv. Samo rezultat "testa" nije pokazatelj kvalitete kamere nego, baš ono što je netko već ovdje napisao, Huawei je najbolje pogodio (ne)ukus većine. Ili barem većine koja je ispunila upitnik. Baš me zanima kako Oleg komentira rezultate ovog "istraživanja" :o)

 Budi fer pa stavi "anti promo" na ovaj post.

Stvarno mi nije jasno što pokušavaš. U testu su ocjenu dali čitatelji a ne novinar. Kako to može biti promo? U biti može, kad je jedan proizvod toliko bolji od konkurencije pa možeš staviti anketu jer si siguran da će pobijediti.

16 godina
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či

OK, sori. U pravu si. Posipam se pepelom. Povlačim riječ - nije promo i ispičavam se ako sam uvrijedio novinara. Ipak... meni se i dalje ne sviđaju te fotke sa P30 pro i to ne zato što favoriziram neki od preostala dva konkurenta nego jednostavno ne cijenim tu nakaradnost nabrijanih highlight/shadows/sharpening prilikom procesiranja. Kao što sam napisao, očito da je Huawei pogodio ukus većine samo što ja, očito, ne mogu podnijeti činjenicu da je većina u krivu, jer ne razmišlja kao ja. Tješi me jedino spoznaja da je većina obično u krivu :-)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice