Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj kreć

poruka: 62
|
čitano: 16.676
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj kreć".
5 godina
offline
Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj kreć

Napokon HD signal. Ne mogu vjerovati da ce se to stvarno desiti :)

@Pretplata - odjavite i zdravo. U Hrvatskoj je nikad nisam placao. A obzirom da u Njemackoj zivim, ovdje se ne moze odjaviti, jer umjesto po "uređaju sposobnom za prijem audiovizualnog signala" ovdje se plaća 1 pretplata po kućanstvu.

 

Iako..ni ne koristim televiziju u konvencionalnom obliku, imam IPTV i Balkan green build...i sve radi super :)

Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Uf, sad ću moći mirno zaspati... koja vijest, čovječe... Više bi me veselilo kad bi netko izumio LCD s kvalitetom slike jednog kvalitetnog CRT Panasonica ili Sonya iz 1999., rezoluciji unatoč. I po toj cijeni (1000 dem ilitiga danas oko 5000kn).
 
0 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Znači,

Počet će sa odašiljanjem u h265, za koje podršku ima 2% televizora u HR, umjesto da koriste h264, a tih TV-a je 90%. (Vjerujem da prave brojke nisu drastično drugačije). I šta sad, opet ćemo morati nabavljati dodatne prijamnike i koristiti dodatne daljinske...
Gox
Moj PC  
0 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Goximus kaže...
Znači,

Počet će sa odašiljanjem u h265, za koje podršku ima 2% televizora u HR, umjesto da koriste h264, a tih TV-a je 90%. (Vjerujem da prave brojke nisu drastično drugačije). I šta sad, opet ćemo morati nabavljati dodatne prijamnike i koristiti dodatne daljinske...

 ne. samo mi antenaši. za kabelsku (po zgradama, primjerice) nema veze jer se o tome brine "pružatelj usluge" (sa suprugom i djecom) pa je dovoljno samo imati hd televizor, kaso i dosad. a mi samo s antenama najebasmo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Goximus kaže...
Znači,

Počet će sa odašiljanjem u h265, za koje podršku ima 2% televizora u HR, umjesto da koriste h264, a tih TV-a je 90%. (Vjerujem da prave brojke nisu drastično drugačije). I šta sad, opet ćemo morati nabavljati dodatne prijamnike i koristiti dodatne daljinske...

H.265 se koristi prvenstveno zbog uštede, a ne zato da bi ljudi morali kupiti nove prijemnike. Trenutni DVB-T MPEG2 je pun, u njega više ne možeš dodati ni jedan TV kanal, a da ne smanjiš bitrate (iliti pokvariš sliku drugima). Pogledaj kakva je slika u slovenskoj DVB-T mreži u MUX C; prilikom i najmanjih pokreta vidljivo je raspadanje slike zbog toga što je isti pretrpan kanalima.

 

Korištenjem H.265 ostaje više mjesta za nove kanale nego korištenjem H.264.

14 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Goximus kaže...
Znači,

Počet će sa odašiljanjem u h265, za koje podršku ima 2% televizora u HR, umjesto da koriste h264, a tih TV-a je 90%. (Vjerujem da prave brojke nisu drastično drugačije). I šta sad, opet ćemo morati nabavljati dodatne prijamnike i koristiti dodatne daljinske...

 S obzirom da je h265 već nekoliko godina u igri, mislim da ga ima više od 2%. Svejedno, uvijek prijelazi na nešto novo donose i troškove. Ako je to nešto novo ujedno i bolje (a trebalo bi biti), onda ne bi trebalo grintati oko troškova (koji nisu ni tako jako veliki - oko 200kn za HEVC prijemnik), a ako ste kupovali novi televizor unutar zadnje 2-3 godine, onda ste morali paziti da budete spremni za nove standarde, a ako niste to je vaša krivnja jer se niste pravovremeno informirali.

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Kokobil50 kaže...
Uf, sad ću moći mirno zaspati... koja vijest, čovječe... Više bi me veselilo kad bi netko izumio LCD s kvalitetom slike jednog kvalitetnog CRT Panasonica ili Sonya iz 1999., rezoluciji unatoč. I po toj cijeni (1000 dem ilitiga danas oko 5000kn).

 Imao sam Sony-a crt sa ekranom od 72 cm (danas je to smiješno malo), slavni black trinitron, sa stvarno odličnom slikom. Svejedno, moj današnji 65"LG LCD daje bolju sliku od tog Sony-a. Imam još i staru ali potpuno operativnu Panasonic plazmu, 47",  koja ima odličnu sliku i mislim da je to zapravo najbolje od svega što sam do sada imao ili imam sada. Mislim da se danas televizorima srednje ili više klase u biti više nema što puno zamjerati kada je u pitanju kvaliteta slike, još ako je podešen kako treba...

dolazim odmah - Godot
10 godina
protjeran
offline
Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj kreć

.... wauuuuuuu, ovo cak ni Albanija ne moze svojim gradjanima omoguciti..... bravo hrt..... klap klap....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Marko :D kaže...
Goximus kaže...
 Pogledaj kakva je slika u slovenskoj DVB-T mreži u MUX C; prilikom i najmanjih pokreta vidljivo je raspadanje slike zbog toga što je isti pretrpan kanalima.

 

Korištenjem H.265 ostaje više mjesta za nove kanale nego korištenjem H.264.

 Da u teoriji, ali ako se ide na FullHD, onda i bez obzira na to što imamo kvalitetniji kodek imamo otprilike jednak broj kanala koji će stati u jedan multiplex, samo što će slika biti FullHD. Pitanje je samo kolika će stvarna kvaliteta biti, s obzirom na stopu kodiranja koja će se primjenjivati, a koja neće biti jako izdašna (negdje sam naišao na podatak od 3Mb/s), što i nije baš puno.

dolazim odmah - Godot
13 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj

Možda neće ići svi kanali u 1080p; to ostaje na TV kućama. Jedino mislim da HRT mora ići u 1080p.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 11:47 (Marko :D).
6 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Veća rezolucije....Jel to znači i veća cijena pretplate....nema veze...napokon budem vidio čokolindu u punom 2K sjaju...A to je neprocjenjivo
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Goximus kaže...
Znači,

Počet će sa odašiljanjem u h265, za koje podršku ima 2% televizora u HR, umjesto da koriste h264, a tih TV-a je 90%. (Vjerujem da prave brojke nisu drastično drugačije). I šta sad, opet ćemo morati nabavljati dodatne prijamnike i koristiti dodatne daljinske...

O pravim brojkama i podacima nemaš pojma a umjesto prigovaranja kupi novi televizor i problem dodatnih prijemnika, daljinskih itd je riješen za sljedećih 10 godina

 

 

učo kaže...
Marko :D kaže...

 

Korištenjem H.265 ostaje više mjesta za nove kanale nego korištenjem H.264.

 Da u teoriji, ali ako se ide na FullHD, onda i bez obzira na to što imamo kvalitetniji kodek imamo otprilike jednak broj kanala koji će stati u jedan multiplex, samo što će slika biti FullHD. Pitanje je samo kolika će stvarna kvaliteta biti, s obzirom na stopu kodiranja koja će se primjenjivati, a koja neće biti jako izdašna (negdje sam naišao na podatak od 3Mb/s), što i nije baš puno.

15.9. može se očekivati ne preveliki protok u tom novom M2 multiplexu jer za pretpostaviti je da će u tom tzv prijelaznom razdoblju biti veći broj kanala. Pravo stanje ćemo vidjeti 1.7. sljedeće godine kada krene M1 multiplex u kojem će biti nacionalni kanali iz sadašnjih mux A, B.

 

Nije baš obećavajućih tih 3Mb/s čak ni u HEVC-u međutim treba pričekati pa vidjeti kako će to izgledati 1.7. 2020. Ako bude premali protok a OiV upravo takav želi onda HAKOM u svakome trenutku može zahtjevati da se ide s onom mrežom od 36 Mb/s umjesto ove predložene od 27 Mb/s.

 

 

Marko :D kaže...

Možda neće ići svi kanali u 1080p; to ostaje na TV kućama. Jedino mislim da HRT mora ići u 1080p.

Ne, svi u novom M1 multiplexu moraju ići u 1080p50 a u slučaju ako ne mogu (što je malo vjerojatno jer tu se radi o hrt, nova i rtl kanalima koji imaju sve tehničke preduvjete za to) onda OiV mora napravit konverziju u 1080p50

 

Što se tiče ovog M2 multiplexa koji kreće za 2 mjeseca kao neko prijelazno razdoblje tamo će od 1.7 sljedeće godine minimalno 3 programa morati ići u HEVC 1080p50, ostalih minimalno 4 mogu od 1080p50, 720p, 540p ili iznimno 576i H.264/AVC što će vjerojatno koristiti ovi najsiromašniji lokalni programi.

 

 

16 godina
offline
Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj kreć

Baš super, sad bumo mogli gledat Gruntovčane u full HD 16-9.Malo morgen, piši kuči propalo gledaj Gruntovčane u originalu ili skoči u Savu.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj kreć

Tko još gleda nacionalne programe osim umirovljenika? Ukinuli su sve što imalo vrijedi, ostao je šrot kojeg repriziraju, uz iznimnke poput saborskih sjednica i mise...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
3 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Ne znam, totalno glupo. Nisam nikada u zivotu platio TV pretplatu niti namjeravam. To sto je zakon me ne zanima previse. Jednom je jedan inkasator probao nasilno uci pa sam ga izbacio.

Zar se za mobitel ne placa posebna radijska frekvencija?

Cak ni BBC nije toliko sumanut.
13 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
dva_ujutro kaže...
Ne znam, totalno glupo. Nisam nikada u zivotu platio TV pretplatu niti namjeravam. To sto je zakon me ne zanima previse. Jednom je jedan inkasator probao nasilno uci pa sam ga izbacio.

Zar se za mobitel ne placa posebna radijska frekvencija?

Cak ni BBC nije toliko sumanut.

Mobitel ti sigurno ima mogućnost slušanja FM radija. I da nema, lako ti skineš HRTi, pa gledaš TV program i slušaš radio. Zato se RTV pristojba odnosi i na mobitele. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 17:14 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Shockwave kaže...

Tko još gleda nacionalne programe osim umirovljenika? Ukinuli su sve što imalo vrijedi, ostao je šrot kojeg repriziraju, uz iznimnke poput saborskih sjednica i mise...

 možda netko gleda ligu prvaka?

nemam za potpis
6 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
15.Rujan....dan kada više ništa neće biti isto
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
HCMAA kaže...
15.Rujan....dan kada više ništa neće biti isto

Možemo očekivati cirkus to je sigurno

 

Državni uhljebi s hrt-a će reći da imaju najbolju sliku u povijesti svih televizija , trash nova tv će reći da sada imaju vrhunsku kvalitetu prikaza svojeg žutila i turskih sapunica a rtl koji pitanje da li je uopće spreman za 1080p50 će likovati sa svojim bezbrojnim reprizama u tom upscale-u koji nas na žalost očekuje.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Da se nadovezem na "pretplatu". Da mi je vidjet tog koji ce mi probat naplatit nesto sto ne koristim zato sto imam mogucnost u slucaju da me strefi suncanica okrenut hrt1. Sto je i nemoguce jer nemam antenu, a na netu ni nemrem slucajno prebacit na prvi, pa i da sam pijan ko majka...

Sudovi dugo traju ali ja ih se ne bojim, cak ni evropskih. A trebalo bi se to tamo malo raspravit jer nekak imam osjecaj da bas i nije sve po ps'u ak ti netko pokusava nametnut placanje usluge zato sto imas mogucnost koristenja iste. Kako god oni nazvali taj porez i dalje se zna sta je to. Isto kao EA sta je probao preimenovat lootboxes u surprise mechanics.

Ima jedan meme koji je kruzio po netu i ide ovako.

Ako mozemo preimenovat stvari da bi tako zaobisli zakon i ako se lootboxovi preimenuju u surprise mechanics i automatski vise nisu kockanje onda i predofili mogu preimenovat pedofiliju u early access.. i di je onda kraj lol

Gdje je zdrava pamet nestala pitam se svaki dan.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
15.9. će krenuti signal samo sa Sljemena, a onda postepeno će krenuti i sa drugih odašiljača po ostalim regijama i tako do 15.11.
16 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Sale_ds kaže...
Da se nadovezem na "pretplatu". Da mi je vidjet tog koji ce mi probat naplatit nesto sto ne koristim zato sto imam mogucnost u slucaju da me strefi suncanica okrenut hrt1. Sto je i nemoguce jer nemam antenu, a na netu ni nemrem slucajno prebacit na prvi, pa i da sam pijan ko majka...

Sudovi dugo traju ali ja ih se ne bojim, cak ni evropskih. A trebalo bi se to tamo malo raspravit jer nekak imam osjecaj da bas i nije sve po ps'u ak ti netko pokusava nametnut placanje usluge zato sto imas mogucnost koristenja iste. Kako god oni nazvali taj porez i dalje se zna sta je to. Isto kao EA sta je probao preimenovat lootboxes u surprise mechanics.

Ima jedan meme koji je kruzio po netu i ide ovako.

Ako mozemo preimenovat stvari da bi tako zaobisli zakon i ako se lootboxovi preimenuju u surprise mechanics i automatski vise nisu kockanje onda i predofili mogu preimenovat pedofiliju u early access.. i di je onda kraj lol

Gdje je zdrava pamet nestala pitam se svaki dan.

Da, to je tako... Kao što rekoh, ne plaća se HRT1 pretplata nego RTV (radiotelevizijska) pristojba. Nisu oni tak blesavi da ih netko može uloviti s forom "ja ne gledam vaš teve". Ja ne koristim ni njihovo "uređenje voda" pa ga plaćam, niti 11 mjeseci odvoz smeća u vikendici a plaćam svaki mjesec. Ja plaćam za vlastiti "garažni prostor" odvojenu komunalnu naknadu. 
Jedno je osjećaj pravde, a drugo državni parafiskalni nameti. Možeš se ti stoga buniti što je netko rekao da nam je porez "samo" 25% a oni si dodaju prirez, naknade, trošarine, obavezna članstva u komorama, spomeničku rentu, i dakako pristojbu... pa "to nije porez". Ali to je tak. Samo time što postojimo u "uređenoj državi" moramo plaćati namet. Vjerujem da kad u nekoj kući/domaćinstvu svi pomru i nema nasljednika(tj. nema pojma da je naslijedio), u roku par godina samo zato jer neko preostalo imanje eto negdje postoji, nakupi toliko "neplaćenih dugovanja" da automatski ide u blokadu i plijenidbu. Nemreš bit ni pustinjak koji živi u brvnari na drvu, a da time ne kršiš zakon jer recimo nemaš ažurirane osobne podatke mjesta boravka i osobnu kojoj nije istekao rok :)

On topik; sad me zanima kako će se oni koji proizvode video sadržaj morati prilagođavati za predavanje materijala na televizije. Jedno te isto smeće koje svakom novom iteracijom zahtijeva jači hardver. Hajd, barem naši dileri IT operme trljaju ruke. Osim plašenja kupaca da hitno moraju kupiti novi tv
(evo već ih vidim i ovdje -

 

Flagship kaže...

     Goximus kaže...
Znači, Počet će sa odašiljanjem u h265, za koje podršku ima 2% televizora u HR, umjesto da koriste h264, a tih TV-a je 90%. (Vjerujem da prave brojke nisu drastično drugačije). I šta sad, opet ćemo morati nabavljati dodatne prijamnike i koristiti dodatne daljinske...

O pravim brojkama i podacima nemaš pojma a umjesto prigovaranja kupi novi televizor i problem dodatnih prijemnika, daljinskih itd je riješen za sljedećih 10 godina 

- nadrapat će i stari laptopi, i bilo što čemu se neda lako nadograditi grafiku.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Nisi ti mene skuzio sta sam htio rec.

Poanta je da nemres tvrdit da je kruska jabuka ako svi znamo sta je stvarno jabuka.
Ima jedan tip koji ih je dao na europski sud pravde i dobio, be da mi se sad kopat, ima dosta od tad. Jer se vidi iz aviona sto je to, a hvala bogu sad smo u europi pa mozemo protiv toga ako ima potrebe. Druga stvar je to sta se ljudima ne da zajebavat pa placaju. Meni osobno nije problem predat slucaj na europski sud, a tek da se drzava odnosno ljudi grupno organiziraju to pada tamo 100% jer nije pravedno nametati nekome takav namet.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
HD(z)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj kreć

Kad se raspravljalo o HEVC-u, interesira te šta je sa ovim tv-om.

 

Panasonic DS630 - KLIK

 

Digitalni prijam - DVB-T/-T2/C (MPEG-2 & MPEG-4); DVB over IP

 

HEVC podrška - Ne (iako se drugačije navodi u specifikaciji)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
djigibao kaže...

Kad se raspravljalo o HEVC-u, interesira te šta je sa ovim tv-om.

 

Panasonic DS630 - KLIK

 

Digitalni prijam - DVB-T/-T2/C (MPEG-2 & MPEG-4); DVB over IP

 

HEVC podrška - Ne (iako se drugačije navodi u specifikaciji)

Možda sam DVB-T prijemnik ugrađen u isti nema HEVC podršku, ali sam televizor ima za reproduciranje HEVC sadržaja (s USB-a ili nečeg drugog)...

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 19:52 (Marko :D).
6 godina
protjeran
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj

pogriješka

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 20:20 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj kreć

nego, na Max tiviju sam i imam testno emitiranje Hd 1-4 (piše dolje desno HD) tj..Hrtove 1,2,3,4 i novu HD

 

oćetel da slikam mobitrlom ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 20:23 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj

Ne treba. HRT već neko vrijeme emitira sve svoje kanale (osim HRT Int.) u HD-u preko satelita i HRTija. 😆

6 godina
protjeran
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Marko :D kaže...

Ne treba. HRT već neko vrijeme emitira sve svoje kanale (osim HRT Int.) u HD-u preko satelita i HRTija. 😆

 zakaj piše testni ? 😂

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice