Rusija aktivira plan za isključivanje s Interneta

poruka: 18
|
čitano: 6.491
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rusija aktivira plan za isključivanje s Interneta".
10 godina
offline
Rusija aktivira plan za isključivanje s Interneta

Kina gleda i zapisuje :) Kakav kolosalni pothvat...

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Rusija aktivira plan za isključivanje s Interneta

Ti vrapca, neće više biti ruskih cheatera u igrama. 

 
23 0 hvala 7
12 godina
offline
Rusija aktivira plan za isključivanje s Interneta

Za 15 dana će ići okolo policija i skidati satelitske antene sa krovova.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Rusija aktivira plan za isključivanje s Interneta

Doživjeti će preporod smanjenjem gutanja svakodnevnih sranja društvenih mreža. Istina, hrpa instagramuša bi moglo počinit seppuku. 

Moj PC  
13 6 hvala 0
9 godina
offline
Re: Rusija aktivira plan za isključivanje s Intern
Thinker kaže...

Ti vrapca, neće više biti ruskih cheatera u igrama. 

 Manje fake newsa, mozda cu moci normalno odigrati CS go, a nestat ce i pokoji bugov forumas.

7 godina
online
Re: Rusija aktivira plan za isključivanje s Intern

@dax-lax

A mi ćemo ostati bez Garage 54 i Neuromonakh feofana...

Nama će to biti negativan preporod - kulturološko propadanje.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.3.2022 21:20 (fer-de-lance).
15 godina
neaktivan
offline
Rusija aktivira plan za isključivanje s Interneta

Svaki dan neka vijest iz carstva zlog patuljka. Što se više trudi da obnovi Sovjetski Savez, to više svi oko njega grabe noktima prema Zapadu.

 
6 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rusija aktivira plan za isključivanje s Intern

Developeri koji kao infru koriste AWS - na aparatima

;quot;Mene je cura odje**** jer me pitala koliko si clockao proc, a ja sam reko radi na defaultu ;quot; Oly_E3
12 godina
neaktivan
offline
Rusija aktivira plan za isključivanje s Interneta

Gasi internet i motaj kablove više nije vic u Rusiji.

 

Nego, može li mi tko eli5  kako će to u praksi izgledati tamo, oni će moći samo na .ru domene, mi njih isto ne vidimo više ili šta?

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Rusija aktivira plan za isključivanje s Interneta

Winter is coming.....

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Rusija aktivira plan za isključivanje s Interneta

Sad ću morati sam podmetati ransomvere svojim klijentima pred kojima sam ispadao guru listajući tree u zelenoj boji i vraćajući backup. Blyat!

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2022 7:43 (ante_etna).
 
13 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rusija aktivira plan za isključivanje s Intern
fer-de-lance kaže...

@dax-lax

A mi ćemo ostati bez Garage 54 i Neuromonakh feofana...

Nama će to biti negativan preporod - kulturološko propadanje.

 

 

Uh, garaža mi je poznata ali za muzičare prvi put čujem. Otkrio 

 "kemičara" prije koji tjedan i djeluje mi sf njegov sistem rada. I 
 kanal znam popratit....iz očitih razloga. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.3.2022 22:45 (dax-lax).
14 godina
offline
Re: Rusija aktivira plan za isključivanje s Intern
ElektričnaOvca kaže...

Gasi internet i motaj kablove više nije vic u Rusiji.

 

Nego, može li mi tko eli5  kako će to u praksi izgledati tamo, oni će moći samo na .ru domene, mi njih isto ne vidimo više ili šta?

 

Tehnicki gledano .ru domenu bi trebao i dalje vidjeti samo sto ce sve biti na njihovim serverima a ne i na nekim drugima, DNS-ovi neki ostaju isti a oni koji su bili koristeni vani nestaju. Razlika je jedino u tome da oni mogu lakse kontrolirati sadrzaj koji dolazi i odlazi jer je sve na njihovoj infrastrukturi.

 

Laicki primjer: Imas tvrtku koja ima mejlove i web stranice negdje na cloudu ili kod nekog ISP providera i ti to sad odjednom zelis imati kod sebe a ne kod tog ISP providera .. kupit ce server i storage ili samo server sa dosta prostora i sve sloziti na njega te ces na svojoj infrastrukturnoj opremi podesiti DNS-ove koje dobijes od ISP providera a koji su samo tvoji te kad sve to podesis i postavis internet korisnik ce do tvojih stranica i mejla dolaziti drugim putem od onoka kojim je do sada dolazio ali tehnicki te vidi ali ti zato sada mozes kontolirati sto ti dolazi primjerice od mejlova, samo ono sto trebas a spam recimo filtriras direktno a tako je i sa onima koji dolaze na tvoje web stranice. Recimo da sam pokusao ti objasniti koliko toliko laicki.

veni vidi didici
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2022 8:58 (dagoberhr).
5 godina
offline
Rusija aktivira plan za isključivanje s Interneta

Znači, podatke više neće prikupljati Google, nego njihove tajne službe

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija aktivira plan za isključivanje s Intern
dagoberhr kaže...

Tehnicki gledano .ru domenu bi trebao i dalje vidjeti samo sto ce sve biti na njihovim serverima a ne i na nekim drugima, DNS-ovi neki ostaju isti a oni koji su bili koristeni vani nestaju. Razlika je jedino u tome da oni mogu lakse kontrolirati sadrzaj koji dolazi i odlazi jer je sve na njihovoj infrastrukturi.

 

Laicki primjer: Imas tvrtku koja ima mejlove i web stranice negdje na cloudu ili kod nekog ISP providera i ti to sad odjednom zelis imati kod sebe a ne kod tog ISP providera .. kupit ce server i storage ili samo server sa dosta prostora i sve sloziti na njega te ces na svojoj infrastrukturnoj opremi podesiti DNS-ove koje dobijes od ISP providera a koji su samo tvoji te kad sve to podesis i postavis internet korisnik ce do tvojih stranica i mejla dolaziti drugim putem od onoka kojim je do sada dolazio ali tehnicki te vidi ali ti zato sada mozes kontolirati sto ti dolazi primjerice od mejlova, samo ono sto trebas a spam recimo filtriras direktno a tako je i sa onima koji dolaze na tvoje web stranice. Recimo da sam pokusao ti objasniti koliko toliko laicki.

 Svaka čast, kužim sad 

Tread softly because you tread on my dreams.
11 godina
offline
Re: Rusija aktivira plan za isključivanje s Intern
dax-lax kaže...

...Istina, hrpa instagramuša bi moglo počinit seppuku. 

 to je doista problem za razmatranje, tim dro... ups, curkama ozbiljno je ugrožena egzistencija

ovim putem pozivam ruske instagramuše da mi se jave kako bi mogao odabrati dvije-tri koje se potom mogu slobodno naseliti u moju spavaću sobu i od tamo nastaviti djelovanje, u pauzama od plaćanja u naturi za stanarinu 

15 godina
offline
Rusija aktivira plan za isključivanje s Interneta

imamo krivca

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija aktivira plan za isključivanje s Intern
Vladavina ludila.

No, naslov zavarava. Ne iskljucuju se tipa da ce se izolirati vec samo je plan preseliti sve u svoje dvoriste.
Netko bi se ovakvim naslovom mogao ponadati da ce se tako barem smanjiti potreba za nadzorom prometa koja dolazi s istoka... a ono shipak. :/
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice