Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exynos

poruka: 26
|
čitano: 6.506
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exynos ".
2 godine
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exynos

super napokon ce baterija biti kako treba 

 
3 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exy
Je l su ikad objasnili kupcima zašto jedan market ima SD, a drugi 💩?
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exy
Zaboli njih ona stvar sta misle korisnici. Vec dugi niz godina ubacuju ono sranje od Bixby button-a, iako mislim da ga niko nikad nije pohvalio od YT reviewera, i ako igdje imaju statistiku koliko puta se pritisne to dugme, to je vjerovatno koliko puta je greskom pritisnuto.
 
6 0 hvala 1
13 godina
online
Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exynos

Kaj nije jednostavnije uložit u još boljeg čip dizajnera i odjebat qualcomm do kraja? Ovak guraju svoje nepotpuno riješenje iako je i dalje exynos u top 3 mobilna arm čipa na svijetu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.7.2022 15:34 (dax-lax).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exynos

Nije Exynos toliko los kolko mediji i pogotovo tech influenceri na youtubeu to propovjedaju.

 

Ok, nesto je losiji od Snapdragona, al koliko korisnika ce to stvarno osjetit, naspram placebo efekta je upitno.

 

 

It s just cornflakes...
Moj PC  
4 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exy
H4X0R kaže...
Zaboli njih ona stvar sta misle korisnici. Vec dugi niz godina ubacuju ono sranje od Bixby button-a, iako mislim da ga niko nikad nije pohvalio od YT reviewera, i ako igdje imaju statistiku koliko puta se pritisne to dugme, to je vjerovatno koliko puta je greskom pritisnuto.

 za bixby imaš button mapper aplikaciju. namjestiš da je za kameru a dugi pritisak za led svjetlo. i doviđenja.

i tipku za smanjivanje dugi pritisak mijenja zvuk/vibracija/utišano.

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exy
silvio3105 kaže...
Je l su ikad objasnili kupcima zašto jedan market ima SD, a drugi 💩?

Koliko se sjećam, Qualcomm na azijskim i USA tržištima drži patent za modem u svom chipu pa im je jeftinije kupovati odmah njihov SoC nego proizvoditi Exynos za ta tržišta + dodatno plaćati licencu za korištenje njihove tehnologije. U Europi to nije slučaj pa je tu nažalost smeće od Exynosa glavno.

 

Iskreno, Exynosu želim da što prije ode u ropotarnicu povijesti jer se oduvijek radilo o inferiornom čipu u odnosu na Snapdragon i nema naznake da će se to uskoro promijenti. Čak niti suradnja sa AMD-om nije urodila očekivanim plodom.

8 godina
offline
Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exynos

No neka alternativa mora bit. Sranje je kad je manje vise samo jedan igrac u igri

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exy
greysaint0 kaže...
silvio3105 kaže...
Je l su ikad objasnili kupcima zašto jedan market ima SD, a drugi 💩?

Koliko se sjećam, Qualcomm na azijskim i USA tržištima drži patent za modem u svom chipu pa im je jeftinije kupovati odmah njihov SoC nego proizvoditi Exynos za ta tržišta + dodatno plaćati licencu za korištenje njihove tehnologije. U Europi to nije slučaj pa je tu nažalost smeće od Exynosa glavno.

 

Iskreno, Exynosu želim da što prije ode u ropotarnicu povijesti jer se oduvijek radilo o inferiornom čipu u odnosu na Snapdragon i nema naznake da će se to uskoro promijenti. Čak niti suradnja sa AMD-om nije urodila očekivanim plodom.

Hm, a iskreno kada sam u živo pogledao razlike između Samsung Galaxy S22 Ultra koji u sebi ima Qualcomm i drugi isti takav samo u sebi ima Exynos nisam baš zamijetio neku ogromnu razliku!

 

Zapravo, jako teško ju je zamijetiti u nekom svakodnevnom radu!

 

Opet, i sam bih uvijek prije izabrao Qulacomm al' baš da je to neka primjetna te ogromna nebo i zemlja razlika, a i nije!

13 godina
online
Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exynos

Da je tako velika stvarna razlika među čipovima, popili bi tužbu, što još nisu.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exy
Budimo realni, više je tu u pitanju povrijeđen ponos i osjećaj nepravde nego išta drugo tako da rekao bih kako ljudi imaju pravo! Ako ništa, bar mora postojati razlika u cijeni jer ovako ispada koristiš interno SOC rješenje, bereš extra profit, a nazivno prodaješ lošiju stvar! Ne znam kako su to pravno opravdali al' sve mi se čini da je to ona poznata pravna "uzmi ili ostavi" tj. tko te tjera kupiti naš mobitel?!
2 godine
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exy
nije los da zato ja svoj s20 punim 2x na dan sva sreca pa imam bezicni punjac na stolu na poslu pa onda nemam briga da si na terenu trebao bi ti powerbank 🤣
13 godina
online
Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exynos

Razlika u trajanju baterije je manje od 10% 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exy
sxnxhxz kaže...
nije los da zato ja svoj s20 punim 2x na dan sva sreca pa imam bezicni punjac na stolu na poslu pa onda nemam briga da si na terenu trebao bi ti powerbank 🤣

 ti imas problem s modelom mobitela, a ne sa cipom koji je u njemu. kupi mobitel s boljom baterijom i to je to. 

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exy
H4X0R kaže...
Zaboli njih ona stvar sta misle korisnici. Vec dugi niz godina ubacuju ono sranje od Bixby button-a, iako mislim da ga niko nikad nije pohvalio od YT reviewera, i ako igdje imaju statistiku koliko puta se pritisne to dugme, to je vjerovatno koliko puta je greskom pritisnuto.

 Čudno, ja na S21 nemam bixby button.

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exy
HowYesN0 kaže...
H4X0R kaže...
Zaboli njih ona stvar sta misle korisnici. Vec dugi niz godina ubacuju ono sranje od Bixby button-a, iako mislim da ga niko nikad nije pohvalio od YT reviewera, i ako igdje imaju statistiku koliko puta se pritisne to dugme, to je vjerovatno koliko puta je greskom pritisnuto.

 za bixby imaš button mapper aplikaciju. namjestiš da je za kameru a dugi pritisak za led svjetlo. i doviđenja.

i tipku za smanjivanje dugi pritisak mijenja zvuk/vibracija/utišano.

Znam da ima aplikacija, koristim je i sam. Poenta je sto maksuz prave poseban button za nesto sto niko nece.

 

bik kaže...
H4X0R kaže...
Zaboli njih ona stvar sta misle korisnici. Vec dugi niz godina ubacuju ono sranje od Bixby button-a, iako mislim da ga niko nikad nije pohvalio od YT reviewera, i ako igdje imaju statistiku koliko puta se pritisne to dugme, to je vjerovatno koliko puta je greskom pritisnuto.

 Čudno, ja na S21 nemam bixby button.

U pravu si, nisam znao da su prestali, evo sad provjerio, S10 zadnji koji je imao to sranje.

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exy
dax-lax kaže...

Razlika u trajanju baterije je manje od 10% 

smanjenje vremena korištenja za 10 bi bila realnah osnova za tužbu..

 

13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exy
Xidrus kaže...
dax-lax kaže...

Razlika u trajanju baterije je manje od 10% 

smanjenje vremena korištenja za 10 bi bila realnah osnova za tužbu..

 

10% sam rekao cca. u stvarnosti je to oko 5%. Apple je radio nešto sasvim drugačije. Oni su gadno spuštali performanse soc-a da baterija kolko-tolko može izdurat dan bez da su to igdje napomenuli. Prošao sam 3 sams flagshipa s exynosom i nemam do sada zamjerke. 

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exy
sxnxhxz kaže...
nije los da zato ja svoj s20 punim 2x na dan sva sreca pa imam bezicni punjac na stolu na poslu pa onda nemam briga da si na terenu trebao bi ti powerbank 🤣

 

Vjerojatno postoji razlog negdi gdje neka aplikacija/servis/funkcija ili nesto drugo trosi bateriju vise nego sto bi trebala + mobitel je star 2 godine.

 

Sad razlika u s21 ili s22 seriji u battery lifeu koji je +/- 10% ili 15%, sa opcijom brzog punjenja nebi trebala imat veliki ucinak.

 

Ako je problem sto placas istu cijenu za proizvod koji je nijansu losiji od onog s drugih trzista, mozda je vrijeme za iPhone, baterija traje osjetno duze od bilo kojeg androida.

It s just cornflakes...
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exy
Isključit 5g antenu za početak
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exy
Qudek kaže...

 

Ako je problem sto placas istu cijenu za proizvod koji je nijansu losiji od onog s drugih trzista, mozda je vrijeme za iPhone, baterija traje osjetno duze od bilo kojeg androida.

Hmmm, zanimljivo...

Moj android drži tri dana s 10-15 sati SOT-a, nisam znao da iphone puno bolju bateriju ima...

 

Kruha i igala...
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exy
Koji to mob ima?
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exy

Bilo koji s štedljivim SOC-om i 5000 mAh baterijom...

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exy
fer-de-lance kaže...
Qudek kaže...

 

Ako je problem sto placas istu cijenu za proizvod koji je nijansu losiji od onog s drugih trzista, mozda je vrijeme za iPhone, baterija traje osjetno duze od bilo kojeg androida.

Hmmm, zanimljivo...

Moj android drži tri dana s 10-15 sati SOT-a, nisam znao da iphone puno bolju bateriju ima...

 

 

Koji je to mobitel s 10-15 sati SOT-a? 

 

Isto SOT je poprilično loša mjera trajanja baterija sama po sebi, 15 sati Fortnitea, GPS navigacije, youtube videa, ili whatsappa nije baš usporedivo ako se ne uzme u obzir miks svega. Svako koristi mobitel drugačije. Frend ima 13 pro max, baterija mu traje 4 dana jer ga ne koristi puno, dok s druge strane cura ga puni svaki dan jer je sluzbeni i ima hrpu poziva i stvari koje odrađuje na njemu.

 

Prema svim testovima/videima koji su na internetu iPhone ima prednost što se tiče battery lifea, barem u flagship segmentu. 

 

Ako ima neki test koji pokazuje da bilo koji android sa stedljivim SoC-om i velikom baterijom ima takav battery life, rado cu ga procitati.

It s just cornflakes...
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exynos

High end čip i velika autonomija nije baš realna kod Androida. Jedino iPhone.
A ovako recimo, SD870 ili 778G + 5000mAh baterija ti sigurno daju odličnu autonomiju

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2022 10:31 (zuper).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23 navodno neće dolaziti s Exy
Qudek kaže...

Koji je to mobitel s 10-15 sati SOT-a? 

 

Isto SOT je poprilično loša mjera trajanja baterija sama po sebi, 15 sati Fortnitea, GPS navigacije, youtube videa, ili whatsappa nije baš usporedivo ako se ne uzme u obzir miks svega. Svako koristi mobitel drugačije. Frend ima 13 pro max, baterija mu traje 4 dana jer ga ne koristi puno, dok s druge strane cura ga puni svaki dan jer je sluzbeni i ima hrpu poziva i stvari koje odrađuje na njemu.

 

Prema svim testovima/videima koji su na internetu iPhone ima prednost što se tiče battery lifea, barem u flagship segmentu. 

 

Ako ima neki test koji pokazuje da bilo koji android sa stedljivim SoC-om i velikom baterijom ima takav battery life, rado cu ga procitati.

Kod mene na Motoroli G52 bez problema.

Iznenadilo me, premda je Snapdragon 680 skoro pa midrange SOC, s 5000 mAh drži 3-4 dana a da svaki put naberem debelo prek 10 sati SOT-a, i to stalno surfanje ili Youtube.

Normalno, uz žestoki gaming bi bilo upola manje, ali opet super rezultat.

A ima i puno štedljivijih SOC-ova u mobitelima s puno većim baterijama, tak da...

A za flagshipe se slažem, nabiju nabrijani SOC i malu bateriju, pa nije ni čudo da iPhone ina bolji battery life, ali nije to reprezentativno za cijeli Android tabor, tko ne treba high end SOC ima ogroman izbor izdržljivih mobitela na Androidu.

 

Kruha i igala...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice