Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon prola

poruka: 21
|
čitano: 6.040
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon prola".
16 godina
offline
Re: Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon p
Dead kaže...

Osjetim se baš ono totalno nevažnom tvorevinom kad spoznam moje oduševljenje zbog preleta sonde pored jednog beznačajnog tijela kakvih ima na, ne znam, trilijune trilijuna u svemiru. Ne vjerujem da ćemo ikad bit u mogućnosti prevaliti neke ozbiljnije udaljenosti što bi nam omogućilo pronalazak nekog odgovarajućeg planeta za produžetak vrste. 

 Ako nastavimo ubijat sami sebe i biti sebični tako da su nam pare, prestiž i moć na prvom mjestu, umjesto da ta sredstva i motivaciju ulažemo u istraživanje i razvoj civilizacije... naravno da nećemo. već sam jednom rekao, ljudska vrsta me podsjeća na ferengije iz star treka 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 0:17 (lllnuclearlll).
Moj PC  
24 0 hvala 1
8 godina
offline
Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon prola
Ono što je ljudsku vrstu održalo i dovelo do ovog stadija tehnike i civilizacije upravo je znatiželja. Rezultat te znatiželje je i ovo istraživanje. Strpit ćemo se još 20 mjeseci da vidimo slike...
 
11 0 hvala 3
15 godina
offline
Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon prola

što smo dalje od zemlje, kikiriki je sve veći. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon p
Ajar kaže...

što smo dalje od zemlje, kikiriki je sve veći. 

 

Kakvi su tek onda slonovi?

14 godina
offline
Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon prola

500 bitova u sekundi.

 

Edge brzina se stvarno čini (cutting) edge.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon p

Kad sam davno gledao Zvjezdane staze grozili smo se pohlepnih Ferengija, misleći pri tom kakvi smo mi mogli postati u nekom alternativnom svemiru. Danas kada gledam te stare epizode Ferengiji=moderno zapadno društvo, a težnje Picarda i ekipe ispadaju socijalna utopija, nažalost.

15 godina
offline
Re: Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon p
moraosam kaže...

 

Kakvi su tek onda slonovi?

 pogledaj ispod zemlje, s ruba. nagni se malo više, vidjet ćeš i kornjače pod njihovim nogama. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon p
Ajar kaže...
moraosam kaže...

 

Kakvi su tek onda slonovi?

 pogledaj ispod zemlje, s ruba. nagni se malo više, vidjet ćeš i kornjače pod njihovim nogama. 

 Kornjača, jednina, daj se educiraj malo.

https://goo.gl/images/b4bbTo

Life is a sexually transmitted disease and there is a 100% mortality rate.
6 godina
protjeran
offline
Re: Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon p
danen kaže...
Ono što je ljudsku vrstu održalo i dovelo do ovog stadija tehnike i civilizacije upravo je znatiželja. Rezultat te znatiželje je i ovo istraživanje. Strpit ćemo se još 20 mjeseci da vidimo slike...

 znatiželja>istraživanje>izum>korporacije>ratovi>uništenje čovječanstva

 

jedan od mogućih scenarija "znatiželje"

za sad nam dobro ide prema tom putu...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon prola

a i ostat ćemo bez mačke, jer znatiželja je ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 11:59 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon p
lllnuclearlll kaže...

 Ako nastavimo ubijat sami sebe i biti sebični tako da su nam pare, prestiž i moć na prvom mjestu, umjesto da ta sredstva i motivaciju ulažemo u istraživanje i razvoj civilizacije... naravno da nećemo. već sam jednom rekao, ljudska vrsta me podsjeća na ferengije iz star treka 

Statistike pokazuju da se sve manje ubijamo. Samo su podaci o ubijenima sve precizniji pa se čini kako nije tako. A i New Horizons pokazuje da stvari nisu tako crne.

 

U ovih 6-7 milijuna godina (koliko postoji vrsta homo) imali smo prilično vremena da se istrijebimo, ali unatoč svemu dogurali smo do brojke od 7,5 milijardi i do Ultima Thule.

42
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 12:21 (markoBT).
14 godina
offline
Re: Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon p
Dead kaže...

Osjetim se baš ono totalno nevažnom tvorevinom kad spoznam moje oduševljenje zbog preleta sonde pored jednog beznačajnog tijela kakvih ima na, ne znam, trilijune trilijuna u svemiru. Ne vjerujem da ćemo ikad bit u mogućnosti prevaliti neke ozbiljnije udaljenosti što bi nam omogućilo pronalazak nekog odgovarajućeg planeta za produžetak vrste. 

 prije 500 godina čovjek još nije oplovio svijet (ove godine je točno 500 godina da je Magellan krenuo na put!), prije 100 godina još nije bio u stanju preletjeti Atlantik. Sad zamisli gdje će civilizacija biti za nekoliko stoljeća. Ako se ne samouništimo (što nažalost nije baš vjerojatno), ja sam uvjeren da ljudska civilizacija može nadživjeti i naš svemir. S ovom tehnologijom nećemo stići daleko, ali tehnologija se mijenja. Prije ili kasnije promijenit će se iz temelja, za par stoljeća će možda put do bilo gdje u našoj galaksiji trajati manje nego danas put do mjeseca. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon p
jozef kaže...
... ja sam uvjeren da ljudska civilizacija može nadživjeti i naš svemir.

 jel ti to ozbiljno? 

14 godina
offline
Re: Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon p
Aldo kaže...
jozef kaže...
... ja sam uvjeren da ljudska civilizacija može nadživjeti i naš svemir.

 jel ti to ozbiljno? 

 sasvim ozbiljan, što ti točno nije jasno? 
možda ovo:
https://www.space.com/25100-multiverse-cosmic-inflation-gravitational-waves.html

Inače, postojanje više svemira bi objasnilo dosta toga u fizici i astronomiji (npr. količinu tamne tvari u našem svemiru), ono što je zabrinjavajuće da će s vremenom upravo zbog inflacije biti sve teže pronaći ih ako eventualno postoje, no ono što će čovjek znati kroz stoljeća ili koje tisućljeće je nama nepojmljivo, kao što je npr. nekome iz srednjeg vijeka nepojmljivo postojanje bilo kakvog oku nevidljivog zračenja. Ti ljudi bi rekli (parafraziram te): "Kočija bez konja, jel ti to ozbiljno? ".

16 godina
offline
Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon prola

Evo zadnjih vijesti i slika :

 

https://www.bbc.com/news/science-environment-46742298

 

 

Sondin data link ima hiperstelarnu brzinu slanja od 1Kb/s

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 1 hvala 2
8 godina
offline
Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon prola
Ovaj moj post nije bezobrazan, nego ironičan. Ako se postavimo nihilistički, da istraživanje ne vrijedi ništa , itd., itd., kako kaže Dead, onda trebamo igrati igru do kraja. Ako si nihilist onda budi nihilist i prema sebi. Budi dosljedan. Ako gospodin Dead misli da ga nagovaram na samoubojstvo, molim, molim, ispričavam se - njemu, a ne njegovim nezvanim advokatima. (Nezvanom advokatu govnom se plaća, kažu Talijani.)
Ljutite se i dalje.
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon prola

stigle fotke! ipak je kikiriki. veeeeliki. u ljusci. american style. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon p
Ajar kaže...

stigle fotke! ipak je kikiriki. veeeeliki. u ljusci. american style. 

 

ludizao triggered :D

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 19:06 (DanijelX).
12 godina
offline
Re: Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon p
Pozdrav!

"Iako ćemo na sve slike, one snimljene iz neposredne blizine i samim time veće kvalitete, čekati i do 20 mjeseci, NASA je u prva dva dana nakon novogodišnjeg posjeta Ultimi Thule objavila nekoliko prvih fotografija. Iste su nastale otprilike pola sata prije najbližeg prolaska sonde New Horizons kraj najudaljenijeg svemirskog tijela koje je neka ljudska letjelica posjetila. Ono što su samo na ovim zrnatim fotografijama NASA-ini stručnjaci otkrili dokazalo je da je odabir nebeskog tijela MU69 za ovaj posjet bio pun pogodak."

Lp
vicious
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon p
Pozdrav!
Iskoraci:
Vatra, luk i strijela, seobe naroda, kolo, astronomija, kemija, fizika, medicina, industrijska revolucija, cjepiva, 1902 avion koji jedva leti iznad zemlje 100tinjak metara, krajem 1940tih pocetkom 50tih probijanje zvucnog zida, 60tih letjelice koje lete 7 puta brze od zvuka, umjetni sateliti, sljetanje na mjesec, svemirska stanica, internet, duži ljudski život itd.... od početka industrijske revolucije ljudi rade eksponencijalni iskorak u svemu i mislim da se stvara moment koji ce dovesti do drugih otkrica.

Ako smatras da je to malo, mozes li ti svojim znanjem pomoci da se sve to ubrza ili da se napravi veci iskorak?

Ja uopce ne dvojim da je sljedeci korak naseljavanje Suncevog sustava. Sjeti se kada su Columbo i ostali moreplovci hrabro kretali u nepoznato, da je bilo ljudi koji su pred njih stavljali imaginarnu ravnu ploču.

Lp
vicious
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Sonda New Horizons poslala prvi signal nakon prola
Volio bih ispraviti ovo o Columbu i ravnoj ploči. Istina, u njegovo vrijeme bilo je ljudi koji su doista mislili da je Zemlja ravna, no ti ljudi su bili neuki mornari i sl., a ne ozbiljni geografi i drugi obrazovani ljudi. Da je Zemlja kugla znalo se još od Antike, Eratosten je konačno izmjerio - dosta točno - opseg Zemlje. Problem je međutim bio u nečemu drugom: u pitanju mogu li brodovi i njihove posade, izdržati tako dug put. Treba znati da je svakih 15 dana trebalo obnavljati vodu na brodovima jer bi se ona usmrdila u drvenim bačvama. Uzmite pritom da se ništa nije znalo o vjetrovima koji pušu po Atlanskom oceanu. Kad se pravo uzme, Amerika je Columba spasila, jer da tamo nije našao kopno, sigurno ne bi stigao do Cipanga (Japana), kamo je mislio stići.
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice