I skriveni prozori preglednika mogu rudariti kript

poruka: 9
|
čitano: 4.623
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I skriveni prozori preglednika mogu rudariti kript".
15 godina
offline
I skriveni prozori preglednika mogu rudariti kript

Steta, ne radi na Linuxu.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
I skriveni prozori preglednika mogu rudariti kript

Meni i ovaj windows defender vjecito neki racku d.ka u pozadini...kaj jos?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2017 23:37 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
I skriveni prozori preglednika mogu rudariti kript

Nije problem samo u browserima, nego i u upitno razumnim odlukama u OS-u.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/3f8256a4-983b-4aec-b1b5-2d0a0350d4ce/how-to-release-a-window-hidden-under-taskbar?forum=w7itproinstall

 

Svakoga dana u svakom pogledu blokiranje Javascripta u browseru sve više ima smisla.

 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: I skriveni prozori preglednika mogu rudariti k
Djuro von Prekoplotovich kaže...
Svakoga dana u svakom pogledu blokiranje Javascripta u browseru sve više ima smisla.

 

Glupost.

To bi bilo isto kao da blokiraš kernel OS-a jer može pokretati viruse.

Volim prirodu i znanost, mrzim računala. Programer od rođenja.
8 godina
offline
I skriveni prozori preglednika mogu rudariti kript

Taskbar mi je na autohide pa nema problema sa ovim. Uostalom vidio bi se upaljen browser tako da i nije neki problem.

 

Ali rudarenje sa JavaScriptom, isplati im se to uopće?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: I skriveni prozori preglednika mogu rudariti k
Cuj to ti je isto kao i sa reklamama. Ne isplati se imati ih ako imas malo posjetitelja, no ako ih imas puno e onda svaki malo izrudari, a ti nisi potrosio ni watt struje ...
King in the castle, king in the castle ...
15 godina
offline
I skriveni prozori preglednika mogu rudariti kript

-više zabrinjava .. zašto bug, kao časopis koji se bavi ITom, nije krtički odradio npr monitor.hr ..

-zašto nema sankcija, sve rade hackeri?

... odnosno, bez toga, bez da nadležni ništa ne poduzmu, bit će samo gore. Tad je 'bolje' nemati ovakvu temu, manje živaca..

-vlasnik weba je odgovoran za svoj sadržaj, čak i kad je u pitanju hacker, samo što tad ne mora biti sankcioniran (ako se pridržavao potrebnih standarda, ako nije mogao spriječiti..), ne mora osoba biti pijana za volanom ta koja izazove nesreću, no kad se desi, dobije kaznu. Kriterij.

Ako su hackeri, postoji neki trag, jer rudariti bez zarade, time i neke veze-linka-ip-a.. nema smisla, postoji opipljivi račun iza svega toga. Ako su hackeri, tad bi to bila vijest. Ako je 'tišina', tad je nešto drugo. Bug može reći da to nije njegov posao.. ok.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: I skriveni prozori preglednika mogu rudariti k
PaleRider kaže...
Djuro von Prekoplotovich kaže...
Svakoga dana u svakom pogledu blokiranje Javascripta u browseru sve više ima smisla.

 

Glupost.

To bi bilo isto kao da blokiraš kernel OS-a jer može pokretati viruse.

 

OK, koji je onda smisao postojanja NoScripta i sličnih alata?

 

Što je npm?

Koliko je siguran ako se ne koriste lokalne kopije paketa?

https://github.com/ChALkeR/notes/blob/master/Gathering-weak-npm-credentials.md

 

Može li doći do problema ako je stranica/aplikacija odrađena tako da procesira osjetljive podatke na klijentskoj strani?

To naime rade neke banke ovih dana, navodno.

 

Koliko je sandbox browsera zapravo "sandbox" i može li doći do proboja?

https://www.vusec.net/projects/anc/

 

Koje su implikacije "transpilinga" sa verzija 2015 i uskoro 2017 na prethodne?

 

Kako je u Javascriptu/ECMAscriptu trenutno (dakle, do verzije 8) riješena konkurentnost i dijeljenje memorije?

16 godina
offline
Re: I skriveni prozori preglednika mogu rudariti k
Djuro von Prekoplotovich kaže...

 

OK, koji je onda smisao postojanja NoScripta i sličnih alata?

 

Što je npm?

Koliko je siguran ako se ne koriste lokalne kopije paketa?

https://github.com/ChALkeR/notes/blob/master/Gathering-weak-npm-credentials.md

 

Može li doći do problema ako je stranica/aplikacija odrađena tako da procesira osjetljive podatke na klijentskoj strani?

To naime rade neke banke ovih dana, navodno.

 

Koliko je sandbox browsera zapravo "sandbox" i može li doći do proboja?

https://www.vusec.net/projects/anc/

 

Koje su implikacije "transpilinga" sa verzija 2015 i uskoro 2017 na prethodne?

 

Kako je u Javascriptu/ECMAscriptu trenutno (dakle, do verzije 8) riješena konkurentnost i dijeljenje memorije?

 

Iskreno, ne znam koji je smisao NoScripta - možda se koristi zato što blokira i Javu i Flash. Ja ga nikad nisam koristio niti osjetio potrebu za tako nečim.

Koji web danas uopće može 100% ispravno raditi bez javascripta?

 

Kao prvo treba razlikovati javascript kao jezik od implementacije interpretera/kompajlera. Tako nema smisla pričati o potpunom blokiranju javascripta - samo o blokiranju implementacije u određenom browseru ukoliko se smatra nesigurnom. A to može biti vrlo nategnuto.

 

Sve se svodi na to koliko je sandbox zapravo dobar sandbox.

A po meni je on u Chrome-u, a i Firefox-u otkada je svaki tab proces, vrlo dobar.

Ako je svaki tab odvojen proces očito je i js odvojen pa čemu pričati o konkurentnosti/dijeljenju memorije?

 

Puno opasniji od javascripta su pluginovi (ActiveX, Flash i sl.) koji srećom odlaze u povijest.

 

AnC napad me ne zabrinjava toliko, pa barem se browseri nadograđuju redovito pa će biti riješeno patch-om - uostalom problem se može smatrati i arhitektura modernih procesora.

Koliko često čuješ nešto takvog tipa uopće vezano uz implementacije javascripta ??

 

Dovoljno rijetko da se smatra sigurnim jer ništa nije 100% sigurno.

Ako brineš o sigurnosti bolje je potraži u konfiguraciji firewalla i antivirusa a ne isključivanju js-a.

 

 

Volim prirodu i znanost, mrzim računala. Programer od rođenja.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2017 23:22 (PaleRider).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice