Samsung DeX Pad - nešto staro, nešto novo

poruka: 4
|
čitano: 2.037
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung DeX Pad - nešto staro, nešto novo".
11 godina
offline
Samsung DeX Pad - nešto staro, nešto novo

To su napravili zbog toga, da ne treba imati extra miša i tastature priključene.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung DeX Pad - nešto staro, nešto novo
xtimex kaže...

To su napravili zbog toga, da ne treba imati extra miša i tastature priključene.

 Provjereno? Jer isprobao sam DeX staru verziju i ona isključi ekran moba kad se desktop sucelje učita na TV ili monitor.

Isprobao sam i wireless Logitech mis+ tipkovnica sa zauzetim jednim USB portom kao i i pet USB stickova na jednom produznom na jednom portu itd :)

 

LAN port nije neka šteta jer srecom mozemo koristiti i wireless i mobile data iz mobitela u desktop modu.

 

Ako sam dobro shvatio insinuaciju, u ovom položaju bi mob mogao sluziti kao touchpad (s opcijom tipkovnice preko cijelog ekrana za pisanje) ?

 

Iako najiritantnija sitnica u prvoj verziji je da nisu malo produljili "grlo" USB-c -a na koji se spaja mob jer se trenutno mob nemoze spojiti ako u casing-u nema prazan donji dio (uglavnom samo originalni Samsung dodaci).

Tako da kad ga zelis koristiti trebas prvo skinuti casing i onda ga opet iza vratiti. Nisam vidio da li su i taj dio riješili. (naravno prodaje se negdje na netu mali USB-c musko-zenski produzni upravo za ovu stvar, mislim za 20$)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung DeX Pad - nešto staro, nešto novo

Da ja postavim pitanje, vi koji ste to imali dali ste imali potrebu to koristiti svaki dan ? Dali mislite da je to korisno jako ???

 

jeftinija alternativa je ovo http://www.racunalo.com/intel-compute-stick-stck1a32wfc-recenzija-minijaturno-stolno-racunalo/ 

 

Dex station se prodavao za 1500kuna

 

Intel stick računalo dodje 1300kuna, malen je kao usb stick, podatke mozete spremati na njega, CLOUD ili spojiti mob sa kablom ako baš trebate. 

 

Dex station je ogroman, nije bas jednostavan za prijenositi, i zahtjjeva da mob bude stalno na njemu, kad kažem stalno, znači da vi nešto pišete sa nekim, morate na wc ne možete ponjeti mob nego morate ostaviti jer vas kolega mora nesto napisati . 

Poanta je da pored toliko divnih jeftinih rješenja nude komplicirano veliko rješenje :D 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 11:48 (Markić7).
15 godina
offline
Re: Samsung DeX Pad - nešto staro, nešto novo
Markić7 kaže...

Da ja postavim pitanje, vi koji ste to imali dali ste imali potrebu to koristiti svaki dan ? Dali mislite da je to korisno jako ???

 

jeftinija alternativa je ovo http://www.racunalo.com/intel-compute-stick-stck1a32wfc-recenzija-minijaturno-stolno-racunalo/ 

 

Dex station se prodavao za 1500kuna

 

Intel stick računalo dodje 1300kuna, malen je kao usb stick, podatke mozete spremati na njega, CLOUD ili spojiti mob sa kablom ako baš trebate. 

 

Dex station je ogroman, nije bas jednostavan za prijenositi, i zahtjjeva da mob bude stalno na njemu, kad kažem stalno, znači da vi nešto pišete sa nekim, morate na wc ne možete ponjeti mob nego morate ostaviti jer vas kolega mora nesto napisati . 

Poanta je da pored toliko divnih jeftinih rješenja nude komplicirano veliko rješenje :D 

 

 Da, po mom mišljenju u osnovi je to gadget sa zanimljivim opcijama, koristan ponekad, a ne neko rješenje za svakodnevnu uporabu. Ideja je koristiti svoj mob na velikom ekranu, donekle i staromodna ali eto.

Isto kao npr smart sat, koji je u načelu fora ali ga neću ni približno koristiti onoliko koliko sad mislim, a što bi donekle opravdalo kupovinu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice