Samsung počeo proizvodnju SSD-a kapaciteta preko 3

poruka: 11
|
čitano: 3.439
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung počeo proizvodnju SSD-a kapaciteta preko 3".
15 godina
offline
Samsung počeo proizvodnju SSD-a kapaciteta preko 3

puta 3 - 4 kune po gb i eto te na 100 - 120 tisuća kuna po komadu.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Samsung počeo proizvodnju SSD-a kapaciteta preko 3

Jesam li ja jedini koji još uvijek čeka SSD-e formata klasičnog 3.5" diska s kapacitetom od barem 500GB s cijenom mehaničkih diskova kapaciteta od 1-2TB?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Samsung počeo proizvodnju SSD-a kapaciteta preko 3

To ti je zapdnjačko tzv slobodno tržište, zdrava konkurencija.

Pet bogatih proizvođača SSD-a se udruže da ne ruše jedan drugom cijenu i narod ga demokratski posauga.

 

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung počeo proizvodnju SSD-a kapaciteta pre
191x7 kaže...

Jesam li ja jedini koji još uvijek čeka SSD-e formata klasičnog 3.5" diska s kapacitetom od barem 500GB s cijenom mehaničkih diskova kapaciteta od 1-2TB?

 Nisi. Ali na žalost, nikako da dočekamo. Cijene još uvijek divljaju, moj ssd kojeg sam kupio prije dvije godine sada je još skuplji nego kada sam ga kupio

dolazim odmah - Godo
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung počeo proizvodnju SSD-a kapaciteta pre
191x7 kaže...

Jesam li ja jedini koji još uvijek čeka SSD-e formata klasičnog 3.5" diska s kapacitetom od barem 500GB s cijenom mehaničkih diskova kapaciteta od 1-2TB?

 3.5" nećeš vidjeti jer nema razloga raditi disk takvih dimenzija. Bez problema rade trenutno diskove od 1TB na 2.5", tako da sumnjam da će mijenjati oblik. Uostalom, zašto je 3.5" format bitan? Imaš ekstenzije ako moraš staviti 2.5" u 3.5" ladicu. No, nije mi jasno što će ti SSD disk 500GB kapaciteta. Smisao SSD-a se vidi na učitavanju OS-a i možda poneke profesionalne aplikacije, ali za rijetko što ćeš vidjeti brža učitavanja od HDD. 

 

Tako sam i ja prije koju godinu mislio koji vrag će mi tako mali disk, lijevo-desno, pa sam kupio disk od 120GB i preporodio sam se. Velike aplikacije, igre, filmovi i slično je na HDD-u, a na SSD ide OS i neke stvari za koje mi je bitno da su mi brzo dostupne i savršeno sam zadovoljan, eventualno da sam uzeo 250GB, ali lako zamijenim ako mi zatreba.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
offline
Re: Samsung počeo proizvodnju SSD-a kapaciteta pre
JozoBozo121 kaže...
191x7 kaže...

Jesam li ja jedini koji još uvijek čeka SSD-e formata klasičnog 3.5" diska s kapacitetom od barem 500GB s cijenom mehaničkih diskova kapaciteta od 1-2TB?

 3.5" nećeš vidjeti jer nema razloga raditi disk takvih dimenzija. Bez problema rade trenutno diskove od 1TB na 2.5", tako da sumnjam da će mijenjati oblik. Uostalom, zašto je 3.5" format bitan? Imaš ekstenzije ako moraš staviti 2.5" u 3.5" ladicu. No, nije mi jasno što će ti SSD disk 500GB kapaciteta. Smisao SSD-a se vidi na učitavanju OS-a i možda poneke profesionalne aplikacije, ali za rijetko što ćeš vidjeti brža učitavanja od HDD. 

 

Tako sam i ja prije koju godinu mislio koji vrag će mi tako mali disk, lijevo-desno, pa sam kupio disk od 120GB i preporodio sam se. Velike aplikacije, igre, filmovi i slično je na HDD-u, a na SSD ide OS i neke stvari za koje mi je bitno da su mi brzo dostupne i savršeno sam zadovoljan, eventualno da sam uzeo 250GB, ali lako zamijenim ako mi zatreba.

 Netko ne kuži šalu, ali ajd dobro. 

 

SSD disk od 500GB bi mi dobro došao jer imam 2 SSD-a od 120GB. Znam kako se igre ponašaju s SSD-a, npr Battlefieldi od Bad Company 2 nadalje. I za velike aplikacije. Glupo bi mi bilo dodati još jedan SSD od 240-256GB, odmah bih na 500 ili više.

Što se tiče 3,5" formata, to bih radi estetske prirode i nostalgije za tom dimenzijom diskova, a opet smanjio bih količinu mehanike kao i zvukove i potrošnju.

Možda bi bio dobar DIY projekt iz nekog neispravnog diska izbaciti sve i unutra staviti SSD, da izgleda kao obični mehanički hard a ono SSD. :)

Twitter: @191x7
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung počeo proizvodnju SSD-a kapaciteta pre
Anđeo bez falinge kaže...

To ti je zapdnjačko tzv slobodno tržište, zdrava konkurencija.

Pet bogatih proizvođača SSD-a se udruže da ne ruše jedan drugom cijenu i narod ga demokratski posauga.

 

 Cijelu proizvodnju NAND-a drže amerikanci i japanci. Micron,Sandisk,Samsung i sve su se dogovorili. Kada bi kinezi ušli u prozivodnju NAND-a cijene bi pale 50%. Uskoro kreću i sa proizvodjom procesora. Kad nemaš konkurencije možeš radit što god hoćeš.

16 godina
offline
Re: Samsung počeo proizvodnju SSD-a kapaciteta pre
ranko091 kaže...

puta 3 - 4 kune po gb i eto te na 100 - 120 tisuća kuna po komadu.

 

To su ionako diskovi za storage servere cloud providera. Zamisli te brzine u RAID10 sa 24 diska... 360TB prostora sa brzinom 24x read i 12x write <3

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 20:15 (dado).
16 godina
online
Re: Samsung počeo proizvodnju SSD-a kapaciteta pre
SSD 3,5" postoje, samo velikog kapaciteta (do 60 TB). Ovako mali kapaciteti nemaju smisla u toj izvedbi (samo bezveze zauzimaju prostor).
Što se cijene tiče, problem je u potražnji. Koliko god ih napravili, još ih nedostaje na tržištu.
 
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Samsung počeo proizvodnju SSD-a kapaciteta pre
191x7 kaže...
JozoBozo121 kaže...
191x7 kaže...

Jesam li ja jedini koji još uvijek čeka SSD-e formata klasičnog 3.5" diska s kapacitetom od barem 500GB s cijenom mehaničkih diskova kapaciteta od 1-2TB?

 3.5" nećeš vidjeti jer nema razloga raditi disk takvih dimenzija. Bez problema rade trenutno diskove od 1TB na 2.5", tako da sumnjam da će mijenjati oblik. Uostalom, zašto je 3.5" format bitan? Imaš ekstenzije ako moraš staviti 2.5" u 3.5" ladicu. No, nije mi jasno što će ti SSD disk 500GB kapaciteta. Smisao SSD-a se vidi na učitavanju OS-a i možda poneke profesionalne aplikacije, ali za rijetko što ćeš vidjeti brža učitavanja od HDD. 

 

Tako sam i ja prije koju godinu mislio koji vrag će mi tako mali disk, lijevo-desno, pa sam kupio disk od 120GB i preporodio sam se. Velike aplikacije, igre, filmovi i slično je na HDD-u, a na SSD ide OS i neke stvari za koje mi je bitno da su mi brzo dostupne i savršeno sam zadovoljan, eventualno da sam uzeo 250GB, ali lako zamijenim ako mi zatreba.

 Netko ne kuži šalu, ali ajd dobro. 

 

SSD disk od 500GB bi mi dobro došao jer imam 2 SSD-a od 120GB. Znam kako se igre ponašaju s SSD-a, npr Battlefieldi od Bad Company 2 nadalje. I za velike aplikacije. Glupo bi mi bilo dodati još jedan SSD od 240-256GB, odmah bih na 500 ili više.

Što se tiče 3,5" formata, to bih radi estetske prirode i nostalgije za tom dimenzijom diskova, a opet smanjio bih količinu mehanike kao i zvukove i potrošnju.

Možda bi bio dobar DIY projekt iz nekog neispravnog diska izbaciti sve i unutra staviti SSD, da izgleda kao obični mehanički hard a ono SSD. :)

 Ima dva SSD po 250 GB i to je malo, brzo se napuni. Treba barem 1-2 TB da moze disat sistem.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung počeo proizvodnju SSD-a kapaciteta pre
191x7 kaže...

Jesam li ja jedini koji još uvijek čeka SSD-e formata klasičnog 3.5" diska s kapacitetom od barem 500GB s cijenom mehaničkih diskova kapaciteta od 1-2TB?

 jesi i šale su ti vrhunske

pero_HR
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 10:03 (peroko).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice