Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

poruka: 152
|
čitano: 41.371
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se ".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
Dakle nesebičnost se sastoji od uživanja što bespomoćna bića vide u nama boga, pa nam glade ego tako što nam govore da nas vole, i što ćemo jednog dana imati nekoga da nam mijenja pelene. Super je ta nesebičnost.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
17 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
Milka30 kaže...

Glupost!

Najveci uzrok nezadovoljstva(ako ga ima),je financijska ugroza koju nam nameće drustvo.

Roditelji u modernim drustvima se groze toga,kako ce oni njihovo dijete financijski uzdrzavati,dok kontra u siromasnim zemljama roditelji "štancaju" djecu,jer im ona pomazu pri financijama!

 Potpisujem u potpunosti, kao ponosni otac dvoje djece od 19 mjeseci i 1 mjeseca.

 

Priča države o poticanju rasta nataliteta i slično je samo PRIČA, financije su glavni izvor straha i nezadovoljstva, a ne djeca.

Kakav god da mi je dan, dok dođem doma s posla i kad me curica zagrli dok uđem kroz vrata i ushićeno vikne TATA svi problemi nestanu.

 

Da vam zbrojim financijski dio koji se tiče države/institucija i roditeljstva.

Za prvo ili drugo dijete vam ovo otprilike ovako izgleda.

 

Županija daje 1.000,00 kn, HZZO daje cca 2.400,00 kn, grad/općina u prosjeku 1.500,00 kn.

 

Znači cca 5.000,00 kn ... i to je to, eventualno ako poslodavac je voljan dati koju kunu, ove godine država im je digla granicu sa 3.300,00 na 10.000,00kn, drugim riječima prebacila je odgovornost sa sebe na privatnike, koji naravno neće samo tako pokloniti toliki novac, jer naravno za njih to nije obavezno.

 

Dječji doplatak zaboravite, a ako i imate pravo, nekakva je mizerija.

 

Jedina grupa koja financijski osjeti roditeljstvo u pozitivnom smislu su socijalci, ljudi bez dana radnog staža, koji i bez djece sišu državu, pošto imaju vremena samo ih štancaju i prepuštaju na milost i nemilost okoline, a u prosjeku kad zbrojite sve kaj dobe od države je cca 10.000,00 kn MJESEČNO.

Gornja granica koliko kućanstvo može dobiti sva socijalna davanja(uključujući dječji) je maknut ... priprema za izbore.

Ovo je informacija iz prve ruke pošto žena je dugogodišnji socijalni radnik.

 

U mom slučaju, gdje nije bilo roditelja sa financijskom potporom, gdje žena i ja iz minusa (ne nule, nego minusa otplaćivajući kredite pokojnog roditelja, bez auta/kuće/stana)iz iskustva možemo reći da je jako teško osnivati obitelj.

Boriš se sa svim oko sebe, svaka kuna je dragocjena, država te ne šljivi ni 5% kao ni društvo, poslodavci gamad, nemaš novaca, nemaš vremena. Jako je teško planirati i imati djecu.

Mada evo, uz sve to živimo u svom stanu, sa dvoje male djece i borimo se za njih.

 

Ako imate roditelje, koji su financijski stabilni, ako imate dobar start, nekretninu/auto, znači podršku ... djeca nisu nikakav problem po pitanju financija.

Naši prijatelji/kolege i ljudi oko nas, koji su imali zaleđe, žive poprilično ugodno i lagodno, a ima i nekih iz te kategorije koji jesu nesretni radi djece, jer su cijeli život živjeli ugodan i sebičan život, i nemogu se prilagoditi na to da sva pažnja nije upućena njima.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
15 godina
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
goodye kaže...

Evo samo da kazem da imam 4 djece. Nista mi u zivotu gore nije, jedina promjena je to sto imas 8 ruka koje te zagrle svaki dan i koje te bezuslovno vole.

Problem je u onim ljudima koji vole samo sebe i nista vise, a ne u djeci. Jer ne moze biti ljepsi osjecaj kada ti djete ujutro uskoci u krevet da te zagrli i poljubi.

 Moja curica je sa 17 mjeseci sama od sebe započela praksu kada vidi da poljubim ženu, ostavi sve čime se bavi u tom trenutku i onda sama dolazi i pruža rukice da "jubi" mamu i kada je poljubi, onda ganja mene po stanu i traži da me poljubi. Nismo je nagovarali i učili ljubi mamu pa tatu, nego dijete samo od sebe i bez toga ne može proći niti jednom. Ako mene poljubi, onda traži mamu da i nju poljubi. Ako smo oboje u njezinom vidokrugu onda idemo u kompletu i ne može proći bez toga. Ja sam ostao paff... 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
16 godina
neaktivan
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

To je činjenica..STANJE NA TERENU. Ja tu ništa ne filozofiram..čisto stanje stvari oko sebe kad se osvrneš.

 

Svi sudionici teme već sada mogu donekle iskalkulirat hoće li bit dostojanstveno presvučeni ili će ih nagrizat fekalije.

Baš ovdje nema mjesta filozofiranju o ego shitu i naklapanjima ko u emisiji Peti dan.

U ovoj temi nema manipulacije terminima, jer tema nije rover na marsu..TI si rover sa 1% baterije....dakle trta a?

Filozofske floskule neće omogućit dostojastveno gašenje, već ruka skrbnika kojem je stalo do tvoje sudačke nadoknade.

Hehehehe....hehe neka neka...samo polako

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
passat kaže...

Ajar i slicni koji pljuju po braku i djeci su se opekli sa svojim partnerom, pa sad okrivljuju i zene i djecu kako bi njima samima bilo lakse.

Je*iga, zena mu je ukrala dio zivota i sada je lakse reci da su i sve duge kurwe, nego pomiriti se s cinjenicom da je naisao na trulu jabuku.

Isto tako je tesko priznati da postoje ljudi koji su se bolje nasli nego on i njegova i kojima dijete zbog toga ne predstavlja nikakav teret. (Ustajanje u 3 ujutro ne smatram teretom)

 

Isto ne mogu shvatit onog lika sto kaze da mu je doslo da dijete baci od zid. Mozda je naucio tako govoriti u prenesenom znacenju koje koristi stalno pa nema neku tezinu, a i tad je bio rastresen, ne znam.

Kad naraste, reci mu da je plakao po cijele dane i da ti je doslo da ga bacis od zid.

  Sherlock, normalno da nisam mislio ozbiljno. Mislim jebote ovdje su svi prepuni ljubavi i razumijevanja, samo Ajar, ja i još nekolicina kažemo realno kako stvari stoje odmah nevalja, nitko ne može shvatiti kako netko može razmišljati kako razmišlja, svi su neki objektivni, razumni, idealizam na 100%.

 

Daj ne serite svi više, kao da vi uvijek imate razumijevanja za svoje klince, da ste uvijek puni ljubavi, strpljenja itd.

 

Normalno da pomislim da ga otresem, pa jebote i ja budem i premoren i rastresen, nisam operiran od ničega lošega u životu i još kad mi krene kmečati jer nije dobio nešto što želi... ne znači da ne volim svoje dijete, čim nešto tako kažem niti da to napravim, jer prvo ne bih si takvo nešto dopustio, a drugo i alergičan sam na zlostavljanje djece.

 

 Normalno da nakon svega što mi se dogodilo, da je on među najboljim stvarima koje su se dogodile, ali ne znači da mi ne ispizdi živac kad krene terati svoju volju. Niti da će ispasti divan, krasan čovjek uz sav moj trud i muku. Ne odgajaš samo ti svoje dijete, nego i okolina u kojoj živi. I ona nas oblikuje, a dijete samo je individua za sebe, koja je nasljedila i najbolje i najgore od roditelja.

 

Ali, bitno da ste svi idealni i puni ljubavi kao roditelji. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
5 godina
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Neki veci mir, uz sitne oscilacije, smo imali tamo kada su krenuli u vrtic pa do puberteta.

A onda krece pakao.  PAKAO. Ako mi je islo na tlak sto sam im kao malima morao po 100x isto govoriti, sada ne pomaze niti po 1000x.

Vergla li vergla po svome. Svu pamet svijeta su popili, a ne znaju kuda bi sa sobom. Ne znaju niti sto zele u zivotu. Nista im se neda. Svi su im za sve krivi, osim njih samih.  Ljubavni problemi, a u MP3. Pogotovo kod kceri.  ****e, pa cak i za zube im moras govoriti da ih peru u 18oj godini. Ej punoljetnoj osobi zakazivati kontrolne preglede kod zubara. Kao da zidu govorim.  Ja mislim da bi i zid prije shvatio. A cak nisu niti najgori... 

Nakon svega toga, kada pogledam unazad, osjecam se kao da imam 30 godina vise nego sto imam sa daleko manje para na racunu. Na stranu sve te lijepe stvari koje dozivis sa njima, sposobni su oni priustiti antidepresive i sijede za one sretnike koji ne procelave od cupanja vlastite kose zbog njihovih gluposti.

 
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
Taj tko misli da je sve med i mlijeko i da je sve savrseno nema veze s mozgom. Zivot je pun uspona i padova pa tako biva i s djecom i odgojem, a bome i bez njih. No picit samo negativu kao torrente isto tako nema bas smisla.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
Jarvan kaže...

Znači cca 5.000,00 kn ... i to je to

 Devedesetih nismo dobili niš...1600 kn je bio porodiljski ako je žena radila prije poroda, ako nije 0 kn. Po pelene si išao u Sloveniju jer su kod nas bile duplo skuplje....opet sedamdesetih si imao platnene pelene koje si nakon sranja prao, sušio i peglao.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
SamoPitam3 kaže...

Neki veci mir, uz sitne oscilacije, smo imali tamo kada su krenuli u vrtic pa do puberteta.

A onda krece pakao.  PAKAO. Ako mi je islo na tlak sto sam im kao malima morao po 100x isto govoriti, sada ne pomaze niti po 1000x.

Vergla li vergla po svome. Svu pamet svijeta su popili, a ne znaju kuda bi sa sobom. Ne znaju niti sto zele u zivotu. Nista im se neda. Svi su im za sve krivi, osim njih samih.  Ljubavni problemi, a u MP3. Pogotovo kod kceri.  ****e, pa cak i za zube im moras govoriti da ih peru u 18oj godini. Ej punoljetnoj osobi zakazivati kontrolne preglede kod zubara. Kao da zidu govorim.  Ja mislim da bi i zid prije shvatio. A cak nisu niti najgori... 

Nakon svega toga, kada pogledam unazad, osjecam se kao da imam 30 godina vise nego sto imam sa daleko manje para na racunu. Na stranu sve te lijepe stvari koje dozivis sa njima, sposobni su oni priustiti antidepresive i sijede za one sretnike koji ne procelave od cupanja vlastite kose zbog njihovih gluposti.

 E to, ovdje većina priča o slatkoj dječici koji ti skaču i govore da te vole i ljube te. Da, mala djeca.

Koliko su kad su bili mali govorili da te vole sad u pubertetu isto toliko kažu da te mrze i uglavnom te trebaju za nažicati džeparac.

 

Ako si sretan pa bar sa školom ne zaribaju, onda imaš bar neku utjehu. 

 

Glavni problem u cijeloj priči oko djece i imanja/neimanja je što velika većina ljudi ne zna što ih čeka nego idu po navici i nagonu (to svi rade pa onda ću i ja). Što je vjerojatno i dobro za opstanak vrste jer da možeš odigrati demo prije, brijem da jako veliki broj ljudi ne bi nakon toga kupilo igru zvanu Child V1.0.

 

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Budu skužili, polako...kasnije postaneš bankomat i samo smetaš Moja se zaposlila i sad imam čitav svemir za sebe . Vele Ameri život počne kad zadnje dijete ode i umre pas

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
Sale_ds kaže...
Taj tko misli da je sve med i mlijeko i da je sve savrseno nema veze s mozgom. Zivot je pun uspona i padova pa tako biva i s djecom i odgojem, a bome i bez njih. No picit samo negativu kao torrente isto tako nema bas smisla.

 Svim novopečenim roditeljima čestitam i želim što manje problema i što više veselja s dječicom !

 

Otvorio sam account za jedan jedini komentar i neću se više javljati s njega.

 

Javilo se dosta roditelja s malom djecom. Čeka ih dug put do punoljetnosti i kakve takve samostalnosti njihove djece. Ne zna se što će sutra biti, a kamoli za 5, 10 ili više godina. Nisu to znali ni naši roditelji pa su se snalazili kako su znali i od večine nas, meni poznatih frendova i kolega napravili ljude. Mali broj su nažalost zvijeri i neljudi prema svima.

 

Torrent ne brije na negativu nego je napisao kako stvari stoje. I nije napisao ništa što nije točno i što se u stvarnosti ne događa. Odgojite svoju djecu da vas poštuju i da vam od srca žele i mogu pomoći kada ostarite. Svijet je surov i malo je ljudi koji će vam uopće htjeti pomoći i sada kada ste u snazi, a kamoli kasnije kada vas vide kao mogući trofej (nekretnina ili lova u banci), a preostaju vam onda jedino vaša djeca. Starački domovi su sve samo ne sretan svršetak života.

 

U tom smislu:

"Zbog teškog moždanog udara mjesecima nepokretna umirovljenica stara sedamdesetak godina, a koja živi sama i ne može sama niti uzeti nešto za pojesti, presvući se i dr., s tim da ima djecu koja žive u okolici, nemoćno je zapomagala. Shvativši da se njena djeca ne pojavljuju da bi pomogla majci, susjedi su nazvali Centar za socijalnu skrb koji je nemoćnu ženu smjestio u privatni starački dom.

Od 1. siječnja 2018. slučaj ovakvog zapostavljanja starog i nemoćnog člana obitelji kažnjavat će se novčanom kaznom od minimalno 10.000 kuna, ili kaznom zatvora od najmanje 45 dana. Kada već vlastita savjest i odgovornost ne nalaže brigu o roditeljima, onda će to učiniti država.

Nove su to odredbe u Zakonu o zaštiti od nasilja u obitelji, a koji prvi put starije osobe navodi kao skupinu koja uživa posebnu zaštitu. Njihovo zapostavljanje u smislu nedavanja ili neredovitog davanja hrane i pića te lijekova, nepresvlačenja (pelena), nepružanja zdravstvene skrbi i drugog, od 1. siječnja također su oblik nasilja. Iako slovimo za staru naciju, kultura poštivanja starijih očito nam je pala na niske grane kada se pojedinu djecu i unučad zakonom, novčanim i kaznama zatvora mora obvezivati da vode brigu o nemoćnim članovima obitelji."

 

http://www.glas-slavonije.hr/351040/1/Zanemarivanje-roditelja-kaznjavat-ce-se-i-zatvorom

 

Ajd bok.

 

16 godina
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

 

Možda je netko "nobelovac" i život mu je potpuno ispunjen znanstvenim poslanjem.

Možda netko ne voli djecu ali voli šetati pudlice po gradu i puštat ih da seru po pločniku...

 

Ali čisto iz viđenog i iskustva onih koje sam poznavao - nema gore stvari nego biti u starosti sam.

Neće te nobelova nagrada, a niti pudlica držati za ruku dok odlaziš u ništavilo.

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

🙄😂 kud mene spominješ, ne treba im puno da mene proglase clonom.  eh da...a tek taj aspekt nekretnina i ušteđevina..to nisam spominjao.

 

premda na temi cirkulira nekoliko ateista i to će ih jako snervat... ja osobno nisam štovatelj Rimske korporacije, no kada sve zbrojiš, ako imaš nekretnina u sudačkoj nadoknadi,a oko tebe su proračunati materijalisti koji čekaju da ekg označi kraj utakmice...ne čekaj da sud riješi ostavinu, rađe zovni biskupovog pravnika i prepiši sve korporaciji..ne da ti pročiste put u vječna lovišta..već da te časne sestre dostojanstveno presvuku i daju ti tople juhe kašikom na usta.  

ne ostavljaj ništa iza sebe,ako je očito da ekipa to ne zaslužuje...preduhitri regularnu proceduru sudstva koje će to jelte pošteno raspodjelit ovima koji su čekali kraj utakmice.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
torrente kaže...

..već da te časne sestre dostojanstveno presvuku i daju ti tople juhe kašikom na usta.  

ne ostavljaj ništa iza sebe,ako je očito da ekipa to ne zaslužuje...preduhitri regularnu proceduru sudstva koje će to jelte pošteno raspodjelit ovima koji su čekali kraj utakmice.

 

Je al to se ruši na sudu. Članovi obitelji imaju pravo na "nužni dio" ili kak se to već zove.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
xcat kaže...

 

Možda je netko "nobelovac" i život mu je potpuno ispunjen znanstvenim poslanjem.

Možda netko ne voli djecu ali voli šetati pudlice po gradu i puštat ih da seru po pločniku...

 

Ali čisto iz viđenog i iskustva onih koje sam poznavao - nema gore stvari nego biti u starosti sam.

Neće te nobelova nagrada, a niti pudlica držati za ruku dok odlaziš u ništavilo.

 

 

 

 Pas te sigurno nikada nebude napustio.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
xcat kaže...
Je al to se ruši na sudu. Članovi obitelji imaju pravo na "nužni dio" ili kak se to već zove.

 da..svaka situacija je specifična, no doživotno uzdržavanje je jedna fina polica osiguranja sa kojom se može čovjek osigurat..makar ne bila stvar 1/1.

XXX kaže...

 Pas te sigurno nikada nebude napustio.

 dapače, potegao je nelošu emocionalno-nakaradnu paralelu koja vlada posebno zadnjih 10 godina.  evo kod mene u blizini se otvorio frizer za ćuke i kerove.

ako posjetiš obližnjeg veterinara, on će ti objasniti koliko se emocija i kirurških zahvata ulaže u ljubimca kojeg je zadesio karcinom.

sve identično nabijeno emocijama kao da se radi o članku na 24sata ali nema žiro računa za pomoć psu.

 

ili ti ga...dosta kerova ne krepa ko pas, već umre dostojanstveno,a isto tako dosta starijih ljudi krepa.

 

gle paralelno twit izašao

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2019 18:46 (torrente).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
xcat kaže...
torrente kaže...

..već da te časne sestre dostojanstveno presvuku i daju ti tople juhe kašikom na usta.  

ne ostavljaj ništa iza sebe,ako je očito da ekipa to ne zaslužuje...preduhitri regularnu proceduru sudstva koje će to jelte pošteno raspodjelit ovima koji su čekali kraj utakmice.

 

Je al to se ruši na sudu. Članovi obitelji imaju pravo na "nužni dio" ili kak se to već zove.

Meni odvjetnik: Rusi se na sudu i to ako uopce do suda dode jer nemas ni pravo ici na sud osim u stvarno jako posebnim slucajevima. Imas djecu koja te ne postuju i koju boli briga za tebe, stvar je jako jednostavna. Npr imas 100 komada zemlje, uzmi 1 komad zemlje i prepolovi tu zemlju na 3 djela ako imas 2 djece i recimo da komad zemlje ima sada cu se izraziti u kvadratima (100 kvadrata). I podjelis 1 komad zemlje na nacin da 2 komada zemlje stavis 1 kvadrat, i ostane ti 98 kvadrata i 99 komada zemlje od 100 kvadrata. Djeci das po komad zemlje po 1 kvadrat, ostatak das kome hoces i djeca nemaju pravo na nuzni dio jer su vec dobili nesto od roditelja. Tu nema veze kao sto sam i ja mislio pa to nije posteno, ali zapravo je kako sam rekao jako jednostavno jer radi o skroz drugom dijelu postenosti. Tu nema tko je dobio vise, a tko manje, nego ako je 1 komad zemlje od 1 kvadrata, a drugi dobio 99 komada zemlje sa 100 kvadrata + 98 kvadrata od te zemlje sto je mu je vec prije roditelj prepolovio nema pravo traziti nuzni dio. Ukratko imas 100 olovaka, ostavis 1 olovku djetetu, a 99 olovaka das kome hoces i to je to.

 

Ja sam imao slucaj gdje sam dobio kao unuk puno vise nego svi ostali i tako mi je gore odgovorio odvjetnik, dobro sada sam ovo gore napisao svojim rijecima, ali to je to.

 

 

Imas stvarno retardiranih roditelja, ali STVARNO gdje te zele kontrolirat, imaju zelju da se sve vrti oko njih, moras biti dobar s njima, moras ih sve pitati, moras ih upoznati sa svime i svacime, a zasto? Zato jer roditelji imaju 3 stana, a dijete koje nema gdje zivit i kasnije sa curom/zenom, djetetom itd stan u kojem zivis mora ostati na NJIHOVOM imenu, pa ti stari renoviraj, placaj, ulazi koliko god hoces u taj stan, ali svake sekunde strepi kada ce te roditelji nazvati i reci da bi oni taj stan pretvorili u apartman. Nije ni bitno koliko si dobar s roditeljima ili ne, jesu li ti roditelji super ili ne, sve se vrti oko njih, svaka cast pojedincima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2019 18:47 (Jbac252).
16 godina
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
XXX kaže...
xcat kaže...

 

Možda je netko "nobelovac" i život mu je potpuno ispunjen znanstvenim poslanjem.

Možda netko ne voli djecu ali voli šetati pudlice po gradu i puštat ih da seru po pločniku...

 

Ali čisto iz viđenog i iskustva onih koje sam poznavao - nema gore stvari nego biti u starosti sam.

Neće te nobelova nagrada, a niti pudlica držati za ruku dok odlaziš u ništavilo.

 

 

 

 Pas te sigurno nikada nebude napustio.

 Pas je zakon

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
16 godina
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Realna istina i zbilja....

 

 

_______________________________________________________

...koja je ovo fora sa zutim imenima na forumu???

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2019 19:14 (djigibao).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
djigibao kaže...

...koja je ovo fora sa zutim imenima na forumu???

 prvoborci...prošle godine je išla nagrada sa godišnjom pretplatom na časopis, možda se opet isprse

15 godina
odjavljen
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
Jbac252 kaže...

Meni odvjetnik: Rusi se na sudu i to ako uopce do suda dode jer nemas ni pravo ici na sud osim u stvarno jako posebnim slucajevima. Imas djecu koja te ne postuju i koju boli briga za tebe, stvar je jako jednostavna. Npr imas 100 komada zemlje, uzmi 1 komad zemlje i prepolovi tu zemlju na 3 djela ako imas 2 djece i recimo da komad zemlje ima sada cu se izraziti u kvadratima (100 kvadrata). I podjelis 1 komad zemlje na nacin da 2 komada zemlje stavis 1 kvadrat, i ostane ti 98 kvadrata i 99 komada zemlje od 100 kvadrata. Djeci das po komad zemlje po 1 kvadrat, ostatak das kome hoces i djeca nemaju pravo na nuzni dio jer su vec dobili nesto od roditelja. Tu nema veze kao sto sam i ja mislio pa to nije posteno, ali zapravo je kako sam rekao jako jednostavno jer radi o skroz drugom dijelu postenosti. Tu nema tko je dobio vise, a tko manje, nego ako je 1 komad zemlje od 1 kvadrata, a drugi dobio 99 komada zemlje sa 100 kvadrata + 98 kvadrata od te zemlje sto je mu je vec prije roditelj prepolovio nema pravo traziti nuzni dio. Ukratko imas 100 olovaka, ostavis 1 olovku djetetu, a 99 olovaka das kome hoces i to je to.

Taj odvjetnik ti je to govorio prije 50-ak godina ili taj odvjetnik nema pojma o čemu priča. Nužni dio iznosi pola, odnosno trećinu onoga što bi dobio bez oporuke. Znači, ako čovjek ima ženu i troje djece, bez oporuke bi svatko dobio 25% vrijednosti ostavinske mase, nakon što se od nje namire poznata potraživanja i dio koji pripada bračnom drugu na temelju zajedničke stečevine:

 

(3) Nužni dio potomaka, posvojčadi i njihovih potomaka te bračnog druga iznosi jednu polovicu, a nužni dio ostalih nužnih nasljednika jednu trećinu od onoga dijela koji bi svakom pojedinom od njih pripao po zakonskom redu nasljeđivanja.

 

(5) Nužni nasljednik na svaki način ima pravo na ime svoga nužnog dijela dobiti onoliku vrijednost koliko na njega otpada kad se obračunska vrijednost ostavine podijeli s veličinom njegova nužnoga nasljednog prava (vrijednost nužnog dijela).

 

Postoje 4 moguća razloga za nekoga lišiti nužnog dijela, ali je teret dokazivanja na onome tko se na to poziva:

1) ako se on povredom neke zakonske ili moralne obveze koja proizlazi iz njegova obiteljskog odnosa s ostaviteljem teže ogriješio prema ostavitelju,

2) ako je namjerno počinio neko teže kazneno djelo prema njemu ili njegovu bračnom drugu, djetetu ili roditelju,

3) ako je počinio kazneno djelo protiv Republike Hrvatske ili vrijednosti zaštićenih međunarodnim pravom,

4) ako se odao neradu ili nepoštenu životu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Srceparajuci topic ;) <3

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
XXX kaže...

 prvoborci...prošle godine je išla nagrada sa godišnjom pretplatom na časopis, možda se opet isprse

Vjerojatno samo ljudima koji su bili na dan otvaranja foruma...ne vjerujem da je  podijeljena pretplata bitna.  meni je Miro nudio godišnju pretplatu na toj promociji.  nije me zanimala i zahvalio sam se.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
torrente kaže...
XXX kaže...

 prvoborci...prošle godine je išla nagrada sa godišnjom pretplatom na časopis, možda se opet isprse

Vjerojatno samo ljudima koji su bili na dan otvaranja foruma...ne vjerujem da je  podijeljena pretplata bitna.  meni je Miro nudio godišnju pretplatu na toj promociji.  nije me zanimala i zahvalio sam se.

 Ja sam ju prigrlio ko seljak poticaje

16 godina
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
XXX kaže...
djigibao kaže...

...koja je ovo fora sa zutim imenima na forumu???

 prvoborci...prošle godine je išla nagrada sa godišnjom pretplatom na časopis, možda se opet isprse

 Odista smo prvoborci...

 

...tu smo bili medju prvima, kada je bilo najteze

 

Cestitam ti, XXX

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
16 godina
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
...eto mene jadnog zakasnio 7 dana na kreiranje racuna...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
djigibao kaže...
...eto mene jadnog zakasnio 7 dana na kreiranje racuna...

 A di si bio 11. 2. 2008.?????

 

To je pitanje svih pitanja, a ne deca, brak i slicne trice i ku(R)cine...

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2019 19:47 (Kant).
16 godina
odjavljen
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Nije vjerovao u našu borbu! Lako je bilo nakon sedam dana...

Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Osobni pogled na ovo, ja sam dijete jako mladih roditelja (otac imao 21 a majka 19), to je kao da ja sada se oženim i dobijem dijete, to ni u ludilu ne bih radio, ma kakvi, niti sada, niti za 10,20,30 godina.  Ja obožavam samoću i tišinu, nakon posla mi nema ništa draže nego bit sam sa svojim mislima uz neku dobru muziku i BUG, ili sam lijepo šetat gradom po svojoj volji. Ideja da ću ja se morati brinuti i za ženu i za jedno, ili više djece mi je najgora noćna mora, a još gore da moram novce, živce i slobodu na to trošiti. Iz prve mi je nedostajalo društvo ali sada kada imam više novca za sebe i mira, sve više i više mi odgovara život po mom ritmu. Imam prijatelje i duštvo, družimo se tu i tamo, ne volim izlaske i takve stvari, kava tu i tamo il nogomet s njima al preferiram bit sam. Tako da ideja da jednog dana se odreknem svog mira i ritma života i novca mi nikako ne odgovara. Nemojte krivo shvatiti, ja nisam anti roditeljstvo, drugi neka slobodno imaju djecu i podržavam to. Ali ja sam ne želim, i mrzim kada mi obitelj kada mi vide nabija pod nos kako to da još nemam curu (ili ženu) u mojim godinama. Pa dajte molim vas, Hoću raditi, hoću novca da se osiguram, da mogu uživati u životu bez brige i da budem živ i zdrav. makar umro sam, svi živimo i umiremo, kad umreš gotovo je, kraj. Tako da osobno želim za vrijeme koje imam na ovoj planeti najbolje iskoristiti za sebe i svoje interese i gušte, bez brige kako mi je dijete, ili gdje mi je žena. Ja se želim samo za sebe brinuti.

 

404 Greške a nema ih nigdje
Moj PC  
5 1 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice