Rimac C_Two u zračnom tunelu

poruka: 68
|
čitano: 16.837
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rimac C_Two u zračnom tunelu".
12 godina
offline
Rimac C_Two u zračnom tunelu

Razumin "hate" prema Rimcu i njegovom tatici, ali !!!

 

Ako Rimac Jr. kojim slućajem krene u proizvodnju i distribuciju svojih automobila, a nije da nema zainteresiranih za njegovu tehnologiju poput Porche-a. Tada će ga svi stavljat na pijedestal "Hrvatske" Stručnosti i dočekat će ga u ZG-u uz već i ovako inovativne Zaprešić Boyse i Prljavce...

 

 

Mi 'Rvati 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rimac C_Two u zračnom tunelu
Visak kaže...
syncmaster245b kaže...

 Otac!

 

Ne Mate Rimac!!

 Po vlastitom priznanju financirala ga je obitelj. Dakle očev novac, ne Matin!

 

Ako Bandićeva kćer s 27 godina sutra otvori tvornicu čokolade, smijem li pomisliti da to nisu čista posla ili moram prvo ići u DORH po mišljenje? Smijemo li reći da Ankica Tuđman možda ipak nije uštedila novac koji su joj pronašli bez da pitamo DORH?

 Ne pitam te za misljenje, nego za dokaze.

Ne trazim da pitas DORH, nego da im predas dokaze kriminalnih radnji.

 

Ne mogu vjerovati, da na gotovo par jedva prosto prosirenih recenica, pokusavas progurati demagogiju.

 

Jos jednom!

 

Dokazi!!!

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 0:03 (syncmaster245b).
12 godina
offline
Re: Rimac C_Two u zračnom tunelu
syncmaster245b kaže...
BlueMax kaže...

 Ne znam jel sam pušiš takvu priču ili je samo prodaješ.

Mrzitelj svega hrvatskog?

Znači mrzitelj hrvatskog nije onaj ko krade nego onaj ko ukazuje na to? Mate Rimac uvijek će biti, bez obzira na svoju sposobnost, onaj čiji je otac optužen da je pokrao milijune a on te milijune koristio za stvaranje ovoga što ima danas, neovisno je li to nešto vrhunac tehnologije ili magla.

 

Frazu "mrzitelj svega hrvatskog" upotrebljavaju dvije vrste ljudi. Oni koji iz toga izvlače korist i oni bez imalo mozga u glavi.

 Otac!

 

Ne Mate Rimac!!

 

Ako imas dokaze uputi se na DORH.

Ako nemas, onda je ovo skolska definicija hrvatskog jala.

 

Dakle jos jednom, ako imas dokaze iznesi ih ovdje ili se uputi na DORH.

 To nije moj posao. Osim toga, biti lopovov sin nije krivično djelo. Kamo sreće da je sav novac pokraden u Hrvatskoj završio na ovakav način.

Nije mi ni namjera osporavati njegov uspjeh. Danas u Hrvatskoj upošljavati toliki broj ljudi, razvijati tehnologiju i biti svjetski priznat nije mala stvar. Samo kažem kako mi je jasno da ljudi preko nekih stvari ne prelaze tako lako.

14 godina
online
Re: Rimac C_Two u zračnom tunelu
danen kaže...
Vidim da se na ovim stranicama povela diskusija o mojoj kompetenciji da govorimo o Rimcu i sličnim stvarima, uz pretpostavku da sam neinformiran i naivan. Jesu li naivci u Porscheu koji ulažu u Rimčevu trtku, pa kažu:

"We feel that Rimac's ideas and approaches are extremely promising, which is why we hope to enter into close collaboration with the company in the form of a development partnership," Lutz Meschke, board member responsible for Finance and IT at Porsche, said in a statement.
Usporedba s Yugom potpuno je bez veze. Yugo je napravljen na staroj, zapravo zastarijeloj tehnologiji bez pojma o američkom tržištu. (Imao je primjerice mjenjač koji većina američkih automobila nema niti se vozači znaju njime služiti. Amerikanci su ga zvali "cheap Fiat", pa su radije kupovali stare aute nego novi Yugo. Auto nije za Amerikanca nedostižan cilj kad ga se u voznom stanju može kupiti već za pola prosječne plaće. Najjefiniji rabljeni auto prodaje se za 700 dolara, a socijalna pomoć za samca iznosi 600 dolara. Ja sam svoj auto, u rangu golfa, star 7 godina platio 1100 dolara, a stipendija mi je bila 1600. Na kraju sam ga jedva prodao - jer je imao mjenjač. Inače, standardni novi američki auto stoji 7000 dolara, a to je tamo bolja mjesečna plaća. Amerikanac gleda kod auta - jasno je iz izloženoga - prvo na kvalitetu, a tek onda na cijenu. Sve to govorim iz prve ruke jer sam radio u SAD kada se Yugo tamo htio probiti - niskom cijenom.) Nasuprot tome Rimac razvija novu tehnologiju, za koju se - vidimo - zanima i Porsche. A mi Hrvati umjesto da mu poželimo sreću, pljujemo po njemu. Uostalom svejedno: psi laju, karavane prolaze.

Ne, u Porscheu nisu naivci ali oni ne ulažu u tvrtku već u pravo na korištenje resursa. U Porscheu običan radnik na traci ima satnicu bar 30€, a ovdje će imati inžinjere koji mogu biti izaslani radnici ili support za siću. Isto tako su Kinezi razmijenili dionica za 30 milijuna ("investirali") da bi nakon toga računovodstveno pokrili 600 milijuna investicija u Kini kroz Rimčev tobožnji know-how. Svi investitori imaju interes, ali on nije obavezno istovjetan onome što bi mi htjeli. Svaka čast Rimcu i njegovim konceptima, pogonu i vezama koje je uspostavio. Ono što je napravio je svakako impresivno, pogotovo s tim resursima i uvjetima ali neke stvari su jednostavno smiješne budalaštine.

To je kao da Nenad R. izjavi da je u priručnom laboratoriju složenom od starih teglica za pekmez i kotla za pečenje rakije sintetizirao novo ekološko i gotovo besplatno gorivo velike energetske gustoće koje se lako proizvodi, transportira i koristi u neograničenim količinama. Eto, baš je jučer pregovarao s čelnicima Bayera/BASFa, Dowa ili Duponta... a oni koji mu ne vjeruju na riječ su jalni Hrvati jer o tome piše i Glorija i Sun, i Playboy pa je sigurno istina. Mate Rimac je ulovljen u laži bezbroj puta, očito je attention whore i mislim da je to glavni uzrok negativnih komentara i netrpeljivosti prema njemu. No, tko je bez grijeha...
Prethodni komentator se referirao na Yugo kao na nešto opipljivo (pa makar to bio loše reciklirani Fiat 127, europski auto godine 1972.), a ne koncept koji nije homologiran, kojeg još nitko nije vidio da vozi, ali je već rasprodan u 150 komada, ili 15, ili možda još nije. 
Osobno u ovoj vijesti "Rimac C2 u zračnom tunelu" ne vidim ništa loše - naprotiv! Nek se razvijaju, nek testiraju i žao mi je što je tema krenula u ovom smjeru. Slažem se da je bolje za sve nas da gledamo pozitivno na tu priču. Ako ništa drugo - zbog duševnog zdravlja.

8 godina
offline
Rimac C_Two u zračnom tunelu
Umjesto da pustimo čovjeka da radi i nadamo se njegovom, a time i našem uspjehu mi se bavimo tračevima. Da mu je Mate Rimac i otac - što to ima veze? Zar ćemo kao u Staljinovoj Rusiji cijele obitelji slati u logor pod optužbom "obitelj narodnog neprijatelja"? (Imao sam nažalost takav slučaj i u vlastoj obitelji.) Ako čovjek nešto mulja to će mu se kad-tad obiti o glavu. Ako nešto radi protiv zakona onda su tu pravosudni organi da ga gone (a forumaši koji o tome nešto više znaju neka ga prijave). To što novine pišu, neka pišu. Novinarstvo je već odavno prestalo težiti prenošenju istine nego piše onako kako čitatelji hoće čitati. Tako u jednim ultradesničarskim novinama čitam da je NDH bila demokratska država zato jer je imala višestranački sustav (Bravo, bravo!), a kad sam za njih napisao jednu crticu o jeziku o tome da englesku riječi "sport" ne treba u hvratskom pisati po njemačkom izgovoru (šport) - jer je uostalom ni Nijemci, oni pismeni, tako ne čitaju (u njemačkom se strane riječi čitaju u izvornom izgovoru), posvetili su čitavu duplericu mojoj osobi (antihrvat, jugoslavenčina, izdajica naroda, itd. - premda sam, između ostalog, bio vojnik u Domovinskom ratu). Toliko o hrvatskom novinarstvu - i hrvatskom jalu.
 
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Rimac C_Two u zračnom tunelu

Nećemo čitave obitelji slati u logor pod optužbom "obitelj narodnog neprijatelja", ali zakon o spriječavanju pranja novca bismo trebali početi provoditi.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Rimac C_Two u zračnom tunelu
Pa počnite ga provoditi! Napišite prijavu, u njoj navedite sve što znate o slučaju Rimac, pa je proslijedite javnom tužitelju. Onda čekajte što će Vam odgovoriti.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rimac C_Two u zračnom tunelu
Nenade, mislim da nitko ovdje ne zaziva staljinističke metode, već neke instrumente bez kojih pravično društvo ne može funkcionirati - porijeklo imovine. Ljudima je muka od raznih vozača, cvijećara, vojnika... koji preko noći postaju milijunaši i ugledni članovi društva koji, ako eventualno i završe na sudu, ukradenim novcem jeftino kupe slobodu.
Da, porijeklo imovine. Da se konfiscira svaka kuna bez legalnog pokrića i svaka kuna proizašla iz nečega što nema pokriće, a oni koji su baratali takvim novcem završe iza rešetaka.
I još nešto, znaš li da ako primiš ili kupiš nešto ukradeno da si krivično odgovoran, tako da ne bi krivicu ograničio samo na članove obitelji koji su krali. Odgovorni su svi oni koji su iz toga imali korist.
Nadalje, kažeš "naš uspjeh"?
Ljudi iz ove države bježe iz dva razloga. Prvi razlog je "otac" tj. svi oni koji su državu pokrali a njene građane sveli na prosjački štap.
Drugi razlog je "sin" tj. svi oni koji su bliže oltaru i od ostalih prave građane drugog reda.
Tu je valjda i "duh Sveti" koji od vode pravi vino, od ničega nešto a u garaži hi-tec čuda.

Btw, zašto si pisao za medij o kojem danas tako govoriš? Mogu razumjeti nekoga ko nema za kruh pa ide raditi za nekoga koga smatra govnom jer je u pitanju egzistencija. Nekoga s osiguranom egzistencijom, strukom i ugledom ne mogu.
8 godina
offline
Rimac C_Two u zračnom tunelu
Zašto sam pisao za "medije koje smatram smećem"? Zbog kruha sigurno nisam, jer zarađujem dobro, a onda sam zarađivao još i više. Uostalom za pisanje o obliku riječi "sport" nisam dobio ni kune honorara. Pisanje služi da čovjek izloži svoje mišljenje, s kojim se - razumije se - ne mogu i ne moraju svi složiti. Tako i u ovoj rubrici. To je demokracija.
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Rimac C_Two u zračnom tunelu
I u čemu je onda problem ako mi izložimo svoje mišljenje, koje nije najpozitivnije po Rimca, a nije baš ni neutemeljeno u činjenicama?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Rimac C_Two u zračnom tunelu

napomene:

- članak je o ispitivanju aerodinamike u zračnom tunelu, gdje se taj auto nije pokazao ni po čemu poseban (v. moj prijašnji post);

- kad smo već kod "hrvatskog proizvoda", možda ne bi bilo loše ubaciti neku "infografiku" s naznakama udjela hrvatskih proizvoda u "hrvatskom proizvodu". mislim, nije to kava ili čokolada, banane, ananas ...;

- a propos lopovluka, tako je to u nas: nisi kriv dok te ne ukebaju, a neće dok si politički podoban i ne smetaš "strukturama". nažalost, i u nas pojmovi "neetičnost/nemoral" i "kriminal" nemaju nikakve međusobne veze. na koncu konaca, kapitalizam se osniva na takvom vrijednosnom sustavu.

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: Rimac C_Two u zračnom tunelu
danen kaže...
 napisao jednu crticu o jeziku o tome da englesku riječi "sport" ne treba u hvratskom pisati po njemačkom izgovoru (šport) - jer je uostalom ni Nijemci, oni pismeni, tako ne čitaju (u njemačkom se strane riječi čitaju u izvornom izgovoru)

Ovo mi nije poznato, uvijek čujem na TV "Sport"  - [ʃpɔrt]

 

https://www.duden.de/rechtschreibung/Sport

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Rimac C_Two u zračnom tunelu
Ajar kaže...

napomene:

- članak je o ispitivanju aerodinamike u zračnom tunelu, gdje se taj auto nije pokazao ni po čemu poseban (v. moj prijašnji post);

 

Vec je objasnjeno da sportski auto ne moze imat ekstremno niske koeficijente otpora zraka jer ga onda nema sta drzat na cesti....

12 godina
offline
Re: Rimac C_Two u zračnom tunelu
Ajar kaže...

- kad smo već kod "hrvatskog proizvoda", možda ne bi bilo loše ubaciti neku "infografiku" s naznakama udjela hrvatskih proizvoda u "hrvatskom proizvodu". mislim, nije to kava ili čokolada, banane, ananas ...;

 

 

 Za to je zadužena HGK. Zato im i plaćamo reket. Navodno da su sredstva usmjerili u slogan i snimanje spota, stvar ide u stilu "U tunelu usred zraka, svijetli zvijezda od Rimaka".

11 godina
neaktivan
offline
Rimac C_Two u zračnom tunelu

Hrvati su najgluplja vrsta ovaca koja postoji... Kad se neđu neki branit lik i djelo vrlog tatinog sina koji ima veći nos od pinokija a sve što zna je ponavljat fraze ko hdz i čobani da ako nisi uz njega onda si protiv hrvatske i protiv napredka..

Ja mrzim rimca i sve ono što on predstavlja.Tatinog bosanskog potrčka zbog kojih su se mnoge obitelji odselile i otišle iz naše domovine jer su im poslovi obrti bili uzeti od njih da bi se nekima lova slila u džepove... Nema od toga njegovog auta i tih gluposti nista konkretno i opipljivo jedino možda je 2 ili 3 ruka neke tehnologije iz kine. Ali ovdje imamo kult sljedbenika ko u sjevernoj koreji gdje naš dragi vođa je neupitan nepogrešiv a mi smo moroni koji kažemo a slušaj daj mi dokaze o tome što se tamo konkretno radi i da to nije rekla kazala....

Zbog ovakvih poput rimca i slicnih kolega s partijskom iskaznicom naša država je mulj jer samo nečasni i najvećim dijelom nesposobni putem politike rodbine zaleđa su direktori menađžeri i ostalo.

Ljudi moji od ovog vam nema nista, nikakve industrije nema da će se razvit nesto dodatno, npr. malo brodogradiliste a da ne govorim o 3.maju uljaniku  i slično imaju potencijal razvit cijelokupnu industriju ali uz uvijet da se makne politika nesposobni i uhljebi s čela (Treba samo ići 100 km sjevernije u trst ficantieri koliko zaradi i vuče pola industrije sjeverne italije)...

Ovog majmuna koji sam sebi skače u usta nemogu nacrtanog jer zbog njega i ljudi poput njega i svih kojih predstavlja 90% mojih prijatelja nisu ovdje nego se čujemo whats appom iz irske njemačke... Jer nisu imali šansu da im ćaća malo zamrači koju miljardu kuna da mogu svoj hobi pretvorit u neki jaran i matan biznis...

Ja osobno da imam 100 000e imao bih bolji biznis od njega a sad zamisli da si moga imat skoro pa cheat code za investicije....

 

Moj PC  
4 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rimac C_Two u zračnom tunelu
danen kaže...
Zašto sam pisao za "medije koje smatram smećem"? Zbog kruha sigurno nisam, jer zarađujem dobro, a onda sam zarađivao još i više. Uostalom za pisanje o obliku riječi "sport" nisam dobio ni kune honorara. Pisanje služi da čovjek izloži svoje mišljenje, s kojim se - razumije se - ne mogu i ne moraju svi složiti. Tako i u ovoj rubrici. To je demokracija.

 Oprosti ali to nije objašnjenje nego demagogija. 

Iskreno se nadam da su te zajebali za novac a ne da si dragovoljno besplatno pisao za taj medij jer je volontiranje najveći čin odobravanja.

Svjestan si da si bio dio onoga što oni rade? Da će ti u životopisu pisati "Nenad Raos pisao je za dnevno.hr" (ili koji god portal je u pitanju)?

 

A demokracija je nešto sasvim drugo od slobode izražavanja.

12 godina
offline
Re: Rimac C_Two u zračnom tunelu
Ajar kaže...

napomene:

- članak je o ispitivanju aerodinamike u zračnom tunelu, gdje se taj auto nije pokazao ni po čemu poseban (v. moj prijašnji post);

- kad smo već kod "hrvatskog proizvoda", možda ne bi bilo loše ubaciti neku "infografiku" s naznakama udjela hrvatskih proizvoda u "hrvatskom proizvodu". mislim, nije to kava ili čokolada, banane, ananas ...;

- a propos lopovluka, tako je to u nas: nisi kriv dok te ne ukebaju, a neće dok si politički podoban i ne smetaš "strukturama". nažalost, i u nas pojmovi "neetičnost/nemoral" i "kriminal" nemaju nikakve međusobne veze. na koncu konaca, kapitalizam se osniva na takvom vrijednosnom sustavu.

 

 Po kojem podatku si ovo zaključio?

15 godina
offline
Re: Rimac C_Two u zračnom tunelu
BlueMax kaže...

 

 

 Po kojem podatku si ovo zaključio?

 pa kao što piše: pročitaj moj prvi post i otvori link u njemu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: Rimac C_Two u zračnom tunelu
Ajar kaže...
BlueMax kaže...

 

 

 Po kojem podatku si ovo zaključio?

 pa kao što piše: pročitaj moj prvi post i otvori link u njemu. 

 Iz tog linka se ne može zaključiti ništa osim da baš ne razumiješ tematiku.

Čak i ako pročitaš link koji si postao naći ćeš podatke kako LaFerrari ima otpor 0,30, Porsche 918 0,34 a "najsportskiji" Chiron ima "čak" 0,38 s opcijom povećanja na 0,42. To su "ništa posebno" automobili?

Problem kod električnih automobila je što im je od specifikacija domet pod posebnim povećalom pa kako bi koliko toliko imali smisla moraju smanjivati otpor, samim tim downforce i hlađenje a posljedično i vozna svojstva koja su kod klasičnih sportskih automobila jedna od najvažnijih, ako ne i najvažnija stavka.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rimac C_Two u zračnom tunelu
Ja ne znam sta vi pricate. U hrvatskoj nitko kune nije maznuo...nikad!! Kud god se okrenem sve sami postenjaci. Bit ce da su ovi kaj su se odeslili van lopine koje su pobjegle od ruke "pravde"...

Kunem se na hdz da je tako...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rimac C_Two u zračnom tunelu
BlueMax kaže...

 To su "ništa posebno" automobili?

 

 sori ali jebga ali meni jesu. em sam nesportski tip, em su mi to kante od kojih neka samo više košta i troši, a druga manje.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Rimac C_Two u zračnom tunelu
Što je točno uspjeh Rimca u ovome članku da mu treba klicati? To što je uspio zakupiti tunel za testiranje? To što se nije raspao pri testiranju? To što ima prosječne rezultate? Ili naprosto svaki put kad se Veliki Vođa spomene svi moraju ustati i pljeskati, a prvi koji prestane je mrzitelj svega hrvatskoga i odvodi ga se u nepoznatom smjeru?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Rimac C_Two u zračnom tunelu
Čitatelj kaže...

Koja je razlika izmedju Yuga i Rimca?


Velika:

1. Yuga su vozili mnogi, i nije bio vozilo na papiru

2. U Yugu je mnogo ljudi vodilo ljubav, napravljeno djece i djece, u Rimcu je samo jedan skoro izgubio zivot

3. Yugo je bio zvijezda u par americkih filmova, u njemu su se vozili slavni, u Rimcu nitko

4. Yugo kad se i pokvari, dva kljuca i popravis, Rimac jos ni iz garaze nije izasao, a kad izadje i pokvari se, cekat ce se jos 10g na novo vozilo+

5. Yugo od 35 godina i dan danas je na cesti, a Rimca koncept 1 i 2 ni za 35 godina necemo vidjeti na cesti

 

 

YUGO

 

Koja šizofrenija i paranoja vlada na ovim prostorima...

Platon: Vidiš ona tri čobana tamo na brdu? E, dok god oni budu mogli nadglasiti mene i Sokrata, ja neću vjerovati u demokraciju.
8 godina
offline
Rimac C_Two u zračnom tunelu

ako se tko pita zašto je hrvacka(da, znam da je Hrvatska) u ovakvom stanju kakvom je, samo pregledajte dobar dio ovih komentara "na temu" i bit će vam jasno. političari koji vode državu su odraz ovakvih koji pametuju s komentarima bez da imaju pojma o čemu govore ili su potpuno promašili temu. 

btw ekipa lakše malo sa iznošenjem svih ovih stručnih osvrta na automobile, ako vas opaze ljudi iz auto kompanija još će vam ponudit posao(jer se svi trgaju za ovakve stručnjake kao što ste vi) pa ćete doći u opasnost da imate potencijalni posao, a nedaj bože da bi tko morao nešto radit, nema goreg... tada nećete imati ni vremena za vaše stručne komentare na forumu, a to je tragedija. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Rimac C_Two u zračnom tunelu
danen kaže...
Pa počnite ga provoditi! Napišite prijavu, u njoj navedite sve što znate o slučaju Rimac, pa je proslijedite javnom tužitelju. Onda čekajte što će Vam odgovoriti.

Zakon se ne provodi pisanjem prijava, već postupanjem po istima, a u skladu sa zakonom. Znači, ja ga ne mogu početi provoditi, a onaj tko ga želi provoditi dosljedno na poziciju na kojoj to može raditi neće ni doći jer to ne odgovara onima koji ga na tu poziciju postavljaju. Stvarno nisam očekivao ovu razinu infantilnosti od nekoga tko piše onako kvalitetne članke.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Rimac C_Two u zračnom tunelu
ansha kaže...
Ajar kaže...

napomene:

- članak je o ispitivanju aerodinamike u zračnom tunelu, gdje se taj auto nije pokazao ni po čemu poseban (v. moj prijašnji post);

 

Vec je objasnjeno da sportski auto ne moze imat ekstremno niske koeficijente otpora zraka jer ga onda nema sta drzat na cesti....

 

Ja, ja sve si ti njima pojasnio.

 

Spojleri/krilca na sportskim automobilima su čisto iz estetskih razloga, a tvz. 'dizajn cigle' je vrlo raširen kod modernih sportskih automobila.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
11 godina
offline
Re: Rimac C_Two u zračnom tunelu
ansha kaže...

Ke? Spojleri i krilca povecavaju otpor zraka, ako nisi znao... F1 doslovno ima losiji koeficijent otpora zraka od kamiona bilo kojeg...

 mislim da se u tunelu testira tijelo automobila, kako bi na određenim dijelovima karoserije dobili što manji otpor, a na drugim dijelovima veći - no ne kao kod oblika kamiona koji čistom površinom okrenutom pod 90 stupnjeva prema struji zraka stvara otpor bez ikakve koristi za downforce

 

dakle, nije cilj dobiti veći koeficjent otpora od kamiona, nego usmjeriti zrak na dijelove gdje će strujanje zraka pritisnuti auto prema dolje, a na drugim dobiti što niži otpor - cilje je postići u isto vrijeme da se auto kreće sa što manje otpora, a u isto vrijeme da struja zraka pritišće dijelove koji cijeli auto potiskuju prema dolje

 

plus - moderni automobili veliki dio potiska na podlogu dobivaju podtlakom koji se stvara posebnim oblikovanjem podnice te difuzorima, a jedno i drugo se ne vidi u klasičnom pokazivanju struje zraka puštanjem dima po površini karoserije

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Rimac C_Two u zračnom tunelu

Prije dva dana izadem iz zgrade stanem,pogledam oko sebe i vidim frajer s mobitelom u ruci upravlja el.auto tesla. 

Zagledam se mislim u sebi fora. Jebeno. Vadi iz parkinga lagano auto mobitel i jos moze sjesti u njega voziti se. 

Malo offtopic.

 
2 0 hvala 0
15 godina
online
Rimac C_Two u zračnom tunelu

Ne treba njemu visok otpor zraka da ga drži na cesti.... za to ima 2 tone baterija

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rimac C_Two u zračnom tunelu
Jugoslavija je bila svicarska za ovo danas....
Ljudi su mozda manje imali nisu bili tako konzumerski nastrojeni ali su mogi priustit auto stan i godisnje odmore i za to nije trebalo dizat kredit na 40 godina...
Glavno da je to bilo mracno doba jel nismo proizvodili skoro pa nista i zivili smo na stranim devizama turizma pomoraca i imamo uzasan odljev ljudi zbog mracnog doba skoro zvuci isto ko i danas....
Preporuci bi ovim rvatinama da pitaju roditelje kako im je bilo... Ako nisu bili napuseni junkiji u jugi se odlicno zivilo i vecina ljudi su bili srednji sloj...
Danas imamo bogate i siromasne srednji sloj s 15k kn je k***c od ovce ne moze ni iphone kupit...
Moj PC  
3 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice