SETI pojasnio detalje o nedavno otkrivenom "tajans

poruka: 8
|
čitano: 4.107
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SETI pojasnio detalje o nedavno otkrivenom "tajans".
8 godina
offline
SETI pojasnio detalje o nedavno otkrivenom "tajans

Dio objašnjenja o širini galaksije i našoj blizini je besmislen. Vjerojatnost da se nešto doista dogodi na posve slučajnoj lokaciji je ekšli ekstremno mala, slične stvari su grupirane. Kemija ne funkcionira tako da sastojci pitaju gdje je sljedeća random lokacija koja bi zadovoljila čuvare uniformnosti svemira koja zapravo ne postoji

Ja rekoh
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
SETI pojasnio detalje o nedavno otkrivenom "tajans

ak sam dobro skužil to je samo zvučni signal, nakon kojega možemo ostaviti poruku, ili? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: SETI pojasnio detalje o nedavno otkrivenom "ta
Brat od danena ima jednu kratku priču u svezi prvog kontakta...imam je negdje ali ne mogu je naći.

Zove se Pa Kaj?
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SETI pojasnio detalje o nedavno otkrivenom "ta
Feudalac kaže...

Dio objašnjenja o širini galaksije i našoj blizini je besmislen. Vjerojatnost da se nešto doista dogodi na posve slučajnoj lokaciji je ekšli ekstremno mala, slične stvari su grupirane. Kemija ne funkcionira tako da sastojci pitaju gdje je sljedeća random lokacija koja bi zadovoljila čuvare uniformnosti svemira koja zapravo ne postoji

 To stoji, ali vjerojatno ne na tolikim udaljenostima. I 4,2 svjetlosne godine iako zvuči kao "samo", ali je nepojmljivo daleko za neku biologiju da panspermira. Kemija ipak ne funkcionira jednako u lavoru i u galaksiji. 
Drugi dio problema po meni je to što je taj crveni patuljak jako neugodan za stabilan razvoj biologije do stupnja na kojem bi slali radio signale i to upravo u trenutku u svim tim milijardama godina, kad smo mi evoluirali i baš eto razvili breakthrough listen. Dakle više je tu velikih filtera, ne samo "eh preblizu nam je to". 

8 godina
offline
Re: SETI pojasnio detalje o nedavno otkrivenom "ta
Overhaul:

Svemir je star 14 milijardi godina, a život na zemlji skoro 4. Toliko je trebalo da naučimo koristiti radiovalove.

Sad kad to znamo, nastavit ćemo do daljnjeg, a činjenica da mi slušamo od jučer je irelevantna, ne znači da signal ne stiže već milijardama godina. Jedino što je relevantno su lokalni uvjeti a o tome znamo manje od ništa
Ja rekoh
5 godina
offline
SETI pojasnio detalje o nedavno otkrivenom "tajans

Opet se nekome dolje u kuhinji žurilo da izvadi picu iz mikrovalke 

https://en.wikipedia.org/wiki/Peryton_(astronomy)
https://arxiv.org/abs/1504.02165

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2020 13:14 (Al Crane).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: SETI pojasnio detalje o nedavno otkrivenom "ta
žele nam nametnuti novu tamnicu naroda po imenu galaktička federacija


mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SETI pojasnio detalje o nedavno otkrivenom "ta
Feudalac kaže...
Overhaul:

Svemir je star 14 milijardi godina, a život na zemlji skoro 4. Toliko je trebalo da naučimo koristiti radiovalove.

Sad kad to znamo, nastavit ćemo do daljnjeg, a činjenica da mi slušamo od jučer je irelevantna, ne znači da signal ne stiže već milijardama godina. Jedino što je relevantno su lokalni uvjeti a o tome znamo manje od ništa

 Vjerojatnije je da bi radio emitiranje utihnulo nakon neke faze razvoja. Kao što recimo više ne koristimo dimne signale a svjetionici su nam više spomenici nego bitni za navigaciju. Pa tako je i naše nesvjeno špricanje radiovalovima već itekako umanjeno nakon prvotnog buma. Nema više onog analognog tv signala prikazanog u contact.u


(koji je bio vrhunski doživljaj za gledat ali dakako krivo zvučno popraćen jer je npr 60te pustio već kod oortovog oblaka.)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice