Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

poruka: 114
|
čitano: 35.199
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim".
6 godina
offline
Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

Patim na dobru sliku i uvijek mastam da cu kupit neku zvjerku od tva ali mi savjest neda da potrosim preko soma eura na uredaj u koji gledam u prosjeku max 2h dnevno. Mozda ako dobim na lotu pa se pocastim

 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

"Pojedini OLED modeli u nekim će aspektima prikaza možebitno biti još za nijansu impresivniji, ali u oštrini i fluidnosti pokreta neće se moći nositi s ovom Sonyjevom zvjerkom."

 

Jel ovo neka šala ili što,  netko tko radi recenzije TV-a  bi trebao znati više osim ako sve ovo nije plaćena reklama.

 

Svaki oled TV će  u svim aspektima biti bolji od ovog TV-a !

Nijansu impresivniji ? Izgleda da autor nikad nije gledao oled TV :)

U oštrini se neće moći mjeriti s ovim LCD-om  ? ovo je za plakati  :) pa oled praktički ima trenutni response time i može paliti/gasiti pixele skoro trenutno, pa to mu je jedna od jačih strana, nema nikakvog blura i trakova kod pokretnih objekata u slici ... 

 

A o cijeni da ne govorimo, za cijenu ovog tv- se dobije OLED zadnje generacije iste dijagonale koji je po svim testovima na netu daleko bolji od ovog tv-a. 

 
7 6 hvala 5
12 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Da i ja malo citam i ne vjerujem sto pise,OLED npr LG B8 ili cak i starija serija B7 je puno bolji izbor.
Citao sam s gustom recenziju sve dok nisam dosao do cijene od 12K +,a da ne govorim o sporosti Androida u nekim aplikacijama na tako skupom TVu!!
AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Pixel kaže...

 

Jel ovo neka šala ili što,  netko tko radi recenzije TV-a  bi trebao znati više osim ako sve ovo nije plaćena reklama.

 

Svaki oled TV će  u svim aspektima biti bolji od ovog TV-a !

Nijansu impresivniji ? Izgleda da autor nikad nije gledao oled TV :)

U oštrini se neće moći mjeriti s ovim LCD-om  ? ovo je za plakati  :) pa oled praktički ima trenutni response time i može paliti/gasiti pixele skoro trenutno, pa to mu je jedna od jačih strana, nema nikakvog blura i trakova kod pokretnih objekata u slici ... 

 

A o cijeni da ne govorimo, za cijenu ovog tv- se dobije OLED zadnje generacije iste dijagonale koji je po svim testovima na netu daleko bolji od ovog tv-a. 

 

Činiš mi se dosta zbunjen oko tehnologija modernih televizora. Počni, primjerice, odavde:

 

https://www.soundandvision.com/content/motion-resolution-issue-oled-tvs

 

Ghosting nije isto što je pokretna rezolucija. LG je na prezentaciji ovogodišnjih OLED-a potrošio 2 sata na hvaljenje svojeg novog sustava za motion (koji još uvijek nije na razini Sonyjevog). A ti uletavaš sa spikom da toga kod OLED-a nema 

 

Što se prikaza boja tiče, opet krivo, samo najbolji ovogodišnji OLED-i daju preciznije boje od ove Bravije (i to ne bez svojih osebujnosti i mana). Daj link jedan test u kojem je opisan OLED televizor iste cijene kao ova Bravija, a sa boljom slikom i hendlanjem motiona. Nećeš moći, jer toga trenutačno nema 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
moderator
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
volegradele kaže...
Da i ja malo citam i ne vjerujem sto pise,OLED npr LG B8 ili cak i starija serija B7 je puno bolji izbor.
Citao sam s gustom recenziju sve dok nisam dosao do cijene od 12K +,a da ne govorim o sporosti Androida u nekim aplikacijama na tako skupom TVu!!

 

LG B8 je dobar pandan Braviji XF9005 (sličan omjer cijene po inču), ali ima:

 

- drastično manju svjetlinu

- lošije hendlanje motiona

- problem s burn-inom na duže staze

 

To ga čini lošijim televizorom za prosječnog korisnika, iz jednostavnog razloga što prosječan korisnik nema mogućnost da TV cijelo vrijeme gleda u zamračenom prostoru. I tu ta priča staje. Da netko kupuje TV za zamračenu sobu, možda bih mu radije preporučio B8 nego XF9005, ali to je jedini takav slučaj. S druge strane, LG C8 je bolji televizor od XF9005 u većini aspekata, ali i košta 4.000 kn više...

 

Za softver si u pravu 100%, sramota.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
5 godina
protjeran
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Kupovina LCD dreka iznad 6-7k kn nema smisla. Pače, mislim da je vrijeme da i recenzenti prestanu hvaliti tehnologiju koja je svoj maksimum dosegla prije 10 godina i ukažu na tu činjenicu. Samo i jedino OLED ima smisla - naročito kad vidite kakve cifre traže proizvođači LED LCD smeća (a nerjetko traže i više no za OLED "iste" klase).

I, pliz, prilikom kupovine novog tevea ne nasjedajte na marketinške trikove proizvođača kao i na zloćudne komentare bezveznjaka koji su ulupali silne novce u LCD pa im je neugodno priznati kakvu su budalaštinu napravili.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
1 10 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

Da se još malo nadovežem, čisto jer relativno rijetko uzimamo televizore na test, a znam da ima zainteresiranih - ovo je trenutačno najkompletniji "Best TVs of 2018" vodič na Internetu, s kojim se slažem u potpunosti 

 

 

Sony Bravia XF9005 je, naravno, najbolji ovogodišnji mid-range TV. Trebalo bi se pozabaviti ovim TCL-ovima (pogotovo 6 Series), izgleda da rasturaju u bang for buck klasi.

 

 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 10:45 (Davor).
Moj PC  
5 1 hvala 2
7 godina
protjeran
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Davor kaže...
volegradele kaže...
Da i ja malo citam i ne vjerujem sto pise,OLED npr LG B8 ili cak i starija serija B7 je puno bolji izbor.
Citao sam s gustom recenziju sve dok nisam dosao do cijene od 12K +,a da ne govorim o sporosti Androida u nekim aplikacijama na tako skupom TVu!!

 

LG B8 je dobar pandan Braviji XF9005 (sličan omjer cijene po inču), ali ima:

 

- drastično manju svjetlinu

- lošije hendlanje motiona

- problem s burn-inom na duže staze

 

To ga čini lošijim televizorom za prosječnog korisnika, iz jednostavnog razloga što prosječan korisnik nema mogućnost da TV cijelo vrijeme gleda u zamračenom prostoru. I tu ta priča staje. Da netko kupuje TV za zamračenu sobu, možda bih mu radije preporučio B8 nego XF9005, ali to je jedini takav slučaj. S druge strane, LG C8 je bolji televizor od XF9005 u većini aspekata, ali i košta 4.000 kn više...

 

Za softver si u pravu 100%, sramota.

 Dobro o kakvom se motionu to uopce radi, ako je onaj 120, 240Hz onda te umjetne slicice izgledaju mozda ok za sport, nikako za filmove koji izgledaju za telenovele. Sto se tice kvalitete prikaza i boja, mislim da cu ipak vjerovati svojim ocima.

5 godina
offline
Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

Ide moj prvi post, jer imam potrebu još nešto nadodat na ovu temu...  

 

Zanimljivo je da nitko ne spominje očite mane OLED-a po poznatim sitevima (Od rtingsa,hdtvtest,avsforum pa nadalje...) Jako se brzo uprže pixeli, gotovo da se ne smije gledati ništa osim filmova koji imaju full pokretnu sliku, a peak brightness neide ni blizu do 1000nita kao na ovom Sonyu. Tako da samo gledanje HDR-a i nije neki WOW efekt. 
Jedna zaniljiva stvar kod ovih Sony-a, a što po meni oni ne naglašavaju dovoljno u reklamiranju ovog TV-a jest činjenica da tih 1000nita HDR scenu mogu držati jako dugo, dok drugi u konkurenciji (samsung MU, NU, KS serija, recimo) dimaju nakon nekoliko sekundi, odnosno niti padaju, kako bi se zaštitile LED diode. Kod OLED-a je ovo još izraženije jer bi se pixeli zapržili do bola. Nakon silnog istraživanja moja odluka u 6mj. ove godine je pala na lanjski best seller model (55XE9005 - po cijeni 8500kn) i hvala dragom Bogu što nisam otišao na OLED, jer bi za par mjeseci vjerovatno plakao.

 

A što reči o rtings i sličnima folerima kad imamo nas Bugovce! 

Ovaj video govori tisuću riječi :)

 

Na ovom linku je čak i lijepo napisano o boljkama Sonyevih OLEDa

https://www.sony.co.uk/electronics/support/articles/00173479

 

Thats my two cents! :)

Živeli!

Moj PC  
4 5 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Ajde više prestanite s tim burn-inom. Imam OLED od 2014. (već drugi ... jer je 4K, kao, super i nenadjebivo bolji od 2K - je, da, ako TV gledate s metra) i odgovorno tvrdim da taj problem na OLED-u NE postoji!
Istim su trikovima ljudi bili plašeni i kod plazmi (iako je tu postojala mogućnost da se slika "zapeče").
Imam dva frenda kojima LCD panel ima danima prijašnju sliku pa nitko taj problem ne spominje (a i oni nevoljko!).

A i ta fora sa svjetlinom. Pa, boktemazo, jel vama TV služi kao UV lampa? Sunčate li se ili gledate u sunce ;)
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 19:27 (Antiseptik).
16 godina
moderator
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
O_O_O kaže...

 Dobro o kakvom se motionu to uopce radi, ako je onaj 120, 240Hz onda te umjetne slicice izgledaju mozda ok za sport, nikako za filmove koji izgledaju za telenovele. Sto se tice kvalitete prikaza i boja, mislim da cu ipak vjerovati svojim ocima.

 

Znači doslovce se radi o tome kako će ti na ekranu izgledati sve što se pomiče - ruka glumca, letjelica kroz svemir i sve ostalo što nije statično. Dobar sustav za motion control znači da će svi pomični objekti zadržati oštrinu te da će sami pokreti biti glatki i posve bez "mikrotrzanja". "Efekt telenovele/sapunice" je primjer lošeg motion controla. Sony koristi metodu ubacivanja crnih frameova (BFI - Black Frame Insertion), što nije novo ni neviđeno (istu metodu koriste i neki drugi proizvođači televizora, a može se naći i na monitorima), ali ju je uspio implementirati na način da minimalno utječe na svjetlinu (to je glavni problem korištenja BFI-ja) i složiti cjelokupno rješenje kojemu trenutačno jednostavno nema ravnog - to priznaju čak i drugi proizvođači.

 

Za boje mogu samo reći da ne treba vjerovati onome što se vidi na policama dućana, jer prikaz televizora koji su tamo izloženi nema veze s onime što je precizno (pod preciznošću mislim na vjernost boja, dakle da ono što oko vidi odgovara onome što je filmaš definirao prilikom color gradinga). Vjerojatno znaš i sam da hrpa televizora dolazi sa "Store Mode" opcijom, koja služi isključivo tome da bi se TV tako izložio u dućanu i stvarao iluziju dobre slike. Kolorimetar je jedino što može reći koliko su boje zapravo kvalitetne. Ja u recenziji ne govorim o tome što izgleda ljepše ili manje lijepo, već upravo o toj preciznosti boja. DeltaE ispod 1 je upravo vrhunski rezultat. Naravno, netko će kupiti TV i koristiti ga na profilu "Vivid", jer mu tako boje izgledaju najbolje - pošteno, ali to nisu precizne boje. Čak sam se na to osvrnuo u tekstu:

 

Kvaliteta slike “iz kutije”, dakle bez ikakve naknadne kalibracije, izvanredna je. Kako biste dobili najpreciznije moguće boje (govorimo o ∆E manjem od 1, dakle razini preciznosti gdje oko više ne razaznaje greške), odaberite profil Cinema Pro. Ustanovite li da vam precizne boje ne odgovaraju, što se korisnicima naviklima na prenaglašene boje te previsoku svjetlinu i kontrast lako može dogoditi, isprobajte profile Cinema Home i Standard. U postavkama slike još imamo profile Vivid, Sports, Custom, Animation i Game.  

 

Kod ovih drugih sugeriranih profila boje nisu najpreciznije koje XF9005 može ponuditi, ali su još uvijek dovoljno precizne da te profile ima smisla preporučiti. Na profilima iz zadnje rečenice boje nemaju veze s preciznošću 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
moderator
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
FrostyHR kaže...

Ide moj prvi post, jer imam potrebu još nešto nadodat na ovu temu...  

 

Zanimljivo je da nitko ne spominje očite mane OLED-a po poznatim sitevima (Od rtingsa,hdtvtest,avsforum pa nadalje...) Jako se brzo uprže pixeli, gotovo da se ne smije gledati ništa osim filmova koji imaju full pokretnu sliku, a peak brightness neide ni blizu do 1000nita kao na ovom Sonyu. Tako da samo gledanje HDR-a i nije neki WOW efekt. 
Jedna zaniljiva stvar kod ovih Sony-a, a što po meni oni ne naglašavaju dovoljno u reklamiranju ovog TV-a jest činjenica da tih 1000nita HDR scenu mogu držati jako dugo, dok drugi u konkurenciji (samsung MU, NU, KS serija, recimo) dimaju nakon nekoliko sekundi, odnosno niti padaju, kako bi se zaštitile LED diode. Kod OLED-a je ovo još izraženije jer bi se pixeli zapržili do bola. Nakon silnog istraživanja moja odluka u 6mj. ove godine je pala na lanjski best seller model (55XE9005 - po cijeni 8500kn) i hvala dragom Bogu što nisam otišao na OLED, jer bi za par mjeseci vjerovatno plakao.

 

Rtings je zbilja imao crni period (s tim da nisam ovo bacanje Samsunga doživio tako drastično, više mi se čini kao poluuspjelo trolanje), ali mislim da su ove godine uložili abnormalan napor da pokažu da ipak nisu foleri. Ja im vjerujem  Imali su "accelerated aging" test OLED burn-ina, gdje možeš pratiti kako se kod OLED-ova iz tjedna u tjedan slika sve više zapržuje u panel. Rade ga ponovo i ove godine - potencijalno zanimljivo "štivo" za ove što padaju u trans na spomen "svemoćnog" OLED-a 

 

Odličan komentar za sustained HDR brightness, nisam se ni ja u opisu previše fokusirao na to, a nije nimalno nebitno (ako pucamo na što bolje "pravo" HDR iskustvo). Baš sam prije par dana pogledao sve epizode Planet Eartha 2 (4K + HDR, 55 GB po fajlu) na ovoj Braviji iz recenzije. Pa to je za umrijeti od sreće i ljepote kako izgleda 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 11:38 (Davor).
5 godina
protjeran
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Jbmti, sve sami sokoli (u videu) i šišmiši (u audiu) oko mene. Prvi vide razliku između 2 i 4K s kilometra, a drugi čuju razliku samo na skupljim uređajima.
Gdje li je nestao dobri stari ABX?!?
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
0 6 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

Umra bi i drugi puta da si isto to štivo gleda na OLED-u.

Šalu na stranu XF90 jest izniman TV koji je ipak nešto lošiji od XE93 koji izlazi iz proizvodnje ali bolji od prošlogodišnjeg XE90 jer ima jači procesor i novi algoritam za motion. Druga stvar, nije sve u svjetlini, puno više informacija je u donjem spektru, zato i OLED-i rasturaju u prikazu slike jer im je kontrast 'beskonačan'. Kontrast je uvjek važniji od svjetline i točka. OLED-i imaju svojih trzavica a tu ne mislin na burn-in već na banding i tinting (uniformnost ekrana), nasuprot (po meni) izraženijih problema kod LCD tehnologija. Zaključak je da ne postoji savršena tehnologija i svaka ima svoju manu a na potrošačima je da odluče koje su im prihvatljivije. Stručno oko (recezenti) če uvjek izabrati OLED a obični korisnik će gledati koji im je TV cjenovno pristupačniji jer je to sve 'isti k...' odnosno HRT2 HD izgleda OK i na jednom i drugom...

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 11:17 (nani).
12 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Davore nema ti druge nego OLED pod ruke i isti test!!😁
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
nani kaže...

...obični korisnik će gledati koji im je TV cjenovno pristupačniji jer je to sve 'isti k...' odnosno HRT2 HD izgleda OK i na jednom i drugom...

To je to,a 90% ih je takvi bar oko mene.Svi gledaju hrt i ostale programe ili slicno.Kod mene npr.od eroneta ponuda HOMETV nesto kao MAXtv.

Tuzno je kako programi izgledaju na tome,uzasno da se neda ni gledat,kod mene je 55xe8505,a dok na starom crtu to je extra program (znam,rezolucija itd...)

Ocu rec dok su nam programi koje imamo za kurac dzaba nam kupovat tv od 10 ili 20k kuna (ako se misli gledat takav sadrzaj,sto prosjecni korisnik i gleda).

Jos da napomenem kad spojim tv direktno na antenu slika izgleda cisto ok,ako se uzme u obzir rezolucija itd,ali preko ovog hometva to je katastrofa zesca,ni blizu slika ko ovaj s antene kamoli nesto drugo.

Dok je za netflix,filmovi s torenta vece rezz.,youtube i slicno vece rezolucije slika cista perverzija.

 

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 12:07 (hrka11).
7 godina
protjeran
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Davor kaže...
O_O_O kaže...

 Dobro o kakvom se motionu to uopce radi, ako je onaj 120, 240Hz onda te umjetne slicice izgledaju mozda ok za sport, nikako za filmove koji izgledaju za telenovele. Sto se tice kvalitete prikaza i boja, mislim da cu ipak vjerovati svojim ocima.

 

Znači doslovce se radi o tome kako će ti na ekranu izgledati sve što se pomiče - ruka glumca, letjelica kroz svemir i sve ostalo što nije statično. Dobar sustav za motion control znači da će svi pomični objekti zadržati oštrinu te da će sami pokreti biti glatki i posve bez "mikrotrzanja". "Efekt telenovele/sapunice" je primjer lošeg motion controla. Sony koristi metodu ubacivanja crnih frameova (BFI - Black Frame Insertion), što nije novo ni neviđeno (istu metodu koriste i neki drugi proizvođači televizora, a može se naći i na monitorima), ali ju je uspio implementirati na način da minimalno utječe na svjetlinu (to je glavni problem korištenja BFI-ja) i složiti cjelokupno rješenje kojemu trenutačno jednostavno nema ravnog - to priznaju čak i drugi proizvođači.

 

Za boje mogu samo reći da ne treba vjerovati onome što se vidi na policama dućana, jer prikaz televizora koji su tamo izloženi nema veze s onime što je precizno (pod preciznošću mislim na vjernost boja, dakle da ono što oko vidi odgovara onome što je filmaš definirao prilikom color gradinga). Vjerojatno znaš i sam da hrpa televizora dolazi sa "Store Mode" opcijom, koja služi isključivo tome da bi se TV tako izložio u dućanu i stvarao iluziju dobre slike. Kolorimetar je jedino što može reći koliko su boje zapravo kvalitetne. Ja u recenziji ne govorim o tome što izgleda ljepše ili manje lijepo, već upravo o toj preciznosti boja. DeltaE ispod 1 je upravo vrhunski rezultat. Naravno, netko će kupiti TV i koristiti ga na profilu "Vivid", jer mu tako boje izgledaju najbolje - pošteno, ali to nisu precizne boje. Čak sam se na to osvrnuo u tekstu:

 

Kvaliteta slike “iz kutije”, dakle bez ikakve naknadne kalibracije, izvanredna je. Kako biste dobili najpreciznije moguće boje (govorimo o ∆E manjem od 1, dakle razini preciznosti gdje oko više ne razaznaje greške), odaberite profil Cinema Pro. Ustanovite li da vam precizne boje ne odgovaraju, što se korisnicima naviklima na prenaglašene boje te previsoku svjetlinu i kontrast lako može dogoditi, isprobajte profile Cinema Home i Standard. U postavkama slike još imamo profile Vivid, Sports, Custom, Animation i Game.  

 

Kod ovih drugih sugeriranih profila boje nisu najpreciznije koje XF9005 može ponuditi, ali su još uvijek dovoljno precizne da te profile ima smisla preporučiti. Na profilima iz zadnje rečenice boje nemaju veze s preciznošću 

 Ne znam kakve si ti televizije imao, ali LG, Samsung cim se ukljuci motion (motion plus ili kako ga vec zovu) filmovi postaju telenovele. Ne mislim da to ima veze sa kvalitetom motiona vec brzinom frejmova. 24p daje filmski izgled 60p i vise telenovela. Eventualno na sportu i konzoloma ostavim to ukljuceno, za ostale stvari to odmah iskljucim. 

Ima dvije godine LG OLED i nisam razocaran, out of box boje su oversaturated, ali kad se fino odrade settings slika je puno bolja nego LCD paneli koje sam vidio. 

I da nemam burn in, to je Samsungov marketing, posto ne mogu dostici LG yield za velike OLED panele. Sve zahvaljuci Kodakovoj white OLED tehnologije koju je LG platio 100 miljuna. 
https://www.cnet.com/news/lg-says-white-oled-gives-it-ten-years-on-tv-competition/

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 12:22 (O_O_O).
5 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

Taj tvoj članak s CNeta je iz 2014., evo ti noviji link:

https://www.cnet.com/news/oled-screen-burn-in-what-you-need-to-know/

15 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Davor kaže...
Pixel kaže...

 

Jel ovo neka šala ili što,  netko tko radi recenzije TV-a  bi trebao znati više osim ako sve ovo nije plaćena reklama.

 

Svaki oled TV će  u svim aspektima biti bolji od ovog TV-a !

Nijansu impresivniji ? Izgleda da autor nikad nije gledao oled TV :)

U oštrini se neće moći mjeriti s ovim LCD-om  ? ovo je za plakati  :) pa oled praktički ima trenutni response time i može paliti/gasiti pixele skoro trenutno, pa to mu je jedna od jačih strana, nema nikakvog blura i trakova kod pokretnih objekata u slici ... 

 

A o cijeni da ne govorimo, za cijenu ovog tv- se dobije OLED zadnje generacije iste dijagonale koji je po svim testovima na netu daleko bolji od ovog tv-a. 

 

Činiš mi se dosta zbunjen oko tehnologija modernih televizora. Počni, primjerice, odavde:

 

https://www.soundandvision.com/content/motion-resolution-issue-oled-tvs

 

Ghosting nije isto što je pokretna rezolucija. LG je na prezentaciji ovogodišnjih OLED-a potrošio 2 sata na hvaljenje svojeg novog sustava za motion (koji još uvijek nije na razini Sonyjevog). A ti uletavaš sa spikom da toga kod OLED-a nema 

 

Što se prikaza boja tiče, opet krivo, samo najbolji ovogodišnji OLED-i daju preciznije boje od ove Bravije (i to ne bez svojih osebujnosti i mana). Daj link jedan test u kojem je opisan OLED televizor iste cijene kao ova Bravija, a sa boljom slikom i hendlanjem motiona. Nećeš moći, jer toga trenutačno nema 

 Je jako sam zbunjen oko tehnologije posebno što sam tehničke struke :)

Ne moraš mi linkati ništa jer  mi za nek stvari ne treba google jer ih znam već od prije (i prije ego su neki članci o tome napisani).

I ta priča oko pokretne rezolucije mi je jako poznata, na karaju moj treuntni tv ipa čitavih 1080 linija bez ikakvog dodatnok procesiranja pa znam o čemu govorim.

Iako se tome pridaje previše značenja nego zaslužuje jer zbog prirode vida neke stvari nisu toliko problematične kao druge.

A gle, to što netko hvali neki aspekttva je čisti marketing, to su doradili i naravno da ce to hvaliti na sav glas, koliko je to realno bitno to je druga stvar.

Svi oledi imaju precizne boje kao i lcd-i više klase (osim samsungove 2018 q serije gdje su namjerno zasrali preciznost kako bi se dodvorili kupcima koji ne cijene preciznost nego atraktivnost prikaza).

 

Hoćeš link ?  Pa vidim da pratiš rtings.com, odi pogledaj ovaj tv i ocjene bilo kojeg oleda, pametnom dosta.  Pitaš za cijenu ? Evo iz DE ti ga s dostavom pošalju za 11000 kn , oled 55 B7, B8 je malo više.

 

I da, kupio si tog sonya-a ili prošlu seriju i naravno da je to sad najbolji tv i da je oled sranje jer ga ti nemaš :)

15 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Davor kaže...
volegradele kaže...
Da i ja malo citam i ne vjerujem sto pise,OLED npr LG B8 ili cak i starija serija B7 je puno bolji izbor.
Citao sam s gustom recenziju sve dok nisam dosao do cijene od 12K +,a da ne govorim o sporosti Androida u nekim aplikacijama na tako skupom TVu!!

 

LG B8 je dobar pandan Braviji XF9005 (sličan omjer cijene po inču), ali ima:

 

- drastično manju svjetlinu

- lošije hendlanje motiona

- problem s burn-inom na duže staze

 

To ga čini lošijim televizorom za prosječnog korisnika, iz jednostavnog razloga što prosječan korisnik nema mogućnost da TV cijelo vrijeme gleda u zamračenom prostoru. I tu ta priča staje. Da netko kupuje TV za zamračenu sobu, možda bih mu radije preporučio B8 nego XF9005, ali to je jedini takav slučaj. S druge strane, LG C8 je bolji televizor od XF9005 u većini aspekata, ali i košta 4.000 kn više...

 

Za softver si u pravu 100%, sramota.

  Evo i ovaj post je pravi dokaz da zapravo nemaš pojma o tehnologiji i da ne razumiješ to što čitaš nego pričaš bezveze.

Kako ima drastično manju svjetlinu ? Pa u večini slučajeva ima sličnu, samo u nekima sony ima bolju. Ono što ti izglea ne kužiš da taj sony imasamo 40-tak zona i statički kontrast 5000:1 + loše hendlanje refleksija , znači unutar dimming zone ako nešto jače zasvijetli, ubije sve ostalo.

Oled nije samo za zamračenu sobu nego tu  najviše dolazi do izražaja. Pa do nedavno lcd nije mogao preko 300-400 nitsa i svima je bio super za svijetle sobe, a sad oled koji ide do 950 nitsa na 10%  nije dobar ?  ono LOL koji genijalac. Imam plazmu koja ne ide preko 200 nitsa i nije mi pretamna po danu, kako bi tek onda izgledao oled.

S obzirom da oled odlično hendla refleksije i ima savršenu crnu zapravo je bolji za svijetlu sobu od ovog sony-a. Ako en vjeruješ pogledaj koji je tv odabran kao najbolji tv za svijetlu sobu ove godine, a u konkurenciji je bio i samsung q9fn koji je jedan od najsvijetlijih tv-a.

 

Meni se čini da nisi baš imao isustva s oledom pa pričaš gluposti našpamet o stvarima koje ne razumiješ.

 

Mogu si kupiti tv koji hoću, jako sam dobro upoznat s maname i oleda i lcd-a i uvijek bi radi kvalitete slike prije uzeo oled i uz veću cijenu , a kamo li uz istu. 

16 godina
moderator
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Pixel kaže...

 

I da, kupio si tog sonya-a ili prošlu seriju i naravno da je to sad najbolji tv i da je oled sranje jer ga ti nemaš :)

 

E vidiš, tu si se grdno zajebo  Nisam a priori htio imati ni LCD, ni OLED. Htio sam imati najbolji TV za lovu koju sam planirao potrošiti. I upravo sam takav TV i kupio, nakon što sam isprobao sve što se u toj kategoriji nudi. Kako mi je testiranje hardvera posao, imam taj luksuz da ne moram kupovati na slijepo (i onda braniti potencijalno pogrešan izbor, kao što ti insinuiraš), već mogu sve isprobati, odraditi testove i odlučiti na temelju toga. Nemam nikakvih emocija oko Sonyja, LG-ja, Samsunga, ili bilo koga drugog. Da je netko drugi napravio bolji televizor ove cijene, kupio bih njega - potpuno mi je svejedno čije ime na njemu piše 

 

Nadalje, imam dojam da tebe nešto tu dublje muči, jer kažeš da je meni OLED sranje, što nisam napisao apsolutno nigdje, niti to mislim  Štoviše, u ovom threadu sam napisao da je LG C8 u skoro svemu bolji TV od ovog Sonyja (sasvim jasno - pripada višoj klasi). Možda mi OLED onda ipak nije sranje, nego je samo ovaj Sony bolji od mid-range OLED-a?

 

I dalje tvrdim da ti mnoge stvari nisu bistre, bez obzira koje si struke, jer si u svojem prvom postu iznio hrpu krivih informacija. Kakve uopće veze ima struka? Ja sam isto tehničke struke pa to ni u ludilu ne znači da o svim vrstama tehnike/tehnologije znam više od nekoga drugog. Kažeš da je LG doradio motion za ovu godinu, a u prvom postu si napisao da toga nema kod OLED-a. Daj se odluči 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
15 godina
offline
Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

Samo za Davora:

 

 

 

znači ovog sony-a koji je lošiji od Q9fN niti nema, a kako se Q9FN trenutno nabolji lcd tv proveo u društvu oleda pogledaj na videu, pa da završimo raspravu na tu temu. Kad oled pobijedi na području gdje ti tvrdiš da je lcd bolji , onda nemamo o čemu razgovarati :)

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Pixel kaže...

  Evo i ovaj post je pravi dokaz da zapravo nemaš pojma o tehnologiji i da ne razumiješ to što čitaš nego pričaš bezveze.

Kako ima drastično manju svjetlinu ? Pa u večini slučajeva ima sličnu, samo u nekima sony ima bolju. Ono što ti izglea ne kužiš da taj sony imasamo 40-tak zona i statički kontrast 5000:1 + loše hendlanje refleksija , znači unutar dimming zone ako nešto jače zasvijetli, ubije sve ostalo.

Oled nije samo za zamračenu sobu nego tu  najviše dolazi do izražaja. Pa do nedavno lcd nije mogao preko 300-400 nitsa i svima je bio super za svijetle sobe, a sad oled koji ide do 950 nitsa na 10%  nije dobar ?  ono LOL koji genijalac. Imam plazmu koja ne ide preko 200 nitsa i nije mi pretamna po danu, kako bi tek onda izgledao oled.

S obzirom da oled odlično hendla refleksije i ima savršenu crnu zapravo je bolji za svijetlu sobu od ovog sony-a. Ako en vjeruješ pogledaj koji je tv odabran kao najbolji tv za svijetlu sobu ove godine, a u konkurenciji je bio i samsung q9fn koji je jedan od najsvijetlijih tv-a.

 

Meni se čini da nisi baš imao isustva s oledom pa pričaš gluposti našpamet o stvarima koje ne razumiješ.

 

Mogu si kupiti tv koji hoću, jako sam dobro upoznat s maname i oleda i lcd-a i uvijek bi radi kvalitete slike prije uzeo oled i uz veću cijenu , a kamo li uz istu. 

 Na ovakav stil pisanja si uvijek zbljuvam tipkovnicu

16 godina
moderator
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Pixel kaže...

Samo za Davora:

 

znači ovog sony-a koji je lošiji od Q9fN niti nema, a kako se Q9FN trenutno nabolji lcd tv proveo u društvu oleda pogledaj na videu, pa da završimo raspravu na tu temu. Kad oled pobijedi na području gdje ti tvrdiš da je lcd bolji , onda nemamo o čemu razgovarati :) 

 

Ovaj video kaže da je najbolji ovogodišnji OLED TV najbolji TV na tržištu. Pa tako je, slažem se u potpunosti. Poanta bi bila koja točno? 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
moderator
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
njuznjuz kaže...
Pixel kaže...

  Evo i ovaj post je pravi dokaz da zapravo nemaš pojma o tehnologiji i da ne razumiješ to što čitaš nego pričaš bezveze.

Kako ima drastično manju svjetlinu ? Pa u večini slučajeva ima sličnu, samo u nekima sony ima bolju. Ono što ti izglea ne kužiš da taj sony imasamo 40-tak zona i statički kontrast 5000:1 + loše hendlanje refleksija , znači unutar dimming zone ako nešto jače zasvijetli, ubije sve ostalo.

Oled nije samo za zamračenu sobu nego tu  najviše dolazi do izražaja. Pa do nedavno lcd nije mogao preko 300-400 nitsa i svima je bio super za svijetle sobe, a sad oled koji ide do 950 nitsa na 10%  nije dobar ?  ono LOL koji genijalac. Imam plazmu koja ne ide preko 200 nitsa i nije mi pretamna po danu, kako bi tek onda izgledao oled.

S obzirom da oled odlično hendla refleksije i ima savršenu crnu zapravo je bolji za svijetlu sobu od ovog sony-a. Ako en vjeruješ pogledaj koji je tv odabran kao najbolji tv za svijetlu sobu ove godine, a u konkurenciji je bio i samsung q9fn koji je jedan od najsvijetlijih tv-a.

 

Meni se čini da nisi baš imao isustva s oledom pa pričaš gluposti našpamet o stvarima koje ne razumiješ.

 

Mogu si kupiti tv koji hoću, jako sam dobro upoznat s maname i oleda i lcd-a i uvijek bi radi kvalitete slike prije uzeo oled i uz veću cijenu , a kamo li uz istu. 

 Na ovakav stil pisanja si uvijek zbljuvam tipkovnicu

 

I ja, i ne znam uopće zašto se trudim, tim više jer sam u zadnjih sat vremena od strane nekolicine forumaša putem privatnih poruka upozoren da se raspravljam s fanboyem i trolom  Generalno mi je jako teško ne reagirati kad netko otvori sa: "Recenzent nema pojma, a tekst je plaćena reklama", a iza recenzenta je 15 godina iskustva i mjesec dana testiranja uređaja koji opisuje.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
15 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Davor kaže...
Pixel kaže...

 

I da, kupio si tog sonya-a ili prošlu seriju i naravno da je to sad najbolji tv i da je oled sranje jer ga ti nemaš :)

 

E vidiš, tu si se grdno zajebo  Nisam a priori htio imati ni LCD, ni OLED. Htio sam imati najbolji TV za lovu koju sam planirao potrošiti. I upravo sam takav TV i kupio, nakon što sam isprobao sve što se u toj kategoriji nudi. Kako mi je testiranje hardvera posao, imam taj luksuz da ne moram kupovati na slijepo (i onda braniti potencijalno pogrešan izbor, kao što ti insinuiraš), već mogu sve isprobati, odraditi testove i odlučiti na temelju toga. Nemam nikakvih emocija oko Sonyja, LG-ja, Samsunga, ili bilo koga drugog. Da je netko drugi napravio bolji televizor ove cijene, kupio bih njega - potpuno mi je svejedno čije ime na njemu piše 

 

Nadalje, imam dojam da tebe nešto tu dublje muči, jer kažeš da je meni OLED sranje, što nisam napisao apsolutno nigdje, niti to mislim  Štoviše, u ovom threadu sam napisao da je LG C8 u skoro svemu bolji TV od ovog Sonyja (sasvim jasno - pripada višoj klasi). Možda mi OLED onda ipak nije sranje, nego je samo ovaj Sony bolji od mid-range OLED-a?

 

I dalje tvrdim da ti mnoge stvari nisu bistre, bez obzira koje si struke, jer si u svojem prvom postu iznio hrpu krivih informacija. Kakve uopće veze ima struka? Ja sam isto tehničke struke pa to ni u ludilu ne znači da o svim vrstama tehnike/tehnologije znam više od nekoga drugog. Kažeš da je LG doradio motion za ovu godinu, a u prvom postu si napisao da toga nema kod OLED-a. Daj se odluči 

 

Izokrećeš moje riječi. Gdje sam ja rekao da lg nema motion i što bi opće to značilo !?

 

To što ti radiš za Bug Lab mi ništa ne znači jer vidim da ne kužiš neke stvari, znam ljude koji isto rade recenzije po drugim časopisima i znam na kojoj se to razini radi i koliko je to "profi" , a kopirati recenzije s otalih portala koji to rade malo profesionalnije može svatko. Časopisi moraju napisati recenzije na određen način i to je opće poznata stvar (znam i ja ponešto o tome jer se družim s ekipom kopja radi slične stvari) , a isto tako sam u tom društvu koje ima u malom prstu i tv-e i sve vezano uz to, da ne spominjem profesionalnu kalibraciju i sl. Tako da su mi poznate i pednosti i mane svake tehologije. A to imaš li ti osjećaj i oko za procjenit lsiku je druga stvar isto kao što se recenzira audio oprema od ljudi kojima to baš i ne ide dobro :)

Kad sam vidio koji su ti glavni parametri kvalitete slike sve mi je jasno, pametnom dosta, možeš se tim baviti do kraja života a nikakve koristi ako ne neučiš gledati sliku i procjeniti što je dobro.

Ja znam jako dobro što sam gore napisao i zašto sam napisao i "družio" sam se s hiend tv-ima vjerojatno davno prije nego si opće ušao u vode recenzenta.

Niti tvrdim da si rekao da je oled sranje, ali rekao si da je razlika minimalna u usporedbi s ovim sony-em što jednostavno nije točno, dao si prednopst sony-u u parametrima gdje le oled pobijedio i daleko bolji lcd. Da si imao oled  kod sebe u osvjetljenoj prostoriji ne bi rekao da je pretaman za sobu.  Koji tv imaš doma ako nije tajna i je li ti on pretaman ?

15 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
njuznjuz kaže...
Pixel kaže...

  Evo i ovaj post je pravi dokaz da zapravo nemaš pojma o tehnologiji i da ne razumiješ to što čitaš nego pričaš bezveze.

Kako ima drastično manju svjetlinu ? Pa u večini slučajeva ima sličnu, samo u nekima sony ima bolju. Ono što ti izglea ne kužiš da taj sony imasamo 40-tak zona i statički kontrast 5000:1 + loše hendlanje refleksija , znači unutar dimming zone ako nešto jače zasvijetli, ubije sve ostalo.

Oled nije samo za zamračenu sobu nego tu  najviše dolazi do izražaja. Pa do nedavno lcd nije mogao preko 300-400 nitsa i svima je bio super za svijetle sobe, a sad oled koji ide do 950 nitsa na 10%  nije dobar ?  ono LOL koji genijalac. Imam plazmu koja ne ide preko 200 nitsa i nije mi pretamna po danu, kako bi tek onda izgledao oled.

S obzirom da oled odlično hendla refleksije i ima savršenu crnu zapravo je bolji za svijetlu sobu od ovog sony-a. Ako en vjeruješ pogledaj koji je tv odabran kao najbolji tv za svijetlu sobu ove godine, a u konkurenciji je bio i samsung q9fn koji je jedan od najsvijetlijih tv-a.

 

Meni se čini da nisi baš imao isustva s oledom pa pričaš gluposti našpamet o stvarima koje ne razumiješ.

 

Mogu si kupiti tv koji hoću, jako sam dobro upoznat s maname i oleda i lcd-a i uvijek bi radi kvalitete slike prije uzeo oled i uz veću cijenu , a kamo li uz istu. 

 Na ovakav stil pisanja si uvijek zbljuvam tipkovnicu

 A meni se zbljuje od plaćenih rekalma koje se prodaju pod "testove" i lupetanja gluposti i onda te još netko tko zna manje od tebe pravi tukcem.

12 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Davor kaže...
Pixel kaže...

 

I da, kupio si tog sonya-a ili prošlu seriju i naravno da je to sad najbolji tv i da je oled sranje jer ga ti nemaš :)

 

E vidiš, tu si se grdno zajebo  Nisam a priori htio imati ni LCD, ni OLED. Htio sam imati najbolji TV za lovu koju sam planirao potrošiti. I upravo sam takav TV i kupio, nakon što sam isprobao sve što se u toj kategoriji nudi. Kako mi je testiranje hardvera posao, imam taj luksuz da ne moram kupovati na slijepo (i onda braniti potencijalno pogrešan izbor, kao što ti insinuiraš), već mogu sve isprobati, odraditi testove i odlučiti na temelju toga. Nemam nikakvih emocija oko Sonyja, LG-ja, Samsunga, ili bilo koga drugog. Da je netko drugi napravio bolji televizor ove cijene, kupio bih njega - potpuno mi je svejedno čije ime na njemu piše 

 

Nadalje, imam dojam da tebe nešto tu dublje muči, jer kažeš da je meni OLED sranje, što nisam napisao apsolutno nigdje, niti to mislim  Štoviše, u ovom threadu sam napisao da je LG C8 u skoro svemu bolji TV od ovog Sonyja (sasvim jasno - pripada višoj klasi). Možda mi OLED onda ipak nije sranje, nego je samo ovaj Sony bolji od mid-range OLED-a?

 

I dalje tvrdim da ti mnoge stvari nisu bistre, bez obzira koje si struke, jer si u svojem prvom postu iznio hrpu krivih informacija. Kakve uopće veze ima struka? Ja sam isto tehničke struke pa to ni u ludilu ne znači da o svim vrstama tehnike/tehnologije znam više od nekoga drugog. Kažeš da je LG doradio motion za ovu godinu, a u prvom postu si napisao da toga nema kod OLED-a. Daj se odluči 

 Znaci testirao si doma i OLED slične cijene a to bih trebao bit LG G8 jer je Sony dosta skuplji,pa zašto ne staviš i tu recenziju,vjerujem da bih dosta ljudi to željelo,sad si me zamislio ako je sve sto kažeš istina.

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Davor kaže...
Pixel kaže...

Samo za Davora:

 

znači ovog sony-a koji je lošiji od Q9fN niti nema, a kako se Q9FN trenutno nabolji lcd tv proveo u društvu oleda pogledaj na videu, pa da završimo raspravu na tu temu. Kad oled pobijedi na području gdje ti tvrdiš da je lcd bolji , onda nemamo o čemu razgovarati :) 

 

Ovaj video kaže da je najbolji ovogodišnji OLED TV najbolji TV na tržištu. Pa tako je, slažem se u potpunosti. Poanta bi bila koja točno? 

 

 

"Daj link jedan test u kojem je opisan OLED televizor iste cijene kao ova Bravija, a sa boljom slikom i hendlanjem motiona. Nećeš moći, jer toga trenutačno nema "

15 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
volegradele kaže...
Davor kaže...
Pixel kaže...

 

I da, kupio si tog sonya-a ili prošlu seriju i naravno da je to sad najbolji tv i da je oled sranje jer ga ti nemaš :)

 

E vidiš, tu si se grdno zajebo  Nisam a priori htio imati ni LCD, ni OLED. Htio sam imati najbolji TV za lovu koju sam planirao potrošiti. I upravo sam takav TV i kupio, nakon što sam isprobao sve što se u toj kategoriji nudi. Kako mi je testiranje hardvera posao, imam taj luksuz da ne moram kupovati na slijepo (i onda braniti potencijalno pogrešan izbor, kao što ti insinuiraš), već mogu sve isprobati, odraditi testove i odlučiti na temelju toga. Nemam nikakvih emocija oko Sonyja, LG-ja, Samsunga, ili bilo koga drugog. Da je netko drugi napravio bolji televizor ove cijene, kupio bih njega - potpuno mi je svejedno čije ime na njemu piše 

 

Nadalje, imam dojam da tebe nešto tu dublje muči, jer kažeš da je meni OLED sranje, što nisam napisao apsolutno nigdje, niti to mislim  Štoviše, u ovom threadu sam napisao da je LG C8 u skoro svemu bolji TV od ovog Sonyja (sasvim jasno - pripada višoj klasi). Možda mi OLED onda ipak nije sranje, nego je samo ovaj Sony bolji od mid-range OLED-a?

 

I dalje tvrdim da ti mnoge stvari nisu bistre, bez obzira koje si struke, jer si u svojem prvom postu iznio hrpu krivih informacija. Kakve uopće veze ima struka? Ja sam isto tehničke struke pa to ni u ludilu ne znači da o svim vrstama tehnike/tehnologije znam više od nekoga drugog. Kažeš da je LG doradio motion za ovu godinu, a u prvom postu si napisao da toga nema kod OLED-a. Daj se odluči 

 Znaci testirao si doma i OLED slične cijene a to bih trebao bit LG G8 jer je Sony dosta skuplji,pa zašto ne staviš i tu recenziju,vjerujem da bih dosta ljudi to željelo,sad si me zamislio ako je sve sto kažeš istina.

 Čemu ? Ima sasvim dovoljno ozbiljnih recenzija . Ako te zanimaju različita korisnička iskustva za bilo koji tev  imašwww.avsforum.com

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice