SEC istražuje govori li Musk istinu kada najavljuj

poruka: 28
|
čitano: 6.870
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SEC istražuje govori li Musk istinu kada najavljuj".
11 godina
offline
SEC istražuje govori li Musk istinu kada najavljuj

Musk može bit ovakav ili onakav, ali lud sigurno nije. A samo lud čovik može (u Americi) lagat o dionicama. To je (in)direktna pljačka. A Amerikanci baš ne daju da ih se pljačka, pa neće dati ni Musku.

42
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 14:39 (markoBT).
 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: SEC istražuje govori li Musk istinu kada najav
markoBT kaže...

Musk može bit ovakav ili onakav, ali lud sigurno nije. A samo lud čovik može (u Americi) lagat o dionicama. To je (in)direktna pljačka. A Amerikanci baš ne daju da ih se pljačka, pa neće dati ni Musku.

 lud je jako širok pojam (pitaj anđela bez falinge). možda musk ima samo još jednu epizodu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
SEC istražuje govori li Musk istinu kada najavljuj

Kladim se da nije lagao.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SEC istražuje govori li Musk istinu kada najavljuj

Enron Musk

 

 

Inace u clanku Vam fali motiv Muska. Naime ako odrzi dionicu iznad 360$ jos mj. dana, nece morati platiti 920 miljuna dolara kredita za iduci mjesec, jer ce se namiriti FCFom.

 

Dakle krivnja je jasna, a Twitter stuntovi mu sluze samo da ide u osvetnicki rat protiv shortera....jer Tesla je ipak najshortanija dionica u povijesti Wall Streeta, s razlogom.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 15:08 (Mitch).
 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: SEC istražuje govori li Musk istinu kada najav
Kako iz postojanja motiva izvlačiš sigurnost krivnje? Svatko ko ima motiv automatski je kriv? Postoje propisi i kriv je samo ako ih je prekršio. Ako je imao realnu osnovu za tu objavu (a čini se da je) nema krivnje.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: SEC istražuje govori li Musk istinu kada najav
Visak kaže...
Kako iz postojanja motiva izvlačiš sigurnost krivnje? Svatko ko ima motiv automatski je kriv? Postoje propisi i kriv je samo ako ih je prekršio. Ako je imao realnu osnovu za tu objavu (a čini se da je) nema krivnje.

 Ti znas da je ilegalno biti CEO americke firme i javno iznositi sto ces raditi s vlastitim dionicama? On uopce ne smije raspravljati o takvim stvarima off the record. Sve sto kaze mora biti sluzbena objava kompanije s njime kao glasnogovornikom.

 

Ne bi uopce bilo problema da je to drukcije srocio i stavio na twitter firme uz svoj potpis. Tada ta izjava ima pozadinu pravne osobu. Ovako na svom Twitteru mu se moze sudit kao fizickoj osobi koja ima udio u vlasnistvu i upravljanju.

 

 

Ima dosta zakona o etickom kodeksu kada si na celu neke firme koja trejda na americkim burzama.

 

Ovo mi sve vuce na blazi Theranos. IPO je bila Muskova najveca pogreska.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 16:32 (Mitch).
15 godina
offline
Re: SEC istražuje govori li Musk istinu kada najav
markoBT kaže...

Musk može bit ovakav ili onakav, ali lud sigurno nije. A samo lud čovik može (u Americi) lagat o dionicama. To je (in)direktna pljačka. A Amerikanci baš ne daju da ih se pljačka, pa neće dati ni Musku.

 Amerikanci ne daju da ih se pljacka, ocigledno nemas pojma...

 

Pogledaj China Hustle dokumentarac pa onda pricaj o tome. SEC ovo ono, to su samo palamudjenja za sitnu raju koja na kraju popusi.

15 godina
offline
SEC istražuje govori li Musk istinu kada najavljuj

SEC je mala beba zato sto nemaju ovlasti nekoga poslati u zatvor. Samo mogu udaljiti osobe iz kompanija koje trejdaju na americkim burzama na xyz godina, te kazniti financijski (globa). I onda moraju kazniti firmu i board, a te kazne obicno ukljucuju isplacivanje kapitala natrag investitorima. Kod privatnih kompanija je to bitno jednostavnije.

 

Department of Justice mora pokrenuti istragu da bi se nekog bacilo u zatvor, a za takvo nesto treba imati tip iz SECa

 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: SEC istražuje govori li Musk istinu kada najav
Mitch kaže...

Enron Musk

 

 

Inace u clanku Vam fali motiv Muska. Naime ako odrzi dionicu iznad 360$ jos mj. dana, nece morati platiti 920 miljuna dolara kredita za iduci mjesec, jer ce se namiriti FCFom.

 

Dakle krivnja je jasna, a Twitter stuntovi mu sluze samo da ide u osvetnicki rat protiv shortera....jer Tesla je ipak najshortanija dionica u povijesti Wall Streeta, s razlogom.

 

 

 
Krivnja nije jasna. Za to moras imati dokaz, a nemas ga. Da dokaza ima, ljudi koji su x1000 strucniji od tebe i mene danas bi o tome pricali kao cinjenicno stanje.

14 godina
offline
Re: SEC istražuje govori li Musk istinu kada najav
Mitch kaže...
Visak kaže...
Kako iz postojanja motiva izvlačiš sigurnost krivnje? Svatko ko ima motiv automatski je kriv? Postoje propisi i kriv je samo ako ih je prekršio. Ako je imao realnu osnovu za tu objavu (a čini se da je) nema krivnje.

 Ti znas da je ilegalno biti CEO americke firme i javno iznositi sto ces raditi s vlastitim dionicama? On uopce ne smije raspravljati o takvim stvarima off the record. Sve sto kaze mora biti sluzbena objava kompanije s njime kao glasnogovornikom.

 

Ne bi uopce bilo problema da je to drukcije srocio i stavio na twitter firme uz svoj potpis. Tada ta izjava ima pozadinu pravne osobu. Ovako na svom Twitteru mu se moze sudit kao fizickoj osobi koja ima udio u vlasnistvu i upravljanju.

 

 

Ima dosta zakona o etickom kodeksu kada si na celu neke firme koja trejda na americkim burzama.

 

Ovo mi sve vuce na blazi Theranos. IPO je bila Muskova najveca pogreska.

 

Mitch, 

znaci ti kao i doslovno 99% ljudi ovdje, vezano za ovu temu, pojma nemate, i pisete gluposti.

Znaci - pogledaj sljedeci link: https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/1318605/000119312513427630/d622890d8k.htm

Radi se o dokumentu FORM 8-K iz 2013 - u kojem je i definirano na koji nacin ce TESLA objavljivati informacije "Tesla Disclosure Channels To Disseminate Information"

U navedenom dokumentu je i tocno definiran twitter od Elon Musk-a i sve je po zakonu.

Znaci twitter account od Elon Musk je SLUZBENI kanal za TESLA - jer je tako definirano prema pravilima od SEC-a

To ne znaci da Elon Musk mozda nesto ne sjebe u sljedecih para dana ili tjedana, pogotovo ako je lagao i financije nisu secured. (Znaci ako ispadne da je LAZ) - onda ce i te kako morati za to odgovarati i to je svakako kaznjivo.

SEC je jos (isto 2013 godine) odobrio koristenje FACEBOK-a, Twitter (i bilo koje online platforme) kao kanale za komunikaciju. (Link dolje) 

Medjutim, ovo sve gore sto si napisao je generalno i doslovno bezveze - tj glupost. (Ako nisam bio dovoljno jasan, citaj: NIJE TOCNO)


https://investorplace.com/2013/04/sec-gives-ceos-the-ok-to-post-to-fb-twitter/


16 godina
protjeran
offline
SEC istražuje govori li Musk istinu kada najavljuj

Hejteri Elona Muska proživljavaju teške trenutke. Samo što nije propao, bankrot na vidiku, Tesla tone sve brže... kad ono čovjek osigurao novih 50 milijardi, i to naizgled u pauzi za ručak. Čekamo još osvrt dežurnih antiekonomista koji će nam objasniti kako je to sve apsurdno i kako kapitalizam nema neku budućnost.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 18:29 (Vortac).
 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: SEC istražuje govori li Musk istinu kada najav
malina22 kaže...
markoBT kaže...

Musk može bit ovakav ili onakav, ali lud sigurno nije. A samo lud čovik može (u Americi) lagat o dionicama. To je (in)direktna pljačka. A Amerikanci baš ne daju da ih se pljačka, pa neće dati ni Musku.

 Amerikanci ne daju da ih se pljacka, ocigledno nemas pojma...

 

Pogledaj China Hustle dokumentarac pa onda pricaj o tome. SEC ovo ono, to su samo palamudjenja za sitnu raju koja na kraju popusi.

Kad si tako dobro upućen znaš što ti je radit. 

42
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 18:32 (markoBT).
15 godina
offline
Re: SEC istražuje govori li Musk istinu kada najav
Nemon kaže... 

 
Krivnja nije jasna. Za to moras imati dokaz, a nemas ga. Da dokaza ima, ljudi koji su x1000 strucniji od tebe i mene danas bi o tome pricali kao cinjenicno stanje.

 Pod krivnja je jasna, nisam rekao da je Musk kriv, nego da je jasna motivacija po kojoj bi mogao biti kriv. Hrvatski mi nije prvi jezik.

Nemon kaže...

Mitch, 

znaci ti kao i doslovno 99% ljudi ovdje, vezano za ovu temu, pojma nemate, i pisete gluposti.

Znaci - pogledaj sljedeci link: https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/1318605/000119312513427630/d622890d8k.htm

 

Ok, nisam znao da su ga naveli u 8K, mislio sam da ga samo smije koristit za company news, no s ovime sto on radi samo teasea, a to je cista manipulacija trzista bez ikakvog konteksta. Ovo bas i nije company news, vec nesto sto se direktno odnosi na investitore.

 

Ako imas recimo 5-10 miljuna $ u $TSLA ili u obliku fonda, ili kroz ETF, on da ode privatno kroz dva tjedna bi te zesce sjebalo po pitanju likvidnosti. I ne bi nikad dosegnuo 420$ jer cisto sumnjam da bi bilo koja jaca PE firma prihvatila takvu cijenu. 

Prije bi se islo na varijantu gdje mu kazu da ide privatno i onda cekali da dosegne support i kupili uz 10% premiuma. (recimo 60 milijardi umjesto ocekivanih 82)

 

Zamisli da Tim Cook stavi na Twitter recenicu gdje kaze da zeli vidjet Apple na 250$ po dionici tako da "moze napravit to i to...".

 

 

Ne osporavam upotrebu Twittera, vec sto za ovakvo nesto nije izdao press release.

 

Vec po tih 140 karaktera moze past na sudu.

https://www.investopedia.com/terms/r/rule10b5.asp

 

"deems it to be illegal for anybody to directly or indirectly use any measure to defraud, make false statements, omit relevant information, or otherwise conduct operations of business that would deceive another person in relation to conducting transactions involving stock and other securities"

 

Ako je vec to objavio, morao je izdat nesto duze ili barem stavit na Twitter link na dulju vijest.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 18:43 (Mitch).
15 godina
offline
Re: SEC istražuje govori li Musk istinu kada najav
Vortac kaže...

Hejteri Elona Muska proživljavaju teške trenutke. Samo što nije propao, bankrot na vidiku, Tesla tone sve brže... kad ono čovjek osigurao novih 50 milijardi, i to naizgled u pauzi za ručak. Čekamo još osvrt dežurnih antiekonomista koji će nam objasniti kako je to sve apsurdno i kako kapitalizam nema neku budućnost.

 Cekaj da objavi od kuda je tih 50 milijardi. Izgubit ce dobar dio trenutnih investitora ako se opet radi o Saudijskoj Arabiji pa ce trcat po jos 12-15.

 

Volim kako Musk uspije progurat/disruptat sto god zeli, no i njemu ce voda dugova dosec grlo, zato je oduvijek trebao ostat privatan i bok.

 

 

Inace Bernstein je dobio potvrdu od Tesle da Musk ima osiguranih 50 milijardi. Puno buke oko nicega.

Ja se kladim da je to ili Softbank ili suvereni fond S. Arabije

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 19:12 (Mitch).
14 godina
offline
Re: SEC istražuje govori li Musk istinu kada najav
Mitch kaže...
Vortac kaže...

Hejteri Elona Muska proživljavaju teške trenutke. Samo što nije propao, bankrot na vidiku, Tesla tone sve brže... kad ono čovjek osigurao novih 50 milijardi, i to naizgled u pauzi za ručak. Čekamo još osvrt dežurnih antiekonomista koji će nam objasniti kako je to sve apsurdno i kako kapitalizam nema neku budućnost.

 Cekaj da objavi od kuda je tih 50 milijardi. Tocnije treba mu 66. Izgubit ce dobar dio trenutnih investitora ako se opet radi o Saudijskoj Arabiji pa ce trcat po jos 12-15.

 

Volim kako Musk uspije progurat/disruptat sto god zeli, no i njemu ce voda dugova dosec grlo, zato je oduvijek trebao ostat privatan i bok.

 

 

Inace Bernstein je dobio potvrdu od Tesle da Musk ima osiguranih 50 milijardi. Puno buke oko nicega.

 
Tesko je spekulirati, medjutim TESLA nije mogla ostati privat, trebali su im novci za ekspanziju i jedini nacin kako ih je mogao dobiti je IPO. Radi svega sto je prozivio sa TESLA - je vjerovatno zasto SpaceX nece tako skoro ici na IPO (i to je dobro, jer su ciljevi za tu kompaniju racunaju u 20+ godina).

Mislim da nece biti potrebno imati $60+ milijardi kesha, jerbo sve sto treba dogovoriti je sa sadasnjim institucijskim investitorima napravi konverziju kada idu privatno. Mislim da je institutional holdings negdje oko 60% i sve sto treba dogovoriti sa njima da idu privatno bez direkt prodaje dionica (tj kupnje).

Elon Musk je napisao da se njegov udio nakon kupnje ne bi mijenjao nakon going privat (on ima oko 22%).

Sve u svemu sve ovo bi moglo kostati puno manje nego sto vecina ljudi misli. Naravno ovo sve pada u vodu ako nekoliko institutional holdings ne zeli da kompanije ode privat etc, sto znaci da mora dobiti full glasove i ako nadglasa ove koji ne zele, onda ih moze buyout $420 (ili koliko vec).

Po mojem misljenju ja mislim da bi mu bilo dosta cak i samo $28-32 milijardi, jer jako puno ljudi bi zeljelo ostati unutra cak i ako kompanija ide privat.

Nadam se da ce kroz sljedecih par tjedana situacija biti puno jasnija.




15 godina
offline
Re: SEC istražuje govori li Musk istinu kada najav
Nemon kaže...

 

Po danasnjim podacima treba minimum 31, max 39 milijardi (ako izadu svi ETFovi i svi mali dionicari), no vjerojatno treba i pokrit nesto dugovanja.

 

On mora ici privatno da bi dobio strani exposure, inace tesko.

 

Ostavit cu ravno dvije dionice jer je fora biti dio toga. Zanima me kako ce biti likvidno unutar firme. Dell se s time bas i nije dobro proveo, ali ta firma je ipak bila malo zrelija i s dosta manje dugovanja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 19:13 (Mitch).
8 godina
offline
Re: SEC istražuje govori li Musk istinu kada najav
Kokice i pivo pa u fotelju. Da da vidimo kako SEC secka (ili je tup).
🤑
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: SEC istražuje govori li Musk istinu kada najav
Mitch kaže...
Nemon kaže...

 

Po danasnjim podacima treba minimum 31, max 39 milijardi (ako izadu svi ETFovi i svi mali dionicari), no vjerojatno treba i pokrit nesto dugovanja.

 

On mora ici privatno da bi dobio strani exposure, inace tesko.

 

Ostavit cu ravno dvije dionice jer je fora biti dio toga. Zanima me kako ce biti likvidno unutar firme. Dell se s time bas i nije dobro proveo, ali ta firma je ipak bila malo zrelija i s dosta manje dugovanja.

 
Da, neki ce morati izaci, jer ne mogu ulagati u takve kompanije (Bas sam gledao video sa ARK CEO - a oni imaju udio u TESLA). Njezina projekcija je TSLA $4000 kroz 5 godina (moja bi bila kroz 6-7 godina ali ista cijena).

Ja imam dionice unutra isto (kupio kada su bile oko $30) medjutim nemam iskustva kako ostati u vlasnistvu kada se radi o privatnoj firmi u Americi. Nazalost u Hrvatskoj ovu materiju i onako nitko ne kuzi, pa cu se morati sam educirati.

Dell je napravio slicnu stvar (Ne sjecam se mislim da je buyout bio oko $20+ milijardi) medjutim to su bili mjeseci i mjeseci pregovora i dogovora, hrpu lawyers and what not, tako da mislim da ce ovo sa TESLA trajati jos i dulje. Jako je tesko reci sto i kako ce se ovo play out.


Link: https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-08-08/musk-is-said-to-have-talked-with-softbank-about-tesla-investment

15 godina
offline
Re: SEC istražuje govori li Musk istinu kada najav

Pa obicno s manjim firmama bude napravljen liquidation preference, gdje preferred dionicari imaju pravo izlaska nekim redom. Oni medusobom dogovore tko i kako ide prvi.

 

Prije njih idu vecinski investori, najkasniji investori naravno izlaze prvi. Tu se i dogovara multiple (npr 1x znaci da VC ili PE dobije 1M$ na izlasku za 1M$ ulozenih prije nego sto bilo tko dobije kolacic).

 

No to je sve jos nebitno...jer sigurno ce izac detaljno objasnjenje i xyz varijacija na tu temu.

Ono sto je velika prednost biti unutra (ako te nije briga za likvidnost vlastitih dionica) je to sto mozes skupljat ove ostatke vrlo jeftino i dizat se malo po malo. 

 

Bit ce ekipe koji ce prodavat jednu, dvije, tri dionice od 360$ na popustu cisto da ih se rijese, a velike igrace to bas i ne interesira.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 19:44 (Mitch).
8 godina
offline
Re: SEC istražuje govori li Musk istinu kada najav
Nemon kaže...

 
Da, neki ce morati izaci, jer ne mogu ulagati u takve kompanije (Bas sam gledao video sa ARK CEO - a oni imaju udio u TESLA). Njezina projekcija je TSLA $4000 kroz 5 godina (moja bi bila kroz 6-7 godina ali ista cijena).

Ja imam dionice unutra isto (kupio kada su bile oko $30) medjutim nemam iskustva kako ostati u vlasnistvu kada se radi o privatnoj firmi u Americi. Nazalost u Hrvatskoj ovu materiju i onako nitko ne kuzi, pa cu se morati sam educirati.

Dell je napravio slicnu stvar (Ne sjecam se mislim da je buyout bio oko $20+ milijardi) medjutim to su bili mjeseci i mjeseci pregovora i dogovora, hrpu lawyers and what not, tako da mislim da ce ovo sa TESLA trajati jos i dulje. Jako je tesko reci sto i kako ce se ovo play out.


Link: https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-08-08/musk-is-said-to-have-talked-with-softbank-about-tesla-investment

 Dell je bio u nešto drugačijoj situaciji - njegovo tržište je išlo nizbrdo, a ideje koje bi dovele do preokreta nisu baš imale podršku (ostalih) vlasnika. Tesla je, mislim, u znatno boljoj poziciji - kupci vrlo strpljivo čekaju, ne mogu zadovoljiti ni potrebe Sjeverne Amerike a kamoli ostatka svijeta. Rastu stopom od 40% godišnje od prvog prodanog roadstera. Koliko je njegova vizija vertikalno organizirane i visoko automatizirane proizvodnje realno ostvariva, to valjda ni on sam još ne zna. U svakom slučaju, nije baš toliko lud koliko se čini, unatoč do Marsa rastegnutog ega, bio je spreman priznati da je pogriješio, odnosno pretjerao s automatizacijom proizvodnje modela 3. Zato se nadam da će mu se planovi ostvariti, posjedovanje Teslinog automobila bi trebalo biti prilično jednostavno iskustvo za razliku od konkurenata. Primjerice, novinari su testirali I-pace na putovanju do Njemačke - brze punjače ili nisu mogli koristiti jer nisu imali odgovarajuću karticu za pristup ili su morali zvati Audijev dućan da im netko iza radnog vremena ostane i omogući pol vure punjenja i slično tome. Uglavnom, presmiješno u odnosu na biznis koji Tesla ima u produkciji, dostupan svim vlasnicima, a i to je još u povojima, moglo bi se reći beta testu.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 20:34 (Feudalac).
14 godina
offline
Re: SEC istražuje govori li Musk istinu kada najav

Feudalac,

slazem se sto pricas, naime ja sam TESLA long - a prica od TESLA short sam se naslusao :)

Svi briju "Sada ce doci konkurencija" - a od konkurencije niti K - barem ne jos 4-6 godina ne ocekujem neki volumen. Najveci problem su baterije, nitko ih nema dovoljno, jedino ce TESLA imati kapacitete za 500k-1 milion auti godisnje kroz par godina, dok svi ostali su u banani. (A da ne pricamo o drugih stvarima isto)

15 godina
neaktivan
offline
Re: SEC istražuje govori li Musk istinu kada najav
Mitch kaže..

 

Inace Bernstein je dobio potvrdu od Tesle da Musk ima osiguranih 50 milijardi. Puno buke oko nicega.

 Pod puno buke misliš puno tvojih neosnovanih optužbi, za koje se sada praviš blesav i izvlačiš na nepoznavanje jezika umjesto da priznaš pogrešku?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Re: SEC istražuje govori li Musk istinu kada najav
Nemon kaže...

Feudalac,

slazem se sto pricas, naime ja sam TESLA long - a prica od TESLA short sam se naslusao :)

Svi briju "Sada ce doci konkurencija" - a od konkurencije niti K - barem ne jos 4-6 godina ne ocekujem neki volumen. Najveci problem su baterije, nitko ih nema dovoljno, jedino ce TESLA imati kapacitete za 500k-1 milion auti godisnje kroz par godina, dok svi ostali su u banani. (A da ne pricamo o drugih stvarima isto)

 Definitivno, porsche planira 20k godišnje, to je ionako model koji bi bio iznad x-a, i-pace koji je mali cuv isto će biti 30k godišnje, kona je 20 k godišnje, jedino leaf i bolt idu u nešto većim brojevima.

 

kaj se tiče baterija, čak su i oni tanki. prije par dana je procurilo da nemaju dovoljno baterija za model 3 pa su to kompenzirali smanjem proizvodnje powerwalla dok panasonic ne doda još koju liniju u svom dijelu GF1.

Ja rekoh
15 godina
offline
Re: SEC istražuje govori li Musk istinu kada najav
Visak kaže...
Mitch kaže..

 

Inace Bernstein je dobio potvrdu od Tesle da Musk ima osiguranih 50 milijardi. Puno buke oko nicega.

 Pod puno buke misliš puno tvojih neosnovanih optužbi, za koje se sada praviš blesav i izvlačiš na nepoznavanje jezika umjesto da priznaš pogrešku?

 Citiraj me gdje sam ga optuzio. Stavio sam meme i napisao Enron Musk lol....

 

ne bi bio long da ga ne volim, ali da je cist, to sumnjam...

6 godina
protjeran
offline
SEC istražuje govori li Musk istinu kada najavljuj

Ova vijest je kao covjek koji sam pita i sam odgovara, mislis procitat ces sto pitaju iz SECa, a dole odgovor^^ Malo clickbait, ali dobro je nista strasno kao vecina vijesti, samo naprijed mozete vi to :)

http://www.aocsource.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 23:39 (WalterWolfy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SEC istražuje govori li Musk istinu kada najav
Mitch kaže...

SEC je mala beba zato sto nemaju ovlasti nekoga poslati u zatvor. Samo mogu udaljiti osobe iz kompanija koje trejdaju na americkim burzama na xyz godina, te kazniti financijski (globa). I onda moraju kazniti firmu i board, a te kazne obicno ukljucuju isplacivanje kapitala natrag investitorima. Kod privatnih kompanija je to bitno jednostavnije.

 

Department of Justice mora pokrenuti istragu da bi se nekog bacilo u zatvor, a za takvo nesto treba imati tip iz SECa

 SEC ima luđačke sulude ovlasti, može s tobom šta god hoće. Iz toga razloga malo ljudi se s njima tuži nego odmah idu na nagodbe, priznaju i što su krivi i što nisu i rađe ostanu bez ijednog centa nego da uđu u borbu s njima.

15 godina
offline
Re: SEC istražuje govori li Musk istinu kada najav

Mogu sve osim slat u zatvor...

15 godina
offline
SEC istražuje govori li Musk istinu kada najavljuj

ma šta bi ja lago, gazda, nelažem keve mi. da mi deca u školu nejdu, ako lažem. to ti je alternativna istina, gazda. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice