Sound United preuzima audio odjel tvrtke Onkyo

poruka: 18
|
čitano: 4.295
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sound United preuzima audio odjel tvrtke Onkyo".
5 godina
protjeran
offline
Sound United preuzima audio odjel tvrtke Onkyo

Kako je krenulo s akvizicijama svu će ozbiljnu audio opremu proizvoditi Sound United. Srećom audiofuli tu opremu ne kupuju - mjerenja im daju presavršene podatke ;)

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Sound United preuzima audio odjel tvrtke Onkyo

napokon se tim japanskim hi fi korporacijama odbilo od glavu made in china

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sound United preuzima audio odjel tvrtke Onkyo
blackalbum kaže...

napokon se tim japanskim hi fi korporacijama odbilo od glavu made in china

 Obilo o glavu? Kad te netko želi kupiti to ne znači da ti loše ide, dapače.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Sound United preuzima audio odjel tvrtke Onkyo
BlueMax kaže...
blackalbum kaže...

napokon se tim japanskim hi fi korporacijama odbilo od glavu made in china

 Obilo o glavu? Kad te netko želi kupiti to ne znači da ti loše ide, dapače.

 Kad prodaješ uhodanu firmu, to obično znači da ti prodaja proizvoda ne ide najbolje.

 

Mada ne vidim problem s Kinezima, u elektronici je bitan dizajn i kontrola kvalitete, a ne feng shui lokacije proizvodnje. Uostalom, prije 50-70 godina, kad su se te japanske firme probijale, bile su sinonim za lošu robu, kao danas (a zapravo jučer) kineske.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Sound United preuzima audio odjel tvrtke Onkyo
Izlistan si na burzi i netko te želi kupiti. Nema to veze s tim kako ti ide. Recimo Facebook je kupio WhatsApp kad im je najbolje išlo. Ili ako ćemo o audio tehnici, Apple je kupio Beats kad su bili na vrhuncu. Sve je to stvar poslovne strategije.
12 godina
offline
Re: Sound United preuzima audio odjel tvrtke Onkyo
Izlistan si na burzi i netko te želi kupiti. Nema to veze s tim kako ti ide. Recimo Facebook je kupio WhatsApp kad im je najbolje išlo. Ili ako ćemo o audio tehnici, Apple je kupio Beats kad su bili na vrhuncu. Sve je to stvar poslovne strategije.
12 godina
protjeran
offline
Sound United preuzima audio odjel tvrtke Onkyo

Hi-fi propada vec 20g, Onkyo pogotovo na chartovima u zadnjih 3godine doslovno 3 stepenice nize nego sto su ikada bili.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sound United preuzima audio odjel tvrtke Onkyo
Ovo nije bila kupnja na burzi, nego direktan dogovor. Ako si u biznisu prodaje audio uređaja i dobro ti ide, onda taj biznis ne prodaješ.

Beats ne prodaje slušalice nego maglu. Pa je logično da ih je Apple kupio.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Sound United preuzima audio odjel tvrtke Onkyo
Visak kaže...
Ovo nije bila kupnja na burzi, nego direktan dogovor. Ako si u biznisu prodaje audio uređaja i dobro ti ide, onda taj biznis ne prodaješ.

Beats ne prodaje slušalice nego maglu. Pa je logično da ih je Apple kupio.

 Beats prodaje audio uređaje i vrhunski im je išlo. Kvaliteta tih uređaja je nebitna.

Samsung je kupio Harman Kardon i AKG u vrijeme kad su rasurali na tržištu. Jel i oni prodaju maglu? 

12 godina
protjeran
offline
Re: Sound United preuzima audio odjel tvrtke Onkyo
I najbogatiji šeici kupuju bez razloga ili tipa svida im se neka boja i sl gluposti(boja od zlata), kupuju sta hoce jer mogu.lp
Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 13:22 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sound United preuzima audio odjel tvrtke Onkyo
Radi se o potpuno različitim situacijama. Samsung i Apple su kupili brandove i know-how koji im je trebao za proširenje poslovanja i za to su bili spremni ponuditi dobru cijenu, pa se vlasnicima isplatilo prodati dionice. Sound united ne kupuje Onkyo iz tih razloga.

Comment: This announcement has come as a bit of a surprise as Onkyo has only just divested itself of its distribution network in Europe, by selling it to Austrian distributor Aquipa GmbH who will still be responsible for distribution in Europe going forward. Despite making a fabulous range of groundbreaking products, with excellent build quality, across a really broad price range, it seems as if Onkyo and Pioneer have struggled to advance in the face of competition from brands with more fashionable profiles.
Http://forbes.com
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Sound United preuzima audio odjel tvrtke Onkyo
Visak kaže...
Ovo nije bila kupnja na burzi, nego direktan dogovor. Ako si u biznisu prodaje audio uređaja i dobro ti ide, onda taj biznis ne prodaješ.

Beats ne prodaje slušalice nego maglu. Pa je logično da ih je Apple kupio.

 Opet ću ti citirati isti post.

Mislim da sam ti jasno dokazao kako ovo boldano nije istina.

Kapitalizam je vrlo jednostavna stvar. Sve je u svakom trenutku na prodaju. Bez obzira da li ti u poslu ide loše ili super, postoji cijena za jedno a i za drugo. I totalno je svejedno što prodaješ.

Whatsappu je išlo super a onda je došla ponuda od 20 milijardi $. AKG-u i Harman Kardonu je išlo super pa ih je kupio Samsung.

 

Prvo tvrdiš kako se dobar posao (audio uređaji npr. - nebitno) ne prodaje, a zatim tvrdiš kako su Samsung i Apple kupili brandove i know how? Jel sam vidiš koliko su te tvrdnje u suprotnosti?

Nije pitanje zašto je Samsung kupio AKG ili zašto  je Apple kupio Beats, to je valjda svakome jasno. Pitanje je zašto su se te firme, u trenutku kad su bile na vrhuncu, prodale. Ja ću ti odgovoriti - za novac. Za isto ono za što bi ja sutra iselio iz kuće bez obzira koliko mi dobra i draga bila. Samo je iznos upitan.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Sound United preuzima audio odjel tvrtke Onkyo
Tema je zašto je Onkyo prodan i dao sam ti objašnjenje od Forbesa da im nije išlo, a ti i dalje pričaš o Appleu i Beatsu koji s ovom pričom nemaju nikakve veze.

Onkyu nije išlo i kupio ih je netko tko će ih restruktuirati i uklopiti u svoj sustav nabave/razvoja/marketinga/prodaje, čime će možda biti profitabilniji.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Sound United preuzima audio odjel tvrtke Onkyo
Visak kaže...
Tema je zašto je Onkyo prodan i dao sam ti objašnjenje od Forbesa da im nije išlo, a ti i dalje pričaš o Appleu i Beatsu koji s ovom pričom nemaju nikakve veze.

Onkyu nije išlo i kupio ih je netko tko će ih restruktuirati i uklopiti u svoj sustav nabave/razvoja/marketinga/prodaje, čime će možda biti profitabilniji.

 Komentar od Forbesa? Jel onaj koji počinje ovako: This announcement has come as a bit of a surprise....

Prodan je zato što je trenutnim vlasnicima netko ponudio iznos za koji su ga voljni prodati. Da Onkyu ide bolje iznos bi bio veći, pa bi se opet prodali.

Ono što ti ja, izgleda uzaludno, pokušavam objasniti je da se tvrtke ne prodaju zato što im loše ide. Prodati tvrtku kad je na vrhuncu je najbolji poslovni potez.

12 godina
offline
Re: Sound United preuzima audio odjel tvrtke Onkyo
Steta sto veliki kupuju "male" moc konkurentnosti gubi smisao.Onkyo i Marantz bi trebali bit teski konkurenti i vodit rat oko novih tehnologija koje implemetiraju u svoje proizvode.Ovako kupujes ubit skoro pa isti proizvod..
AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sound United preuzima audio odjel tvrtke Onkyo
volegradele kaže...
Steta sto veliki kupuju "male" moc konkurentnosti gubi smisao.Onkyo i Marantz bi trebali bit teski konkurenti i vodit rat oko novih tehnologija koje implemetiraju u svoje proizvode.Ovako kupujes ubit skoro pa isti proizvod..

 Onkyo i Marantz su godinama bili kraljevi "jeftinog" HiFi-ja. To vrijeme je gotovo jer oni danas ne mogu proizvesti uređaj za cijenu za koju kinez jednako kvalitetan uređaj prodaje.  U budućnosti će ovakvih skupljanja pod istu kapu biti još više jer kineska masovna produkcija neumoljiva.

Slažem se, velika šteta.

16 godina
offline
Sound United preuzima audio odjel tvrtke Onkyo

...jedan (dva) videa vezano za ovo...

 

 

BTW: Ken Ishiwata napusta Marantz nakon 40 godina....slucajnost???

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Sound United preuzima audio odjel tvrtke Onkyo
Možda mu je vrijeme za mirovinu?! Mislim, 40 godina u Marantzu (i vjerojatno još koja drugdje).
Pis on ju, tu :P
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice