SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5 2600

poruka: 31
|
čitano: 10.205
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5 2600".
10 godina
neaktivan
offline
SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5 2600

Sviđa mi se novi Amd :) samo nastavi :) 

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5 2600

Meni se ne sviđa to što si nekad kupio procesor i matičnu i onda bi to radilo sljedećih 10 godina. Sad znam više vlasnika Ryzena koji su već mijenjali matičnu (više nego onih koji nisu) a i s tom novom nisu pretjerano zadovoljni. Na jednoj ne radi ovo, na drugoj ono, na trećoj se pregrijava ovo na četvrtoj ono...

Kod Intela je situacija dosta bolja ali opet daleko od one pouzdanosti koju si imao prije 5-6 godina.

Matične se štancaju ko cipele a sve su šrot osim onih koje koštaju više od procesora. Hlađenje ploče - koma, hlađenje procesora koma, OC potencijal - koma. Nekad je OC značio za malo novca izvući iz procesora dosta snage. Danas za nikakav OC treba potrošiti brdo novca i u pravilu postoji procesor koji stock ima više snage nego što se za isti novac može izvući OC-om. Kompletna OC "scena" je postala besmislena.

S pozitivne strane napokon smo dobili procesore koje ima smisla kupiti još tamo od Sandy Bridgea.

 
7 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5
A mogli su tom 2600 dodati slovo "K" ipak je otkljucan, kaj fali Ryzen R5 2600k haha😂😎lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
9 0 hvala 5
16 godina
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5
BlueMax kaže...

Meni se ne sviđa to što si nekad kupio procesor i matičnu i onda bi to radilo sljedećih 10 godina. Sad znam više vlasnika Ryzena koji su već mijenjali matičnu (više nego onih koji nisu) a i s tom novom nisu pretjerano zadovoljni. Na jednoj ne radi ovo, na drugoj ono, na trećoj se pregrijava ovo na četvrtoj ono...

Kod Intela je situacija dosta bolja ali opet daleko od one pouzdanosti koju si imao prije 5-6 godina.

Matične se štancaju ko cipele a sve su šrot osim onih koje koštaju više od procesora. Hlađenje ploče - koma, hlađenje procesora koma, OC potencijal - koma. Nekad je OC značio za malo novca izvući iz procesora dosta snage. Danas za nikakav OC treba potrošiti brdo novca i u pravilu postoji procesor koji stock ima više snage nego što se za isti novac može izvući OC-om. Kompletna OC "scena" je postala besmislena.

S pozitivne strane napokon smo dobili procesore koje ima smisla kupiti još tamo od Sandy Bridgea.

Pa kad ljudi kupuju ploče za 400-500kn, a procesore za 1500-2000kn...

 

Generalno gledano matična ploča je debelo složeniji sklop od mikroprocesora i za 400kn naravno da unutra idu najjeftinije i šrot komponente... Ja kad sam kupovao trenutno računalo gledao sam da uzmem što kvalitetniju ploču. 1600kn je bila, a procesor 1800. Evo radi sve uredno nakon 5 godina i nadam se da će još barem 2-3+ jer nemam potrebu mijenjati računalo još.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 14:57 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5
BlueMax kaže...

Meni se ne sviđa to što si nekad kupio procesor i matičnu i onda bi to radilo sljedećih 10 godina. Sad znam više vlasnika Ryzena koji su već mijenjali matičnu (više nego onih koji nisu) a i s tom novom nisu pretjerano zadovoljni. Na jednoj ne radi ovo, na drugoj ono, na trećoj se pregrijava ovo na četvrtoj ono...

Kod Intela je situacija dosta bolja ali opet daleko od one pouzdanosti koju si imao prije 5-6 godina.

Matične se štancaju ko cipele a sve su šrot osim onih koje koštaju više od procesora. Hlađenje ploče - koma, hlađenje procesora koma, OC potencijal - koma. Nekad je OC značio za malo novca izvući iz procesora dosta snage. Danas za nikakav OC treba potrošiti brdo novca i u pravilu postoji procesor koji stock ima više snage nego što se za isti novac može izvući OC-om. Kompletna OC "scena" je postala besmislena.

S pozitivne strane napokon smo dobili procesore koje ima smisla kupiti još tamo od Sandy Bridgea.

 Znam samo ako kupis Asus ROG plocu sigurno neces imati nikakvih problema. A s tim šroteksima po 500-600 kn i intel platforma ima problema jos od davnina.

https://psnprofiles.com/A7ibaba_
15 godina
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5
BlueMax kaže...

* * * Nekad je OC značio za malo novca izvući iz procesora dosta snage. Danas za nikakav OC treba potrošiti brdo novca i u pravilu postoji procesor koji stock ima više snage nego što se za isti novac može izvući OC-om. Kompletna OC "scena" je postala besmislena.

* * *

I meni je OC scena bila zanimljiva tamo od Pentiuma 2 i prvih Celerona 300 kada se ovaj potoniji mogao clockat sa 300 na 600 MHz a Deshuthes sa 400 MHz bez problema na 500 Mhz.. eh. To su bila vremena i vidno poboljšanje u performansama.

Ako se ne varam, kompresovali su se i HDD-ovi od 40GB da se dobije koji GB više.

 

Danas mi je OC besmislen. Uvijek idem na uštedu energije, hladan PC i što je najvažnije tih PC. Radije bi Nvidiju 1080 da radi kao da prede nego clockat 1070 kako bi se kao približile recimo 1080-tki. (Primjer)

 

A posebno se užasavam proizvođače koje prave gotove clockane čipove posebno neke spešl tip grafičkih kartica, a još kad vidim po tri ventilatora.. mamma miaa..

 

lllnuclearlll kaže...
BlueMax kaže...

* * *

Pa kad ljudi kupuju ploče za 400-500kn, a procesore za 1500-2000kn...

 

Generalno gledano matična ploča je debelo složeniji sklop od mikroprocesora i za 400kn naravno da unutra idu najjeftinije i šrot komponente... Ja kad sam kupovao trenutno računalo gledao sam da uzmem što kvalitetniju ploču. 1600kn je bila, a procesor 1800. Evo radi sve uredno nakon 5 godina i nadam se da će još barem 2-3+ jer nemam potrebu mijenjati računalo još.

Ne znam da li je MBO složeniji sklop do CPU-a ali radi veličine same ploče problema je daleko više. Sjećam se ABIT-a kada sam određene ploče, da bi radile, morao da ju doslovce savijem i tako savinutu (nekih 1-2cm) morao zašarafiti na kućište. Hadnih lemova je bilo more jedno, ali baš zato što su ploče bile šrot.

 

Ali isto tako i danas imam obrnuta iskustva. Za potrebe firme ugrađujem današnji dragljug od procesora tj. Pentium G3450 (počevši od Haswell arhitekture) i prateću Asus H81 ploču. Od njih minimum 500 komada konfiguracija sa šrot napajanjem - niti jedan nema problema.

Slična situacija je i sa Core procesorima od Intela mada tu imam drugačiju šemu sklapanja konfiguracija i nikada problema. Sve jače i bolje uvijek pucam na brandirane proizvođače tako primjerice Delta (mislim) koja radi napajanja za Lenovo mašine u pravilu su bolja za klasu od brandiranih napajanja tipa Corsair i sl. i od tada sve krene i na kraju slože SFF računalo kao malo veću knjigu a teško kao zemlja.

 

Zadnjih mjeseci javljaju mi se dječurlija koja su nabasala na Ryzen konfiguraciju kao da im sredim PC (ne ponaša se dobro), neki su čuli kao zamjena "operativnog sistema ploče" (aka firmware) - ma ne pada mi na pamet da to krenem servisirati.

15 godina
neaktivan
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5

A čije onda ploče valjaju. Asus je razvikan i sigurno da je dio cijene matične ploče samo ime ASUS. Asrock opet je neka budget klasa nije toliko skup a pitanje je šta se stavlja unutra. Biostar ploče njih niti nema kod nas. MSI i Gigabayte nekako ostavljaju dojam kao da im matične ploče nisu primarna briga jer proizvode hrpu ostalih stvari.

15 godina
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5
zeroname kaže...

A čije onda ploče valjaju. Asus je razvikan i sigurno da je dio cijene matične ploče samo ime ASUS. Asrock opet je neka budget klasa nije toliko skup a pitanje je šta se stavlja unutra. Biostar ploče njih niti nema kod nas. MSI i Gigabayte nekako ostavljaju dojam kao da im matične ploče nisu primarna briga jer proizvode hrpu ostalih stvari.

Statistika je kurva što bi se reklo. Ja sam se najviše susreo sa pokvarenim Asusvim pločama ali to je zato što su se većinom one i prodavale. Ali za MSI dajem palac gore. Za sada se nisam susreo sa lošim iskustvima.

 

Opet moja preporuka brandirana mašina čim se i pomisli dati za ploču 2500 kuna pa naviše.

15 godina
neaktivan
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5

Tko po tebi ima najbolju podršku odnosno bios update itd.

12 godina
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5
Romano kaže...
BlueMax kaže...

Meni se ne sviđa to što si nekad kupio procesor i matičnu i onda bi to radilo sljedećih 10 godina. Sad znam više vlasnika Ryzena koji su već mijenjali matičnu (više nego onih koji nisu) a i s tom novom nisu pretjerano zadovoljni. Na jednoj ne radi ovo, na drugoj ono, na trećoj se pregrijava ovo na četvrtoj ono...

Kod Intela je situacija dosta bolja ali opet daleko od one pouzdanosti koju si imao prije 5-6 godina.

Matične se štancaju ko cipele a sve su šrot osim onih koje koštaju više od procesora. Hlađenje ploče - koma, hlađenje procesora koma, OC potencijal - koma. Nekad je OC značio za malo novca izvući iz procesora dosta snage. Danas za nikakav OC treba potrošiti brdo novca i u pravilu postoji procesor koji stock ima više snage nego što se za isti novac može izvući OC-om. Kompletna OC "scena" je postala besmislena.

S pozitivne strane napokon smo dobili procesore koje ima smisla kupiti još tamo od Sandy Bridgea.

 Znam samo ako kupis Asus ROG plocu sigurno neces imati nikakvih problema. A s tim šroteksima po 500-600 kn i intel platforma ima problema jos od davnina.

 E pa vidiš, tu je problem. Kod Asus ROG ploča plaćaš RGB rasvjetu, gamerski LAN, 7.1 zvuk x16SLI/CF, Bluetooth... i to je OK kome ti featurei trebaju. Meni ne. Meni na ploči treba isključivo pouzdanost i stabilnost napona/OC potencijal. I prije je bilo skupih ploča opremljenih svakakvim čudesima ali si za upola manje novca mogao kupiti ploču bez svih tih nepotrebnih điđa-miđa a da radi ko sat. Doma imam i7 2600K koji već 7 godina radi na 4.8GHz što je overclock od 26% i to konstantno na svim jezgrama. Na matičnoj Asus P8Z68-V koja je koštala 1100kn a mogao sam s nekim Asrockom proći i jeftinije. Danas takvo nešto nema teorije postići ni na duplo skupljoj ploči. O AMD-u da ne govorim. Pošto nakon i7 2600K imam svaku drugu sljedeću generaciju i7 lijepo sam mogao pratiti kako kvaliteta i upotrebljivost matičnih opada iz generacije u generaciju. Danas za 1000kn možeš kupiti - govno od matične. Kod AMD-a ni ploča od 300€ ne može podnijeti ekstremniji overclock RAM-a. Najzanimljivije od svega je da su se nekad davno komponente overclockale tako da se u biti overclockala matična tj. base clock i ploče su to bez problema držale.

15 godina
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5
zeroname kaže...

Tko po tebi ima najbolju podršku odnosno bios update itd.

 DFI, Abit i Chaintech...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
7 godina
protjeran
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5
boxer kaže...
zeroname kaže...

Tko po tebi ima najbolju podršku odnosno bios update itd.

 DFI, Abit i Chaintech...

 

Soyo, PCChips i Soltek. Trojac nocnih mora.

Soyo nestabilan, PCChips lutrija dali ista radi, a Soltek kondezatori cure po svuda.

 

Zaboravio si od dobrih brandova i EPoX, jos uvjek rade kao SUPoX i podrzavaju i dalje sve ploce

EPoX-a, od SLOT 1 ploca, no rade samo za Kinu i istocnu Aziju.

https://en.wikipedia.org/wiki/EPoX

 

http://www.supox.cn/pr_old.php?lm1=1

12 godina
protjeran
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5
Neki bi svoje osobno iskustvo trebali zadrzati za sebe jer rma s maticnim plocama govori totalno drugacije jer na 1000 ploca pokvari ih se u najboljem slucaju cca 1% do max 4% a ove nebuloze da danas za 1000kn kupis govno od ploce nezelim uopce komentirati.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
neaktivan
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5
AsRock puca na tržište Afrike/istočna Europa te puno nude na ploči za malo para...Asus preuzeo Asrock,dotle je Asus bio brand no.1 ...Gigabyte su izuzetno kvalitnetne i stabilne ploče što govorim iz iskustva a imao sam ih još od 939sck.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
12 godina
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5
Stjepanj kaže...
Neki bi svoje osobno iskustvo trebali zadrzati za sebe jer rma s maticnim plocama govori totalno drugacije jer na 1000 ploca pokvari ih se u najboljem slucaju cca 1% do max 4% a ove nebuloze da danas za 1000kn kupis govno od ploce nezelim uopce komentirati.lp

 RMA je podatak o kvarljivosti. Ja ni slova o kvarljivosti nisam napisao nego o mogućnostima polča u cjenovnim razredima tijekom godina. Za Ryzena clockat ti treba ploča od min. 1600kn. Prije si to bez problema radio na upola jeftinijoj ploči. Ploča koja će dozvoliti overclock Threadrippera košta ko dual Xenon ploča prije 5 godina.

Znači prije 6-7 godina si bez problema mogao i7 clockati na maksimalni takt koji može postići na zraku na Asrock Z68 ploči od 800kn ili Phenoma II 955 na još 100kn jeftinijoj. Kupovinom tri puta skuplje ploče dobio bi razne feature i eventualno +2-3% overclock mogućnosti. Ajde sad na ploči od 700kn digni R7 1700 na maksimalni zračni takt.

12 godina
protjeran
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5
Usporedba ti nema smisla..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5 2600

A koliko i7 od prije 7 godina ima jezgri, a koliko ryzen 1700? Ryzeni se mogu clockati na plocama od 700kn bez problema. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5 2600

u  mene kuca evo vec 6 god. Asrock z68 i nikakvihh problema nisam imao 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5
Igor150 kaže...
AsRock puca na tržište Afrike/istočna Europa te puno nude na ploči za malo para...Asus preuzeo Asrock,dotle je Asus bio brand no.1 ...Gigabyte su izuzetno kvalitnetne i stabilne ploče što govorim iz iskustva a imao sam ih još od 939sck.

 Iz nekog svog licnog iskustva ovo za Gigabyte i ja drzim.....Asus ploce sam kupovao tri puta, tj 3 konfiguracije razlicite, u garantnom roku su sve tri morale se mjenjat, Zadnja koliko me sjecanje sluzi je bila neka M2N itd....Potom sam odlucio kupovat Gigabyte, nikada niti jednog najmanjeg problemcica....zadnju evo trenutno jos uvijek koristim, iako northbridge ima jako visoku temperaturu jos od kako je sastavljena konfa, tj 4-5 godina, nikada problema, doslovno neunistive, cak i moja greska sa fleshanjem biosa, sama se izvuce i radi ko sat idalje, ubrzo cu mjenjat konfiguraciju i  ni ne pomisljam neku drugu maticnu osim gigabytovu.... :)

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." *
12 godina
neaktivan
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5
939 socket gigabyte mi pregorila nakon 7 godina gaženja,čitaj bila ugašena cirka par minuta nForce 4 čipset...iza toga A55-DS3P,pa A55-DS2 koja mi u funkciji 5 godina.G1.snipper ajd nisam malo bio sretan pa ju trampio za 990XA UD3 R5 koju sam skurio svojom greškom prošli mjesec.Ali s ovima ni ja nisam imao nikakvih problema ali zna se zalomit,ako si baš baksuz.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
16 godina
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5
BlueMax kaže...

Meni se ne sviđa to što si nekad kupio procesor i matičnu i onda bi to radilo sljedećih 10 godina. Sad znam više vlasnika Ryzena koji su već mijenjali matičnu (više nego onih koji nisu) a i s tom novom nisu pretjerano zadovoljni. Na jednoj ne radi ovo, na drugoj ono, na trećoj se pregrijava ovo na četvrtoj ono...

Kod Intela je situacija dosta bolja ali opet daleko od one pouzdanosti koju si imao prije 5-6 godina.

Matične se štancaju ko cipele a sve su šrot osim onih koje koštaju više od procesora. Hlađenje ploče - koma, hlađenje procesora koma, OC potencijal - koma. Nekad je OC značio za malo novca izvući iz procesora dosta snage. Danas za nikakav OC treba potrošiti brdo novca i u pravilu postoji procesor koji stock ima više snage nego što se za isti novac može izvući OC-om. Kompletna OC "scena" je postala besmislena.

S pozitivne strane napokon smo dobili procesore koje ima smisla kupiti još tamo od Sandy Bridgea.

 Zadnje dvije ploče Asus i Gigabyte kupljene prije cca 7 godina, za svaku dao preko 700Kn, rade 0-24h svaki dan, stabilne, odlične, još uvijek im stigne tu i tamo BIOS update, dakle nisu ih zaboravili. Prestao sam davno kupovati ploče za 300-400kn jer su jednostavno...loše.

12 godina
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5
ivanzu kaže...

A koliko i7 od prije 7 godina ima jezgri, a koliko ryzen 1700? Ryzeni se mogu clockati na plocama od 700kn bez problema. 

 Ne govorim ni o mogućnosti overclocka procesora niti hlađenju procesora. Govorim o pregrijavanju matične i divljanju napona. Procesor do kuda ide-ide. 

Kolega je kupio Ryzen 1700 i Asrock Fatal1ty X370 Gaming X. 140€. Pri dizanju procesora već na 3.9GHz temperature na matičnoj (ne na procesoru) su otišle u nebo. Zamijenio je za drugi primjerak jer je mislio da je tvornička greška, ista stvar. Onda je uzeo Asus X370 PRO i ona je bila gora od Asrocka. Sad je na  Strix X370-F Gaming (1700kn) i opet kaže kako to nije to. Dakle u mjesec dana zamjena 4 matične i još uvijek nije zadovoljan. Ja sam također mislio uzeti Ryzen 1700 ali zbog njegovog iskustva i iskustva ljudi po forumima pričekat ću sljedeću generaciju jer ova očito ima puno dječjih bolesti. Intel je znao imati tih dječjih bolesti ali bi ih brzo riješio novom revizijom ploča. Imam osjećaj da je AMD ovu seriju pustio kakva je - takva je a da mane namjerava popravljati u budućnosti.

 

 

12 godina
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5
boxer kaže...
zeroname kaže...

Tko po tebi ima najbolju podršku odnosno bios update itd.

 DFI, Abit i Chaintech...

 *šmrc*

12 godina
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5
zbuzanic kaže...
BlueMax kaže...

Meni se ne sviđa to što si nekad kupio procesor i matičnu i onda bi to radilo sljedećih 10 godina. Sad znam više vlasnika Ryzena koji su već mijenjali matičnu (više nego onih koji nisu) a i s tom novom nisu pretjerano zadovoljni. Na jednoj ne radi ovo, na drugoj ono, na trećoj se pregrijava ovo na četvrtoj ono...

Kod Intela je situacija dosta bolja ali opet daleko od one pouzdanosti koju si imao prije 5-6 godina.

Matične se štancaju ko cipele a sve su šrot osim onih koje koštaju više od procesora. Hlađenje ploče - koma, hlađenje procesora koma, OC potencijal - koma. Nekad je OC značio za malo novca izvući iz procesora dosta snage. Danas za nikakav OC treba potrošiti brdo novca i u pravilu postoji procesor koji stock ima više snage nego što se za isti novac može izvući OC-om. Kompletna OC "scena" je postala besmislena.

S pozitivne strane napokon smo dobili procesore koje ima smisla kupiti još tamo od Sandy Bridgea.

 Zadnje dvije ploče Asus i Gigabyte kupljene prije cca 7 godina, za svaku dao preko 700Kn, rade 0-24h svaki dan, stabilne, odlične, još uvijek im stigne tu i tamo BIOS update, dakle nisu ih zaboravili. Prestao sam davno kupovati ploče za 300-400kn jer su jednostavno...loše.

 Očito nisi pročitao što sam pisao. Ja nikad nisam kupio ploču ispod 1000kn. Te ploče stare 7 godina (Sandy Bridge ili Phenom II) su odlične i ti svojim postom upravo dokazuješ ono što sam pisao, a to je da si prije (čak i prije 5 godina) mogao za cca 100€ kupiti kvalitetnu matičnu na kojoj se fino može overclockat. Danas ne možeš nego za 200€.

 

Intel je pri izlasku LGA 1155 (Sandy Bridge) imao grešku u chipsetu koja je dovodila do degradiranja performansi. Oni su to odmah ispravili. Povukli su sve matične a one koje su se prodale besplatno su zamijenili za novu reviziju na kojoj je mana bila ispravljena. AMD s AM4 nije imao baš tolikih problema ali neki problemi su evidentni a čini se kako AMD baš i ne brine puno zbog njih.

12 godina
offline
SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5 2600

AMD tu nema sta brinuti ako je problem u maticnoj. Ja problema sa temperaturama nisam imao VRM je bio na oko 90C sa 1.45V dok sam se zajebavao sa OC.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5 2600

Nemaju što brinuti? Zar nije cilj da njihov proizvod bude što bolji? Na kraju, korisnik se ne pita tko je kriv za neke mane nego će opet biti "AMD ne valja". Osim toga, proizvođač procesora je kriv/zaslužan za arhitekturu chipseta. Kod afere s LGA 1155 nisu proizvođači matičnih povukli ploče s tržišta nego je to učinio Intel. Zato jer je greška bila u chipsetu i zato jer nisu htjeli dozvoliti rušenje ugleda.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5 2600

Ovdje nije problem u chipsetu nego u usranom MOSFET-u.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 23:59 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5
ivanzu kaže...

Ovdje nije problem u chipsetu nego u usranom MOSFET-u.

 Problem se najviše odražava u pregrijavanju MOFSET-a ali pitanje je gdje nastaje tj. zašto proizvođači mogu napraviti dobar MOFSET za jedan chipset a za drugi nikako.

Problem je izuzetno velik jer se događa i u stock postavkama a ne samo pri OC-u.

16 godina
offline
SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5 2600

Najbolje je skratiti pricu i reci samo da svaka ploca koja ima nichicon ili nippon chemi-con kondenzatore,pfc zavojnice,sanyo otpornike i flextronic pcb i sa minimalno 8 faza za napajanje CPU-a i memorije mozete biti sigurni da nikad nece riknuti. Sad tu razglabati o markama i proizvodjacima nema smisla.Bilo koji proizvodjac koji ugradjuje ove komponente na plocu ima rock solid proizvod. Problem je sto ploce s tim komponentama nema ispod 200-250 $ minimum.

https://psnprofiles.com/A7ibaba_
Moj PC  
0 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: SiSoft otkrio i jednog novog Ryzena - Ryzen 5
Romano kaže...

Najbolje je skratiti pricu i reci samo da svaka ploca koja ima nichicon ili nippon chemi-con kondenzatore,pfc zavojnice,sanyo otpornike i flextronic pcb i sa minimalno 8 faza za napajanje CPU-a i memorije mozete biti sigurni da nikad nece riknuti. Sad tu razglabati o markama i proizvodjacima nema smisla.Bilo koji proizvodjac koji ugradjuje ove komponente na plocu ima rock solid proizvod. Problem je sto ploce s tim komponentama nema ispod 200-250 $ minimum.

Ja kad sam pazio da ne kupujem manji od 8 faznog VRMa govorili su mi tu da pričam gluposti i da se ne zamaram tim...

 

Na kraju sam uzeo ploču s dobrim kondenzatorima i 8 faznim VRMom, i evo radi već 5 i pol godina bez greške. Nadam se da će bar još 2-3 izdržati jer nemam potrebu mijenjati računalo.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice