Snowpiercer - film (2013) ili serija (2020)?

poruka: 17
|
čitano: 9.711
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Snowpiercer - film (2013) ili serija (2020)?".
13 godina
neaktivan
offline
Snowpiercer - film (2013) ili serija (2020)?

Netko bi zagovornike socijalizma i egalitarizma napokon mogao podučiti da ipak postoji mjera u bezobraznom kapitalističkom prodavanju jedne te iste ideje ljudima za njihov teško zarađeni nadničarski novac 🤡

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Snowpiercer - film (2013) ili serija (2020)?

"Strip" je sasvim točan i jasan naziv za pomalo hipsterski i ne svakome razumljiv izraz "grafička novela".
Jer, Snowpiercer jeste strip.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
 
11 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Snowpiercer - film (2013) ili serija (2020)?
Doc Berecki kaže...

"Strip" je sasvim točan i jasan naziv za pomalo hipsterski i ne svakome razumljiv izraz "grafička novela".
Jer, Snowpiercer jeste strip.

Koliko vidim glavna razlika koja se svugdje ističe je ta da grafički romani za razliku od stripa ne izlaze periodično. Nimalo ne sumnjam da bi drugi istaknuli da se službeno radi o grafičkom romanu kad bi bilo napisano da je strip.

14 godina
offline
Snowpiercer - film (2013) ili serija (2020)?

Film je bio polu-smeće. Napola gledljivo. Serija je samo još jedno Netflixovo sranje u nizu.

Moj PC  
4 9 hvala 1
14 godina
offline
Snowpiercer - film (2013) ili serija (2020)?

Nisam gledao film. O kakvim crnim pločicama se govori?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Snowpiercer - film (2013) ili serija (2020)?
neutrino kaže...

Film je bio polu-smeće. Napola gledljivo. Serija je samo još jedno Netflixovo sranje u nizu.

Kako,kome.Meni je film bas bio dobar,tada orginalan,sa odlicnom pricom.

Sa trecom recenicom se moram sloziti,jer iako tu i tamo iznjadri biser u sada vec moru Netflixovih serija i filmova,vecinom su loši!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
5 godina
neaktivan
offline
Snowpiercer - film (2013) ili serija (2020)?

I meni je film bio dobar. Film je osvrt na nase drustvo, ali ne sa gledista da trebamo pravedniju preraspodjelu dobara vec da postojeci sistem je jedini nacin da nase drustvo opstane. Siromasni i nesposobni na dnu, jedu smece, bogati i sposobni na vrh koji cijeli sistem (vlak) guraju naprijed.

 
6 0 hvala 1
4 godine
odjavljen
offline
Re: Snowpiercer - film (2013) ili serija (2020)?
x18x05x kaže...

Nisam gledao film. O kakvim crnim pločicama se govori?

 Žele od žohara

Have no fear, Vlad is here
14 godina
offline
Snowpiercer - film (2013) ili serija (2020)?

ima zanimljiva teorija da je to nastavak willy wonka filma.Ima na YT

Sjedi 1
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Snowpiercer - film (2013) ili serija (2020)?

seriju ne bih no film je relativno ok zabava, ako informacija putuje samo kroz senzorske organe (a i to samo oči i uši) do interpretativnih centara i ne zadržava se u lijevoj moždanoj hemisferi. baš kao i strip, prema kojem je izfilmiran. jedan od onih filmova "kad nema niš bolje za pogledati" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Snowpiercer - film (2013) ili serija (2020)?

pokusat cu pogledati seriju, iako je losija a mozda je i dalje gledivo .

 

 

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Snowpiercer - film (2013) ili serija (2020)?

Meni je film bio dobar, ali to je film za pogledat 1 put i to je to.

 

Serija mi nema nekog smisla, jer recimo u filmu vlakovodu vidis pri kraju, znaci jos jedan zanimljiv dio, u seriji vec u prvoj epizodi znas tko je. Film se bazirao na oslobodenju ljudi i da zive normalno, ali serija je otisla istim scenarijem medutim to je serija pa trebaju to produziti maksimalno, zato i vidimo detektiva kako rijesava slucaj sto je preglupo, a da ne spominjem cijeli taj dogovor ako rijesi slucaj -.- 

 

Sto ce rijesavati slucaj cijelu sezonu, ili ce rijesiti u 2-3 epizode i sto dalje? Uzeti nekoga kuhara da kuha pa kad vidi sto "kuha" tu informaciju ce pokusati prenijeti ostalima u opet 2-3 epizode, a i cijeli dio se vrti oko vlaka, to je i naziv serije, cijelu seriju u vlaku...

 

Seriju nisu trebali ni praviti, ali eto...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Snowpiercer - film (2013) ili serija (2020)?
Alpa Chino kaže...

I meni je film bio dobar. Film je osvrt na nase drustvo, ali ne sa gledista da trebamo pravedniju preraspodjelu dobara vec da postojeci sistem je jedini nacin da nase drustvo opstane. Siromasni i nesposobni na dnu, jedu smece, bogati i sposobni na vrh koji cijeli sistem (vlak) guraju naprijed.

 Bas i ne, promasio si ceo fudbal. Bong se redovno u svojim filmvima sprda sa kapitalizmom i trenutnim sistemom o kojem on nema dobro misljenje, i nimalo nije suptilan u tome.  Od Hosta (cisto za primjer, sjeti se tko je kriv za cudoviste, te kako se zove kemikalija s kojom ga pokusavaju ubiti), Snowpiercera, Okje pa do Parazita. Redovno se bavi drustvenom nepravdom, a uostalom to se provlaci i kroz njegov sigurno najbolji film Memories of Murder, smjesten ne slucajno u period kad je Koreja bila pod vojnom diktaturom.

 

Inace Snowpiercer mi je dobar film, a seriju mi ne pada na pamet gledati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 8:16 (geronimo4661).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Snowpiercer - film (2013) ili serija (2020)?
geronimo4661 kaže...

 Bas i ne, promasio si ceo fudbal. Bong se redovno u svojim filmvima sprda sa kapitalizmom i trenutnim sistemom o kojem on nema dobro misljenje, i nimalo nije suptilan u tome.  Od Hosta (cisto za primjer, sjeti se tko je kriv za cudoviste, te kako se zove kemikalija s kojom ga pokusavaju ubiti), Snowpiercera, Okje pa do Parazita. Redovno se bavi drustvenom nepravdom, a uostalom to se provlaci i kroz njegov sigurno najbolji film Memories of Murder, smjesten ne slucajno u period kad je Koreja bila pod vojnom diktaturom.

 

Inace Snowpiercer mi je dobar film, a seriju mi ne pada na pamet gledati.

Nisam, pogledao sam film par puta i jos dok je izasao konsenzus je bio da je film prikaz ovog sto sam ja naveo. Nije bitno kakvo misljenje ima redatelj o kojem ekonomskom modelu, vec je bitno ono sto film prikazuje. Osim mozda ako je kritika kapitalizma i klasnog sistema toliko suptilna da nitko drugi nije uocio vezu. Ja ostajem kod svojeg misljenja, ali cijenim i drugaciji pogled.

 

Evo na brzaka jedan c/p sa interneta:

 

"I’m going to jump straight into an analogy that Snowpiercer gives us. Let us for a moment consider a large fish tank that has a variety of fishes. It contains fishes that feed on plants and fishes that feed on other fishes. It is a closed ecosystem and unlike the ocean, this is a monitored one, usually by a human. The fishes on the bottom of the food chain are consumed by the ones higher up. There needs to be a healthy balance maintained at each level else the ecosystem will collapse. If there are too many plant-eaters, they will eventually consume all the plantation, starve, and die to cascade up to the higher levels. Now if we replace the fish with humans, the tank with a train, the food-chain with a class-hierarchy … we have the movie Snowpiercer."

 

Evo jos jedan dobar osvrt.

11 godina
offline
Re: Snowpiercer - film (2013) ili serija (2020)?
Alpa Chino kaže...
geronimo4661 kaže...

 Bas i ne, promasio si ceo fudbal. Bong se redovno u svojim filmvima sprda sa kapitalizmom i trenutnim sistemom o kojem on nema dobro misljenje, i nimalo nije suptilan u tome.  Od Hosta (cisto za primjer, sjeti se tko je kriv za cudoviste, te kako se zove kemikalija s kojom ga pokusavaju ubiti), Snowpiercera, Okje pa do Parazita. Redovno se bavi drustvenom nepravdom, a uostalom to se provlaci i kroz njegov sigurno najbolji film Memories of Murder, smjesten ne slucajno u period kad je Koreja bila pod vojnom diktaturom.

 

Inace Snowpiercer mi je dobar film, a seriju mi ne pada na pamet gledati.

Nisam, pogledao sam film par puta i jos dok je izasao konsenzus je bio da je film prikaz ovog sto sam ja naveo. Nije bitno kakvo misljenje ima redatelj o kojem ekonomskom modelu, vec je bitno ono sto film prikazuje. Osim mozda ako je kritika kapitalizma i klasnog sistema toliko suptilna da nitko drugi nije uocio vezu. Ja ostajem kod svojeg misljenja, ali cijenim i drugaciji pogled.

 

 

Evo jos jedan dobar osvrt.

 Itekako je bitno kakve stavove ima redatelj kao sto je Bong. Pa nije on Michael Bay koji samo rade komercijalne gluposti i  briga ga za sve ostalo. Redovno se bavi klasnim problemima, a bio je i clan Korejske socijalisticke stranke, covjek je uvjereni socijalist i te teme gura kroz svoje filmove. A i kao sto sam rekao ranije, nije uopce suptilan u toj kritici, tako da u Snowpierceru nikako nije prikazao trenutni sistem kao ispravan, nego naprotiv. To ti je ko da kazes da  u filmu  I, Daniel Blake  redatelj Ken Loach (jos lijevo izrazeniji od Bonga) hvali birokraciju i neucinkovit Engleski sustav, a stvar je obrnuta.

 

Moram priznati da filmsku kritiku ne citam od kad je umro Ebert, a i njega sam uglavnom citao jer mi se svidjao njegov stil pa neznam kakav je konsenzus medju njima, ali budem malo bacio oko. Sto se tice one kritike koju si linkao, taj lik je skoz okrenuo film kako njemu pase, jer koliko vidim on je neki strucnjak za bibliju, pa to promatra iz svoje krscasnke (lik je baptist koliko sam skuzio) perspektive.

 

Evo ti jedan quote od Bonga da vidis sta on misli o Juznoj Koreji  i ovom sustavu i zasto on nebi snimio film u kojem se hvali taj sustav:

"Korea, on the surface, seems like a very rich and glamorous country now, with K-pop, high-speed internet and IT technology,” Bong says, “but the relative wealth between rich and poor is widening. The younger generation, in particular, feels a lot of despair.” Just as there are people living in tents just around the corner from where we are in central London, so there are homeless people sleeping rough around Seoul’s central station, he says. “People who are in society’s blind spots."

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 20:56 (geronimo4661).
12 godina
offline
Re: Snowpiercer - film (2013) ili serija (2020)?

Kroz cijeli film je evidentno da kritizira kapitalzam, klasni sustav i s gadenjem ukazuje na nepravdu koja iz njega proizlazi. I sve bi bilo super da kraj nije takav kakav je.

SPOILER Nakon sto sve izade na vidjelo, postane jasno da je ovo bio samo jedan od mnogo ponavljajucih ciklusa koji su nuzni za opstanak ljudske vrste (opravdava kapitalizam kao nuzno zlo). Unatoc tome, Curtis ipak odluci odjebati sve to i zakljuci da je bolje istrijebiti cijelu vrstu nego nastaviti zivjeti na taj nacin (sto opetovano opravdava kapitalizam ukazujuci da mu nema alternative). Napominjem da smrt svih nije alternativa te je u toj situaciji Curtis odabrao opciju koju vrlo vjerojatno ogromna vecina putnika u vlaku ne odobrava te bi za njih bilo prihvatljivo nastaviti kao i do sada u slijedecem ciklusu. Ono sto smatram kljucnim je da apsolutno svatko ima pravo na kritiku trenutnog uredenja, ali SAMO ako predlozi prihvatljivu alternativu.

15 godina
offline
Snowpiercer - film (2013) ili serija (2020)?

ljubiteljima lektire ipak preporučujem "vlak u snijegu" ("train in the snow"), hrvatsku verziju snowpiercera, prvo kao novelu mate lovraka ("the squirrel library" edition) a potom i akcijski film mate relje, prije nego što netflix to razvuče na 13 nastava po sezoni. ima šege i šore ali nema ševe. saperlot, zadrugari! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice