Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

poruka: 114
|
čitano: 35.244
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim".
16 godina
moderator
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
bobi 1 kaže...

onu treću nijansu odličnosti-oled- sam izbacio jer se po cijeli dan gleda tv,  često isti kanal puno sati pa oled ne dolazi u obzir zaradi zaprške možebitne...konkretno ,65-ica xf u  svetoj nedjeljki sa tobožnjim kodom za keš 15 300 a q9fn oko 22300 ako sam dobro računao....velika razlika...do 20 keka još nekako...još ću jednom, zadnji put u obilazak dućana-već sam im dosadio-pa bum videl...hvala...

 

Evo, ako ti išta znači, ja ne bih dao tih 8.000 kuna više ni pod razno. Zeznuto je uspoređivanje televizora u dućanu, tu Samsung uvijek uvjerljivo pobjeđuje, čisto jer su jako nabrijanih boja i napravljeni tako da namjerno posvjetljuju sliku, radi jačeg "wow" efekta, unatoč tome što se time ne dobiva precizniji prikaz (krivulja outputa svjetline ne prati sadržaj stvarnog signala)  Pogledaj ovdje, taj konkretan "feature" opisuje se oko 17. minute:

 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2018 15:06 (Davor).
5 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
HCMAA kaže...
Kupiš sony....a tih 8000kn razlike ostaviš za sljedeći tv kojeg ćeš kupiti kad garancija od 5 godina od sony istekne...2023 godine oled će valjda biti imun na burn in i ostale sitnice koje sada postoje

 ma i ja tako kontam, prevelika je razlika za možda nešto bolju sliku...da gledam 55 coli bilo bi lakše kupiti,ovako se za 65 cijena drastično povećava u svim segmentima i to ide u nebesa...ipak sam najbliže sony xf-u

5 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Davor kaže...
bobi 1 kaže...

onu treću nijansu odličnosti-oled- sam izbacio jer se po cijeli dan gleda tv,  često isti kanal puno sati pa oled ne dolazi u obzir zaradi zaprške možebitne...konkretno ,65-ica xf u  svetoj nedjeljki sa tobožnjim kodom za keš 15 300 a q9fn oko 22300 ako sam dobro računao....velika razlika...do 20 keka još nekako...još ću jednom, zadnji put u obilazak dućana-već sam im dosadio-pa bum videl...hvala...

 

Evo, ako ti išta znači, ja ne bih dao tih 8.000 kuna više ni pod razno. Zeznuto je uspoređivanje televizora u dućanu, tu Samsung uvijek uvjerljivo pobjeđuje, čisto jer su jako nabrijanih boja i napravljeni tako da namjerno posvjetljuju sliku, radi jačeg "wow" efekta, unatoč tome što se time ne dobiva precizniji prikaz (krivulja outputa svjetline ne prati sadržaj stvarnog signala)  Pogledaj ovdje, taj konkretan "feature" opisuje se oko 17. minute:

 

 ovo za dućane si potpuno u pravu...skoro u svakom je samsung na gornjoj svjetlini i čini sliku čišćom, boje raskošnije pa mislimo da je to to...sony mi pokraj njega djeluje jadno i isprano....a fakat reflektor mi u sobi ne treba...zapravo glavni argument je razlika u cijeni...

12 godina
offline
Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

Dobar je Samsung ali prevelika je razlika u cijeni,a i moram priznat Samsung Q9 je i viši segment TV od Sonya,65" mi nekako nestvarno velik TV,s kolike udaljenosti mislis gledat,nekako imam dojam da za tako velik TV 8K bih bila prava mjera!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
bobi 1 kaže...

 ovo za dućane si potpuno u pravu...skoro u svakom je samsung na gornjoj svjetlini i čini sliku čišćom, boje raskošnije pa mislimo da je to to...sony mi pokraj njega djeluje jadno i isprano....a fakat reflektor mi u sobi ne treba...zapravo glavni argument je razlika u cijeni...

 Svi današnji televizori imaju shop mode i znajući to, u Elipsu sam zamolio prodavača da mi donese daljinske upravljače pa sam se poigrao s tih par modela koji su me zanimali, preporučam.

Ja rekoh
5 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
volegradele kaže...

Dobar je Samsung ali prevelika je razlika u cijeni,a i moram priznat Samsung Q9 je i viši segment TV od Sonya,65" mi nekako nestvarno velik TV,s kolike udaljenosti mislis gledat,nekako imam dojam da za tako velik TV 8K bih bila prava mjera!

 istina, samsung q9fn bi išao u premium klasu a sony xf u nešto kao mid range... samim tim jasnije je kako mora biti skuplji ali brate zar ovoliko...pravo da ti velim.prije mjesec dana kako se bavim kupovinom tv-a nisam ni gledao 65 coli tv, ni sanjao nisam da ću ga uopće uzeti u razmatranje a kamoli kupiti....55 mi je zaokupila svu pažnju i gledah samo te cijene...no vremenom, čitajući, obilazeći dućane, slušajući, shvatih da 65-icu još kako ima smisla kupiti....stari tv mi je 32 i 55-ica mi je zigledala više nego dovoljna a 65 mi se činilo kao platno u kinu, nestvarno veliko... kako sam u međuvremenu preuređivao sobu stvorila se udaljenost od ekrana 4metra i poslije nisam više dvojio o 65-ici....iako, kad gledam nogomet u dućanima na 65-ici, ko da sam na valovima , morsku bolest da dobijem, sa filmovima je to već odlično...nadam se da će se oko priviknuti da ne bi bilo vraćanja na 55 coli...

8 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
bobi 1 kaže...

 istina, samsung q9fn bi išao u premium klasu a sony xf u nešto kao mid range... samim tim jasnije je kako mora biti skuplji ali brate zar ovoliko...pravo da ti velim.prije mjesec dana kako se bavim kupovinom tv-a nisam ni gledao 65 coli tv, ni sanjao nisam da ću ga uopće uzeti u razmatranje a kamoli kupiti....55 mi je zaokupila svu pažnju i gledah samo te cijene...no vremenom, čitajući, obilazeći dućane, slušajući, shvatih da 65-icu još kako ima smisla kupiti....stari tv mi je 32 i 55-ica mi je zigledala više nego dovoljna a 65 mi se činilo kao platno u kinu, nestvarno veliko... kako sam u međuvremenu preuređivao sobu stvorila se udaljenost od ekrana 4metra i poslije nisam više dvojio o 65-ici....iako, kad gledam nogomet u dućanima na 65-ici, ko da sam na valovima , morsku bolest da dobijem, sa filmovima je to već odlično...nadam se da će se oko priviknuti da ne bi bilo vraćanja na 55 coli...

 Uh, koliko još tereta vučemo iz ere CRT televizora...

Danas više uopće nije bitno s koje udaljenosti se gleda televizija. Potpuno irelevantno. Što veći, to bolje.

Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
roby27 kaže...

kojih 2000 eura, cijena je super a za studeni ce ic jos dolje prilicno..

 Problem je što trenutno lg 55B8 ide za 11700 kn, a to tv koji je kalsu iznad (htjeli to ljudi proznati ili ne).

6 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
U doba crt.a igrala je udaljenost jer su pixeli u slučaju crt.a dots...niska rezolucija bile krupne....pa što si bliže to vidiš te točke...sada je obrnuta situacija....pixeli su presitni...jednostavno okom ne vidiš sve te detalje...bez naočala gubim 10-15% sitnih detalja na udaljenosti od 200cm na dijagonali od 32"(1920x1080)

32" je za nekih max 150cm udaljenosti od očiju...55" za oko 200-250cm...odem u dućan i onda stopama izmirim udaljenost...za 55" mi ispada nekih 7 stopa idealna udaljenost...mislim i ja na 65" ali
Max udaljenost mi je 250cm a to je malo pre veliko
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

evo neki dan pođoh u obilazak dućana po zadnji put prije kupnje....i mogu kasti da nisam puno pametniji...zapravo,sve to sam znao i prije...oled sony ima najbolju sliku, naravno i lg...tu nema rasprave čak ni sa slabovidnima...ono što je problem kod oleda je da nije za svakoga...tamo gdje se tv gleda po cijeli dan i rijetko prebacuje na drugi kanal-klinci- oled nema što tražiti. preskupo za riskirati zapršku...u svakom drugom slučaju išao bih na oled...odmah do njega q9fn, fantastične boje, bistra, čista slika...odmah do njega ,nijanse su u  pitanju,sonyxf9005... baš su imali u sd 65 colni model...odlična slika, boje nevjerojatne, kontrast savršen...ljubazan trgovac postavio mi je i naše kanale  na njega i oled af8 jedan pored drugoga...moram reći da sam se ugodno iznenadio, obzirom na 65 cola,skalira najbolje moguće...hrt i lokalne jabuku ,zapad  i slične...vidi se da je na oledu nešto bolje ali ne previše, nije to razlika koja vrijedi te pare, ni približno...sljedeći odličan tv bio je q8fn, sličan sony-u,fantastične boje, na njemu mi naši kanali nisu osobito bili dobri, sony xf to radi puno bolje...zanimljivo kako sam različita mišljenja čuo od trgovaca koji prodaju istu robu...u elipsu dečko veli da za 4 metra ni u ludilu ne kupujem tv veći i 50 cola jer će naši kanali biti negledljivi...istovremeno svi tv-i u elipsu su na promo materijalima i ne može prebaciti na običan program...u sd kažu,nikako ispod 65 za tu daljinu...baš kao na forumima , svatko  svoje mišljenje...što je ustvari dobro jer odvagneš pa onda sam odlučiš...na koncu, uzeo bih q9fn ali je bolesno skup i toliku razliku u cijeni ipak nedam, pogotovo što je sony xf 9005 fantastičan tv sa izvrsnom slikom i povećanom svjetlinom...dobro si ti davore rekao , to su nivoi odličnosti i svaki od ovih tv je na svoj način najbolji....upravo sam u narudžbi 65 xf-a 15 300 u sd...preko weba pa ako treba povrat ili zamjena...toliko, nadam se da sam nekome pomogao, vidimo se za desetak godina...hvala svima na savjetima...

 
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

Koji bi vi kupili ? Samsung QE65Q7C televizor, 65" 
od 12.599 kn ili Sony KD-65XE9005 televizor, 65" 
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-55xf9005-led-uhd-4k-android-smart-tv-t2-hevcs2/87028 jel ovo best buy za te pare? Trebam brz odgovor jer danas je zadnji dan akcije :p

ll
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
ILoxD kaže...

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-55xf9005-led-uhd-4k-android-smart-tv-t2-hevcs2/87028 jel ovo best buy za te pare? Trebam brz odgovor jer danas je zadnji dan akcije :p

 da

14 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
ILoxD kaže...

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-55xf9005-led-uhd-4k-android-smart-tv-t2-hevcs2/87028 jel ovo best buy za te pare? Trebam brz odgovor jer danas je zadnji dan akcije :p

 Znao je biti i malo ispod 8k, al po meni dobra cijena svejedno, TV je vrh.

 

Sad vidim da je za gotovinu 7699, dobro je 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 15:07 (dmanz).
8 godina
protjeran
offline
Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

Jako dobra cijena za tu dijagonalu 55" + 5godina garancija uzimaj to slobodno, ja sam ga ove godine propustio uzet pa čak i po ovoj dobroj cijeni ali ako bog da na proljeće bi mogao bit u igri sad nemam perja dovoljno za njeg a bliži se još i Božić i Nova.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

Ja sam ga danas kupi po toj cijeni i mogu rec da nisam pogrijesio, tv je za te novce vrh.

Uzeo sam i soundbar iz te serije i zajedno sve odlicno funkcionira. 

Citajuci komentare orije kad je cijena bila daleko iznad a pogotovo u vrijeme pisanja recenzije 1250 kn ovon je bestbuy za 7690 kn.

po meni u tom cjenovnom razredu najbolje sta se moze kupiti.

kupuj ako nisi jer danas je zadnji dan.

santadomenica ga je imala za blackfriday na 7999 i vidim da ga je vratila na 9500 kn.

sumnjam da ce ikad ic ispod ove cijene od 7690 koliko je sad.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

Narucena jucer navecer... Najgore od svega mi je sto tv nisam vidio uzivo i to me najvise brine bez obzira na sve pohvale i preporuke... Najvise me brine to sto mu je, kolko vidim, veliki minus gledanje pod kutevima, jel stvarno tolko lose ili je prihvatljivo? Da se razumimo, ne namjeravam ga gledat pod nekim suludim kutevima, al ono, ako gledam malo s odredene strane, oce li to stvarno drasticno smanjiti dozivljaj slike? E da i sto se tice androida, tj smart funkcija, neki se ljudi zale da je dosta spor?

ll
14 godina
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
ILoxD kaže...

Narucena jucer navecer... Najgore od svega mi je sto tv nisam vidio uzivo i to me najvise brine bez obzira na sve pohvale i preporuke... Najvise me brine to sto mu je, kolko vidim, veliki minus gledanje pod kutevima, jel stvarno tolko lose ili je prihvatljivo? Da se razumimo, ne namjeravam ga gledat pod nekim suludim kutevima, al ono, ako gledam malo s odredene strane, oce li to stvarno drasticno smanjiti dozivljaj slike? E da i sto se tice androida, tj smart funkcija, neki se ljudi zale da je dosta spor?

 Ma ne brini se, nije to toliko izrazeno, moderni VA paneli imaju solidan kut gledanja, neće se smanjiti doživljaj slike malo sa strane.

 

Android je navodno malo sporiji OS od ostalih, no nije to ništa strašno sporo. Pogledaj koji video na yt ako te zanima unaprijed. 

12 godina
online
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
ILoxD kaže...

Narucena jucer navecer... Najgore od svega mi je sto tv nisam vidio uzivo i to me najvise brine bez obzira na sve pohvale i preporuke... Najvise me brine to sto mu je, kolko vidim, veliki minus gledanje pod kutevima, jel stvarno tolko lose ili je prihvatljivo? Da se razumimo, ne namjeravam ga gledat pod nekim suludim kutevima, al ono, ako gledam malo s odredene strane, oce li to stvarno drasticno smanjiti dozivljaj slike? E da i sto se tice androida, tj smart funkcija, neki se ljudi zale da je dosta spor?

 Ne znam za taj TV, ali znam da se za moj Samsung Q6FN isto prica da ima lose kutove gledanja (isti tip matrice), mogu ti potvrditi da su to gluposti i da je pri svim realnim kutovima gledanja slika odlicna...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

Šta se tiće gleanja pod kutem nisam primjetio da je išta lošije, a šta se tiće androida on me čak iznenadio, prema komentarima sam očekivao katastrofu, ali to uredno radi kao i izbornici i action menu.

Najviše me oduševila slika kad je izvor hd ili 4k, npr netflix ili neki film sa neta ili youtube, slika je bolesno dobra, a takođe i uspcaling dobro radi tako da i od naših programa koji nisu hd izvuče max.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Bok, nedavno sam kupio novi tv Sony 55XF9005!

I sad nikako da skontam kako dodati novu aplikaciju u meni koji se pokrene kada se na daljinskom upravljaču stisne dugme APPS?
Tv ima instalirane sve update.

Ako netko zna molio bi za pomoć.
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

Kupljen danas 55xf9005 i tv je savrsen sto se tice slike i svega ostalog,ali ima jedna sitnica.

U gornjem desnom kutu ima jedan mrtav piksel koji se vidi samo kad je bijela boja i mora se jako zagledati da se vidi

sa udaljnosti od 40cm.

Pomazu li oni programi na youtubeu gdje treperi slika i imam li ja mrtav piksel ili zaglavljen?

Jer koliko sam skuzio mrtav je na svakoj podlozi crn. A ovaj moj se ne vidi na crvenoj i na crnoj, a na ostalim je crven.

Sad me malo zivcira, ali mislim da ga s vremenom necu ni skuziti vise.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim
Ne obaziri se jer ga normalnim gledanjem i sa normalne udaljenosti sigurno nećeš primijetiti.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Bravia KD-55XF9005 - Sliku tvoju ljubim

Jesu li novije verzije firmwarea išta poboljšale oko brzine i stabilnosti softvera na ovom TV-u?

Davore, ako je u vijeme testiranja ocjena softvera bila 6, koju bi dao sada nakon ovolikog vremenskog odmaka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice