SF i popularni filmovi u 2019. godini

poruka: 39
|
čitano: 10.816
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SF i popularni filmovi u 2019. godini".
16 godina
neaktivan
offline
Re: SF i popularni filmovi u 2019. godini
Handle kaže...
jer je tip filma koji igra na strasti koje gajimo i uspijeva zadovoljiti većinu koja nije upoznata s boljim (knjigom)

 

Minneyar kaže...
Znacajno je izmijenjen ali je sam za sebe... Za fanove VR/ igara/ pop kulture 

 

Eto, hvala, uspjeli ste izreći potpunije moj dojam. "Igra na strasti", "za fanove igara", "značajno je izmijenjen". Zbog toga se ispravljam - ne treba, zapravo, čitati knjigu ako se netko želi malo zabaviti uz taj film, OK, OK, slažem se. Ako si malo gladan i puno željan šećera može se s društvom i u McDonald's, a ne na platu miješanog mesa i krigle crafta.

 

Ipak mislim da je za prave fanove igara knjiga 'Rady Player One' u rangu jedne od knjiga 'A Song of Ice and Fire' za fanove high fantasy. (iako je 'Game of Thrones' TV neusporedivo bolji prikaz knjige spram ove o kojoj klaframo).

 

ps. Ali mislim, ono, društvo, da Parzival u knjizi provede mjesece pripreme zamke za Sixere, postavi backdoor u njihov sistem, upadne u dužnički zatvor još šest mjeseci da bi ih odande provalio - a da u filmu prođe pokraj Sorrentovog VR riga i s papirića pročita password... OMG, OMG, OMG, žalost, žalost... Eto, to pokazuje sve ostale masakre nad pričom i doživljajem epske priče iz knjige. Užas.

 

 

Where else are you going to practice, other than at your actions, speech and thoughts?
16 godina
neaktivan
offline
Re: SF i popularni filmovi u 2019. godini
ajfon123456 kaže...
velika većina Science Fiction filmova nema baš nikakvih temelja

 

markoBT kaže...

Ako se radnja nekog filma odvija u svemiru ili u budučnosti ili u nekakvom izmaštanom svijetu to ne znači da je to SF film

 

DarthMarkus kaže...

Nekako dugo nisam pogledao pravi SF ...

 

'Anon', 'What Happened to Monday', 'Arrival', 'The Martian', 'Interstellar', i davni 'Source Code' su vam samo neki primjeri materijala koji je ostao od kratice SF (science fiction), jer za 'science' ne mora nužno biti Space Fiction. Sve ovo ostalo iz članka su primjeri materijala zabave gdje 'S' više i nema smisla. 

 

ps. a evo i primjera poštenog medijskog naziva žanra - epic space opera (Star Wars, koji se, naravno, nitko ne bi usudio označiti kao SF)

Where else are you going to practice, other than at your actions, speech and thoughts?
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2019 8:00 (Zeljko B).
16 godina
offline
SF i popularni filmovi u 2019. godini

Eh što sve neću pročitati ovdje

 

 

Imamo podjelu znanstvenu fantastiku i fantastiku sa svojim podžanrovima.

 

Dakle 'Zvjezdani ratovi' svakako spadaju pod žanr znanstvene fantastike.

 

Znanstvena fantastika se dalje dijeli na dva glavna podžanra; tvrda i meka.

 

Vrlo često imamo djela koja kombiniraju sve vrste fantastike ili podžanrove, ali ovo je neka temljna podjela.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
SF i popularni filmovi u 2019. godini

Meni Star Warsi spadaju nekako pod "action space fantasy". 

 

Pravi SF kao što je kolega naveo mora stimulirati mozak.

 

Što mislite o ponovnoj reakraniazaciji najboljih knjiga na kugli zemljskoj narodski poznatijih kao"DUNE" ?  

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2019 13:41 (DarthMarkus).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: SF i popularni filmovi u 2019. godini
DarthMarkus kaže...

Što mislite o ponovnoj reakraniazaciji najboljih knjiga na kugli zemljskoj narodski poznatijih kao"DUNE" ?  

 

Definitivno DA. Na to sam iks puta pomislio. Jako mi fali osvježeni Dune.

Where else are you going to practice, other than at your actions, speech and thoughts?
6 godina
protjeran
offline
Re: SF i popularni filmovi u 2019. godini
DarthMarkus kaže...

Meni Star Warsi spadaju nekako pod "action space fantasy". 

 

Pravi SF kao što je kolega naveo mora stimulirati mozak.

 

Što mislite o ponovnoj reakraniazaciji najboljih knjiga na kugli zemljskoj narodski poznatijih kao"DUNE" ?  

 Najbolje kao seriju, preopširno je za film.

12 godina
offline
SF i popularni filmovi u 2019. godini

Da, kad bi barem HBO ekranizirao kao GOT, bilo bi odlično.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SF i popularni filmovi u 2019. godini
DarthMarkus kaže...
.

 

Što mislite o ponovnoj reakraniazaciji najboljih knjiga na kugli zemljskoj narodski poznatijih kao"DUNE" ?  

 

Ni prijašnji film ni dvije mini serije nisu baš nešto uspjeli dočarati svemir F.Herberta.

 

Koliko sam uspio vidjeti samo A. Jodorowsky i hebena ekipa oko njega je imala potencijala za napraviti pravi kultni film.

 

 

Denis Villeneuve nema nikakve reference za napraviti takav film.

 

'Arrival' mu je bio nahypan do neba, a ispao je meki prdac. Onaj jadni pokušaj tvz. 'Blade Runner 2049' je uvreda za sve ljubitelje orginala.

 

Očekujem pravu holivudsku mlaku sapunicu sa gomilom američke političke korektnosti i moralnih prodika.

 

 

PS

Zna neko koji lik iz DUNE predstavlja autora serijala ?

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
12 godina
offline
Re: SF i popularni filmovi u 2019. godini
memulica kaže...
DarthMarkus kaže...
.

 

Što mislite o ponovnoj reakraniazaciji najboljih knjiga na kugli zemljskoj narodski poznatijih kao"DUNE" ?  

 

Ni prijašnji film ni dvije mini serije nisu baš nešto uspjeli dočarati svemir F.Herberta.

 

Koliko sam uspio vidjeti samo A. Jodorowsky i hebena ekipa oko njega je imala potencijala za napraviti pravi kultni film.

 

 

Denis Villeneuve nema nikakve reference za napraviti takav film.

 

'Arrival' mu je bio nahypan do neba, a ispao je meki prdac. Onaj jadni pokušaj tvz. 'Blade Runner 2049' je uvreda za sve ljubitelje orginala.

 

Očekujem pravu holivudsku mlaku sapunicu sa gomilom američke političke korektnosti i moralnih prodika.

 

 

PS

Zna neko koji lik iz DUNE predstavlja autora serijala ?

 

 Ja sam inače najveći fan Jodorowskog, ali mislim da bi on previše svoga unio u već detaljno razrađen story. Previše bi tu bilo ekstravagancije, umjetnosti, ekstrema, a premalo SF-a.

 

Lik nije ni pročitao knjige :-), a već je imao viziju za film. Big NO for me. Al da bi bilo zanimljivo i vjerovatno nešto što svijet nije do sad vidio - to da.

 

Ne znam, meni je Lyncheva verzija i danas OK. Del Toro bi tu napravio odličan posao.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 7:30 (DarthMarkus).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice