U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski proceso

poruka: 28
|
čitano: 7.643
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski proceso".
16 godina
offline
U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski proceso

Fascinantno! Više frekvencije, a isti broj jezgri kao glavni konkurent, a cijena gotovo pa duplo niža. Eh, a tek sam nedavno kupio 2700X :-)

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski proceso

Dođe mi želja da se počastim jednom konfiguracijom a onda skontam da će cijena ovoga biti 750 dolara, a moj i5 4460 koji je star ne znam ni sam koliko "fura" sve što mi treba, od poslovnog do zabavnog. Doduše, igram samo LoL (inegrirana grafulja ). 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 7:16 (malak).
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro

Aj ko prvi kupi ovaj proc nek zove na kavu da vidimo uživo!

 

Mislim možda bude kolega Bulldozer ..?

 

Intelaši koji pređu ili budu usporedno imali ovaj proc dobiju odma još jednu zvjezdicu na bugu!

 

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
odjavljen
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro
metallic kaže...

 

Intelaši koji pređu ili budu usporedno imali ovaj proc dobiju odma još jednu zvjezdicu na bugu!

 

 

Kod mene je to nemoguce

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro
metallic kaže...

Aj ko prvi kupi ovaj proc nek zove na kavu da vidimo uživo!

 

Mislim možda bude kolega Bulldozer ..?

 

Intelaši koji pređu ili budu usporedno imali ovaj proc dobiju odma još jednu zvjezdicu na bugu!

 

 A ako zamijenimo svoj vjerni i5 3570K za 3700X

14 godina
protjeran
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro
4ndY kaže...

Fascinantno! Više frekvencije, a isti broj jezgri kao glavni konkurent, a cijena gotovo pa duplo niža. Eh, a tek sam nedavno kupio 2700X :-)

Frekvencija od 4.7ghz je samo marketinski trik, kao i na dosadasnjim Ryzenima. To je boost 1-2 jezgre koji se doslovno mjeri u milisekundama. 

 

11 godina
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro

@dala   Vidim da su tu starosjedioci u temi, tri momka od 11god i ti od 10god. Kako vas motivirati, sve ste probali.?

 

Vjerni i mudri na SANDY-ju i IVY-ju, dobijete epohalni proc opet. Miran budeš još koju dekadu do kvantnih računala.

 

P.S. možda CPU mining zaradi koji dolar $

 

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 9:56 (metallic).
11 godina
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro
Friday kaže...
metallic kaže...

 

Intelaši koji pređu ili budu usporedno imali ovaj proc dobiju odma još jednu zvjezdicu na bugu!

 

 

Kod mene je to nemoguce

Ti možeš dobit uredsku i3-cu za nacrtanom zvjezdicom kao PRIVJESAK.

coffe,coffe,coffe.....
4 godine
protjeran
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro
Sve je to divno i krasno, no - čemu? Današnje igre većinom su bezvezni indie naslovi koje može pokrenuti i osrednji kompjutor iz 2012., čak i jače naslove procesori iz te godine upareni s novijom osrednjom grafičkom karticom vrte bez problema, a kako stvari stoje i još minimum godinu dana će biti tako, odnosno dok ne dođu nove konzole i pokrenu novi masovni tehnološki val.
 
1 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro
metallic kaže...

@dala   Vidim da su tu starosjedioci u temi, tri momka od 11god i ti od 10god. Kako vas motivirati, sve ste probali.?

 

Vjerni i mudri na SANDY-ju i IVY-ju, dobijete epohalni proc opet. Miran budeš još koju dekadu do kvantnih računala.

 

P.S. možda CPU mining zaradi koji dolar $

 

 Ja doma još vozim i7 2600K na 4.8GHz. To je procesor koji je 10 godina bio vrh. Već pojavom prvih Ryzena polako je poćeo zaostajati.

Nažalost, iz priče je nestao Ryzen 9 3920X (16c32t - niži taktovi i 100$ niža cijena) pa mi ostaje kupiti ovaj.

16 godina
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro
Kokobil50 kaže...
Sve je to divno i krasno, no - čemu? Današnje igre većinom su bezvezni indie naslovi koje može pokrenuti i osrednji kompjutor iz 2012., čak i jače naslove procesori iz te godine upareni s novijom osrednjom grafičkom karticom vrte bez problema, a kako stvari stoje i još minimum godinu dana će biti tako, odnosno dok ne dođu nove konzole i pokrenu novi masovni tehnološki val.

 Opće je poznato da ljudi računala koriste samo za igranje, pa zašto radi game-inga ne ostati na procesorima koji mogu uredno vrtiti sve novije naslove   Zar ne? 

Ovo gaming u nazivu je po meni čista navlakuša za sve one koji igraju igre na svojim računalima, no ima i nas koji željno isčekuju ovakve procesore koje će koristiti u one druge svrhe. 

Evo osobno željno isčekujem ovaj 16/32 procesor kako bi na godinu (kada se cijene malo stabiliziraju) poslao u zasluženu mirovinu ovaj trenutni od kojih 9 godina star koji mi je poslužio za rendering, te tu i tamo povremeno igranje. 

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
13 godina
neaktivan
offline
U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski proceso

Može li neko od kolega biti od koristi i pomoći malo oko komparacije AMD Ryzena 9: 3900X, i 3950X s jedne strane i Intelovog i9900K na drugoj strani? Koliko sam vidio prema AMD-ovim podacima 12 jegreni 3900X koji okvirno košta koliko i Intelov procesor (i-9900K),  tek je marginalno bolji iako je i-9900K  "tek" 8 jezgredni procesor? Da li sam promašio poentu? Pored toga matične ploče neće biti ni malo povoljne za novu generaciju Ryzena. Ako je  sam dobro razumio onda ovo i nije lijepa reklama za AMD jer im treba duplo više jezgri i finiji proizvoljni process(7 nm) i cijela godina da bi odgovorili na Intelov procesor koji je rađen u 14 nanometarskom procesu. A više mi se ne čini da možemo govoriti da dobijamo "više za manje novaca". Šta će se tek desiti kada Intel pređe na 10 nm i kada ponudi odgovor na AMD-u novu novu seriju CPU-a? Ne sumnjam da će Intel   bar pokušati napraviti nešto kako bi bar usporili AMD-ov uzlet.
Koliko ima smisla sada porediti Intelov CPU s novim Ryzen-ima kada imamo samo službene podatke koje je dao sam AMD?
Za korisnika koji ne igra igre koji procesor ima više smisla Ryzen 9 3900X ili i9900K?

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 13:15 (1student).
 
2 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro
Kokobil50 kaže...
Sve je to divno i krasno, no - čemu? Današnje igre većinom su bezvezni indie naslovi koje može pokrenuti i osrednji kompjutor iz 2012., čak i jače naslove procesori iz te godine upareni s novijom osrednjom grafičkom karticom vrte bez problema, a kako stvari stoje i još minimum godinu dana će biti tako, odnosno dok ne dođu nove konzole i pokrenu novi masovni tehnološki val.

1. zato sto mogu, zato sto im je to halo/flagship (mainstream) CPU, zato sto konkurecnija ima "samo" 8 jezgri na mainstream socketu 

 

2. zato sto ima ljudi koji koriste PC i za druge stvari, osim igranja (a mozda uopce ni ne igraju )

 

1student kaže...

Pored toga matične ploče neće biti ni malo povoljne za novu generaciju Ryzena.

X570 MBO bi trebale bit "skuplje" od X470/X370 MBO (a nije ni da su doticne bile bestbuy ) jer su kompleksnije za proizvodnju (radi PCIe 4.0), a i sam chipset je skuplji.

 

o A520 i B550 se jos nista ne zna (ako se budu tako i zvali), nije cak ni iskljuceno da budu samo rebrand/revizija A320/B450 MBO 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 13:31 (nathan.fake).
12 godina
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro
1student kaže...

Može li neko od kolega biti od koristi i pomoći malo oko komparacije AMD Ryzena 9: 3900X, i 3950X s jedne strane i intelovog i9900K na drugoj strani? Koliko sam vidio prema AMD-ovim podacima 12 jegreni 3900X koji košta koliko i Intelov procesor, a tek je marginalno bolji iako je i9900K 8 jezgredni procesor? Da li sam promašio poentu? Pored toga matične ploče neće biti ni malo povoljne za novu generaciju Ryzena. Ako je  sam dobro razumio onda je ovo nije lijepa reklama za AMD jer im treba duplo više jezgri i finiji proizvoljni process(7 nm) i cijela godina da bi odgovorili na Intelov procesor koji je rađen u 14 nanometarskom procesu. Šta će se tek desiti kada Intel pređe na 10 nm i kada ponudi odgovor na AMD-u novu novu seriju CPU-a? Ne sumnjam da će to bar pokušati napraviti kako bar usporili AMD-ov uzlet.
Koliko ima smisla sada porediti Intelov CPU s novim Ryzen-ima kada imamo samo službene podatke koje je dao sam AMD?
Za korisnika koji ne igra igre koji procesor ima više smisla Ryzen 9 3900X ili i9900K?

 Odakle ti ovo boldano?

 

14 godina
protjeran
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro
1student kaže...


Za korisnika koji ne igra igre koji procesor ima više smisla Ryzen 9 3900X ili i9900K?

Dzaba ti sva pisanija kad nisi rekao sta mislis radit na kompu.

 

3900X ce biti, ovisno o workloadu, od malo sporiji do 50% brzi.. 

13 godina
neaktivan
offline
U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski proceso

BlueMax 

https://www.dsogaming.com/news/first-official-gaming-benchmarks-released-for-amd-ryzen-9-3900x-as-fast-as-intels-i9-9900k/

 

ansha 

PC bi bio najvećim dijelom namjenjen zahtjevnijim statističkim simualcijama, modeliranju podataka.....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro
1student kaže...

BlueMax 

https://www.dsogaming.com/news/first-official-gaming-benchmarks-released-for-amd-ryzen-9-3900x-as-fast-as-intels-i9-9900k/

 

ansha 

PC bi bio najvećim dijelom namjenjen zahtjevnijim statističkim simualcijama, modeliranju podataka.....

3900X je marginalno bolji od 9900K u igrama, ali za tvoju namjenu je puno bolji, vjerojatno 30-50% brzi od 9900K.

Igre ne iskoriste u potpunosti 12C/24T i vise profitiraju od vece frekvencije na manjem broju jezgri, dok ce ih obrada velikih kolicina podataka, renderiranje i slicno, u potpunosti iskoristiti.

14 godina
protjeran
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro
Sasoon kaže...

3900X je marginalno bolji od 9900K u igrama, ali za tvoju namjenu je puno bolji, vjerojatno 30-50% brzi od 9900K.

Igre ne iskoriste u potpunosti 12C/24T i vise profitiraju od vece frekvencije na manjem broju jezgri, dok ce ih obrada velikih kolicina podataka, renderiranje i slicno, u potpunosti iskoristiti.

Uf, odakle ti ideja da ce 3900X biti brzi od 9900K u igrama? Naravno da nece, ali ce biti blizu...

12 godina
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro
1student kaže...

BlueMax 

https://www.dsogaming.com/news/first-official-gaming-benchmarks-released-for-amd-ryzen-9-3900x-as-fast-as-intels-i9-9900k/

 

ansha 

PC bi bio najvećim dijelom namjenjen zahtjevnijim statističkim simualcijama, modeliranju podataka.....

 Znači u gamingu su tu negdje  a u svemu ostalom jede Intelov procesor iste cijene. S obzirom na rok trajanja socketa, nove tehnologije koje dolaze s Ryzenom 3, adekvatan stock hladnjak... ovo je no brainer.

Ono što je bitno, to je da u Cinebenchu 3950X ostvaruje više od dvostruko bolji score. Dakle jači je i "per core" a ne samo kao ukupno.

A meni najslađi dio, procesor od 750$ (3950X) ostvaruje jednak ili bolji rezultat od Intelovog procesora koji košta 2000$ (i9 9980XE).

14 godina
odjavljen
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro
BlueMax kaže...
1student kaže...

BlueMax 

https://www.dsogaming.com/news/first-official-gaming-benchmarks-released-for-amd-ryzen-9-3900x-as-fast-as-intels-i9-9900k/

 

ansha 

PC bi bio najvećim dijelom namjenjen zahtjevnijim statističkim simualcijama, modeliranju podataka.....

 Znači u gamingu su tu negdje  a u svemu ostalom jede Intelov procesor iste cijene. S obzirom na rok trajanja socketa, nove tehnologije koje dolaze s Ryzenom 3, adekvatan stock hladnjak... ovo je no brainer.

Ono što je bitno, to je da u Cinebenchu 3950X ostvaruje više od dvostruko bolji score. Dakle jači je i "per core" a ne samo kao ukupno.

A meni najslađi dio, procesor od 750$ (3950X) ostvaruje jednak ili bolji rezultat od Intelovog procesora koji košta 2000$ (i9 9980XE).

 AMD je napravio svjetski posao sa ovih +15% IPC-a.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro
ansha kaže...

Uf, odakle ti ideja da ce 3900X biti brzi od 9900K u igrama? Naravno da nece, ali ce biti blizu...

 Zašto ne bi bio?

14 godina
protjeran
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro
BlueMax kaže...
ansha kaže...

Uf, odakle ti ideja da ce 3900X biti brzi od 9900K u igrama? Naravno da nece, ali ce biti blizu...

 Zašto ne bi bio?

Zato sta nece nadoknadit razliku u taktu sa ipc-em, a i pitanje je latencija i kako ce novi koncept funkcionirat po tom pitanju..

 

9900K je najbrzi procesor u hrpi productivity stvari, ne samo u igrama...

16 godina
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro
1student kaže...

BlueMax 

https://www.dsogaming.com/news/first-official-gaming-benchmarks-released-for-amd-ryzen-9-3900x-as-fast-as-intels-i9-9900k/

 

ansha 

PC bi bio najvećim dijelom namjenjen zahtjevnijim statističkim simualcijama, modeliranju podataka.....

 Nedavno sam kupio konfiguraciju da mogu posao i doma ponijeti (eh, nažalost, takva su vremena), a primarno da vrtim Monte Carlo simulacije i druge numeričke programe koji se mogu lako paralelizirati, a nije na odmet bilo i brzo kompajliranje programa (isto stvar koja se trivijalno paralelizira: make -j8). Slični su zahtjevi i za statističke piz* koliko znam. Dakle glavni uvjet mi je bio što više jezgri/"dretvi", odnosno ono što benchmarci zovu "multicore performance". Moje izučavanje materije i kasnije testiranje pokazali su da AMD-ovi Ryzeni tu daju puno više za iste novce. Nakon kupovine 2700X nisam razočaran, dapače!

 

Ono što možda propuštaš, a bitno je u cijeloj priči, da je Intel vjerojatno "brži" od AMD-a jer je više cigančio sa tzv. spekulativnim izvršavanjem u SMT-u da dobije bolje performance (pri tome ignorirajući pitanje sigurnosti). Zato danas imamo situaciju da je Intel naprosto smijeh što se tiče sigurnosti te da krpanje svega toga značajno smanjuje performanse (neki se naprosto odlučuju za isključivanje SMT-a, odnosno HT-a). Znači, htio ne htio, ažuriranja OS-ova će i dalje odnositi performanse Intelovih procesora i u budućnosti jer problemi još nisu riješeni do kraja, a novim "otkrićima" ne nalazi se kraja. Meltdown, Spectre, Foreshadow, ZombieLoad... Tako da ako je Intel i dalje brži, to ne znači da će se te performanse održati. Intel je ovdje kao i Boeing - pod cijenu brze zarade žrvuju sve ostalo. To naravno ne znači da AMD ne radi isto, samo izgleda po do sada dostupnim informacijama, nisu toliko spretno prigrlili tu strategiju kao Intel, pa su im procesori utoliko ozbiljniji.

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
14 godina
odjavljen
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro

Ali AMD-ov SMT je efikasniji od intelovog.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro
Jakovp kaže...

Ali AMD-ov SMT je efikasniji od intelovog.

 OK - nisam znao, mislio sam da je naprosto stvar drugačije arhitekture. U tom slučaju znači da su AMD-ovi inženjeri ipak obavili bolji posao nego Intelovi jer kod AMD-ovih CPU-a nisu nađeni toliki propusti u SMT-u. No i dalje smatram da je SMT generalno pokušaj nabrijavanja performansi dvojbenim metodama kada je silicij već doveden do svojih kranjih granica, a nemaju spremno ništa drugo.

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
14 godina
odjavljen
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro

Ma samo ga treba izvesti kako treba, i nema frke. Postoje i SMT gdje je jedna jezgra 4 threada...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski pro
metallic kaže...

Aj ko prvi kupi ovaj proc nek zove na kavu da vidimo uživo!

 

Mislim možda bude kolega Bulldozer ..?

 

Intelaši koji pređu ili budu usporedno imali ovaj proc dobiju odma još jednu zvjezdicu na bugu!

 

 

 

3950X i X570 Aorus Master ćeš vidjet kod mene čim dođe prvi primjerak u naše krajeve

13 godina
neaktivan
offline
U rujnu stiže Ryzen 9 3950X, prvi gamerski proceso

Približava se rujan i trebat će donijet neke odluke.
AMD me baš zeznuo jer sam prije dvije godine bio siguran da ću uzet Threadripper 3000 serije kad izađe kao zamjenu za 3770K koji se sretno vrti na 4.4Ghz od samih početaka.
A sad ... TR odgođen i predstavljen 3950X Ryzen koji naizgled rješava sve moje probleme.

 

Jedini razlog za TR je quad channel kontroler, a jel to bitno ili ne - uopće ne mogu skontat.

 

Primarna funkcija stroja bit će virtualizacija različitih razvojnih okolina, ali i koje kakvih servera (PostgreSQL, MSSQL, ngnix/Kestrel Itd)
U razvojnim okolinama bit će jako puno kompajliranja.
Sveukupno 10-15 virtualki, ovisno o projektu.
Osim toga, planiram radit povremene foto i video obrade (kao hobi, pa nije ključno).

 

Treba li meni quad channel memorija ili bi sasvim sretno proveo sljedeće desetljeće i sa 64GB dual channel?
Već neko vrijeme pokušavam iskopat nešto korisno na netu, ali svi testovi su ili sintetički ili gaming, a konkretno ne mogu naći neki test gdje bi se provjerio benefit quad channel memorije u virtualiziranom okruženju.
I kužim da bi teoretski trebalo biti koristi, ali jako je upitno kolika je stvarna korist u praksi jer radi 2% nema smisla ići na TR4 sad kad je tu 3950X.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice