Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokrenul

poruka: 22
|
čitano: 5.838
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokrenul".
15 godina
neaktivan
offline
Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokrenul

Za par godina ćemo imati invaziju mutiranih dudovih svilaca na Zemlju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokrenul

samo neka uspiju ječam i ganđa. može i lubenice. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
21 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokr
Gandja na mjesecu od 12 metara...
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokr
Visak kaže...

Za par godina ćemo imati invaziju mutiranih dudovih svilaca na Zemlju.

 kinezi su čitali mangu Terra Formars

samo su tu u pitanju žohari

11 godina
neaktivan
offline
Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokrenul

hahaha koliko čovjek mora biti budala da povjeruje u ove tzv vijesti

Moj PC  
0 34 hvala 0
8 godina
offline
Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokrenul
Znate li zašto Mjesec Kinezi povezuju sa zecom? Dok mi vidimo u mjesecu ljudsko lice, azijski narodi vide zeca. No dobro, kako vidjeti zeca na Mjesecu? Najlakše je vidjeti (na 2 sata) uši, potom na 11 sati njušku, a na 6 sati rep. Pažljivi promatrač uočit će i capice. I još nešto: neke animacije prikazuju kinesku sondu, a na nebu Zemlju u punom sjaju. No sonda se nalazi na nevidljivoj strani Mjeseca s koje se, jasno, Zemlja ne može vidjeti.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokrenul

Ja koliko god sam se trudio vidjeti na mjesecu neki lik, pa bio to mačka, zec ili čovjek - nikad nisam uspio razaznati ništa od toga. Ja vidim mrlje :D

King in the castle, king in the castle ...
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokr
hallucinogen kaže...

hahaha koliko čovjek mora biti budala da povjeruje u ove tzv vijesti

a na kojim halucinogenima mora biti istoimena budala (prema HJP "onaj koji često nerazumno postupa i izaziva podsmijeh [dvorska budala; umišljena budala]; blesan, glupan")

pa da povjeruje u teorije zavjere i zemlju kao ravnu ploču, chemtrailse i ostale fenomenastične priče.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokr
Tko želi vidjet će i Mariju na prljavom prozoru. Ta sposobnost da prepoznajemo oblike, čak i one apstraktne ili vrlo stilizirane, često dovodi da vidimo i ono čega zapravo nema.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokrenul
Naravno da nitko nije nacrtao zeca na Mjesecu, no sposobnost raspoznavanja oblika (vizualnih asocijacija) je vrlo vrijedno mentalno svojstvo. Čitao sam kako je neki čovjek spoznao da je Krleža genije jer je u tvorničkom dimnjaku vidio klip kukuruza. Sposobnost asocijacija, vizualnih i verbalnih, temelj je umjetnosti. Elie Fore je primjerice napisao povijest umjetnosti vodeći se osnovnom mišlju o srodnosti oblika.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokr
Što nije čudno kad nas od malih nogu šopaju nevjerojatnim pričama i tako stvaraju plodno tlo za kasnije vjerovanje u bilo što.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokrenul
Nije problem što nas "šopaju nevjerojatnim pričama" nego u nemogućnosti razlikovanja mašte i stvarnosti. Ne znam što se može imati protiv razvijanja mašte koja nije važna samo u umjetnosti nego i u znanosti. Mašta je temelj kreativnosti. No problem nastaje kad ljudi intelektualno ne sazriju pa onda poput djece ne mogu razlikovati maštu od stvarnosti. Tu je problem. Ja dobro znam da na Mjesecu ne leži zec, pa opet mi je drago kad ga tamo mogu vidjeti. I neka ga!
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokr
danen kaže...
Nije problem što nas "šopaju nevjerojatnim pričama" nego u nemogućnosti razlikovanja mašte i stvarnosti. Ne znam što se može imati protiv razvijanja mašte koja nije važna samo u umjetnosti nego i u znanosti. Mašta je temelj kreativnosti. No problem nastaje kad ljudi intelektualno ne sazriju pa onda poput djece ne mogu razlikovati maštu od stvarnosti. Tu je problem. Ja dobro znam da na Mjesecu ne leži zec, pa opet mi je drago kad ga tamo mogu vidjeti. I neka ga!

 meni nekak više vuče na zečicu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Re: Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokr
Ajar kaže...
 meni nekak više vuče na zečicu. 

 Normalno da su kinezi poslali zeca, trebaju se malo razmnožiti i onda mjesečevi zečevi i zečice napadaju Zemlju

dolazim odmah - Godot
12 godina
offline
Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokrenul

Zemlja je pašteta

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokrenul

Fejk. Kina ne postoji.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
8 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokr
danen kaže...
Nije problem što nas "šopaju nevjerojatnim pričama" nego u nemogućnosti razlikovanja mašte i stvarnosti. Ne znam što se može imati protiv razvijanja mašte koja nije važna samo u umjetnosti nego i u znanosti. Mašta je temelj kreativnosti. No problem nastaje kad ljudi intelektualno ne sazriju pa onda poput djece ne mogu razlikovati maštu od stvarnosti. Tu je problem. Ja dobro znam da na Mjesecu ne leži zec, pa opet mi je drago kad ga tamo mogu vidjeti. I neka ga!

 Problem je što se djeci bajke često prodaju pod stvarnost, a djeca, na svaki način podložna i ovisna o starijima, to povjeruju. Poslije većina 'sazri', ali zapravo u svima ostane usađen taj arhetip vjerovanja da je nešto potpuno nerealno možda ipak moguće, koji se onda ispoljava na različite načine. Većina zapravo nikada ne uspije potpuno potisnuti praznovjerje, jer je u djetinjstvu duboko usađeno u njih.

 

Mašta se kod djece, a i odraslih može razvijati i bez laganja. Kad smo se igrali dvorca svi smo bili svjesni da nismo u pravom dvorcu, kao što smo znali da nitko od nas nije kauboj ili indijanac. Ali smo u neko doba stvarno vjerovali da kad grmi Sveti Ilija gore vozi kola ili neku sličnu glupost koju su nam odrasli pričali. A ispričali su ih na stotine, jer je tako slatko kad dijete vjeruje u budalaštine.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokrenul
To je u redu što kažete. Doista ne mislim da širim praznovjerje kad govorim ljudima da pokušaju vidjeti zeca na Mjesecu.
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokrenul

Ovo sad otvara puno pitanja. Koliki su poticaji za sadnju na mjesecu ovisno od kulture do kulture? Dali se mali OPGovi mogu prijaviti na iste ili će ko i uvijek sve otići u velike tvrtke? Kad HTV misli pokrenuti poljoprivrednu emisiju sa problemima poljoprivrednika na mjesecu? Šta kad radijacija ili kometi unište polje kuruze, ko će proglasiti elementarnu nepogodu i nadoknaditi štetu?

 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokrenul
danen kaže...
To je u redu što kažete. Doista ne mislim da širim praznovjerje kad govorim ljudima da pokušaju vidjeti zeca na Mjesecu.

 Moj komentar je bio odgovor na onaj od Ludizao, a ne na vaš o mjesecu

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 21:56 (Visak).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokrenul

baš si guglam te slike no nalazim samo jednu. no zato sam pronašao ono bitno. usput, s druge strane mjesec izgleda zapanjujuće nalik prvoj strani. prevareni smo! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sonda Chang'e 4 poslala slike s Mjeseca i pokr

@vragec111 a ko je spomenuo ravnu ploču itd? kako ja vidim, ovdje si jedino ti ili na drogama ili psihijatrijski slučaj, ali dobar nisi. 
Miran i uz nogu!

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 15:22 (hallucinogen).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice