Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke

poruka: 28
|
čitano: 12.034
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke".
15 godina
offline
Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke

Dobra recenzija, sve ljepo rečeno I prikazano, možda samo da u početnu listu ubacite isto detaljne rezultate i za overklokirane procesore, ova druga lista baš ne pokazuje previše podataka kolika  je isplativost overklokiranih procesora. Možda isto napraviti postotak koji če pokazati koliko je najslabiji slabiji (ili obrnuto) od najačega po programima i sveukupno. 

 

Ovdje je Intel uradio dobar posao sa i3 procesorom, kao što kažeš kada dođu jeftinije matične nema se što razmišljati. Al ja iz principa ne želim uzeti Intel jer mi se ne sviđa njihova politika poslovanja i ilegalno gušenje konkurencije (iako uloženi/dobiveno su bolja investicija u ovom cjenovnom rangu). 

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2018 11:58 (ivan262).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke
U igrama i3 8100 je doslovno unistio ryzene, ni lose za 900kn steta sto mozda te jeftinije ploce niti necemo docekati koliko je vec proslo od izlaska 8 gen procesora.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke
Koliko je proslo 2 -3 mjeseca kava rastura pa I nizem segmentu
AMD AntiBoy
13 godina
online
Re: Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke

  Denis je dobro napisao i nikako ne stoji tvrdnja da je kava rasturila. Ryzen je povoljniji kao paket a i3 8100 nije ništa brži generalno kad Ryzen radi na 3.9 do 4.0 Ghz. U većini igara je nešto brži ali to je stvar nečeg drugog što je Denis također spomenuo. A ako kupuješ ploču i CPU za 1500kn i igrao bi se onda nećeš sigurno kupiti GTX 1080 Ti koja košta 6000kn i monitor od 144Hz koji košta preko 2000kn najmanje. Ta grupa kupaca uzima 60Hz monitore i grafičke do možda najviše GTX 1060 ili RX 580 i nikakve razlike u gamingu neće vidjeti. Puno je bolje uzeti GTX 1060 i Ryzen 1200 nego GTX 1050Ti i i3 8100 ako bi se igrao. 

11 godina
offline
Re: Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke
Isto tako odnos cijena ce se promijeniti ubrzo kad izadju b i h ploce, a bolji proc je uvijek bolji - danas sutra kad uzme jacu grafu, razlika ce doci do izrazaja upravo kako test pokazuje
A te grafe (snage danasnje 1080ti) ce biti neki midrange za 2-3 godine, taman kako vecina i radi - proc ostave i mijenjaju grafe bar dvije do promjene cijele platforme
12 godina
offline
Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke

Sve stoji napisano... evo od jutros čekam ovaj spori UPS(očito radi Overssesa) da mi dofura from Germany novu kombaru koju sam si naručio,s tim da sam uzeo i3-8350k,i "gigu" ploču..

Šta se tiče odabira,gledao sam između naručenog/ryzena 1600 i i5-8400,razlika u doplati nije bila velika između ova tri,ali je ipak na kraju prevagnuo i3,koji se može laganim pritiskom na OC. dignut na 4.5-4.8(možda čak i 5ghz :)),šta mi je najbitnije za igre,jer druge stvari ne radim na kompu poput nekih video editinga di je potrebnije više jezgri..

Tako da je iapk "single core" performans igrao ulogu u odabiru,a to ovoj maloj zvijeri ne nedostaje! :) 

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke
Bilo bi zanimljivo da su se stavili i rezultati sa nižim taktom RAM memorije, pa i single vs dual cahnnel da se vidi kako onda stoje pošto Ryzen dosta ovisi o tome.
A pošto se radi o budget procesorima, a RAM je čak skuplji od matične, sumnjam da je dual channel 3200MHz RAM realnost za kupce ovih CPU-a. 2400MHz već da.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke

Core i3 8100 je boilji izbor za povremene gamere! Bez obzira na cijenu ploče (a uskoro dolaze jeftinije) jednostavno je performansama pojeo ryzene!

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke

Ovaj u tesitranim igrama izgleda pojede i 1700x , a i mnoge intelove pulene...

Steta sto za komparaciju nisu koristeni jos poneki Intelovi procesori (i5 recimo) da bi slika bila kompletnija.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke
Posto je i3 unistio ryzen idem sada do prvog ducana uzeti jedan komad, usput uzmem i gtx 1080ti i maticnu skuplju od proca. Ima ko 800x600 CRT-a viska? Cisto da kompletan load bude na tom unistavacu jer u nekom drugom slucaju bi mogao silovati grafu a zelim da ostane nevina.
Moj PC  
10 0 hvala 3
11 godina
offline
Re: Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke
Nema potrebe za butthurt komentarima, kao niti za prelazak sa rajzena na intel... ali za one koji napokon mijenjaju neki stari proc i za koji mjesec kad izadju jeftine ploce, a gejming je prva namjena, pobjednik je jasan - a to je i bio cilj ove usporedbe, da se ljude informira koji je bolji izbor
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke

Ryzen je došao kao konkurencija Kaby Lakeu i u tome je svakako pobijedio. Coffe Lake je druga priča. Uostalom, kada su u pitanju igre, u kombinaciji s grafičkama koje nisu snažnije od GTX 1060 niti ne postoji razlika koji god se Ryzen/Coffe Lake odabere.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2018 16:56 (NiramX).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke
Ali ces zato za dvije godine, kad budes mijenjao samo grafu, sa gtx 3060 ili rx 780 (ili kako ce se vec zvati nove serije) itekako osjetiti razliku
Bolji proc je bolji izbor, jedino da izadju jeftinije ploce jer zasad rajzen jest isplativija kupnja
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke
NiramX kaže...

Ryzen je došao kao konkurencija Kaby Lakeu i u tome je svakako pobijedio. Coffe Lake je druga priča.

 Ako pricamo o gamingu ryzen se jedva priblizio sky/kaby lejku, gledajuci performanse jedan 7600k je po pitanju gaminga bolji od bilo kojeg ryzena, osim u par igara tj par izoliranih scena u nekim igrama. Jedino gdje je ryzen odnio pobjedu je sa ryzenom 1600 po pitanju ulozeno dobiveno, ne zaostaje puno za 7600k, u par igara daje cak bolje 1% low fps (crysis 3, bf1 i mozda jos koja), a nudi i druge stvari osim gaminga, ryzen 3 je propao slucaj, a za 144hz je ionako jedini izbor tad bio 6700k/7700k.

12 godina
protjeran
offline
Re: Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke
Sad je jedini izbor 8600k/8700k😎👊lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke

R5 1600 je i dalje best buy, sve dok ne dođu jeftinije ploče pa i5 8400 postane cijenom bliži (kao što je po performansama).

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke

AMD-ova platforma podržava slijedeće 2-3 generacije procesora, što znači kad jednom kupiš matičnu ne moraš je više mijenjati kako bi nadogradio procesor novijom generacijom, i s tim novcima koje bi kod Intela potrošio na novu matičnu investiraš u bolji GPU ili SSD i na kraju dobiješ još bolje iskustvo igranja, zar ne?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2018 18:15 (Shockwave).
 
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke

Baš nešto zadnjih dana razmišljam i sad pročitam recenziju i shvatim da mi je neisplativo s I5 2500K na I3 8350k prelaziti.

Valja još malo pričekat,ova stara dobra I5ca se neda 0-24/7 pod vodom na 5 kuca i ne predaje se 

Ako može subscribe na YT(ETS2 najviše):https://www.youtube.com/user/evilmage007STEAMnic/videos?view_as=subscriber i imgur s ss-ovima(ets2 najviše):https://balkantufeurotrucksimulator.imgur.com
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke
Ma kakav 2500k na to da stavis 1080ti imao bi 12 fps zbog enormnog bn.p
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke
Stjepanj kaže...
Ma kakav 2500k na to da stavis 1080ti imao bi 12 fps zbog enormnog bn.p

 A koji k će mi 1080 ti na 1080p?

 

RX480 8g mi radi perfektno s ovom I5com,sve igre rade,nemam nikakvih problema,meni dovoljno ;) Tak i tak 5mj u godini je pc u upotrebi.

Ako može subscribe na YT(ETS2 najviše):https://www.youtube.com/user/evilmage007STEAMnic/videos?view_as=subscriber i imgur s ss-ovima(ets2 najviše):https://balkantufeurotrucksimulator.imgur.com
12 godina
protjeran
offline
Re: Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke
kruskar kaže...
Stjepanj kaže...
Ma kakav 2500k na to da stavis 1080ti imao bi 12 fps zbog enormnog bn.p

 A koji k će mi 1080 ti na 1080p?

 

RX480 8g mi radi perfektno s ovom I5com,sve igre rade,nemam nikakvih problema,meni dovoljno ;) Tak i tak 5mj u godini je pc u upotrebi.

 pa u ovom testu je gtx1080ti, ali da imas pravo za fullhd je rx480 taman kao i za taj cpu!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke
Stjepanj kaže...
kruskar kaže...
Stjepanj kaže...
Ma kakav 2500k na to da stavis 1080ti imao bi 12 fps zbog enormnog bn.p

 A koji k će mi 1080 ti na 1080p?

 

RX480 8g mi radi perfektno s ovom I5com,sve igre rade,nemam nikakvih problema,meni dovoljno ;) Tak i tak 5mj u godini je pc u upotrebi.

 pa u ovom testu je gtx1080ti, ali da imas pravo za fullhd je rx480 taman kao i za taj cpu!lp

 Čak bf4 na ultra 1440p ide ali glatko na 48/48 :P 

Ako može subscribe na YT(ETS2 najviše):https://www.youtube.com/user/evilmage007STEAMnic/videos?view_as=subscriber i imgur s ss-ovima(ets2 najviše):https://balkantufeurotrucksimulator.imgur.com
16 godina
offline
Re: Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke
Test je nist korist jer nitko ne bude kupil jefilen procesor i graficku iz testa. Mene zanima 1060 graficka ili 1050 jer to ide u taj budget procesora.
16 godina
offline
Re: Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke
Test je validan jer pokazuje cistu (raw) snagu proceora, ali problem je u tome sto se taj proc nikad nece naci u tom scenariju - ikada. Bilo bi zanimljivije, kao sto kazes, upariti sa 1060 pa onda usporediti jer se radi o "entry level" procovima i ta grafa uparena s njima daje kompletniju sliku i razliku medju njima. Jos, kao sto netko gore spomenul, bi bilo zanimljivo vidjeti i nekakav OC u cijeloj prici. Nadam se da nas bu Denis pocastil brzinskim testom. :)
11 godina
offline
Re: Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke
ukay1000 kaže...
Test je validan jer pokazuje cistu (raw) snagu proceora, ali problem je u tome sto se taj proc nikad nece naci u tom scenariju - ikada. 

 zašto ne, sad ga upariš sa 1060 i za dvije godine mijenjaš grafu na 3060, kojoj će snaga biti kad sad 1080ti

nije to niti daleko, niti nerealno, jer masa ljudi tako mijenja grafu za jaču nakon dvije godine na istom procesoru

16 godina
moderator
offline
Re: Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke
ukay1000 kaže...
Test je validan jer pokazuje cistu (raw) snagu proceora, ali problem je u tome sto se taj proc nikad nece naci u tom scenariju - ikada. Bilo bi zanimljivije, kao sto kazes, upariti sa 1060 pa onda usporediti jer se radi o "entry level" procovima i ta grafa uparena s njima daje kompletniju sliku i razliku medju njima. Jos, kao sto netko gore spomenul, bi bilo zanimljivo vidjeti i nekakav OC u cijeloj prici. Nadam se da nas bu Denis pocastil brzinskim testom. :)

 Gle, sve zavisi kakvu grafiku koristiš. Ima mi smisla da će netko tko kupi proc za 1000 kuna koristiti nešto između GTX-a 1050 i GTX 1060 pri 1080p. Samim time razlike u performansama bit će manje, ali i dalje postoje. Zapravo je glavni argument ako se danas kupuje cijena - za Intel platformu se mora platiti osjetno više. Toliko da je uz malo financijskih preinaka moguće kupiti osjetno bolju grafiku na AMD-ovoj konfi. 

Kaj se tiče OC-a, brzinski test postoji i grafikoni su u članku. 

15 godina
offline
Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke

Zanimljivo od intela 

security-updates

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ryzen 3 vs. Core i3 - Trojkom protiv trojke
Shockwave kaže...

AMD-ova platforma podržava slijedeće 2-3 generacije procesora, što znači kad jednom kupiš matičnu ne moraš je više mijenjati kako bi nadogradio procesor novijom generacijom, i s tim novcima koje bi kod Intela potrošio na novu matičnu investiraš u bolji GPU ili SSD i na kraju dobiješ još bolje iskustvo igranja, zar ne?

 Ne, nitko ti ne garantira da će biti podržane sljedeće 2-3 generacije...

Maybe you should stay with yo mama She could do your laundry and cook for you
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2018 10:28 (Zekoslavko).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice