Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne svemi

poruka: 76
|
čitano: 11.180
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne svemi".
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
Ne postoji crno - bijele stvari.
Lp.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
To ne znači da je 100% inflacija. Realna je oko 20-25%
15 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
silvio3105 kaže...
To ne znači da je 100% inflacija. Realna je oko 20-25%

 Ma kuzim sto zelis reci, a i ja sam se krivo izrazio.

 

No to svejedno ne negira, da nam kupovna moc opada, jer place zasigurno nisu otisle gore 20tak% u prosloj godini.

 

Ja uvijek volim u drustvu spomenuti kada pricamo o kupovnoj moci, da je moj stari, 1971. mogao za svoju placu kupiti 1200 litara benzina.

Ako nesto, osim zlata moze prenijeti kupovnu moc kroz vrijeme, to je svakako benzin, a sukladno tome, kupovna moc nam iz godine godine opada.

A ova sad situacija sa Ukrajinom, nimalo ne pomaze ni na globalnoj razini, a kamoli kod nas.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
8 godina
offline
Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne svemi

Sad je prilika za dizanje cijena. Ulje ima smisla s obzirom na rat dok mnoge druge stvari nemaju smisla pa idu u nebesa.

 

Za inflaciju je i korona kriva

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
2 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
Najveća povišica se dobije kad promijeniš poslodavca.

Evo u mene 30%.
Da mi se ostaje u branši u kojoj sad delam, vjerojatno bi mogao dobiti +50% samo da ne odem.
7 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s

Baš to, kod mene u firmi npr. ispalo svaki put kad sposoban radnik ode plaća ide 20% gore.

Ali uprava nikad ne bi ovima kaj odlaze ponudila toliko.

Na kraju pucaju sami sebi u nogu, posla sve više i marže im rastu stabilno par posto godišnje, i izvuklo se prek 50 milijuna kuna iz EU fondova ali ljudima dat normalne plaće nema šanse, a novi radnici kaj dođu samo mob u ruke i Tinder/Badoo/Onlyfans/Instagram.

I onda kad Njemačka sad ukine sve kvote na strane radnike da vidiš kad ne bude radnika više osim stranaca, i kukali budu, a ni malo se nisu potrudili zadržati ih.

 

круха и игала...
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2022 20:28 (fer-de-lance).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
Je l troše malu platu na OF ili snimaju da zarade sa strane?
7 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s

Bolje ne pitaj...

Jedan je bio i žrtva ucjene osobe koja se lažno identificirala kao žena a na kraju X roda 

I još lik poslije posla vozi dostave i uber da otplati sva sranja kaj je sjebo...

 

круха и игала...
8 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
fer-de-lance kaže...

Bolje ne pitaj...

Jedan je bio i žrtva ucjene osobe koja se lažno identificirala kao žena a na kraju X roda 

I još lik poslije posla vozi dostave i uber da otplati sva sranja kaj je sjebo...

 

 A dobro kod mene je bilo par narkomana. Cak su bili oke dok su dolazili na posao :D

 

 

Nama sad redovito dižu placu jer su u strahu da to malo kaj nas je ostalo ne ode. Vec mjesecima nisu uspjeli nikog novog nabavit

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
7 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s

Ma, narkići i alkići su zakon, s njima je bar lako, ove ostale skupine su puno gore...

A ono kaj ja gazdi stalno govorim: to kaj ih on odma sve proglasi za debile samo sebi štetu radi, al jebi ga, nos visoko u zraku, on je iznad običnog pleba.

A zapravo ih je otkanto hrpu kaj su i vrijedili.

Al dobro, sad smo vrć offtopic i prepustimo mic Markecu 

 

круха и игала...
2 godine
offline
Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne svemi

Baš gledam vidjet što forumaši kažu o orbitalnoj kad me komentar odvede na inflaciju, cijene i plaće, strane radnike i to, pogledam naslov orbitalna, teški off topic eskalira u svakoj temi s preko 15 postova, just sayin'

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
notloB kaže...

Baš gledam vidjet što forumaši kažu o orbitalnoj kad me komentar odvede na inflaciju, cijene i plaće, strane radnike i to, pogledam naslov orbitalna, teški off topic eskalira u svakoj temi s preko 15 postova, just sayin'

 A jebiga.

 

U pravu si totalno, no eto, na moj komentar kako mi je bilo interesantno da nitko nije primjetio na toj maketi kako nema vise prepoznatljive kugle Sojuza, samo jedan kolega replicirao.

 

A onda sam i ja dopustio sebi da se uvucem u totalni off topic.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
11 godina
online
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
syncmaster245b kaže...

Ja uvijek volim u drustvu spomenuti kada pricamo o kupovnoj moci, da je moj stari, 1971. mogao za svoju placu kupiti 1200 litara benzina.

pitaj ti svojeg starog, ako je još živ, koliko je mogao kupiti za plaću 10-15 godina prije i isto toliko poslije

takvo i slična branja trešanja najčešće su direktna posljedica nostalgije, u bilo kojem smislu, a nostalgija je poznata po subjektivnosti, pa tako u nostalgiji na jugu uvijek gledamo 'zlatne' sedamdesete, a zaboravlja se da su ljudi 50-ih doslovno bili gladni, 60-ih siromašni, a nakon prolaska tih popularnih 70-ih i dolaskom 80-ih je sve lagano otišlo u kujac

14 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s

pa bogte, si čuo za onu feštu veliku, od '39 do '45 ?

 

Cijela Evropa je bila sjebana, VB je imala racionalizaciju šećera do 60-ih, a 70-ih počesto redukcije struje...

 

di ne bi balkanske vukojebine bile sjebane, ali...

 

radilo se i izgrađivalo i učilo... jer je došlo iz duipeta u glavu da si sam jedino možeš pomoći, i to radom...

 

danas? osnova ekonomije nam je rentanje, a vel'ke Rvat'ne ne znaju nabrojati ni onih nesretnih sedmero braće i dvije sestre koje su nam ostavile to naslijeđe (karikiram)...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
online
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
Stric_Jura kaže...

pa bogte, si čuo za onu feštu veliku, od '39 do '45 ?

 nitko to ne spori, samo kažem da juga nije bila samo '70-te, nego i ono prije, a bogme i ono poslije

i ne bi vjerovao, ali i sad se neki kujac radi... ili misliš da je rast bdp-a zasnovan na štampanju kuna

2 godine
online
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
syncmaster245b kaže...
Sranje je sto se to prelama preko svih nas. Eto sluzbeno inflacija je ~9%, ali meni zena govori (jer jebiga ja ne idem idem po spezu u trgovinu) da u proteklih 10tak mjeseci litra suncokretovog ulja je sklocila sa 9 na 21 kunu, a po mojoj matematici to je preko 100%

 

 mislim da bi trebalo otvoriti nekakvu temu za ovakve rasprave jer svaka tema ode u off..

 

nego, svi se pozivaju na ulje, je, otišlo je preko 100%

ostali proizvodi su otišli na 30% pa se poslije/danas prodaju na akciji po cijeni koja je bila prije poskupljenja..

ne možeš ti narod zaj...

 

ljudi će opet ići u Mađarsku, Bosnu i srbiju po ulje i ostale prehrambene proizvode...u Mađi je ulje 10/11 kn litra

 

mislim, ja ulje ni ne koristim.

za što će mi ? 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice