Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

poruka: 114
|
čitano: 35.319
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim".
15 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
deckard kaže...
Pixel kaže...

 Q8FN nije direct led tv , tj je u Americi, za EU tržište je edge. 

Uuuuuufffffffffffffffffffffffffffffff... Fakat. 

 FALD Q8FN je bolji od XF9005, ali ovaj edge model tko zna, taj je vjerojatno jako sličan Q7FN i možda je u tom slučaju Q7FN povoljnija opcija, rekao bih da su slikom skoro isti. 

Po rtingsu su xf9 i q7fn jako slični i ovisno o namjeni jedan je malo bolji od drugog. Ovdje bi osobno isto uzeo onog koji je povoljniji.

Ništa , kreni gledat OLED :)

13 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Pixel kaže...
deckard kaže...
Pixel kaže...

 Q8FN nije direct led tv , tj je u Americi, za EU tržište je edge. 

Uuuuuufffffffffffffffffffffffffffffff... Fakat. 

 FALD Q8FN je bolji od XF9005, ali ovaj edge model tko zna, taj je vjerojatno jako sličan Q7FN i možda je u tom slučaju Q7FN povoljnija opcija, rekao bih da su slikom skoro isti. 

Po rtingsu su xf9 i q7fn jako slični i ovisno o namjeni jedan je malo bolji od drugog. Ovdje bi osobno isto uzeo onog koji je povoljniji.

Ništa , kreni gledat OLED :)

Evo kako Samsung ''uspijeva'' u borbi sa OLED-ima:

 

 https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1533107968

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 15:35 (stipest).
15 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
stipest kaže...
Pixel kaže...
deckard kaže...
Pixel kaže...

 Q8FN nije direct led tv , tj je u Americi, za EU tržište je edge. 

Uuuuuufffffffffffffffffffffffffffffff... Fakat. 

 FALD Q8FN je bolji od XF9005, ali ovaj edge model tko zna, taj je vjerojatno jako sličan Q7FN i možda je u tom slučaju Q7FN povoljnija opcija, rekao bih da su slikom skoro isti. 

Po rtingsu su xf9 i q7fn jako slični i ovisno o namjeni jedan je malo bolji od drugog. Ovdje bi osobno isto uzeo onog koji je povoljniji.

Ništa , kreni gledat OLED :)

Evo kako Samsung ''uspijeva'' u borbi sa OLED-ima:

 

 https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1533107968

 Samo cijena može preokrenuti trend, ništa drugo, oled je najbolji primjer za to.  I OLED i QLED su vrhunski tv-i (nebitno sad koji je bolji za što) , ali kad je cijena jednog osjetno niža od drugog i daje bolju sliku tu nema puno mozganja.  Prosječni korisnik ne zna za banding, retention, burnin ,dse ...  Uz to  OLED je bolje izreklamiran i uz taj pojam se veže premium slika i premium TV.  Da idu agresivnije s nižom cijenom qleda stvar bibila drugačija

13 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
stipest kaže...

 

Evo kako Samsung ''uspijeva'' u borbi sa OLED-ima:

 

 https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1533107968

 

Malo pretjeruje članak.

The company has been betting big on trends such as 3D TVs (2010), curved TVs (2013), “SUHD” (2015), and more recently “QLED” (2017). The jury is still out on QLED – a marketing term for modern LCD TVs – but the other inventions failed to impress consumers.

Cijela industrija se kladila na 3D, SUHD je samo brand ime za top modele a zakrivljeni TVi su nešto čime su pokušali malo probuditi tržište i naći novi smjer, za razliku od drugih proizvođača koji su djelovali potpuno izgubljeno. S obzirom na dominaciju u kojoj uživaju već duži niz godina mogu i riskirati s nekim novim proizvodima (poput curved i retro TV-a). Odlično je da im se napokon dominacija smanjuje i da ostali napokon pružaju pravu borbu, al i iz ovih podataka je dalje jasno da je to smiješno.Mislim, pogledaj taj graf i pogledaj te cifre.

Ja sam prvi koji nisam htio kupiti Samsung TV, ali kaj ćeš kad se prije 4 godine kad sam kupovao ništa drugo nije pružalo ništa što bi moglo konkurirati u tom cijenovnom rangu oko 5k za 49incha, a sad sam opet uzeo Samsunga jer opet jedini zadovoljava sve kriterije koje sam htio.

5 godina
protjeran
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Blasfemija je uopće uspoređivati neusporedivo. Vi, ljudi, prvo morate uživo vidjeti sliku na OLED-u pa tek onda komentirati. Bilo koji LCD, pa ni "famozni" VA panel ne mogu se uopće uspoređivati s OLED-om. To je, jednostavno, ne usporedivo!

Imao sam dvije plazme (jednu 768p Pioneer Kuro pa Samsungovu 1080p iz zadnje F serije - krepala nakon godinu i pol... pa je, nakon povrata novca jer se prestala proizvoditi, kupljen prvi OLED) te dva OLED-a i znam što govorim. Svaki je TV bio kalibriran (na OLED-u je slika i iz "kutije" na cinema ili ifs postavkama za 95% ljudi zadovoljavajuća) pa je slika bila apsolutno vrhunska (za danu tehnologiju - i tu mislim na plazmu). Kod frendova sam imao prilike vidjeti (pa i kalibrirane) vrhunske LCD televizore i to mi, nakon plazme, nije bila opcija. Gledao sam i vrhunske (kalibrirane!) VA panele i to je drek na šibici.

Poštedite svoje oči i kod slijedeće si kupovine kupite OLED - ako vam je vrhunska slika prioritet (čak će vas i neki polovni EC930V ugodno iznenaditi i osupnuti svojom slikom). U suprotnom, začepite s laprdanjem jer to nema smisla.
I, da, ponavljam, ne nasjedajte na Samsungov (?!) marketing. Oni, a ni drugi proizvođači, trenutno nemaju rješenje za OLED...i točka.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 20:06 (Antiseptik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

Danas u Emmezete vidio LG B7 OLED iz 2017 godine,9999 kn kosta,znam da je promo materijal bio na njoj ali od svih televizora koji su bili izlozeni i upaljeni (sigurno 20ak komada) B7 je odskako debelo od sviju,slika je prekrasna i to u dosta osvijetlenom prostoru,mogu mislit sto je kad se svijetla ugase!

 

Dizajn je ekstra,elegancija na djelu,pored Sony Bravia KD-55XF9005 je izgledala kao prava manekenka!!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Antiseptik kaže...
Blasfemija je uopće uspoređivati neusporedivo. Vi, ljudi, prvo morate uživo vidjeti sliku na OLED-u pa tek onda komentirati. Bilo koji LCD, pa ni "famozni" VA panel ne mogu se uopće uspoređivati s OLED-om. To je, jednostavno, ne usporedivo!

Ja sam gledao neko vrijeme u dućanu u zamračenom dijelu gdje su izloženi televizori Sony ZD9 i dok nisam pogledao o čemu se radi mislio sam da je OLED, bilo je dosta upaljenih OLED-a po dućanu pa se moglo komparirati. Problem takvih LCD-a je cijena koja je abnormalna u odnosu na trenutne cijene OLED telki (55"). Ima još telki poput ZD9, npr. ovogodišnji Samsung Q9FN, ali su bolesno skupi za LCD.

Deckard
6 godina
protjeran
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Davor kaže...

 

 

Kako objašnjavaš da su i oni proglasili XF9005 za najbolji mid-range TV u 2018. godini, pored OLED-a poput LG-ovog B8 u istoj klasi? Ni oni ne znaju što pričaju, ili ti znaš bolje, ili nešto treće?

 

 davore

Taj sony je proglašen najboljim u mid range segmentu no OLEDI su u high range tako, da, nisu usporedivi.

To je sve na tom videu i rečeno.

ni meni nije jasno o čemu se sad tu priča, možda ne shvaćam kontekst.

 

Pixel je u pravu kad kaže da ni jedan LCD ne može prismrditi pola metra početnom modelu OLEDA po kvaliteti slike, posebice kad je taj tv kod nas skoro 2t € a za te novce kupiš OLED.

taj sony je najbolji u mid range segmentu i tu je kraj.

Kad se priča o high-end segmentu tu se već priča o OLEDU i ni jedan LCD ne može ući ni kao početni model u tu grupu.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

kojih 2000 eura, cijena je super a za studeni ce ic jos dolje prilicno..

6 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Pomalo dolazi vrime da svoj panasonic lcd(IPS) 32"...kupljen u srpnju 2010....koji je od prve sekunde bio spojen na računalo i korišten kao monitor....evo prošlo je 8 godina....stotine i stotine sati game.inga...office...word...lightrooms...interneta...tv programa...nkv filmova...teletexta....upalim teletext...zaspem i tv upaljen s teletxtom do jutra....niti traga burn inu....tv radi kao i prvog dana....

Budući i sljedeći tv bi bio korišten kao monitor...s tim da uzimam ps4pro....oled za sada ispada iz igre...tako da 99% su šanse da kupujem ovaj tv u dijagonali 55".....ALI još samo da se desu dva uvjeta

Cijena ispod 8999 kn
5 godina garancije
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

Može li preporuka best buy TV-a od 40 incha?

Cjenovno da je 5000-6000 tisuća kuna. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 21:15 (Jerkenovski).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
HCMAA kaže...
Pomalo dolazi vrime da svoj panasonic lcd(IPS) 32"...kupljen u srpnju 2010....koji je od prve sekunde bio spojen na računalo i korišten kao monitor....evo prošlo je 8 godina....stotine i stotine sati game.inga...office...word...lightrooms...interneta...tv programa...nkv filmova...teletexta....upalim teletext...zaspem i tv upaljen s teletxtom do jutra....niti traga burn inu....tv radi kao i prvog dana....

Budući i sljedeći tv bi bio korišten kao monitor...s tim da uzimam ps4pro....oled za sada ispada iz igre...tako da 99% su šanse da kupujem ovaj tv u dijagonali 55".....ALI još samo da se desu dva uvjeta

Cijena ispod 8999 kn
5 godina garancije

 zašto bi obični LCd imao Burn in ?

 

Što se tiče garancije od 5 god i popusta, pričekaj sredinu studenoga za akcije.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Jerkenovski kaže...

Može li preporuka best buy TV-a od 40 incha?

Cjenovno da je 5000-6000 tisuća kuna. 

 imaš temu za preporuke televizora

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=580&jumpto=5724034&sort=asc&view=flat

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
toxic kaže...

Moze jedno pitanje koje mi je dost vazno iako je to Sony s VA panelom ali cisto me zanima.

Mozes li pogledati dal ti je isti kut gledanosti kada gledas obican sadrzaj i kada gledas HDR sadrzaj?

Druga shema koja me zanima kada ukljucis titlove s HDR sadrzajem dal ti TV u trenutku titla mijenja svjetlinu?

Ovo molim test na fimovima/serijama ne s igrama.

Tnx

 

 Davor 

Mogu li dobiti odgovor na ovo? Tnx

16 godina
moderator
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
toxic kaže...
toxic kaže...

Moze jedno pitanje koje mi je dost vazno iako je to Sony s VA panelom ali cisto me zanima.

Mozes li pogledati dal ti je isti kut gledanosti kada gledas obican sadrzaj i kada gledas HDR sadrzaj?

Druga shema koja me zanima kada ukljucis titlove s HDR sadrzajem dal ti TV u trenutku titla mijenja svjetlinu?

Ovo molim test na fimovima/serijama ne s igrama.

Tnx

 

 Davor 

Mogu li dobiti odgovor na ovo? Tnx

 

Može, oprosti što već nisi, finiširamo broj, ne stižem pratiti forum 

 

Kut gledanja se ne mijenja kod SDR/HDR sadržaja. Međutim, sam "sweet spot", točka na kojoj slika izgleda optimalno, kod ovog je televizora relativno uzak (naveo sam u recenziji). Najviše će uživati onaj tko sjedi po sredini ekrana. Ljudi na lijevoj i desnoj strani vidjet će blooming (doduše, samo u ekstremnim situacijama, tipa bijela slova na potpuno crnoj pozadini).

 

Titlovi znaju mijenjati svjetlinu (iz sive i bijelu) ako je uključen FALD, i to u trenucima kad se prikazuju dok je na ekranu mračna scena. U iole svjetlijim scenama toga nema - logično. Sama tranzicija traje manje od sekunde, ali svakako dovoljno dugo da ju oko registrira. Uočili su to i cura i prijatelji, dakle tebi sigurno neće promaknuti (čim me pitaš za ovaj detalj, zaključujem da si iskusnjara)  Ako treba još što odgovoriti, samo pitaj. I slobodno me tagaj kao u ovoj zadnjoj poruci, tako ću najbrže vidjeti pitanje. Sori još jednom na čekanju na odgovor.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
moderator
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
HCMAA kaže...
Pomalo dolazi vrime da svoj panasonic lcd(IPS) 32"...kupljen u srpnju 2010....koji je od prve sekunde bio spojen na računalo i korišten kao monitor....evo prošlo je 8 godina....stotine i stotine sati game.inga...office...word...lightrooms...interneta...tv programa...nkv filmova...teletexta....upalim teletext...zaspem i tv upaljen s teletxtom do jutra....niti traga burn inu....tv radi kao i prvog dana....

Budući i sljedeći tv bi bio korišten kao monitor...s tim da uzimam ps4pro....oled za sada ispada iz igre...tako da 99% su šanse da kupujem ovaj tv u dijagonali 55".....ALI još samo da se desu dva uvjeta

Cijena ispod 8999 kn
5 godina garancije

 

Isprobao sam baš ovu Braviju XF9005 (55") sa PS4 Pro - odlična kombinacija. Input lag je izrazito nizak kod igranja u nativnoj rezoluciji (pogotovo u Game Modeu, piše u recenziji detaljnije oko toga). Naglašavam to zato jer "obični" PS4 nije toliko dobar u kombinaciji s ovim televizorom - skaliranje FHD rezolucije na 4K udvostručuje input lag pa nemaš tako dobar osjećaj brzine reakcija na vanjske podražaje (masakriranje gamepada)  

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
15 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Davor kaže...
toxic kaže...
toxic kaže...

Moze jedno pitanje koje mi je dost vazno iako je to Sony s VA panelom ali cisto me zanima.

Mozes li pogledati dal ti je isti kut gledanosti kada gledas obican sadrzaj i kada gledas HDR sadrzaj?

Druga shema koja me zanima kada ukljucis titlove s HDR sadrzajem dal ti TV u trenutku titla mijenja svjetlinu?

Ovo molim test na fimovima/serijama ne s igrama.

Tnx

 

 Davor 

Mogu li dobiti odgovor na ovo? Tnx

 

Može, oprosti što već nisi, finiširamo broj, ne stižem pratiti forum 

 

Kut gledanja se ne mijenja kod SDR/HDR sadržaja. Međutim, sam "sweet spot", točka na kojoj slika izgleda optimalno, kod ovog je televizora relativno uzak (naveo sam u recenziji). Najviše će uživati onaj tko sjedi po sredini ekrana. Ljudi na lijevoj i desnoj strani vidjet će blooming (doduše, samo u ekstremnim situacijama, tipa bijela slova na potpuno crnoj pozadini).

 

Titlovi znaju mijenjati svjetlinu (iz sive i bijelu) ako je uključen FALD, i to u trenucima kad se prikazuju dok je na ekranu mračna scena. U iole svjetlijim scenama toga nema - logično. Sama tranzicija traje manje od sekunde, ali svakako dovoljno dugo da ju oko registrira. Uočili su to i cura i prijatelji, dakle tebi sigurno neće promaknuti (čim me pitaš za ovaj detalj, zaključujem da si iskusnjara)  Ako treba još što odgovoriti, samo pitaj. I slobodno me tagaj kao u ovoj zadnjoj poruci, tako ću najbrže vidjeti pitanje. Sori još jednom na čekanju na odgovor.

 Ma zato što imam i sam Sony-a koji ima ove mane gore navedene doduše u to vrijeme kada sam ga kupovao nije bio puno jeftinije od ovog modela.

Ovo s titlovima me ubilo u Netlflixu kada sam gledao Dardevila u HDR-u, kontaktirao sam i Sony jednostavno su se pravili mutavi, predlažu nebulozne ideje itd.. Nadalje taj kut gledanja i isprane boje pod HDR-om kao da nemam IPS oanel a sam Andorid je i njegovo stucanje ocito jos nisu popravili.. Fakat mi dode da kod sliejdece kupnje se vratim na LG-a ako ništa drugo bar cu imat motion daljinac koji mi dan danas fali...

Voice recognition su mi isto shebali nekim novim updejtom, naime siguran sam da imaš isti problem :)

dakle ako zelis da kuzi da pricas na hrvatski moras nariktati na hrvatski ali ti je onda i meni na hrvatski a ja nikakav fucking meni ne zelim na nešem već na engleskom e tu nailazim na problem jer ceso zelim pustit preko youtubea nasu domacu glazbu kad ono pisi na hebenom daljenskom ili uzmi mobitel pa preko mobitela pusti i sheraj na screen.

Ja sam iskreno razocaran njihovom proizvodima za pruzenu cijenu.. dao sam pun kufer love da dobijem poluproizvod, mozda da sam i Philipsa u tom rangu uzeo bi se manje zahebo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 10:02 (toxic).
16 godina
moderator
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
toxic kaže...

 Ma zato što imam i sam Sony-a koji ima ove mane gore navedene doduše u to vrijeme kada sam ga kupovao nije bio puno jeftinije od ovog modela.

Ovo s titlovima me ubilo u Netlflixu kada sam gledao Dardevila u HDR-u, kontaktirao sam i Sony jednostavno su se pravili mutavi, predlažu nebulozne ideje itd.. Nadalje taj kut gledanja i isprane boje pod HDR-om kao da nemam IPS oanel a sam Andorid je i njegovo stucanje ocito jos nisu popravili.. Fakat mi dode da kod sliejdece kupnje se vratim na LG-a ako ništa drugo bar cu imat motion daljinac koji mi dan danas fali...

Voice recognition su mi isto shebali nekim novim updejtom, naime siguran sam da imaš isti problem :)

dakle ako zelis da kuzi da pricas na hrvatski moras nariktati na hrvatski ali ti je onda i meni na hrvatski a ja nikakav fucking meni ne zelim na nešem već na engleskom e tu nailazim na problem jer ceso zelim pustit preko youtubea nasu domacu glazbu kad ono pisi na hebenom daljenskom ili uzmi mobitel pa preko mobitela pusti i sheraj na screen.

Ja sam iskreno razocaran njihovom proizvodima za pruzenu cijenu.. dao sam pun kufer love da dobijem poluproizvod, mozda da sam i Philipsa u tom rangu uzeo bi se manje zahebo.

 

Mda, Daredevil je dobar primjer nečega gdje bi se to moglo dosta često vidjeti. Čudi me da se uopće trude nešto predlagati, jer tu nema nekog rješenja. Viđao sam isti efekt na televizorima drugih proizvođača koji koriste FALD. Voice kontrola mi je toliko neprirodna da sam davno odustao od toga  Isprobam kako radi, čisto u svrhe testiranja, a koristim eventualno kad treba upisati nešto u search. Međutim, zapravo mi ne treba za ništa, jer mi cijela "smart" sekcija ide preko Chromecast Ultre, tako da zapravo za sve koristim mobitel. Daljinac od TV-a koristim za šaltanje TV kanala, namještanje glasnoće zvuka i prebačaj slike na HTPC 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
15 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Davor kaže...

 

Mda, Daredevil je dobar primjer nečega gdje bi se to moglo dosta često vidjeti. Čudi me da se uopće trude nešto predlagati, jer tu nema nekog rješenja. Viđao sam isti efekt na televizorima drugih proizvođača koji koriste FALD. Voice kontrola mi je toliko neprirodna da sam davno odustao od toga  Isprobam kako radi, čisto u svrhe testiranja, a koristim eventualno kad treba upisati nešto u search. Međutim, zapravo mi ne treba za ništa, jer mi cijela "smart" sekcija ide preko Chromecast Ultre, tako da zapravo za sve koristim mobitel. Daljinac od TV-a koristim za šaltanje TV kanala, namještanje glasnoće zvuka i prebačaj slike na HTPC 

 Njihov support (maknuti advanced contrast enhancer), feautre kojeg platiš kako da ne ... bez toga je i slika lošija.. ali da radi, radi...

16 godina
moderator
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
toxic kaže...
Davor kaže...

 

Mda, Daredevil je dobar primjer nečega gdje bi se to moglo dosta često vidjeti. Čudi me da se uopće trude nešto predlagati, jer tu nema nekog rješenja. Viđao sam isti efekt na televizorima drugih proizvođača koji koriste FALD. 

 Njihov support (maknuti advanced contrast enhancer), feautre kojeg platiš kako da ne ... bez toga je i slika lošija.. ali da radi, radi...

 

Znači žele da ubiješ FALD, na TV-u kojeg si kupio zato jer ima FALD... prejako 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
12 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Sve u svemu moj zakljucak je za te parice OLED LG C7 ili B8 puno bolji izbor 😁

Dosta mušica za nemale pare na tom Sonyu,a valjda nece OLED zapec brzo da mi zapapri izbor 🤔😁
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
volegradele kaže...
Sve u svemu moj zakljucak je za te parice OLED LG C7 ili B8 puno bolji izbor 😁

Dosta mušica za nemale pare na tom Sonyu,a valjda nece OLED zapec brzo da mi zapapri izbor 🤔😁

 

Nećeš se razočarati (ja bih od ova dva radije uzeo B8). Također vrhunski TV, ali dužan sam se ograditi - nisam ga imao u dnevnom boravku dovoljno dugo da vidim što će biti s potencijalnom zapržotinom 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
12 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Davor kaže...
volegradele kaže...
Sve u svemu moj zakljucak je za te parice OLED LG C7 ili B8 puno bolji izbor 😁

Dosta mušica za nemale pare na tom Sonyu,a valjda nece OLED zapec brzo da mi zapapri izbor 🤔😁

 

Nećeš se razočarati (ja bih od ova dva radije uzeo B8). Također vrhunski TV, ali dužan sam se ograditi - nisam ga imao u dnevnom boravku dovoljno dugo da vidim što će biti s potencijalnom zapržotinom 

 Da,da izgleda da cu morat neko vrime strepit ,zivot na rubu!

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Davor kaže...
volegradele kaže...
Sve u svemu moj zakljucak je za te parice OLED LG C7 ili B8 puno bolji izbor 😁

Dosta mušica za nemale pare na tom Sonyu,a valjda nece OLED zapec brzo da mi zapapri izbor 🤔😁

 

Nećeš se razočarati (ja bih od ova dva radije uzeo B8). Također vrhunski TV, ali dužan sam se ograditi - nisam ga imao u dnevnom boravku dovoljno dugo da vidim što će biti s potencijalnom zapržotinom 

 Serija 8 navodno ima novi panel iako lg tvrdi da je isti (slike panela potvrđuju da nije isti) , povećali su crvenu komponentu pixela koja je bila najviše podložna trošenju i prva radila probleme s burninom.

Za očekivati je da je onda serija 8 još najsigurnija što se toga tiče (plus što ima i logo dimming)

16 godina
moderator
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Pixel kaže...

 Serija 8 navodno ima novi panel iako lg tvrdi da je isti (slike panela potvrđuju da nije isti) , povećali su crvenu komponentu pixela koja je bila najviše podložna trošenju i prva radila probleme s burninom.

Za očekivati je da je onda serija 8 još najsigurnija što se toga tiče (plus što ima i logo dimming)

 

Tako je! Taman je prije sat-dva izašao Vincentov review LG-ja B8:

 

 

Prosječni DeltaE boja mu je tek malo viši od 1,3 (dakle boje izgledaju praktički perfektno prirodno i precizno, kao i na XF9005, na kojem sam u svojem testu izmjerio DeltaE 1,17). Skoro isto tako je meni ispalo kad sam mjerio 55" primjerak LG-ja B8. Također lijepo demonstrira kako nisu uspjeli napraviti BFI (Black Frame Insertion) da radi besprijekorno kao na Sonyjevim ovogodišnjim modelima, a i denoiser pomalo gazi detalje. Svjetlina ide do 670 nita (meni je 55" B8 išao do 640 nita, XF9005 do 1.054 nita), crna je naravno 0 nita (na XF9005 sam izmjerio 0,0011 nita).

 

Uglavnom, standardno odličan test, čovjek je po meni stasao u #1 YouTube reviewera televizora, bez premca.

 

Ja bih i dalje radije kupio XF9005, čak i da koštaju u lipu isto. Ovo nije poziv na daljnju svađu i prepiranje, samo kažem 

 

Tagiram volegradele, čovjek se sprema na kupnju 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
12 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
U B8 seriju ide isti procesor kao i u proslogodisnjoj C8 seriji,dok su svi novi modeli dobili novi snazniji procesor (do 40% jaci),novi OS ide na sve modele,prednosti se mogu vidjet samo u odabranim zemljama,naravno HR nije među njima,tako da u principu nece bit neke razlike od onog iz prosle godine.Zato i dvojim između C7 i B8 serije.
Nisam upoznat o novim panelima za ovu godinu,ako je to istina onda nemam se sto mislit!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

pozdrav davore....pred kupnjom sam 65 colnog tvejca i osim xf9005 sviđa mi se i q9fn samsung...čitao  sam sve žive recenzije i o jednom  i drugom tv-u pa i onu tvoju...najviše me zanima slika ostale stvari su mi manje bitne...naši programi, max tv, puno sporta , filmovi...kako bi naši kanali bili na 65 cola, valjda će iza nove godine biti druga rezolucija tako su tvrdo obećali pa bumo vidli...gledam sa 4 metra....vrijedi li dati razliku za qled, i to osjetnu, nije da imam viška love nego gledam kao dugoročnu investiciju ali ne bih žalio ako je bolji...jesi li ga imao priliku testirati...inače imam sony 32w705, ali je postao premali, ili ja oćoravio...ima 4-5 god i odličnu sliku ali za 2 metra....qled ima nevjerojatne boje, vrijede li tu razliku.....

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
bobi 1 kaže...

pozdrav davore....pred kupnjom sam 65 colnog tvejca i osim xf9005 sviđa mi se i q9fn samsung...čitao  sam sve žive recenzije i o jednom  i drugom tv-u pa i onu tvoju...najviše me zanima slika ostale stvari su mi manje bitne...naši programi, max tv, puno sporta , filmovi...kako bi naši kanali bili na 65 cola, valjda će iza nove godine biti druga rezolucija tako su tvrdo obećali pa bumo vidli...gledam sa 4 metra....vrijedi li dati razliku za qled, i to osjetnu, nije da imam viška love nego gledam kao dugoročnu investiciju ali ne bih žalio ako je bolji...jesi li ga imao priliku testirati...inače imam sony 32w705, ali je postao premali, ili ja oćoravio...ima 4-5 god i odličnu sliku ali za 2 metra....qled ima nevjerojatne boje, vrijede li tu razliku.....

 

Nemoguće pitanje  Je li bolji Q9FN od XF9005? Da, trebao bi biti. Štoviše, to bi trebao biti najbolji LCD TV koji trenutačno postoji. Isplati li se davati toliko dodatnih para? Nemam pojma što da ti kažem. Ja sam nakon testiranja XF9005 zaključio da se meni osobno ne isplati i kupio sam XF9005. Dobro je imati na umu da zapravo uspoređujemo dvije nijanse odličnosti (ili tri nijanse odličnosti, ako u priču još uvrstimo OLED-e). Svi ti televizori su vrhunski i svi će dati izvrstan prikaz. Ako ti lova nije nikakav problem, kupuješ na keš i baš te briga, uzmi Q9FN. Ako ipak pažljivo odmjeravaš što uzeti i nije ti baš svejedno koliko to košta, možda ti je ipak pametnije kupiti XF9005. To je najbolji (djelomični) odgovor kojeg mogu ponuditi 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2018 14:06 (Davor).
5 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

onu treću nijansu odličnosti-oled- sam izbacio jer se po cijeli dan gleda tv,  često isti kanal puno sati pa oled ne dolazi u obzir zaradi zaprške možebitne...konkretno ,65-ica xf u  svetoj nedjeljki sa tobožnjim kodom za keš 15 300 a q9fn oko 22300 ako sam dobro računao....velika razlika...do 20 keka još nekako...još ću jednom, zadnji put u obilazak dućana-već sam im dosadio-pa bum videl...hvala...

6 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Kupiš sony....a tih 8000kn razlike ostaviš za sljedeći tv kojeg ćeš kupiti kad garancija od 5 godina od sony istekne...2023 godine oled će valjda biti imun na burn in i ostale sitnice koje sada postoje
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice