"Should I stay or Should I go now..."

poruka: 42
|
čitano: 9.757
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Should I stay or Should I go now..."".
14 godina
offline
"Should I stay or Should I go now..."

U Hrvatskoj, sa cca. 12k kn u Osijeku mislim da bi živio prilično dobro.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Should I stay or Should I go now..."
loky4i4 kaže...

U Hrvatskoj, sa cca. 12k kn u Osijeku mislim da bi živio prilično dobro.

 nije plaća jedini razlog zašto se ljudi odlučuju na odlazak, hrvatska (a i zemlje okruženja - eventualno slovenija) je u svakom smislu usrana zemlja osim njezinih ljepota i još uvijek fine klime... mladim osobama koje bi odgajale djecu preporučujem odlazak u normalnu zemlju jer život je prekratak da bi se borili s vjetrenjačama ili odgajali djecu u sranjskoj atmosferi... na nama starim prdonjama kojima je iz nekog razloga prekasno otići je da pokušamo ovu zemlju učiniti boljom, iako sumnjam da će to ikome poći za rukom i vrlo sam pesimističan... my2cents

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 14:16 (Louis Pluto).
14 godina
neaktivan
offline
"Should I stay or Should I go now..."

Novac nije.isto sto i kvaliteta zivota! 

 

I meni je u planu otici van,nije mi zurba jer mi nije.toliko strasno,ali ne zelim gledat vise.nase.politicare, niti 4 dana.nakon place imat jos 200kn u novcaniku. 

 

I vezano za temu,iskreno,neznam.gshe bih tocno otisao. Privlace me mnoge zemlje,i sve su daleko od rvacke :)

Krajnji cilj mi je maknut se od "pravih" rvata

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
"Should I stay or Should I go now..."

Nije točno da je najniža plača 4067kn jer ima ih dosta šta dobivaju do 3500 pa nije ni točno da je prosjek iznad 6k kn

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 15:40 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Should I stay or Should I go now..."

Zanimljivo da se u svim komentarima najviše vežete za novce, a ne i za druge aspekte života. Meni npr. u HR najviše smeta izostanak pravde i pravednosti, ali to je naravno jedna od stvari (makar od nje izrastaju ostale nemani).

 
14 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Should I stay or Should I go now..."
S obzirom na stanje nepotizma, korupcije, banditstva, utjecaja ideologije i etičkih kriterija koji vladaju u društvu, jedan sam od onih koji čekaju pravu priliku da s obitelji odem odavdje. Sjever Europe je moj odabir.
 
9 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
"Should I stay or Should I go now..."

U Finskoj. Meni nema ljepših krajolika nego tamo. Ljudi šute i ne pričaju puno (najvažnije), mala gustoća naseljenosti i hladna klima.

 
1 0 hvala 0
Re: "Should I stay or Should I go now..."
loky4i4 kaže...

U Hrvatskoj, sa cca. 12k kn u Osijeku mislim da bi živio prilično dobro.

 

Pod uvjetom da imas prethodno rijeseno stambeno pitanje. Iskreno s tom placom (da si samac) stambeni kredit, racuni, hrana, krediti, itd. na kraju ti izadje ... paaa OK za zivjeti, bez previse luksuza. Naravno ako ne placas kredit za auto. Jos uz to zaboravi na bilo kakvu drugu aktivnost (poput putovanja)

16 godina
offline
Re: "Should I stay or Should I go now..."
Zivim sedmu godinu u Austriji. Imam sat i pol do "doma" pa su odlasci u HR super jednostavni. Zdravstvo je u odnosu na RH cudo iz osme galaxije. Socijalna prava velika i ljude se cijeni te dobro placa. Drzava je neutralna i nije clanica NATO a clanica EU pa su sve blagodati slobode kretenja roba i ljudi tu ali se nejde u rat. Imaju vojsku i vojni rok ali to bude problem od mog sina a ne mene :)
Penziju budem imal, naglasak na imal jer ovi kaj su moje godiste budu u RH jednog dana imali jedno veliko nista ili neku mizeriju, naravno pod uvjetom da ih neki doktor ne ubije ili ne umru na listi cekanja za neki pregled. Ljudi su srdacni i jako su nam slicni, barem nama sa sjevera koji nismo na balkanu. Vole pivu i u Sparu ima 120+ vrsti pive :) bilo austrijske ili njemacke po cijeni karlovacke u RH. Nitko ne brije na agresivu, nitko nije nadrkan i jedini stres je ljudima ako se razbole pa za vikend ne mogu na skijanje.

Nekretnine su x2 do x5 skuplje nego u RH, ali se zaraduje x3 i kamata koju imam na stambeni kredit mi je 0,85%
Auto osiguranje mi je mjesecno 170€.
Trenutno placam najam za stan od 75 kvadrata 800€ i cekam da mi igrade kucu. 800€ je stan bez rezija. Diesel je oko 8,5k litra a godinja vinjeta 656 kn pa se vozim gdi ocu koliko ocu. Hrana je u pravilu skuplja ali i bolja tak da vrijedi kolko ju placam. Odjeca se kupuje tak da na Zalando narucim deset hlaca isprobam i vratim koje necu ili sve a platim kaj sam ostavil ili nista jer je slanje te povrat besplatno. Imam Amazon Prime, kolko cujem od frendova kupit nekaj u RH s amazona je svakim danom sve teze ili skuplje pa svi zivi k meni narucuju jer je besplatna postarina i sve prolazi. Uveli su novi porezni zakon, po djetetu se godisnje dobije 1500€ povrata poreza pa ono kraj djecjeg doplatka imate jos i tu malu pomoc u kucanstvu. Porezna prijava se pise online i na kraju bude izracun kaj bi mogli dobiti van. Ove godine su mi vratili 2500€ i to mi je sjelo na racun dva tjedna nakon kaj sam online ispunil prijavu poreza.
Kazna za prebrzu voznju je vec nakon samo pet likometara prekoracenja pa treba pazit na fixne kamere, ali su kazne samo tridesetak eura. Klima je u Grazu skoro pa isto ko u Varazdinu jer ono skoro pa pljunes do tam. Skola ima program gdi je dijete do maximalno 17.00 sati u skoli. Skolski dan je sat "predavanja" nekog predmeta (45 minuta) onda sat igre i pauza, onda opet 45 minuta sat pa sat pauze i tak cijeli dan sve do 15:30 a djeca se onda igraju dok ih roditelji ne pokupe. Sve zadace se pisu u skoli i doma se ne nose nikakve zadace. Zato jer izmedu satova imaju sat igre djeca su opustena i lakse odrzavaju koncentraciju. Svi su u istoj smjeni, nekaj kaj u RH ima samo Varazdin i to vec nekih devet godina, a vidim da se spremaju cijelu RH na to prebacit. Tu se bude opet u RH ukralo milijarde i milijarde kuna poreznih obveznika jer da bi djeca u cijeloj drzavi isla u istu smjenu treba dogradit sve skole u drzavi posto ne mogu svi odjenom u iste ucionice :) Znaci ima da kumovi grade po diskontnim cijenama :)
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Should I stay or Should I go now..."
XXX kaže...

USA i bio bi tamo urbani kauboj

 

 Vjerojatno prije ponoćni kauboj 

 

Ja ću ostati ovdje. Za desetak godina kad svi balkanci odsele, a skandinavci pokupuju kuće za odmor ovdje će se dati fino živjeti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
odjavljen
offline
"Should I stay or Should I go now..."

Ponoćni kauboj je definitivno realniji scenarij

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Should I stay or Should I go now..."

JA bi na ovaj otočić.....Ascension island

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice