Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

poruka: 84
|
čitano: 14.202
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F".
16 godina
moderator
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Damir22 kaže...
Nisam uocio taj podatak, mislio sam da ce odmah poslati kojega...

Jedino da stoji za ukras na Plesu, s obzirom da ga trenutno valjda nitko ne bi znao ni napuniti gorivom, a kamoli letjeti s njim.

...
9 godina
protjeran
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

Ako je već najslabije gospodarstvo EU trebalo pomoći najjače, daleko korisnije bi bi bilo da su dali francuzima da nam za tu lovu izgrade tgv zg-vž

 

 
7 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Spitfire_zg kaže...

Ako je već najslabije gospodarstvo EU trebalo pomoći najjače, daleko korisnije bi bi bilo da su dali francuzima da nam za tu lovu izgrade tgv zg-vž

 

 Blizu si. Nece tgv niti zg-vž, ali hoce koncar ri-vž iz EU fondova.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
srco1978 kaže...

Mislim da bi kupnja, baterija tipa "željezna kupola "koju ima Izrel bila puno bolja kupovina nego milijarda eura za 12 aviona koje ruku na srce svaka moderna PZO ruši ko od šale...BTW neznam tko bi preko močne željezne kupole preletio hrvatski zračni prostor...

To je dobro razmisljanje ako se zeli rušit nepoznate letjelice.

Ako bi se htjelo identificirati letjelicu prije donosenja odluke o rusenju, onda nisi imao srece u razmisljanju jer raketa to ne moze nego pilot u avionu.

Iron dome nije PZO nego proturaketni stit. Ali zanemarimo taj detalj, zasto onda Izrael ima stotine borbenih aviona?

A koliko kosta ta moderna PZO kao nasams ili spyder? Ili S-400?

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
14 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Miro kaže...
Damir22 kaže...
Nisam uocio taj podatak, mislio sam da ce odmah poslati kojega...

Jedino da stoji za ukras na Plesu, s obzirom da ga trenutno valjda nitko ne bi znao ni napuniti gorivom, a kamoli letjeti s njim.

 Ne znam baš..

 

Drago mi se čini savršeno upućenim i željnim testnog đira. Po zadnjoj recenziji raketa čini mi se da bi ga znao napunit i mnogo zapaljivijim eksplozivnijim sredstvima od goriva.  Nego, jel' gotov BUG za ovaj mjesec ili ne? Ponovno postavljam pitanje budući da me cijela eskadrila nadležnih zaobišla u onom pretprošlom postu gdje sam pitao koja je službena ocjena BUGa i hoćemo li o tomu moć čitati kako treba, na papiru, sa popratnom sličicama i opremom teksta u stilu kao kad recenzirate matične ploče pa ima ono +/-, best buy, bug izbor, šaljiva dosjetka autora itd.

 

Ako nema ozbiljne recenzije, jesu li makar na naslovnici avioni?

 

Čak se i ne šalim (dijelom). Kada uzmemo koji nam komad tehnologije dolazi, kao da recimo Amerikancima isporuče 100 komada Romulanskih star shipova iz Star treka. Dam lijevo jaje da bi pisali o tome 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
13 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
texas.bug kaže...
srco1978 kaže...

Mislim da bi kupnja, baterija tipa "željezna kupola "koju ima Izrel bila puno bolja kupovina nego milijarda eura za 12 aviona koje ruku na srce svaka moderna PZO ruši ko od šale...BTW neznam tko bi preko močne željezne kupole preletio hrvatski zračni prostor...

To je dobro razmisljanje ako se zeli rušit nepoznate letjelice.

Ako bi se htjelo identificirati letjelicu prije donosenja odluke o rusenju, onda nisi imao srece u razmisljanju jer raketa to ne moze nego pilot u avionu.

Iron dome nije PZO nego proturaketni stit. Ali zanemarimo taj detalj, zasto onda Izrael ima stotine borbenih aviona?

A koliko kosta ta moderna PZO kao nasams ili spyder? Ili S-400?

 

 U potpunosti se slažem...air policing se ne može raditi sa protuzračnim raketama,tj. bez aviona..nikakvi dronovi i sl...

 Zalutali avion,koji povrijedi naš zračni prostor,se mora prvo indentificirati i utvrditi razlog nejavljanja kontroli leta...ne ga odmah skinuti raketom ili sl...

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 23:37 (Berkut).
16 godina
moderator
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
ivan dragi kaže...
  Nego, jel' gotov BUG za ovaj mjesec ili ne? Ponovno postavljam pitanje ...

 Pa sad više ne znam je li ovo šala, retoričko pitanje ili što...?

 

Pravit ću se da je ozbiljno pitanje i odgovoriti - cijeli dan na naslovnici stoji najava novog broja:

https://www.bug.hr/uvodnik/developer-toolbox-u-novom-bugu-21498

 

Možeš ga ovdje čak i prelistati...

 

A odgovoru prilažem i sliku naslovnice.

...
12 godina
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

Ajde fala k.  da se i to konacno- okoncalo vise... 👏

 

Sad se nastavlja prosperitet drzave Rvacke..✌

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2021 3:08 (zvijer).
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
kcharuso kaže...

Hrvatska je 1999. kupila četiri Lockheed Martin FPS-117 radara za nadzor zračnog prostora. Zbog iznimne složenosti, tek 2008. su pušteni u rad sa 100% funkcionalnošću. Iste godine kupljena su i četiri Falcon II radara za nadzor mora. Nikad nisu pušteni u rad. Sami procijenite koliko će vremena trebati današnjem MORH-u da upogoni ove Rafale koji su, realno, višestruko složenija tehnologija od vojnih radara.

 pilotima koji su dobili posao preko veze neće biti problem vozikat se sa tim avionima 

3 godine
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Strašno.
Nama je, realno, trebalo nešto ovakvo:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Aero_L-159_Alca
Bilo koji avion od ponuđenih je za nas baš pre više.
16 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
O kakvom air policingu se ovdje priča kad avion uđe i izađe iz hrvatskog zračnog prostora prije nego što ovi stignu uzletiti. Također u hipotetskom ratu između nas i Srbije, kad bi oni imali operativni s S300 ili S400 sustav, mogli bi rušiti ove Rafale iznad Hrvatske.
Još jedan veliki problem je i općenito uhljebljivanje kadra pa tako i vojnog.

No to čak nisu glavni problemi, već najveći problem od svih je taj što nemamo niti ćemo imati mladih koji se žele boriti za ovu državu iz očitih razloga, a ovi uhljebljeni profesionalni vojnici kad "shit hits the fan" će odlepršati negdi dalje.
 
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Da podijelim s vama svoje oduševljenje ovom nabavom za HRZ. Za pišljivih milijardu eura, što je za državu ništa, kupili smo trenutno najbolji višenamjenski avion koji postoji uključujući i avione 5. Generacije odnosno stealth. Nikad se nisam ni nadao da bi HRZ letio na Rafaleima! Ovo je ispunjenje najluđih snova. Tek će se vidjeti što ova akvizicija znači za RH, a znači enormno puno! Čestitam svima koji su pratili, željeli, gubili nadu a i dalje se nadali, vjerovali. Svima vama čestitke! Otvorimo šampanjac jer ova prilika to zaslužuje. A vi ostali koji nemate pojma što ovo znači i laprdate o bolnicama, školama, pekarama jer jednostavno ne razumijete, ne znate i niste se ni potrudili saznati, vaša mišljenja su nebitna. Cheers 🍾🍾🍾🍾🍾🍾🍾🍾🍾🍾🍾🍾
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

Eto hrvatska je doživjela uzlet. 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Bilo je i vrijeme
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
16 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Besmisleno je usporedjivati Rusiju jer ona svo svoje naoruzanje proizvodi sama. I naravno, izvozi ga.
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Za Hrvatsku ti avioni ne znače baš puno jer će ostati apsolutno neiskorišteni, a ako je dosadašnje stanje pokazatelj - i zanemareni i trunut će negdje...
14 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Šala. Očito loša šala, u rangu pošalice :)
Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
15 godina
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

Hvala demokraciji kao europskoj stečevini što je omogućila da svatko ima pravo iznositi svoje mišljenje javno, ma koliko nekompetentan bio i svoje mišljenje temeljio ne znam na čemu... A takvi su, na žalost,  i najglasniji.

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
U slučaju slijedeće pandemije... Virus nema šanse:)


Prema procjenama UN-a Hrvatska je u skupini zemalja u kojima se očekuje smanjenje broja stanovnika od 11 do 24 posto. U Hrvatskoj bi 2030. moglo živjeti 3,877 milijuna stanovnika, 2050. 3,365 milijuna stanovnika a 2100. tek 2,183 milijuna stanovnika, navodi se u izvješću UN-a.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Još malo pričekamo i svaki stanovnik će imati svoj vlastiti borbeni avion :D
15 godina
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

Poštovani forumaši, nitko nije sumnja da nema novca, ima novca, ali nakon prvog kruga ovih regionalnih izbora, premijer je objavio odluku koja je možda bila donesena još prije 3 mjeseca. Izbori im nisu prošli sjajno ni glatko pogotovo u Šibensko-kninskoj županiji odakle sam inače rodom.
Zrakoplove smo mogli nabaviti još tamo 2009te kada su uvedeni u naoružanje Francuskog RZ, da, mogli su ih kupiti i tada da je politička elita htjela modernizirati HRZ.  Sad kad je zagustilo i prekipjelo svima, donijeli su odluku kojom misle spasiti svoje fotelje...
A posao još nije niti gotov, tek sad trebaju sjesti dvije vlade i potpisati ugovor, naravno prije toga ispregovarati što ćemo i što još želimo sa njima dobiti.
Ova objava o njihovom raspoređivanju isključivo u Zagrebu je bolje da ne kažem što...ne znanje od strane premijera. HRZ čeka sad posao potpune rekonstrukcije zrakoplovnih baza Zagreb, Pula, Zadar, a trebalo bi i Split pripremiti za razmještanje i prihvat Rafala (podzemna baza), znači gradnja odgovarajućih skloništa i infrastrukture za redovito održavanje zrakoplova.
A sad ono najbitnije, ZTZ Velika Gorica treba u potpunosti osposobiti za njihovo servisiranje (svake komponente zrakoplova), tako da ne moraju zbog nećeg letjeti u Francusku na servis. Zrakoplove treba raspršiti iz sigurnosnih razloga, a ne da ovako skupe letjelice budu "sitting ducks" na Plesu. Svaka od navedenih zrakoplovnih baza bi mogla imati dežurni dvojac sa još jednim u pričuvi.

Lako se "zahebavati" ovom kupovinom, činjenica je da ćemo zadržati borbenu komponentu koja je jako bitna za PZO , te potporu postrojbama na kopnu i moru. Ovih 12 je minimum, a sve mi miriše da smo mogli kupiti još toliko po ovoj cijeni (možda i sa blagim popustom) i time potpuno riješiti "problem" zaštite hrvatskog neba. Ovom kupovinom zapravo spašavamo tvrtku Dassault (politički cilj francuskog predsjednika), ta tvrtka prvo treba proizvesti 12 novih za njihovo RZ, kako bi mi dobili njihove "stare". Sigurno je da ima još pokoja "kvaka" povezana sa kupovinom tih zrakoplova.

Ostao je još jedan problem kojeg treba riješiti, nepostojeće PZO srednjeg i dalekog dosega, postojeća sredstva pokrivaju visine do 5 000m.


Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2021 14:59 (Maksimus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Maksimus kaže...

Poštovani forumaši, nitko nije sumnja da nema novca, ima novca, ali nakon prvog kruga ovih regionalnih izbora, premijer je objavio odluku koja je možda bila donesena još prije 3 mjeseca. Izbori im nisu prošli sjajno ni glatko pogotovo u Šibensko-kninskoj županiji odakle sam inače rodom.
Zrakoplove smo mogli nabaviti još tamo 2009te kada su uvedeni u naoružanje Francuskog RZ, da, mogli su ih kupiti i tada da je politička elita htjela modernizirati HRZ.  Sad kad je zagustilo i prekipjelo svima, donijeli su odluku kojom misle spasiti svoje fotelje...
A posao još nije niti gotov, tek sad trebaju sjesti dvije vlade i potpisati ugovor, naravno prije toga ispregovarati što ćemo i što još želimo sa njima dobiti.
Ova objava o njihovom raspoređivanju isključivo u Zagrebu je bolje da ne kažem što...ne znanje od strane premijera. HRZ čeka sad posao potpune rekonstrukcije zrakoplovnih baza Zagreb, Pula, Zadar, a trebalo bi i Split pripremiti za razmještanje i prihvat Rafala (podzemna baza), znači gradnja odgovarajućih skloništa i infrastrukture za redovito održavanje zrakoplova.
A sad ono najbitnije, ZTZ Velika Gorica treba u potpunosti osposobiti za njihovo servisiranje (svake komponente zrakoplova), tako da ne moraju zbog nećeg letjeti u Francusku na servis. Zrakoplove treba raspršiti iz sigurnosnih razloga, a ne da ovako skupe letjelice budu "sitting ducks" na Plesu. Svaka od navedenih zrakoplovnih baza bi mogla imati dežurni dvojac sa još jednim u pričuvi.

Lako se "zahebavati" ovom kupovinom, činjenica je da ćemo zadržati borbenu komponentu koja je jako bitna za PZO , te potporu postrojbama na kopnu i moru. Ovih 12 je minimum, a sve mi miriše da smo mogli kupiti još toliko po ovoj cijeni (možda i sa blagim popustom) i time potpuno riješiti "problem" zaštite hrvatskog neba. Ovom kupovinom zapravo spašavamo tvrtku Dassault (politički cilj francuskog predsjednika), ta tvrtka prvo treba proizvesti 12 novih za njihovo RZ, kako bi mi dobili njihove "stare". Sigurno je da ima još pokoja "kvaka" povezana sa kupovinom tih zrakoplova.

Ostao je još jedan problem kojeg treba riješiti, nepostojeće PZO srednjeg i dalekog dosega, postojeća sredstva pokrivaju visine do 5 000m.


Navodno je živahno u posljednje vrijeme u potkopu Pantana.

ZTZ je jedna od drzavnih firmi, a situacija u drzavnim firmama je vrlo cesto uhljebi, krađa, nesposobnost. Inace ne znam nista o ZTZ-u i moguce da je tamo sve sjajno.

U jednom trenutku je izgledalo da ce hrvatska kupovina dobro doci Dassaultu, a u drugom je vec Grcka sklopila ugovor, uz jos nekoliko zainteresiranih pa se vec pojavila bojazan hoce li biti aviona za nas. 

Bit ce dobro bude li ljudstva i za tu 1 eskadrilu. 

Sto se kupovine PZO tice mozda cemo ceskim putem pa da ipak trgujemo sa Izraelcima.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
6 godina
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

Obožavam komentare koliko se škola,bolnica... moglo u Slavoniji sredit, a onda pogledaš i vidiš da ista ta Slavonija bira kradezeovce iz mandata u mandat iako nisu k... napravili a mladi prvom prilikom bježe... samo tu pare nisu onda problem, problem je par aviona jel da?

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa

al to su naši ...

 

ma nek kradu, al' su naši...

 

ništa ne rade, al' su naši...

 

i onda jedna svečarska:

 

što porodi, što porodi, Hrvatica majka...

Ju je je? Je ju je!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice