Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5

poruka: 70
|
čitano: 16.005
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5".
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
Friday kaže...

Igre prevedene na HR?

 

 Iliti u prijevodu, kako uciniti glup narod jos glupljim!! :)

 

SSD je game changer a i vesele me promjene kod zvuka konacno, can't wait....

16 godina
odjavljen
offline
Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5

Pa to ti i govorima, harver nije presudan u izboru konzole, štoviše ogromna večina ni ne gleda na harver nego na igre koje može iograti na toj konzoli. 

 

Kad pričaš o PS4 90% vremena pričao o igrama, kad pričaš o Box-u stvar je skroz obrnuta 

Moj PC  
5 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
BlueMax kaže...
Paolo Maldini kaže...
BlueMax kaže...
Paolo Maldini kaže...

Playstation 4 i toliko godina nakon izlaska se prodaje kao lud. Najbolji igraći komad hardvera današnjice. Playstation 5 obećava mnogo, pogotovo zbog backwards kompatibilnosti.

 Pa baš i nije. Nije čak ni najbolja konzola. Xbox One X je definitivno bolji.

 Po čemu je bolji? Jedino što XBoxu priznam je što podržava XBox 360 igre i nešto bolji kontroler. Sve ostalo je na stani PS4, ekskluzive i kvaliteta igara općenito (daleko najveća prednost), hrvatska trgovina, razvijeno tržište rabljenih konzola i igara....

 Sve što si sad nabrojao nema veze s hardwareom. Xbox X je hardverski bolji u svakom pogledu + podrška za 4K Blueray što PS-u najviše zamjeram.

Kad gledamo zajedno software i usluge onda je za naše tržište PS sigurno bolji izbor.

Hardverski je moj uredski laptop bolji je od PS4. Zakurac mi to.

13 godina
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
BlueMax kaže...

 Sve što si sad nabrojao nema veze s hardwareom. Xbox X je hardverski bolji u svakom pogledu + podrška za 4K Bluerayšto PS-u najviše zamjeram.

Kad gledamo zajedno software i usluge onda je za naše tržište PS sigurno bolji izbor.

Netko još gleda Blurayeve Super da su se sad odlučili za stavljanje svega kad je relativno nebitno, većina ima smart TV-ove i streama na sve moguće načine. Kad je bilo bitno, odnosno kad su ljudi još gledali DVD-e/BluRayeve onda su sve radili na pola.

Hardverski je super Xbone X, ali realno došao je puno prekasno da bi imao ikakvog smisla. Pro je došao godinu ranije, smisleni je upgrade ako želiš igrati na 4k, jeftiniji i ima bolji izbor igara.

 

Ak ti je to stavka onda ok, ali za igranje kao kombinaciju softvera i hardvera PS je ipak ispred i to prije nego dođemo do cijene.

 

 

10 godina
offline
Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5

A ja baš mislio uzet PS4 PRO. Sad opet moram čekati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
Azmo kaže...

A ja baš mislio uzet PS4 PRO. Sad opet moram čekati.

 

Osobno mislim da je baš ova vijest zeleno svjetlo za nabaviti pro sad, očito ima još dosta fore do petice.

 

Vjerojatno do 11/20 ili možda OI-a, odma izbace bundle sa službenom igrom :)

 

12 godina
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
Chronosus kaže...
BlueMax kaže...

 Sve što si sad nabrojao nema veze s hardwareom. Xbox X je hardverski bolji u svakom pogledu + podrška za 4K Bluerayšto PS-u najviše zamjeram.

Kad gledamo zajedno software i usluge onda je za naše tržište PS sigurno bolji izbor.

Netko još gleda Blurayeve Super da su se sad odlučili za stavljanje svega kad je relativno nebitno, većina ima smart TV-ove i streama na sve moguće načine. Kad je bilo bitno, odnosno kad su ljudi još gledali DVD-e/BluRayeve onda su sve radili na pola.

Hardverski je super Xbone X, ali realno došao je puno prekasno da bi imao ikakvog smisla. Pro je došao godinu ranije, smisleni je upgrade ako želiš igrati na 4k, jeftiniji i ima bolji izbor igara.

 

Ak ti je to stavka onda ok, ali za igranje kao kombinaciju softvera i hardvera PS je ipak ispred i to prije nego dođemo do cijene.

 

 

 Eto ja imam Planet Earth I i II i još nešto sličnih dokumentaraca i obožavam ih gledati. Lakše bi mi bilo ubaciti ih u player nego ovako native skidati na računalo pa puštati s njega a o besmislenosti kupovine posebnog 4K blue ray playera neću ni govoriti.

Ne kažem da je neki game changer, ali kad su već stavili 4K output i već ima bluray player ništa ih ne bi koštalo da su omogućili playback.

Sve ovoe ostale razloge zbog kojih me uvjeravate kako je PS4 dobar izbor ja već znam. Zato i imam PS4 Pro.

16 godina
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
Friday kaže...
Paolo Maldini kaže...

 Sad će ti doći port na PC pa se uvjeri.

 

U fazi neigranja sam trenutno. Vjerojatno do ljeta. Uhvati me tako i onda nista ne igram. Cak sam i RTX-icu prodao nedavno

 U najmanju ruku cudan covjek. Prodati novu graficku (mogao si i pokloniti), opce ludilo! 

14 godina
neaktivan
offline
Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5

Nisam pola godine kupio ništa za PS4 pro jer sam nabavio polovnu GTX 1060 3gb za 1100 kn ( prije bila radeon hd 7770 ) i primjetio da trenutna konfiguracija bez problema pokreće 95 posto igri koje imam na ps4 ( sve neekskluzivne ) i sve izgledaju ljepše na pc-u ;

Svejedno nabavljam ps5 radi Uncharted 5 i The last of us 2 .

shit happens too often
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
BlueMax kaže...
Paolo Maldini kaže...

Playstation 4 i toliko godina nakon izlaska se prodaje kao lud. Najbolji igraći komad hardvera današnjice. Playstation 5 obećava mnogo, pogotovo zbog backwards kompatibilnosti.

 Pa baš i nije. Nije čak ni najbolja konzola.  Xbox One X je definitivno bolji.

 Valjda ti je jasno da kvaliteta konzole nije samo koliko teraflopsa ima na papiru? Šta će mi Xbox One X pored PS4 kad nema nikakve ekskluzive u usporedbi sa PS4? i sve što imaš na njemu imaš i na PC-u? Tako da, PS4 je definitivno najbolja konzola. Najjača nije, ali najbolja jest.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
antimadridista kaže...
BlueMax kaže...
Paolo Maldini kaže...

Playstation 4 i toliko godina nakon izlaska se prodaje kao lud. Najbolji igraći komad hardvera današnjice. Playstation 5 obećava mnogo, pogotovo zbog backwards kompatibilnosti.

 Pa baš i nije. Nije čak ni najbolja konzola.  Xbox One X je definitivno bolji.

 Valjda ti je jasno da kvaliteta konzole nije samo koliko teraflopsa ima na papiru? Šta će mi Xbox One X pored PS4 kad nema nikakve ekskluzive u usporedbi sa PS4? i sve što imaš na njemu imaš i na PC-u? Tako da, PS4 je definitivno najbolja konzola. Najjača nije, ali najbolja jest.

 Valjda je tebi jasno da se moj komentar odnosio na - Najbolji igrači komad hardvera današnjice. To sa sigurnošću možemo utvrditi da nije.

A je li najbolja platforma? To je diskutabilno. Ako gledamo samo Hrvatsku onda je Xbox za qrac, ali je li PS4 bolji od Switcha? Switch ima neke konceptualne prednosti o kojima PS i Xbox mogu samo sanjati a i njihove ekskluzive su vrhunska zabava. Ja Crash team racing čekam ko ozebao sunce a znam da neće biti ni sjena Mario Kartu. Novi Sonic je dobar, ali...

 

 

16 godina
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
Azmo kaže...

A ja baš mislio uzet PS4 PRO. Sad opet moram čekati.

Ma ubodi sad PRO, ja ga uzeo prošle godine. Izigraj se na njemu, kada izađe 5, prodaj PRO, dometni i ubodi novu konzolu. 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
6 godina
protjeran
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
BlueMax kaže...

 Valjda je tebi jasno da se moj komentar odnosio na - Najbolji igraći komad hardvera današnjice. To sa sigurnošću možemo utvrditi da nije.

 Kako si onda ubacio Blu Ray filmove, kao relevantan faktor, u tu jednadžbu? I koji je komad igraćeg hardvera bolji - RTX 2080TI ili taj Switch?

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 13:05 (Paolo Maldini).
16 godina
online
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
BlueMax kaže...

 Valjda je tebi jasno da se moj komentar odnosio na - Najbolji igrači komad hardvera današnjice. To sa sigurnošću možemo utvrditi da nije.

A je li najbolja platforma? To je diskutabilno. Ako gledamo samo Hrvatsku onda je Xbox za qrac, ali je li PS4 bolji od Switcha? Switch ima neke konceptualne prednosti o kojima PS i Xbox mogu samo sanjati a i njihove ekskluzive su vrhunska zabava. Ja Crash team racing čekam ko ozebao sunce a znam da neće biti ni sjena Mario Kartu. Novi Sonic je dobar, ali...

 

 

 A ono, nitko nije rekao najjači igrači komad hardvera  nego najbolji. Najbolje nije nužno najjače.

 

Osobno sam razmišljao da nabavim XBox, ali realno samo jedna igra me zanima, Halo 5, igrao sam sve prijašnje pa da vidim kuda je otišla priča. No review-i nisu baš bili oduševljavajući pa.

 

Mislim da je PS4 za sada "najbolji igrači komad hardvera", prodan je u preko 90 milijuna primjeraka, Switch je prešao 30ak trenutno. Istina, kraće je na tržištu, možda će u svom životnom vijeku prestići PS4, ali dok se to ne desi...

I switch ima mane, baterija mu je li-la, 3-4 sata mi je neki prosjek, zavisno od igre. Osobno mi je najbolja stvar to što je zapravo tablet pa ne "zauzme" TV dok nešto igram. Osim toga je manje-više ista stvar kao PS4, samo slabiji hardverom (što je razumljivo). Na TV-u ga još zapravo nisam ni probao, dock je u origigi celofanu, baš zato što bi sve izgledalo daleko gore na 55'' nego na njegovom ekranu. Za to imam PS4 Pro.

12 godina
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
Paolo Maldini kaže...
BlueMax kaže...

 Valjda je tebi jasno da se moj komentar odnosio na - Najbolji igraći komad hardvera današnjice. To sa sigurnošću možemo utvrditi da nije.

 Kako si onda ubacio Blu Ray filmove, kao relevantan faktor, u tu jednadžbu? I koji je komad igraćeg hardvera bolji - RTX 2080TI ili taj Switch?

 Želiš da usporedim grafičku karticu s konzolom?

Grafička kartica sama po sebi ne služi ničemu. Ako ću uspoređivati računalo s ugrađenom 2080Ti onda definitivno da. Naravno, Switch ne treba monitor ili TV a može ih koristiti pa je za nekoga ko dosta putuje ili želi igrati gdje mu padne na pamet najbolji izbor.

Stalno spominjete PS ekskluzive. Odigrao sam ih sve vrijedne spomena. A što je s igrama koje ne postoje za PS ili onima koje su na PS-u totalno debilne (bilo koji FPS)? Što sa starim ili budućim igrama koje nisu kompatibilne s PS4?

Imam PS4 Pro i za današnje pojmove loš PC kojeg da idem prodati koštao bi otprilike isto ko PS. Da moram bez nečega ostati, i to samo gledajući na igranje, ko iz topa bi rekao da mi uzmu PS4. 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
Više sam mislio na to da si u kontekstu najboljeg igraćeg hardvera povezao reporodukciju blu ray filmova kao nedostatak.
14 godina
offline
Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5

ja doma imam x box one x ,x box one i play station 4 ,x box one x je miljama iznad ps4,a što se tiče igara sve što me zanima za ps4 ima i za x box one x ,pa rađe kupim igru za x box,x box one x grafikom rastura ps4 na proste faktore

p.s za komentatore koji doma nemaju x box one x,s ili one bolje bi bilo da ne komentiraju ono što neznaju

 

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
Dal ce igre nativno podrzavat misa i tipkovnicu? Ako hoce dani mojeg pc gaminga su odbrojeni..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
Sale_ds kaže...
Dal ce igre nativno podrzavat misa i tipkovnicu? Ako hoce dani mojeg pc gaminga su odbrojeni..

 To bi stvarno uzdrmalo PC gaming. Ali bojim se ništa od toga. 30FPSova prolazi na kontroleru, ali kada uzmeš miš u ruke to je druga pjesma.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
blackalbum kaže...

ja doma imam x box one x ,x box one i play station 4 ,x box one x je miljama iznad ps4,a što se tiče igara sve što me zanima za ps4 ima i za x box one x ,pa rađe kupim igru za x box,x box one x grafikom rastura ps4 na proste faktore

p.s za komentatore koji doma nemaju x box one x,s ili one bolje bi bilo da ne komentiraju ono što neznaju

 

 Nitko ne spori da X nema bolju grafiku, nativnih 4k tamo gdje to PS4 pro nemoiže, stabilniji framerate i td...

 

Problem je kaj ti na X-u nemaš

 

 

itd

 

 

dok istovremeno na kompu imaš skoro sve kao i na BOX-u, ali na kompu imaš to isto koji rastavlja taj X na proste faktore.

 

To ti potvrđuju i prodajni rezultati, gdje je slabija konzola došla do sto milijuna prodanih primjeraka...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
Pa navodno bi 1080p trebal picit na 60fpsa, kaj ne? Meni osobno ne treba vise od toga.
I da daju da mos spojit i tv i monitor to bi bilo bomba. Stavim ga na stol za komp i kad se igra multi sjednes ko covjek za stol i picis misem, a kad je nes drugo zavalis pred tv se i chill..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
Sale_ds kaže...
Pa navodno bi 1080p trebal picit na 60fpsa, kaj ne? Meni osobno ne treba vise od toga.
I da daju da mos spojit i tv i monitor to bi bilo bomba. Stavim ga na stol za komp i kad se igra multi sjednes ko covjek za stol i picis misem, a kad je nes drugo zavalis pred tv se i chill..

 U svakom slučaju, da bude i 30FPSova za nove igre, na novoj konzoli stare igre sa PS4 bi trebale ići na 60FPS na 4K. Dovoljno da budem day one kupac. A miš i tipkovnica su samo bonus, ako ioh podrže kako spada.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
Ak idu 60/4k onda idu 60/1080p da ga hebes. Sve u svemu ja cekam da vidim dal ce ic misonja i tipkalo i ak hoce komp ide u proslost. Nisam mislio da ce taj dan ikad doc no cini se da je sve blize :(.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5

Mislim da im je podrška za miš prevelika gnjavaža, morali bi onda takve igrače spajati na posebne servere gdje su svi na mišu i tipkovnici...kada bi se u online igrama miješali igrači ne bi bili podjednaki uvjeti. a to je ono kaj zatvoreni sustav poput konzole želi imati, + bez varalica i sl. sranja.

 

Ali tko zna...makar ne vjerujem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
Pa kolko vidim vec sad se mogu neke igre na ps4 rokat na misa i tipkovnicu? Vidil sam opciju al nisam probal. Jel to dela il kaj?
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
16 godina
odjavljen
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5

Misliš valjda na adaptere u tu svrhu...to nije službena podrška.

12 godina
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
XXX kaže...

Mislim da im je podrška za miš prevelika gnjavaža, morali bi onda takve igrače spajati na posebne servere gdje su svi na mišu i tipkovnici...kada bi se u online igrama miješali igrači ne bi bili podjednaki uvjeti. a to je ono kaj zatvoreni sustav poput konzole želi imati, + bez varalica i sl. sranja.

 

Ali tko zna...makar ne vjerujem.

 U nekim igrama se već miješaju pa tako Fortnite (najpopularnija igra na svijetu) ja igram na PC-ju, sin na PS4 i dvojica njegovih prijatelja na Switchu. Pogodi ko je najbolji :)

Kod Xboxa, ne kod svih igara no sve ih je više, kad kupiš igru na Xboxu ili PC-ju možeš je igrati i na drugoj platformi. Kod PvP igranja ogromna je razlika kad svak igra na svom ekranu od split screena.

 

I još jedna stvar, pošto sam imao sve Playstatione do sad a neke modele i više komada. PS4 je donio najmanji skok i najmanji wow efekt od svih Playstationa do sad. U odnosu na PS3 čak ni ova Pro verzija nije donijela skok u kvaliteti igara kakav je bio s PS2 na PS3 ili s PS1 na PS2.

U biti tek od prošle godine su izašle neke igre na kojima je vidljivo da je riječ o konzoli potpuno nove generacije. Remastered ovo, remastered ono. Sve više igara se svodi na ogromne cut sceense pa više ne znaš jel cutsceene u biti onih nekoliko minuta što pritišćeš tipke koje se pokazuju na ekranu između beskonačnih dijaloga.

 

Na početku teme je spomenut Uncharted 4. Nebitno koliko smatram da je ta igra precijenjena kao i svaki Uncharted ranije i da je bilo koji Tomb Rider puno bolji, ta igra me izludila. Cutsceensi su valjda 5 puta duži od gameplaya. Možeš birati hoćeš li ostarjeti gledajući ih ili ćeš ih preskakati pa pojma ne imati od kud te sad ispod nekotg glupog zapaljenog kamiona. I onda "press Δ" pa "press □"....  sranje

Kod God of Wara su dijalozi nešto zanimljiviji pa mislim da sam ih odgledao bar 5% a i grafika je napokon next gen (barem bila do ove najave PS5).

 

 

12 godina
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
XXX kaže...

 

 Nitko ne spori da X nema bolju grafiku, nativnih 4k tamo gdje to PS4 pro nemoiže, stabilniji framerate i td...

 

Problem je kaj ti na X-u nemaš

 

 

 

 

dok istovremeno na kompu imaš skoro sve kao i na BOX-u, ali na kompu imaš to isto koji rastavlja taj X na proste faktore.

 

To ti potvrđuju i prodajni rezultati, gdje je slabija konzola došla do sto milijuna prodanih primjeraka...

 Jesi li primjetio da sve igre koje si nabrojao pripadaju istom žanru? Nekakav akcijski rpg/adventure.

I sve su one "prijeđi i zaborravi".

Igre koje omogućavaju stotine pa i tisuće sati zabave nisu PS ekskluzive i puno se bolje i ugodnije igraju na PC-ju nego na PS-u ako uopće i postoje za PS. MMO, FPS, RTS... su zbog neprilagođenosti kontrola potpuno zanemarene.

Jedino što stvarno cijenim kod PS-a su sportske simulacije. Izvalim se u fotelju i igram nogomet, američki nogomet, vozim GT... i iako je isto moguće (dobro, nema GT-a ali tu su neke čak i bolje simulacije) i na PC-ju nije mi to to.

Ali bi mi na Xboxu zbog bolje grafike to isto bilo još bolje nego na PS-u. 

 

13 godina
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
blackalbum kaže...

ja doma imam x box one x ,x box one i play station 4 ,x box one x je miljama iznad ps4,a što se tiče igara sve što me zanima za ps4 ima i za x box one x ,pa rađe kupim igru za x box,x box one x grafikom rastura ps4 na proste faktore

p.s za komentatore koji doma nemaju x box one x,s ili one bolje bi bilo da ne komentiraju ono što neznaju

 

 Čuj "sve što me zanima za ps4 ima i za xbox". Sva sreća pa ti nisi jedina osoba na svijetu i ne ravnaju se svi po tebi. Sony ima ogromne ekskluzive koje su igretine i ne možeš ih igrati na Xbox-u. To što tebe možda te igre ne zanimaju (vjerojatno zato što nisu na xboxu) ne znači da to ne zanima ogroman broj drugih igrača u svijetu.

 

To je isto kao da ja kažem "moj Fiat Punto ima sve što mene zanima i nije lošiji od BMW-a".

 

Postoji valjda razlog zbog kojeg se PS4 prodao u toliko više primjeraka nego Xbox One. I nije sigurno zbog hardvera.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 19:20 (antimadridista).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Sony otkrio prve detalje o PlayStationu 5
BlueMax kaže...
I sve su one "prijeđi i zaborravi".

 

 

Zakaj ja onda nisam zaboravil metal gear solid iz 98...pada kišica, po brodu šeće straža, ti primaš na uho uppute i kreče šuljanje, nadmudrivanje...

zakaj onda nisam zaboravio stalkera iz 07. noć, staviš noćnu optiku, oslušuješ zavijanja i gledaš da te nekaj ne pojede...

 

itd, itd

 

Isto tak igram wot 7-8 godina i usporedio bi ga sa cajkama, turbo folkom... super ti je dok igraš ali kad završiš osjećaš se šuplje, sam sebi sam glup jer sam radio jedno te isto.

 

Ove igre su poput dobrih filmova...nisam zaboravio Kuma ili Blade Runnera pa tak nebum ni God of War ili The last of us. Jer sam ih doživio, osjetio...za razliku od generičnih partija.

 

Sony je praktički zadnji zid obrane single player igara, onih pravih rađenih sa guštom. Čast iznimkama poput Rockstara i sl.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice