Sony α6500 (ILCE-6500/B) - Pritajena snaga impresi

poruka: 12
|
čitano: 5.645
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony α6500 (ILCE-6500/B) - Pritajena snaga impresi".
12 godina
offline
Sony α6500 (ILCE-6500/B) - Pritajena snaga impresi

Odlična recenzija. 

Mene zanima zbog čega bi netko trebao odabrati ovaj fotoaparat a ne Sony A7 II? Cijena ista/slična, a dobijes full frame senzor? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2017 9:44 (Volos).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Sony α6500 (ILCE-6500/B) - Pritajena snaga impresi

Dobro je to, dobar review....

Što se tiče bufera, neznam....meni nije toliko bitno koliko je velik buffer(dok je dovoljno velik) nego koliko se brzo prazni i kada je aparat spreman za novu seriju slika. Dakle nedostaje informacija koliko je potrebno vremena za pražnjenje bufera i još bitnije, dali se mogu mijenjati postavke aparat kroz menie ili fizičke komande dok se buffer prazni?

 

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony α6500 (ILCE-6500/B) - Pritajena snaga imp
Volos kaže...

Odlična recenzija. 

Mene zanima zbog čega bi netko trebao odabrati ovaj fotoaparat a ne Sony A7 II? Cijena ista/slična, a dobijes full frame senzor? 

 Zato što traži nešto drugo. A6500 je kompaktniji, ima brži fokus i bolji video pa je pogodniji za putne fotografe/fotografski zahtjevnije turiste. A7-2 ima bolji senzor, bolje kontrole, bolje tijelo, ugodniji je za rad i cilja na one koji fotografiju shvaćaju "ozbiljnije".

9 godina
neaktivan
offline
Sony α6500 (ILCE-6500/B) - Pritajena snaga impresi

Preskup za ono sto nudi. Treba uzeti u obzir i Panasonic G85 koji je osjetno jeftiniji ali i bolji.

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Sony α6500 (ILCE-6500/B) - Pritajena snaga imp
ITelektronika kaže...

Što se tiče bufera, neznam....meni nije toliko bitno koliko je velik buffer(dok je dovoljno velik) nego koliko se brzo prazni i kada je aparat spreman za novu seriju slika.

Buffer je ogroman, a fotoaparat je spreman za okidanje i tijekom pražnjenja buffera. Znači, možeš okinuti 100 slika i čekati da se buffer prazni (koliko brzo - ovisi o brzini memorijske kartice - mada, nisam išao računat kolika bi to točno brzina bila, a i nemam ultrabrze kartice pa da mogu odrediti njegov maksimum) i možeš okidati fotke tijekom pražnjenja buffera - možeš okidati sve dok u bufferu ima dovoljno mjesta za bar jednu fotku.

 

ITelektronika kaže...

Dakle nedostaje informacija koliko je potrebno vremena za pražnjenje bufera i još bitnije, dali se mogu mijenjati postavke aparat kroz menie ili fizičke komande dok se buffer prazni?

Dok se buffer prazni mogu se mijenjati parametri ekspozicije i fokusa, te je dostupan funkcijski izbornik (u kojeg se sve i svašta može ugurati). Glavni izbornik nažalost nije dostupan, ali s obzirom na funkcijski izbornik, to većini korisnika u većini situacija ne bi trebao biti problem.

 

Volos kaže...

Mene zanima zbog čega bi netko trebao odabrati ovaj fotoaparat a ne Sony A7 II? Cijena ista/slična, a dobijes full frame senzor? 

Kolega jozef je uglavnom odgovorio zašto. A7 II bi trebali odabrati oni kojima je prioritet fotografiranje, pogotovo onima kojima treba plitka dubinska oštrina i niži šum, dočim bi A6500 trebali odabrati oni kojima je prioritet video. Ti aparati si u osnovi nisu konkurencija - njihova namjena je drugačija.

 

Jasno mi je da te škaklja cijena (i mene škaklja), no tom se cijenom plaća kvaliteta 4K videa koja je zapravo bolja i od svih FF aparata (osim uvjetno rečeno A7S II - nisam ga isprobao, ali prema informacijama i videima koji se mogu vidjeti online A7S II je dosta moćniji u low lightu, ali ne daje toliko detaljnu sliku). Pazi - A6500 snima 6K video kojeg resizea na 4K. Koliko je meni poznato, to ni jedan FF aparat ne radi.

 

Ako netko želi praktički istu kvalitetu videa, ali nije spreman platiti toliko, kao alternativu ima A6300, kojem je cijena dosta privlačna. Samo... A6300 ima dovoljno nedostataka u odnosu na A6500 koji ga diskvalificiraju za mnoge korisnike (prvenstveno one usmjerene na video).

 

robee1 kaže...

Preskup za ono sto nudi. Treba uzeti u obzir i Panasonic G85 koji je osjetno jeftiniji ali i bolji.

"Osjetno jeftiniji" i "bolji" rijetko idu skupa, zar ne? Panasonic G85 ima manji senzor (teže postizanje pliće dubinske oštrine, više šuma, pogotovo kod videa) niže rezolucije (fotografije s manje detalja), manjkavi autofokus kod snimanja videa. Ako su ti kvaliteta fotografija i videa na prvom mjestu, G85 ne možeš okarakterizirati kao bolji aparat.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2017 3:26 (mbaksa).
8 godina
offline
Sony α6500 (ILCE-6500/B) - Pritajena snaga impresi

Dobra recenzija. Ak je nekome 13.500kn previse nek razmisli o kupnji iz vana.
Recimo e-infinity prodaje tijelo za 940 funti (sa dostavom nekih 980 funti) pa to ispadne 8500kn.

Caka je u tome kaj je to gray market pa bi mogo imat problema sa sluzbenom sony garancijom, no E-ifin daje svoju i po drugim ljudima vidim da su dobri.

Prvo su bili ebay trgovina sa "(18143) 99.4% positive Feedback"

Ja sam kupio X-T2 tamo i kolko sam citao fuji priznaje njihove fotoaparate pod garancijom iako su gray market samo im treba racun da znaju kad su kupili. 
Stigao mi je DHL-om za tjedan dana i sve 5.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2017 11:50 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony α6500 (ILCE-6500/B) - Pritajena snaga imp
mbaksa kaže...
ITelektronika kaže...

Što se tiče bufera, neznam....meni nije toliko bitno koliko je velik buffer(dok je dovoljno velik) nego koliko se brzo prazni i kada je aparat spreman za novu seriju slika.

Buffer je ogroman, a fotoaparat je spreman za okidanje i tijekom pražnjenja buffera. Znači, možeš okinuti 100 slika i čekati da se buffer prazni (koliko brzo - ovisi o brzini memorijske kartice - mada, nisam išao računat kolika bi to točno brzina bila, a i nemam ultrabrze kartice pa da mogu odrediti njegov maksimum) i možeš okidati fotke tijekom pražnjenja buffera - možeš okidati sve dok u bufferu ima dovoljno mjesta za bar jednu fotku.

Prema dostupnim informacijama vrijeme za iskcati buffer na karticu je cca 75s, raw +jpeg 128s

E sada, da, bufer djeluje impresivno na papiru. Ali nisam ni sam siguran koliko je to sve skupa u stvari dobro izvedeno tehnički, osim što impresivno djeluje na papiru....

Recimo kod nekih sportova gdje je igra poprilično dinamička i bez puno prekida, što znači da ćemo svakih par sekundi okinuti jedan kratki rafal. S obzirom da se taj bufer poprilično sporo prazni nije nemoguće da će aparat doći do limita prije ili poslije ako je pražnjenje bufera sporo, a je.

Zapravo bi trebalo probati, ali onako paušalno bolji bi posao napravili da su stavili bufer na recimo 50-ak slika, a da pražnjenje traje 2-3 sekundi nego bufer od 100 i pražnjenje preko minute....

Možda nebi bilo tako impresivno na papiru ali u praksi bi bilo daleko korisnije.

 

IBIS

Poprilično hvaljen dodatak ali.....

Logično bi bilo da ako senzor ima nekakav pomak da objektiv samim time trebao pokrivati senzor+taj pomak, ako je tako tada će cijena objektiva radi IBIS-a biti viša a pritom da neće i nemože IBIS biti efektivan na većim fok.  duljinama.

Šta se dešava ako se stavi 18-35mm u kombinaciji  s IBIS? kako to radi,dali je vinjetiranje naglašenije?

 

 

 

 

 

8 godina
offline
Re: Sony α6500 (ILCE-6500/B) - Pritajena snaga imp
ITelektronika kaže...
mbaksa kaže...
ITelektronika kaže...

Što se tiče bufera, neznam....meni nije toliko bitno koliko je velik buffer(dok je dovoljno velik) nego koliko se brzo prazni i kada je aparat spreman za novu seriju slika.

Buffer je ogroman, a fotoaparat je spreman za okidanje i tijekom pražnjenja buffera. Znači, možeš okinuti 100 slika i čekati da se buffer prazni (koliko brzo - ovisi o brzini memorijske kartice - mada, nisam išao računat kolika bi to točno brzina bila, a i nemam ultrabrze kartice pa da mogu odrediti njegov maksimum) i možeš okidati fotke tijekom pražnjenja buffera - možeš okidati sve dok u bufferu ima dovoljno mjesta za bar jednu fotku.

Prema dostupnim informacijama vrijeme za iskcati buffer na karticu je cca 75s, raw +jpeg 128s

E sada, da, bufer djeluje impresivno na papiru. Ali nisam ni sam siguran koliko je to sve skupa u stvari dobro izvedeno tehnički, osim što impresivno djeluje na papiru....

Recimo kod nekih sportova gdje je igra poprilično dinamička i bez puno prekida, što znači da ćemo svakih par sekundi okinuti jedan kratki rafal. S obzirom da se taj bufer poprilično sporo prazni nije nemoguće da će aparat doći do limita prije ili poslije ako je pražnjenje bufera sporo, a je.

Zapravo bi trebalo probati, ali onako paušalno bolji bi posao napravili da su stavili bufer na recimo 50-ak slika, a da pražnjenje traje 2-3 sekundi nego bufer od 100 i pražnjenje preko minute....

Možda nebi bilo tako impresivno na papiru ali u praksi bi bilo daleko korisnije.

 Praznilo bi se brze da su stavili UHS-II port za SD karticu, ovak zapisuje kolko 35MB/s ?  https://alikgriffin.com/best-sony-a6500-memory-card-for-4k-video/

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2017 0:43 (Santana).
9 godina
offline
Re: Sony α6500 (ILCE-6500/B) - Pritajena snaga imp
Santana kaže...
Praznilo bi se brze da su stavili UHS-II port za SD karticu, ovak zapisuje kolko 35MB/s ?

 To bi im još diglo cijenu proizvodnje ali s strane inžinjerskog pristupa da, slažem se.....ako je cilj bio dizajnirati dobro zaokružen proizvod.

Ali ako već su odlučili koristiiti UHS1 tada su trebali dizajnirati to tako da iskoriste max potencijal te tehnologije, već tu bi imali sasvim zadovoljavajuće rezultate i bezimplementacije UHSII kartice.

 

 

 

 

 

 

8 godina
offline
Re: Sony α6500 (ILCE-6500/B) - Pritajena snaga imp
ITelektronika kaže...
Santana kaže...
Praznilo bi se brze da su stavili UHS-II port za SD karticu, ovak zapisuje kolko 35MB/s ?

 To bi im još diglo cijenu proizvodnje ali s strane inžinjerskog pristupa da, slažem se.....ako je cilj bio dizajnirati dobro zaokružen proizvod.

Ali ako već su odlučili koristiiti UHS1 tada su trebali dizajnirati to tako da iskoriste max potencijal te tehnologije, već tu bi imali sasvim zadovoljavajuće rezultate i bezimplementacije UHSII kartice.

 

 

 

 

 

 

 Oni su cudni kaj se toga tice u Sony a9 koji ima isto ogroman buffer stavili su isto SD, a imaju brze XQD kartice
Tak da i a9 ima "problema" sa praznjenjem 


16 godina
moderator
offline
Re: Sony α6500 (ILCE-6500/B) - Pritajena snaga imp
ITelektronika kaže...
Prema dostupnim informacijama vrijeme za iskcati buffer na karticu je cca 75s, raw +jpeg 128s

E sada, da, bufer djeluje impresivno na papiru. Ali nisam ni sam siguran koliko je to sve skupa u stvari dobro izvedeno tehnički, osim što impresivno djeluje na papiru....

Recimo kod nekih sportova gdje je igra poprilično dinamička i bez puno prekida, što znači da ćemo svakih par sekundi okinuti jedan kratki rafal. S obzirom da se taj bufer poprilično sporo prazni nije nemoguće da će aparat doći do limita prije ili poslije ako je pražnjenje bufera sporo, a je.

Zapravo bi trebalo probati, ali onako paušalno bolji bi posao napravili da su stavili bufer na recimo 50-ak slika, a da pražnjenje traje 2-3 sekundi nego bufer od 100 i pražnjenje preko minute....

Možda nebi bilo tako impresivno na papiru ali u praksi bi bilo daleko korisnije.

Nisam razmišljao o tom aspektu. Da, za takve specifične slučajeve smanjuje se ili se gubi prednost tako velikog buffera u pogledu količine okinutih fotografija u određenom periodu. S druge strane, to znači da kod drugog aparata s manjim bufferom, a bržim zapisivanjem na karticu, da bi iskoristio to brže zapisivanje na karticu, moraš kupovati brže (čitaj: skuplje) memorijske kartice. Tako da je to povuci-potegni situacija.

 

I osvrnimo se na takve specifične slučajeve - osobno mi ne pada na pamet ni jedan slučaj gdje bi netko trebao okidati toliku količinu fotografija u tako kratkom vremenu. Znači, u teoriji ga ti možeš zagušiti, unatoč ogromnom bufferu, ali u praksi? Nađe li se fakat netko tko bi ga mogao zagušiti, taj zna što njemu treba i taj ga onda ni neće kupiti. A svi ostali neće imati problema s relativno sporim pražnjenjem buffera.

 

ITelektronika kaže...
IBIS

Poprilično hvaljen dodatak ali.....

Logično bi bilo da ako senzor ima nekakav pomak da objektiv samim time trebao pokrivati senzor+taj pomak,

Da. Međutim, objektivi nisu rađeni tako da do u milimetar pokrivaju senzor, a da izvan tog kruga bude kmica. Osobno nisam imao problema s tim pomakom, a nisam nigdje pročitao ni da je netko drugi imao problema. Nit je to tako veliki pomak, nit su objektivi rađeni tako da pokrivaju isključivo krug senzora.

 

Ak se na APS-C aparate mogu namontirati C-mount objektivi, od kojih su neki oštri praktički od lijevog do desnog ruba do ruba i ne očituju se neki problemi koji bi upadali u oko, a koje bi IBIS uzrokovao (nisam pažljivo gledao - mogu samo reći da ih nisam zapazio), onda bi se još manje problema očekivalo od objektiva rađenih za APS-C senzore. Brijem da je najgore što se može dogoditi malo pojačano vinjetiranje s jedne strane i možda malo mutnija slika s jedne strane.

 

ITelektronika kaže...
ako je tako tada će cijena objektiva radi IBIS-a biti viša

Ako nema očitih problema koje bi IBIS uzrokovao, onda nema ni realne potrebe za povećanjem kruga pokrivenog svjetlom, pa nema ni potrebe za redizajnom objektiva, a samim tim ni za višom cijenom.

 

Ako si ti upoznat s nekim konkretnim primjerima problema, slobodno ih iznesi.

 

ITelektronika kaže...
a pritom da neće i nemože IBIS biti efektivan na većim fok.  duljinama.

To je slično kao da kažeš da optički sustav za stabilizaciju namijenjen stabiliziranju širokokutnih objektiva neće biti efektivan kod telaca. Pa naravno. IBIS u A6500 ono čemu je namijenjen radi dobro. Telci ionako moraju imati dobru optičku stabilizaciju.

 

ITelektronika kaže...
Šta se dešava ako se stavi 18-35mm u kombinaciji  s IBIS? kako to radi,dali je vinjetiranje naglašenije? 

Nemam taj objektiv.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2017 20:46 (mbaksa).
8 godina
offline
Sony α6500 (ILCE-6500/B) - Pritajena snaga impresi

Ne radi se povecanje kruga samo radi IBIS-a tj. ne vjerujem da to itko radi samo zbog toga. 

Imas recimo Zeiss Otus za 35mm koji pokriva i senzor srednjeg formata (H-X1D i GFX) , a canon i nikon (za koje je taj objektiv rađen) nemaju IBIS

 

Isto tak i Tamron 15-30 pokriva senzor veci od 35mm

Sigurno ima jos primjera

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice