Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo plaćan

poruka: 123
|
čitano: 17.565
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo plaćan".
13 godina
offline
Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo plaćan

Maaa bitcoin ne vrijedi ništa, ja ne znam kako vi išta uspijete kupit s tim bezvrjednim novčićem, i vi isto što rudarite, kako možete bez krampa rudarit? Kakvo je to rudarenje? 

Mislim stvarno, budite realni i ne pi*dite, a di su pareeeeee?

 

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo plaćan

U videu što sam ja stavio ima objašnjenje o zlatu.  Teoretski da određeni broj ljudi želi povući svoje zlato iz zlatnih rezervi ne bi ga bilo dovoljno... Što je čudno obzirom da si ti uplatio recimo za kilu zlata...  Ali jednostavno ti jesi platio zlato ali to zlato ne postoji i ti imaš samo potvrdnicu da imaš nešto što vrijedi po nekakvim pravilima...  Tu je u videu i objašnjeno kako je razotkrivena banka koja je manipulirala ti varala na raznim commodity stvarima.... 

Moderne banke su baš zlo i kako oni mogu sve srušit zbog svoje pohlepe je nevjerojatno... 

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
ZaliazniMacan kaže...

i ti imaš samo potvrdnicu da imaš nešto što vrijedi po nekakvim pravilima...

 To jedino ako si glup, nitko pametan ne kupuje zlato/srebro s nekakvim potvrdama nego se kupuje fizičko zlato i čuva u privatnim ili sefovima banaka.

To je i osnova kupovine zlata, da ga imaš fizički u slučaju bilo kakve ekonomske krize.

13 godina
offline
Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo plaćan

Da se ne svađamo, izradite si coin bitkointa u 24 karatnom zlatu i imate bitkoint koji nešto vrijedi 

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
Zaporožac kaže...
mzopg kaže...

Evo sad znaš. Što čekaš? Ili ćeš za 10 godina opet napisati e da sam 2021. znao... 

blago tebi što si tako pametan pa si "znao" kako će se kretati bitcoin.

obogatio si se, čestitam.

 

smije li se znati koliko si zaradio pa da krenem i ja ?

sve s bitcoinom tako legalno da se dan danas ne zna to je ili tko su Satoshi Nakamoto ?

čega se plaše, ili čega se plaši taj čovjek, ili ta grupica, da ne objave svoje prave podatke, ime prezime itd... 

 

jeza u guzici, zbog čega ?!

 

 

 

Kako to da kreneš i ti?Pa rekao si da ideš po grafe nakon što si pitao koliki bi ti profit bio i nakon što ti je upravo kolega mzopg odgovorio ako se ne varam na temi ''Rudarenje-da li se isplati''.

Tamo sam ti već rekao da si pljuvao po majnerima na prošloj temi ove vrste,a da si onda došao tražiti pomoć i savjete jer bi i sam počeo majnati.

Nemoj izigravati tipa koji kritizira majnere i kripto,a onda podmuklo tražiti savjete od tih istih majnera koliki bi ti profit od majnanja bio.

Imaj svoje stavove i stani iza njih.

 

11 godina
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
Lenovo33 kaže...

 Pa doprinosiš jako puno kad majnaš.

Zarađuješ novce koje ćeš kasnije staviti u opticaj tako što ćeš ih potrošiti u hrpi trgovina, restorana, kafića i ostalih usluga koje će direktno živjeti od tebe.

Dakle, ti radnici će dobiti plaću zato što si im ti ostavio novac koji si zaradio majnanjem i tako u krug.

 

Drugim riječima, cijeli post ti je hrpa gluposti kad nisi u stanju shvatiti da je majner ujedno i potrošač novca i da je njegova zarada zapravo benefit za društvo u kojem živi.

 blago ti se 

13 godina
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
mzopg kaže...

Mogu ti sad nabrojati onako iz rukava 5 dionica velikih kompanija koje imaju odlične poslovne rezultate i kako ti kažeš realnu vrijednost koja stoji iza njih, a gle čuda dionica im je u proteklih 12 mjeseci potonula i do 40%.

 

Amaterski ulažem u dionice nekih poznatijih tvrtki (Microsoft, Google, Amazon, Apple, PayPal...) i u zadnjih godinu dana sve i jedna ima dvoznamenkasti postotni rast. Jel bi mogao navesti tvrtke s tolikim padom da ih izbjegavam u širokom luku? 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
uniball kaže...
ZaliazniMacan kaže...

i ti imaš samo potvrdnicu da imaš nešto što vrijedi po nekakvim pravilima...

 To jedino ako si glup, nitko pametan ne kupuje zlato/srebro s nekakvim potvrdama nego se kupuje fizičko zlato i čuva u privatnim ili sefovima banaka.

To je i osnova kupovine zlata, da ga imaš fizički u slučaju bilo kakve ekonomske krize.

 Jesi siguran? 

Ovo je samo jedan od informacija što imam

Kreće od 7.40 uživaj u svome neznanju... 

10 godina
offline
Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo plaćan

Ajde (majneri) budite iskreni prvenstveno sami sebi pa onda drugima i recite da želite zaraditi laku lovu, da vam se ne radi, a ne filozofirajte o tamo nekim zlim korporacijama i borbi za pravdu. Nemojte biti licemjeri. Reci želim zaraditi a ništa ne raditi, osim mjenjati grafičke i platiti struju.

 

Dok vidim te postove o zlom kapitalizmu, fiat novcu bla bla bla, bljuje mi se, jer u te mantre ne vjerujete ni sami, nego prodajete jeftinu demagogiju da opravdate to što radite. A ustvari ne trebate opravdanje. Kopajte coine, koga briga. Samo ne smarajte sa lažnom filantropijom.

Nadglednik dina
Moj PC  
1 5 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl

Ajde ti budi iskren pa reci da si nesposoban i ljubomoran na one koji zarađuju majnanjem.

Ne znam zašto bi se itko morao tebi opravdavat zašto je miner??

 

To je uostalom posao kao i svaki drugi, čak i jako rizičan, sa upitnom zaradom.

Trebaš uložit dosta para, trebaš imati stručno znanje to sve posložit, trebaš stalno pratit stanje i povlačit poteze.

Nije to samo upalit pc i čekat da ti sjednu pare.

 

Tako da ne smaraj sa svojim glupostima o lakoj zaradi.

Lakše je zaradit pare na baušteli.

7 godina
online
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
uniball kaže...

 

To je uostalom posao kao i svaki drugi, čak i jako rizičan, sa upitnom zaradom.

Netočno kolega, ajde nađi jednog minera a da je u minusu...

Takav se još nije rodio.

Niti trader koji je u minusu.

Ak ne vjeruješ, prolistaj npr. tu po forumu, svaki je u plusu, tak da ne znam po čemu je to upitna zarada.

 

Znači, em ste filantropi, em ste financijski i investicijski stručnjaci, tak da sve ok, zaslužili ste zaradu, jer ak je svaki u plusu, svaki je po definiciji i profesionalac, pa zaslužuje biti plaćen za posao koji profesionalno radi.

Vrli novi svijet, nekoć je to bio wall street, današnji wall street je na forumima.

 

/s

 

Kruha i igala...
2 godine
online
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
Jurassic Park kaže...

 Kako to da kreneš i ti?Pa rekao si da ideš po grafe nakon što si pitao koliki bi ti profit bio i nakon što ti je upravo kolega mzopg odgovorio ako se ne varam na temi ''Rudarenje-da li se isplati''.

Tamo sam ti već rekao da si pljuvao po majnerima na prošloj temi ove vrste,a da si onda došao tražiti pomoć i savjete jer bi i sam počeo majnati.

Nemoj izigravati tipa koji kritizira majnere i kripto,a onda podmuklo tražiti savjete od tih istih majnera koliki bi ti profit od majnanja bio.

Imaj svoje stavove i stani iza njih.

 

ako sam to "rekao" ne znači da sam toi mislio i da vas ne zajeb****...

pogledaj mi pod moj PC koliko zarađujem od kriptovaluta (to stoji dva mjeseca) mjesečno pa po tome si mogao shvatiti moju zafrkanciju.

 

nego, ponovo se vraćamo na moje pitanje na koje nitko od vas ne želi dati odgovor;

 

*zašto se taj lik ili grupa ljudi koji se fura/ju pod pseudonimom Satoshi Nakamoto ne predstave javnosti svojim konkretnim imenima i prezimenima ?!

*čega se boje ?

 

da sam ja smislio tako kvalitetnu kriptovalutu i da je tu sve čisto, legalno bio bih ponosan i napisao tko sam...

 

*po peti puta pitam;

 

*zašto nitko od vas koji ima npr pet vrhunskih kartica u rigu ne kaže koliko zarađuje od kriptovaluta mjesečno ?!

*kakva je to tajna kad je sve ok, legalno.

 

da ja zarađujem 15t $, ili €, kao što mi piše pod MOJ PC ,ja bih svim antikriptolozima svaki dan nabijao to na nos, te bih screenshotao svoju zaradu svaki dan da puknemo od bijesa.

 

*čega se bojite, zašto ne objavite ?

*ako se ne bojite, tek onda ne postoji razlog da to ne navedete, te pokažete screenshot svoje zarade.

 

nitko ovdje ne zna vaše ime i prezime, jedino ako se bojite da netko ne da "nekome" vašu IP adresu.

 

ja bih prvi takvoj osobi čestitao i rekao da su drugi glupi što ne kupuju rigove za kripto.

 

ne sumnjam da su zaradili velike novce oni koji su kupovali kešom, npr. bitcoin prije osam godina, i izdržali sav pritisak oko njegove budućnosti, poznati padovi, oscilacije itd.

sumnjam u velike zarade osoba koje rudare s grafičkim karticama npr s njih 5, a za koje su dali malo bogatstvo, +ostali troškovi.

 

ne sumnjam da zarađujete, ali ne novce kakve bi željeli.

koliko ? 200kn mjesečno uz odbitak za troškove struje.

 

to je za mene neisplativo, niti bih se ikada tim bavio jer vi mislite da ćete lako za tri godine prodati tih pet vrhunskih grafičkih koje su majnale te opet biti u plusu, e šipak, nije to nitko blesav kupiti za novce koje ćete tražiti.

gdje je rizik rikavele kartica ?

 

 

eto, vrlo jednostavno.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 12:02 (Zaporožac).
12 godina
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
Entry Point kaže...

Ajde (majneri) budite iskreni prvenstveno sami sebi pa onda drugima i recite da želite zaraditi laku lovu, da vam se ne radi, a ne filozofirajte o tamo nekim zlim korporacijama i borbi za pravdu. Nemojte biti licemjeri. Reci želim zaraditi a ništa ne raditi, osim mjenjati grafičke i platiti struju.

 

Dok vidim te postove o zlom kapitalizmu, fiat novcu bla bla bla, bljuje mi se, jer u te mantre ne vjerujete ni sami, nego prodajete jeftinu demagogiju da opravdate to što radite. A ustvari ne trebate opravdanje. Kopajte coine, koga briga. Samo ne smarajte sa lažnom filantropijom.

AJde nadji mi osobu koja ne želi zaraditi laku lovu, ko to ne želi da ima više love, kakva je ovo rasprava jeboga lebac više, koji je vama vrag. Svi žele imat više love ej, da li to bilo sa majningom, prodajom droge, prostitucijom, iznajmljivanjem stanova, svi zele imat love, da li kurva ista radi kad se seksa sa klijentom? Kolko je ulozila u sebe, sigurno ne ko mineri. Da li šta radi vlasnik stana koji je naslijedio stan i iznajmljuje? Kolko se namuči diler droge, kupi jeftino i proda skuplje. Kolko se namuče političari u saboru za 20 000 kn, a kolko su samo pokrali. Ali od svega navedenoga samo su mineri trn u oku.  Zarada kao i svaka druga.

12 godina
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
Zaporožac kaže...

 

ne sumnjam da zarađujete, ali ne novce kakve bi željeli.

koliko ? 200kn mjesečno uz odbitak za troškove struje.

 

to je za mene neisplativo, niti bih se ikada tim bavio jer vi mislite da ćete lako za tri godine prodati tih pet vrhunskih grafičkih koje su majnale te opet biti u plusu, e šipak, nije to nitko blesav kupiti za novce koje ćete tražiti.

gdje je rizik rikavele kartica ?

 

 

eto, vrlo jednostavno.

 Kupljene kartice u drugom trecem mjesecu, 6x 3070, rig plus kartice sve me izaslo 53 000 kn, do sada zaradio izmedju 25 i 27 000 kn u 5-6 mjeseci, cijelokupni return of investment još 5-6 mjeseci, mjesečna zarada izmedju 5000 i 6000 kn čiste love, na struju ode 600 kn. Hodlam 1000 eura u ethereumu za svaki slučaj. Sve kartice su pod garancijom i nikad problema u ovih 5-6 mjeseci, rade na niskoj voltaži za razliku od visokih voltaži dok se igraju igrice, 129W vs 250-300W.

 

Srednja vrijednost svih kartica kad su koštale nove je 8-9 000 kn, kolko vidim na njusci tolko se i kreću cijene, da ih prodam i po 7500 kn, u minusu sam samo 6000 kn, koje rig zaradi za cca mjesec dana.

 

Eto, vrlo jednostavno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 12:55 (Cryogenic).
3 godine
protjeran
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
Cryogenic kaže...

Ali od svega navedenoga samo su mineri trn u oku.

 Zato što su mineri krivci za poskupljenje grafičkih pa sad ekipa pizdi već mjesecima, jer eto nemaju para da si kupe grafičku po trenutnoj cijeni.

 

Neki ljudi grafičkom zarađuju pare za život, a drugi tom istom grafičkom igraju blesave igrice 16 sati dnevno, pa sad treba vidjeti tko je tu zapravo nenormalan.

2 godine
online
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
Cryogenic kaže...

 Kupljene kartice u drugom trecem mjesecu, 6x 3070, rig plus kartice sve me izaslo 53 000 kn, do sada zaradio izmedju 25 i 27 000 kn u 5-6 mjeseci, cijelokupni return of investment još 5-6 mjeseci, mjesečna zarada izmedju 5000 i 6000 kn čiste love, na struju ode 600 kn. Hodlam 1000 eura u ethereumu za svaki slučaj. Sve kartice su pod garancijom i nikad problema u ovih 5-6 mjeseci, rade na niskoj voltaži za razliku od visokih voltaži dok se igraju igrice, 129W vs 250-300W.

 

Srednja vrijednost svih kartica kad su koštale nove je 8-9 000 kn, kolko vidim na njusci tolko se i kreću cijene, da ih prodam i po 7500 kn, u minusu sam samo 6000 kn, koje rig zaradi za cca mjesec dana.

 

Eto, vrlo jednostavno.

 Hvala i svaka čast.

Samo, da ne bi neki zluradi posumnjali, kako možeš ti takvima to dokazati ?

Jer većina njih ne vjeruje u napisano.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
14 godina
offline
Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo plaćan

*1. ne znam i boli me k.

 

*2, 3, 4. 4x3070, 2x3060, 1x 1080, 1x 1060s, 4x rx580, 1x rx5700, 1x 5700xt=640mhs eth/1.9kw struje

zarada mjesečna cca 1400$ minus 130$ struja, 1250$ cca po trenutnom stanju tržišta. još uvijek ok bez obzira na eip prije mjesec dana.

 

Ulog cca 7k e u 3.mj, ulog cca 3k e u 5mj, na 60% ROI

 

predviđanja su da ce eth u eth2.0 tek nagodinu tako da ako se cijena etha održi na ovoj razini roi bude ovu godinu, znaci uložena lova ce se vratit i ostaju grafe i oprema, kao što kolega kaže, pad cijena tih grafi bude minimalan ako bi htio prodat.

 

tko se htio obogatiti na majnanju taj se obogatio do sad odnosno tko je uložio u 10mj prošle godine u to vratio si je uloženo u roku mjesec i pol. ovo sada je relativno niska zarada naspram kraja prošle godine kad je bio boom. no još uvijek ok lova.

 

Zaporožac zadovoljan?

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
online
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
dalja46 kaže...

*1. ne znam i boli me k.

 

*2, 3, 4. 4x3070, 2x3060, 1x 1080, 1x 1060s, 4x rx580, 1x rx5700, 1x 5700xt=640mhs eth/1.9kw struje

zarada mjesečna cca 1400$ minus 130$ struja, 1250$ cca po trenutnom stanju tržišta. još uvijek ok bez obzira na eip prije mjesec dana.

 

Ulog cca 7k e u 3.mj, ulog cca 3k e u 5mj, na 60% ROI

 

predviđanja su da ce eth u eth2.0 tek nagodinu tako da ako se cijena etha održi na ovoj razini roi bude ovu godinu, znaci uložena lova ce se vratit i ostaju grafe i oprema, kao što kolega kaže, pad cijena tih grafi bude minimalan ako bi htio prodat.

 

tko se htio obogatiti na majnanju taj se obogatio do sad odnosno tko je uložio u 10mj prošle godine u to vratio si je uloženo u roku mjesec i pol. ovo sada je relativno niska zarada naspram kraja prošle godine kad je bio boom. no još uvijek ok lova.

 

Zaporožac zadovoljan?

 

 

 

 Hvala i svaka čast.

Samo, da ne bi neki zluradi posumnjali, kako možeš ti takvima to dokazati ?

Jer većina njih ne vjeruje u napisano.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
11 godina
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
Cryogenic kaže...
picajzla0707 kaže...
Cryogenic kaže...

...

 

Ja miniranjem, zaradim, trošim u hr i plačam pdv i cijelo vrijeme branim susjeda hrvata od vas hejtera koji minira i zeli doc do vece love jer zna u kakvom šupku civilizacije živi.

Gdje ti to miniraš i što miniraš, koji eksploziv koristiš, kolika je zarada. Daj malo detalja pa da i ja pokušam. 

42
14 godina
offline
Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo plaćan

Kako da ti dokazem? Dal neko vjeruje il ne vjeruje njegov problem.

Evo ti slika izmajnanog, s opaskom da sam jedno 300$ jednom prilikom podigao sa spota jer mi falilo za grafe i još sam 200$ skinuo etha i kupio drugi koin za koji mislim da bude u dobroj poziciji u budućnosti.

Tu još imam 0.1xx u poolu di majnam koje trebam prebaciti.

Znaci u pravilo što izmajnanam ostaje u walletu a za struju vec nekako nađem love. 

Ako se tako nastavi najvjerojatnije cu uspjeti izmajnati 3 etha do etha2.0 što je i neki plan. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
Zaporožac kaže...
Jurassic Park kaže...

 Kako to da kreneš i ti?Pa rekao si da ideš po grafe nakon što si pitao koliki bi ti profit bio i nakon što ti je upravo kolega mzopg odgovorio ako se ne varam na temi ''Rudarenje-da li se isplati''.

Tamo sam ti već rekao da si pljuvao po majnerima na prošloj temi ove vrste,a da si onda došao tražiti pomoć i savjete jer bi i sam počeo majnati.

Nemoj izigravati tipa koji kritizira majnere i kripto,a onda podmuklo tražiti savjete od tih istih majnera koliki bi ti profit od majnanja bio.

Imaj svoje stavove i stani iza njih.

 

ako sam to "rekao" ne znači da sam toi mislio i da vas ne zajeb****...

pogledaj mi pod moj PC koliko zarađujem od kriptovaluta (to stoji dva mjeseca) mjesečno pa po tome si mogao shvatiti moju zafrkanciju.

 

nego, ponovo se vraćamo na moje pitanje na koje nitko od vas ne želi dati odgovor;

 

*zašto se taj lik ili grupa ljudi koji se fura/ju pod pseudonimom Satoshi Nakamoto ne predstave javnosti svojim konkretnim imenima i prezimenima ?!

*čega se boje ?

 

da sam ja smislio tako kvalitetnu kriptovalutu i da je tu sve čisto, legalno bio bih ponosan i napisao tko sam...

 

*po peti puta pitam;

 

*zašto nitko od vas koji ima npr pet vrhunskih kartica u rigu ne kaže koliko zarađuje od kriptovaluta mjesečno ?!

*kakva je to tajna kad je sve ok, legalno.

 

da ja zarađujem 15t $, ili €, kao što mi piše pod MOJ PC ,ja bih svim antikriptolozima svaki dan nabijao to na nos, te bih screenshotao svoju zaradu svaki dan da puknemo od bijesa.

 

*čega se bojite, zašto ne objavite ?

*ako se ne bojite, tek onda ne postoji razlog da to ne navedete, te pokažete screenshot svoje zarade.

 

nitko ovdje ne zna vaše ime i prezime, jedino ako se bojite da netko ne da "nekome" vašu IP adresu.

 

ja bih prvi takvoj osobi čestitao i rekao da su drugi glupi što ne kupuju rigove za kripto.

 

ne sumnjam da su zaradili velike novce oni koji su kupovali kešom, npr. bitcoin prije osam godina, i izdržali sav pritisak oko njegove budućnosti, poznati padovi, oscilacije itd.

sumnjam u velike zarade osoba koje rudare s grafičkim karticama npr s njih 5, a za koje su dali malo bogatstvo, +ostali troškovi.

 

ne sumnjam da zarađujete, ali ne novce kakve bi željeli.

koliko ? 200kn mjesečno uz odbitak za troškove struje.

 

to je za mene neisplativo, niti bih se ikada tim bavio jer vi mislite da ćete lako za tri godine prodati tih pet vrhunskih grafičkih koje su majnale te opet biti u plusu, e šipak, nije to nitko blesav kupiti za novce koje ćete tražiti.

gdje je rizik rikavele kartica ?

 

 

eto, vrlo jednostavno.

 Nemoj ti meni ''ako sam to rekao'',postoji zapis na forumu što si govorio i koliko si se detaljno informirao.

Te fore ostavi za klince koji će to možda i popušiti.Tamo si se ponašao kulturno i ''prijateljski'' i vadio se zbog stvari koje si rekao na prošloj temi te si rekao da je Cryogenic bio jedini problem jer vas je napao,a bome se vidjelo kako je taj ''napad'' izgledao.Nazivali ste majnere ''kripto-komunjarama,printačima ilegalnog novca,retardiranim đubradima'' i sl.,a kad sam ti to tamo spomenuo onda si govorio da su to rekli pojedinci,a da su se neki zahebavali.No,tko se zahebavao kad su Cryogenica i ostale majnere vrijeđali?Davati osobi psihičke dijagnoze,nazivati ju drogerašom,govoriti da vara državu i govoriti da mora biti ''retardirano đubre'' samo zato što hoće zaraditi novce?Stvarno?Tamo je bio i kolega Volegradele koji je također majner,ali je uredno vrijeđao Cryogenica unatoč tome što je sto puta od njega dobio pomoć kad mu je trebala,a onda se pravi da prezire majnere.

Jbt isti ste kao one face koje govore da je ''Big Brother,Farma i Ljubav je na selu'' za idiote i kako to netko može gledati i onda prepričaju svaku epizodu u detalje u istom komentaru.

Koji vrag vas toliko muče majneri,odite zahebavajte Tik Tokere koji se izoperiraju i mašu dupetom pred kamerom dok im napaljeni djevci daju lovu.Izgleda da je po vama to normalan način zarade,a da su majneri internetski teroristi.

Sram ih bilo što zarađuju od grafičke umjesto da je koriste za ozbiljnije stvari poput Fortnitea.

''

 

*po peti puta pitam;

 

*zašto nitko od vas koji ima npr pet vrhunskih kartica u rigu ne kaže koliko zarađuje od kriptovaluta mjesečno ?!

*kakva je to tajna kad je sve ok, legalno.

 

da ja zarađujem 15t $, ili €, kao što mi piše pod MOJ PC ,ja bih svim antikriptolozima svaki dan nabijao to na nos, te bih screenshotao svoju zaradu svaki dan da puknemo od bijesa.

 

*čega se bojite, zašto ne objavite ?

*ako se ne bojite, tek onda ne postoji razlog da to ne navedete, te pokažete screenshot svoje zarade''

 

Bameg,pitaj ti i po deseti put ako treba ili odi na temu gdje je Cryogenic ''ismijan'' kad je poslao fotku s mora i SS mjesečne zarade gdje su pojednici dobili gliste zbog toga.

Ja ne da sam samo vidio njegov SS,nego sam vidio od tonu majnera na grupi za majnere i njihovu zaradu,a ti se informiraj i sam ćeš moći doći do računice bez da majnaš.

Na kraju krajeva,što si umišljaš tko si ti da ti se netko mora dokazivati,kad ti je Cryogenic ''nabio'' to pod nos,onda je dobio dijagnozu od ostalih.

 

''

to je za mene neisplativo, niti bih se ikada tim bavio jer vi mislite da ćete lako za tri godine prodati tih pet vrhunskih grafičkih koje su majnale te opet biti u plusu, e šipak, nije to nitko blesav kupiti za novce koje ćete tražiti.

gdje je rizik rikavele kartica ?''

 

Bome su pojedinci to i dokazali kad su već jednom rekli da će bojkotirati majnere i neće kupovati njihove grafičke,a onda je stigao trailer za novi Battlefield pa su rekli da nas nabiju na onu stvar i da se Battlefield ne propušta.

Eto,toliko ste bijesni da ste se odrekli svojih ''principa'' zbog jedne bolje igre.

 

''ne sumnjam da zarađujete, ali ne novce kakve bi željeli.

koliko ? 200kn mjesečno uz odbitak za troškove struje.''

 

Kao prvo,ja sam kupio svoju GPU samo zbog gejmanja,ali mi je jedna draga osoba koja mi je ustupila svoju GPU jer je dobila priliku uzeti drugu otkrila majnanje i rekla da ju je otplatila u roku od par mjeseci.

Rekao mi je da majnam kad ne igram da bi vratio lovu za koju sam je kupio što sam skeptično prihvatio.

U manje od 6 mjeseci sam si otplatio ne samo GPU nego i cijeli PC,a lova još stiže.

Tako da nisam samo dobio super grafičku za igranje,nego sam je dobio skup s PC-jem gratis,a lova i dalje stiže.Nisam to planirao kad sam kupio GPU,a danas ne mogu biti zadovoljniji.

Na kraju krajeva,jel tebi majneri uzimaju lovu iz džepa kad te tako smetaju?

Kažete da nemate grafičke za kupiti jer smo ih mi kupili (valjda imamo saborsku iskaznicu ili nešto pa imamo prednost pri kupnji),a kad vam je Cryogenic stavio linkove iz HR dućana onda ste zašutili i izignorirali to.

Ako je grafička u dućanu onda je svi imamo šanse kupiti po istoj cijeni i istim pravilima,ako je nisi kupio,a ja jesam onda zapitaj sebe koji je razlog.Nisam je dobio preko reda ispod pulta za upola manju cijenu,štoviše rekli su da sam žešće popušio kad sam 3080 uzeo za 7950kn iz Mall.hr jer sam je pretplatio,a danas sline za njom jer je ne mogu naći ni rabljenu za 10k kn.

Eto,tad vam je bila skupa pa ste čekali da cijena padne,a imali ste priliku kupiti je samo vam je cijena bila problem,a danas krivite majnere jer je cijena skočila zbog nestašice.

Imali ste priliku,ali je niste iskoristili,vaš problem ne naš.

Netko gore je napisao da jednostavno priznamo da ''hoćemo lako zarađivati novce bez truda''.

Ma kakvi,ako mogu dobiti lovu dok ćešem debelo dupe gledajući TV onda ću to odbiti jer je to ''jadno''.Samo se sjeti da li bi pokupio svežanj novčanica da ga nađeš na cesti ili bi rekao ''to je za luzere koji ne zarađuju mukotrpno kao ja'' i ostavio ga.

Čisto se nikad nisam obazirao na takve poput tebe,ali što više gledam tu netrpeljivost prema majnerima to više uživam što se skupljate na svaku temu i prosipate žuč od bjesa zbog njih.

 

 

12 godina
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
uniball kaže...
Cryogenic kaže...

Ali od svega navedenoga samo su mineri trn u oku.

 Zato što su mineri krivci za poskupljenje grafičkih pa sad ekipa pizdi već mjesecima, jer eto nemaju para da si kupe grafičku po trenutnoj cijeni.

 

Neki ljudi grafičkom zarađuju pare za život, a drugi tom istom grafičkom igraju blesave igrice 16 sati dnevno, pa sad treba vidjeti tko je tu zapravo nenormalan.

 Meni nije jasno kako mogu bit mineri krivi, pa 2080ti je kostala 13 000 kn kad je izasla, pa nije zbog minera kostala tolko.

12 godina
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
markoBT kaže...
Cryogenic kaže...
picajzla0707 kaže...
Cryogenic kaže...

...

 

Ja miniranjem, zaradim, trošim u hr i plačam pdv i cijelo vrijeme branim susjeda hrvata od vas hejtera koji minira i zeli doc do vece love jer zna u kakvom šupku civilizacije živi.

Gdje ti to miniraš i što miniraš, koji eksploziv koristiš, kolika je zarada. Daj malo detalja pa da i ja pokušam. 

 Napravili smo grupu na telegramu, skupili smo se iz cijele hrvatske i razmjenjujemo iskustva vec jedno 6 mjeseci.

 

https://t.me/joinchat/UlKrewmFSUk2NzRk

 

 

11 godina
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
dalja46 kaže...

Kako da ti dokazem? Dal neko vjeruje il ne vjeruje njegov problem.

Evo ti slika izmajnanog, s opaskom da sam jedno 300$ jednom prilikom podigao sa spota jer mi falilo za grafe i još sam 200$ skinuo etha i kupio drugi koin za koji mislim da bude u dobroj poziciji u budućnosti.

Tu još imam 0.1xx u poolu di majnam koje trebam prebaciti.

Znaci u pravilo što izmajnanam ostaje u walletu a za struju vec nekako nađem love. 

Ako se tako nastavi najvjerojatnije cu uspjeti izmajnati 3 etha do etha2.0 što je i neki plan. 

 

 Stari,nije bilo potrebe za SS.Neka si proziva političare za ilegalne nekretnine i traži njih dokaze,ni ja ni ti niti itko drugi mu nije dužan dokazivati svoju zaradu.

Njegov problem ako ''ne vjeruje'' i neka se čudi kao pura dreku što nema grafičkih i govori da nema zarade od majninga.

Jedan kolega koji je na ovoj temi ima 28k dolara od SAMOG trejdinga,a bome smo vidjeli više puta njegov SS računa.

Ja sam jedva povjerovao,ali dečko ima nos za trejding i fakat mu super ide da sam ostao u šoku pošto jedva majna,a bazira se više na sam trejding.

Rekao bi mu da stavi SS od tog iznosa,ali kad mi neki tip izigrava da radi u ''internetskoj službi za provjeru ilegalne imovine'' onda mu iz inata ne bi stavio.

Zato sam ti i rekao,ako ne vjeruje njegov problem,ne moraš se dokazivati sa zaradom i stavljati SS,neka izigrava šerifa Kušćeviću za vilu,a ne ljudima koji zarađuju na ovaj način,a sabor je već donio zakon za prijavu poreza od majnanja,što se ne može reći za ilegalno poslovanje sabora kao i ostalih ilegalnih načina zarade koje nitko od ljubomorka ne spominje.

10 godina
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
uniball kaže...

Ajde ti budi iskren pa reci da si nesposoban i ljubomoran na one koji zarađuju majnanjem.

Ne znam zašto bi se itko morao tebi opravdavat zašto je miner??

 

To je uostalom posao kao i svaki drugi, čak i jako rizičan, sa upitnom zaradom.

Trebaš uložit dosta para, trebaš imati stručno znanje to sve posložit, trebaš stalno pratit stanje i povlačit poteze.

Nije to samo upalit pc i čekat da ti sjednu pare.

 

Tako da ne smaraj sa svojim glupostima o lakoj zaradi.

Lakše je zaradit pare na baušteli.

 Jebote koji skill set trebaš imati za majnanje. 

 

Nisam ni rekao da treba se netko opravdavati. Samo prestanite srati o pravdi, zlom kapitalizmu (koji vam je omogućio da majnate) i ostalim mentalnim isprdcima.

 

Jbt kako je teško majning rig složiti i sve to pratiti. Pa neko vam treba podijeliti doktorate iz inženjeringa i ekonomije pod hitno.

 

Ko sektaši ste, jebla vas majnanje i crypto.

Nadglednik dina
3 godine
protjeran
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
Entry Point kaže...
Ko sektaši ste, jebla vas majnanje i crypto.

 a šta tebe briga šta netko radi u svoja 4 zida?

Netko gleda filmove, netko igra igre, a netko majna, a ti očito imaš nekih psihičkih problema kad ti to smeta.

10 godina
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
Lenovo33 kaže...
Entry Point kaže...
Ko sektaši ste, jebla vas majnanje i crypto.

 a šta tebe briga šta netko radi u svoja 4 zida?

Netko gleda filmove, netko igra igre, a netko majna, a ti očito imaš nekih psihičkih problema kad ti to smeta.

 Ponavljam, apsolutno me boli džon. Samo bez preseravanja o ekonomiji, fiatu, kapitalizmu i ostalom. 

Nadglednik dina
3 godine
protjeran
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl

Ponavljaš gluposti i govoriš drugima što će oni pričati...

Normalno da to sve ima veze s ekonomijom, fiatom i kapitalizmom jer su kriptovalute novac budućnosti, to nije nikakvo preseravanje nego povezane stvari.

Zarađuješ majnanjem i ujedno mijenjaš trenutni ekonomski sistem u kojem ljudi rade za fiat novac.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 16:33 (Lenovo33).
10 godina
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
Lenovo33 kaže...

Ponavljaš gluposti i govoriš drugima što će oni pričati...

Normalno da to sve ima veze s ekonomijom, fiatom i kapitalizmom jer su kriptovalute novac budućnosti, to nije nikakvo preseravanje nego povezane stvari.

Zarađuješ majnanjem i ujedno mijenjaš trenutni ekonomski sistem u kojem ljudi rade za fiat novac.

 

 

 

 

 

I onda je svizac zamotao čokoladu u omot.

 

Te gluposti slušam od kad je kriptovaluta.

 

Ne mjenjate vi ništa. Trenutno su kriptovalute "novac" kriminalaca i oportunista. Vi samo želite laku zaradu i izbjeći rad i porez, ujedno si zamišljate da ste bolji od drugih jer vi majnate a ostala stoka sitnog zuba živi od vaših coina uredno pretvornenih u zlu fiat valutu. Daj molim te.

 

Uostalom jebeš valutu zbog koje kad struje nestane nemožeš si ni žvake kupiti.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 16:48 (Entry Point).
3 godine
protjeran
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
Entry Point kaže...
Te gluposti slušam od kad je kriptovaluta.

 Isto kao što ja slušam gluposti kako je kripto balon koji će puknuti, evo samo što nije, i tako godinama... :facepalm:

 

Entry Point kaže...
Uostalom jebeš valutu zbog koje kad struje nestane nemožeš si ni žvake kupiti.

 Kad nestane struje ne možeš ni novcem kupiti žvake jer ti trgovac ne može izdati račun, isto tako ne možeš ni provući karticu.

Trkeljaš bezveze, a zapravo je samo stvar ljubomore što nisi sposoban zaradit pare kao i drugi. :middle finger:

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice