Sindikat biciklista apelira na gradske vlasti: bic

poruka: 42
|
čitano: 9.096
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sindikat biciklista apelira na gradske vlasti: bic".
16 godina
online
Re: Sindikat biciklista apelira na gradske vlasti:
Srednji kaže...
Old Iggy kaže...

Biciklistička infrastruktura je nebitna. Bicikli imaju definirane načine ponašanja, zato se i voze cestama.

Ne očekuješ valjda da će npr. napraviti biciklističku stazu duž Jadranske magistrale?

 

Samo neshvaćanje priče je ovo "ako jedan biciklist napravi kolonu". Ako napravi, on je taj koji se mora maknuti, tko god bio u vozilu iza njega.

A volio bih vidjeti jednog biciklistu iz svakog primjera. Jednog.

 

Nažalost, malo sam daleko.

 Koliko daleko? Dođem ja do tebe. 

Gle, ima i biciklista koji se ponašaju kao kreteni, ali ne možeš me uvjeriti da jedan biciklist radi kolonu. I što ako se nema gdje maknuti?

I ja bih volio vidjeti bicikliste iz tvojih primjera, da voze po bic stazama gdje nema pješaka sa sluškama na ušima, baba koje šeću pse, biciklističke semafore na svakom križanju gdje su semafori, neprekidne biciklističke staze a ne prekide svakih 100 metara....nije do metra, do ljudi je

Drage volje, dapače, primam kao društvo bilo koga iz RH, ali Google kaže da je u pitanju 4.164,98 km, a i doba godine nije baš nešto za bicikliranje.

Jedno vozilo koje skupi tri iza sebe je napravilo kolonu. I točno to, do ljudi je. Ono što je mala razlika je ta što bi vozači motornih vozila trebali poznavati zakon jer su položili, a vozači bicikala bi trebali isto, iako nisu.

15 godina
offline
Re: Sindikat biciklista apelira na gradske vlasti:
Old Iggy kaže...
Srednji kaže...
Old Iggy kaže...

Biciklistička infrastruktura je nebitna. Bicikli imaju definirane načine ponašanja, zato se i voze cestama.

Ne očekuješ valjda da će npr. napraviti biciklističku stazu duž Jadranske magistrale?

 

Samo neshvaćanje priče je ovo "ako jedan biciklist napravi kolonu". Ako napravi, on je taj koji se mora maknuti, tko god bio u vozilu iza njega.

A volio bih vidjeti jednog biciklistu iz svakog primjera. Jednog.

 

Nažalost, malo sam daleko.

 Koliko daleko? Dođem ja do tebe. 

Gle, ima i biciklista koji se ponašaju kao kreteni, ali ne možeš me uvjeriti da jedan biciklist radi kolonu. I što ako se nema gdje maknuti?

I ja bih volio vidjeti bicikliste iz tvojih primjera, da voze po bic stazama gdje nema pješaka sa sluškama na ušima, baba koje šeću pse, biciklističke semafore na svakom križanju gdje su semafori, neprekidne biciklističke staze a ne prekide svakih 100 metara....nije do metra, do ljudi je

Drage volje, dapače, primam kao društvo bilo koga iz RH, ali Google kaže da je u pitanju 4.164,98 km, a i doba godine nije baš nešto za bicikliranje.

Jedno vozilo koje skupi tri iza sebe je napravilo kolonu. I točno to, do ljudi je. Ono što je mala razlika je ta što bi vozači motornih vozila trebali poznavati zakon jer su položili, a vozači bicikala bi trebali isto, iako nisu.

 O tom sam pisao malo maloprije, da svi od škole učimo o prometu bilo bi puno manje nesreća danas.

A ovo 4164 km...nikad ne znaš, ovi moji voze grde ture ...ali ako te voda nanaese u Zg javi se, odemo na kremšnitu

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
10 godina
offline
Sindikat biciklista apelira na gradske vlasti: bic

 

 

Da, hvala vrijedan apel. Biciklu je uvijek dobra opcija prijevoza.

 

Ne sada zbog specijalne vojne operacije u Ukrajini, nego zbog prometa samog i svih nas.

 

Više poštovanja prema svima, grad prilagođen čovjeku, a ne krupnom kapitalu.

 

Npr. ZG-VG relaciju uredno možete doći pješke, biciklom, e-romobilom, jer postoji pločnik cijelom trasom.

Kod širenja novih dijelova grada uzeti u obzir bicikliste. U SFRJ ako pogledamo Novi Zagreb, već tada su gradski oci znali što znači grad prilagožen čovjeku.

Divljaci od grada rade betonizaciju.

 

Tamo gdje nema bic.staza. Napravite ih. 

dzg
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2022 15:00 (PzKpfw).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Sindikat biciklista apelira na gradske vlasti:
Srednji kaže...
Old Iggy kaže...

Drage volje, dapače, primam kao društvo bilo koga iz RH, ali Google kaže da je u pitanju 4.164,98 km, a i doba godine nije baš nešto za bicikliranje.

Jedno vozilo koje skupi tri iza sebe je napravilo kolonu. I točno to, do ljudi je. Ono što je mala razlika je ta što bi vozači motornih vozila trebali poznavati zakon jer su položili, a vozači bicikala bi trebali isto, iako nisu.

 O tom sam pisao malo maloprije, da svi od škole učimo o prometu bilo bi puno manje nesreća danas.

A ovo 4164 km...nikad ne znaš, ovi moji voze grde ture ...ali ako te voda nanaese u Zg javi se, odemo na kremšnitu

Eh, nekad sam ja u školi polagao vozaški za bicikl...

Teško bi preživjeli ovu turu s preko 40 C svaki dan.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Sindikat biciklista apelira na gradske vlasti:
Jesi to u gulagu ili Švedska(i taj dio)? 😁
16 godina
online
Re: Sindikat biciklista apelira na gradske vlasti:
silvio3105 kaže...
Jesi to u gulagu ili Švedska(i taj dio)? 😁

 Pa ne znam koliko je tamo na dnevnoj bazi 40+ C.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Sindikat biciklista apelira na gradske vlasti:
Ček, pa 40 je taman za vožnju. Još i boje dobiješ 😁
15 godina
offline
Sindikat biciklista apelira na gradske vlasti: bic

nisam pojma imao da postoji sindikat biciklista (i mafija se kolokvijalno nazivala sindikat). trebaju li možebitno blagajnika? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Sindikat biciklista apelira na gradske vlasti:
Ne - u skupinu divljaka se svrstava čopor biciklista koji voze jedan pored drugog po javnoj cesti bez biciklističke staze.
Ne samo divljaka nego i sadista, a moguće i mazohista.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2022 22:48 (Gallu).
16 godina
offline
Re: Sindikat biciklista apelira na gradske vlasti:

Ne, oni su u najboljem slucaju neoprezni, a u najgorem bezobrazni.

A jos uvijek moram vidjeti dva biciklista kako voze jedan pored drugoga na magistrali, no ti uopce to nisi zelio insinuirati, samo je slucajno tako ispalo, jel'da?

Otkuda izvlacis te karakterizacije? Ili, bitnije, zasto?

Gledam te!
3 godine
offline
Re: Sindikat biciklista apelira na gradske vlasti:
Meni - koji sam gotovo svakodnevno na magistrali su dva biciklista koja voze jedan do drugog više pravilo nego iznimka. I to nisu samo dva nego veće grupe koji tako voze. Nekad i troje usporedno.
I ne - ne staju kada naprave kolonu.
Vožnja po gradu tek - jurnjava preko pješačkog bez da siđu s bicikle, preticanje s desne strane i slično.
A što ti je potrebno? Da stavljam video dokaze?
Dođi se po ljeti vozit autom po magistrali pa ćeš vidjeti...
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2022 8:47 (Gallu).
16 godina
offline
Re: Sindikat biciklista apelira na gradske vlasti:

Iskreno sumnjam da su pravilo, ne zato sto ti ne vjerujem, nego zato sto mislim da njih jednostavno primijetis jer ti smetaju, dok ove normalne niti ne primijetis.

Sto da ti kazem, slazem se da nije OK.

Ovo za jurnjavu preko zebre se takoder slazem, debilno do bola.

No preticanje s desne strane je zapravo sasvim u skladu sa zakonom. Znam da zvuci glupo, ali biciklist je obavezan voziti se po desnoj strani.

Mene osobno isto smeta ta umjetno stvorena razlika izmedu biciklista i auta - oboje su vozila na kolniku koja sudjeluju u prometu - ali nazalost to nije tako prema tumacenju zakona.

Gledam te!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice