Samsung navodno odustaje od Galaxy J serije te će

poruka: 9
|
čitano: 3.128
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung navodno odustaje od Galaxy J serije te će ".
15 godina
offline
Samsung navodno odustaje od Galaxy J serije te će

Pored Xiaomia, što se mene tiče, Samsung svoj mobilni odjel može laganini početi ispražnjavati.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
5 1 hvala 1
13 godina
offline
Samsung navodno odustaje od Galaxy J serije te će

Uz S S+ modele, uz Note liniju, čemu 248 modela nekih ŽNJ serija ?!?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Samsung navodno odustaje od Galaxy J serije te
Envy kaže...

Pored Xiaomia, što se mene tiče, Samsung svoj mobilni odjel može laganini početi ispražnjavati.

Samsung upravo to i radi. Buduće strateške investicije kompanije orjentirane su prema razvoju poluvodiča, el. automobila i ekrana.

 

 

Svjesni su da se ne mogu mjeriti s konkurencijom iz Kine i njihov tržišni udio će sve više i više padati. Baš kao i Appleov. 

 

Očekujem da će za 2-3 godine od njihovog mobilnog odjela ostati samo Galaxy S i Note serija. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Samsung navodno odustaje od Galaxy J serije te
ATJLučko kaže...

Uz S S+ modele, uz Note liniju, čemu 248 modela nekih ŽNJ serija ?!?! 

 Pa možda zato što nemaju svi 800 eura za mobitel. Stvarno si bistar...

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 19:16 (bill_jobs).
13 godina
offline
Re: Samsung navodno odustaje od Galaxy J serije te
bill_jobs kaže...
ATJLučko kaže...

Uz S S+ modele, uz Note liniju, čemu 248 modela nekih ŽNJ serija ?!?! 

 Pa možda zato što nemaju svi 800 eura za mobitel. Stvarno si bistar...

 

 

 

Kolega dragi, utvaram si da niste skopčali moj sarkazam?! 

 

Danas sam igrom slučaja uočio da Samsung ima ako sam dobro upamtio od J2, preko J3, J4, J5, J6 do J7, ako koji broj fali, samo nadodajte! 

Pa onda zamislite da svaki J# ima svoju veću verziju, pa Lite verziju, tko zna do kada i do kuda toliko?! 

Pa ako svaka inačica ima makar dvije razine količine interne memorije, to je otprilike nekih 36 modela J serije!!!! 

 

 ima “tri najnovija” modela sa tri kapaciteta interne memorije i devet različitih boja, što je 33 “modela”, ali cjelokupne game ?! 

 

Hajde pokušajte pribrojati onim J modelima samo S/S+ liniju, koja ima još 36 varijacija !!!! 

 

Čemu ako imaš recimo 6 vrsti mobitela kroz njih imati 8 podvrsti, tri kapaciteta memorije, šest boja, koliki je to portfelj???? 

Utvaram si sa je to realno debilana prvoklasna, apasolutno nepotrebito! 

ATJ Lučko
12 godina
protjeran
offline
Re: Samsung navodno odustaje od Galaxy J serije te

Osim što si debelo pretjerao u broju njihovih modela (jer se očito ne razumiješ u ništa), zanima me zašto te to smeta??

Šte te briga ako će neka kompanija proizvoditi 150 različitih smartphonova? Jel te netko tjera da kupiš svih 150?

Barem si svatko može izabrati što mu paše.

 

Ako ništa drugo kod njih se barem zna koji je model koji pa kad ga ukucaš u google dobiješ sav info koji te zanima.

Kod Xiaomija ekipa dan danas ispituje na forumu koja je razlika između Note 5 i Note 5 Pro i Redmi 5 Plus, koja je razlika između Note 5 i Note 6, koja je razlika između Mi A1 i Mi 5x, Redmi 5 i Redmi 5A i tako unedogled.

HRPA jedno te istih modela, namjenjena za različita tržišta, totalno pomješana i zbunjujaća za korisnike, jedan ima tu i tu frekvenciju, drugi nema, jedan ima ovaj punjač drugi onaj.......

 

E to je problem, a ne Samsung i njihovi modela koji su jasno odvojeni jedni od drugih pa si ti biraj.

13 godina
offline
Re: Samsung navodno odustaje od Galaxy J serije te
bill_jobs kaže...

Osim što si debelo pretjerao u broju njihovih modela (jer se očito ne razumiješ u ništa), zanima me zašto te to smeta??

Šte te briga ako će neka kompanija proizvoditi 150 različitih smartphonova? Jel te netko tjera da kupiš svih 150?

Barem si svatko može izabrati što mu paše.

 

Ako ništa drugo kod njih se barem zna koji je model koji pa kad ga ukucaš u google dobiješ sav info koji te zanima.

Kod Xiaomija ekipa dan danas ispituje na forumu koja je razlika između Note 5 i Note 5 Pro i Redmi 5 Plus, koja je razlika između Note 5 i Note 6, koja je razlika između Mi A1 i Mi 5x, Redmi 5 i Redmi 5A i tako unedogled.

HRPA jedno te istih modela, namjenjena za različita tržišta, totalno pomješana i zbunjujaća za korisnike, jedan ima tu i tu frekvenciju, drugi nema, jedan ima ovaj punjač drugi onaj.......

 

E to je problem, a ne Samsung i njihovi modela koji su jasno odvojeni jedni od drugih pa si ti biraj.

A baš si našao brend za usporedbu  ?! 

 

Kao prvo; ja sam od J2, preko J3, J4, J5, J6 do J7 vidio u jednom izlogu manje površine od m2, a ne po trgovinama na različitim tržištima! 

Kao drugo; XIAOMI kada bude imao svoja makar dva store-a, neka se netko javi, prvo to, pa još i servise u Hrvatskoj. 

Kao treće; zbog čega bih ja "morao/trebao" znati koji je model za koje tržište, alohaaaaa?????? 

Ja želim uzeti konkretan gadget, a za ostalo me zaboli kita za kita, to što XIAOMI ili Samsung žele prodavati konfekciju, generalno i globalno! 

ATJ Lučko
7 godina
offline
Samsung navodno odustaje od Galaxy J serije te će

Inače, ne trpajte Xiaomi u tu priču.

Stvar je da kad bi bilo službenih prodajnih kanala, onda ne bi ni bilo toliko modela na tržištu, zato jer bi se prodavali samo oni za naše tržište.

Ovak dok mnogi kupuju prek interneta rađe uzmu kinesku verziju za koju ne bi ni znali da postoji, samo zato da uštede pri kupnji.

I to je super.

A kaj se toga tiče, i Samsung i Apple imaju izvedbe svojih modela samo za kinesko tržište, tak da...

Em oni koriste drugačije mreže od ostatka svijeta, em ne toleriraju Google.

I zato je normalno da svaki mobitel koji se tamo prodaje ima drugačiju izvedbu od onih za ostatak svijeta, tak da je to sve ok.

Naravno, sad je i Indija postala važno tržište, pa za tamo rade posebne izvedbe, cijenovno pristupačnije od onih za kinesko tržište.

 

 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung navodno odustaje od Galaxy J serije te
fer-de-lance kaže...

Inače, ne trpajte Xiaomi u tu priču.

Stvar je da kad bi bilo službenih prodajnih kanala, onda ne bi ni bilo toliko modela na tržištu, zato jer bi se prodavali samo oni za naše tržište.

Ovak dok mnogi kupuju prek interneta rađe uzmu kinesku verziju za koju ne bi ni znali da postoji, samo zato da uštede pri kupnji.

I to je super.

A kaj se toga tiče, i Samsung i Apple imaju izvedbe svojih modela samo za kinesko tržište, tak da...

Em oni koriste drugačije mreže od ostatka svijeta, em ne toleriraju Google.

I zato je normalno da svaki mobitel koji se tamo prodaje ima drugačiju izvedbu od onih za ostatak svijeta, tak da je to sve ok.

Naravno, sad je i Indija postala važno tržište, pa za tamo rade posebne izvedbe, cijenovno pristupačnije od onih za kinesko tržište.

 

 

U principu i nebi trpao nikoga, ali kada imaš u samom startu XYZ "osnovnih" modela sa u prosjeku četri podmodela, sa različitim kapacitetima interne memorije, što u najmanju ruku poduplava ukupan broj, pa da imamo dvadeset osam kontinenata, previše je 

 

Evo recimo HUAWEI, on ima u principu "samo" dva glavna modela; Mate i P, koji istina imaju i Pro verzije, pa Porsche Design, nekoliko verzija interne memorije, ali kada sve pojedinačno zbrojim, Mate 20 dvadeset ukupno, vjerujem da je i P verzija tu negdje sa brojem, i vjerujem ukupno manje nego jedan S u Samsunga! 

ATJ Lučko
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice