Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

poruka: 53
|
čitano: 12.629
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov".
12 godina
neaktivan
offline
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl
fer-de-lance kaže...
Inače, kad su već kolege počeli s prijedlozima, https://www.imdb.com/title/tt0353969/ , meni osobno najjače kaj se Koreje tiče.

Baš ste me sad svi zaintrigirali s ovim prijedlozima, morat ću nabacit za vikend neki maraton korejskih filmova, na opće zgražanje moje bolje polovice 

 

Eh kako sam njega zaboravio , a bio mi je prvi na pameti. Nije mi najbolji, ali mi je u samom vrhu. Ako nisi gledao The Handmaiden to možeš slobodno sa dragom pogledati.

 

Zaboravio sam ranije i na Spring, Summer, Fall, Winter... And Spring, predivan film. Nažalost Kim Ki-duk više nije s nama, ali ostavio je lijepo naslijeđe. Od istog redatelja 3-Iron.

 

Ti korejski filmovi imaju specifičnu atmosferu i kad ga pogledaš drži te još jako dugo, neće se svakome svidjeti, ali meni su baš po guštu.

Kar-Wai Wong (2046, In The Mood for Love...) ima specifičan stil i on nije za one koji traže brzu akciju, njegovi filmovi su baš za opustiti se i uživati u svakom kadru, sve je genijalno od kamere do glazbe.

 

A sad odoh gledati lignju da ne budem totalno OT. 

13 godina
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Meni nije jasno da ekipa koristi mobilnu verziju Buga na mobitelu. Ja otkad imam smartphone koristim isključivo desktop verziju jer je jednostavno bolja. Da je mobitel s dijagonalom ekrana 3" onda bi koristio mobilnu verziju. Ovako na mobitelu od 6" jednostavno mi nema smisla jer je tekst dobro vidljiv. 😆

 
3 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl
Marko :D kaže...

Meni nije jasno da ekipa koristi mobilnu verziju Buga na mobitelu. Ja otkad imam smartphone koristim isključivo desktop verziju jer je jednostavno bolja. Da je mobitel s dijagonalom ekrana 3" onda bi koristio mobilnu verziju. Ovako na mobitelu od 6" jednostavno mi nema smisla jer je tekst dobro vidljiv. 😆

Ili te ja nešto ne kužim ili ti gledaš u mob sa povećalom. 

Iskreno koristim onu verziju koja mi se po defaultu otvori, a uz to desktop verzija na mobu mi je presitna moram stalno raditi zoom-in zoom-out, a forum je nečitak. Ili ja nešto krivo gledam?

13 godina
offline
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl

Ne znam kakvo povećalo, ali meni je tekst pristojne veličine. Ako nije, malo povećam i dobro je.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl
Marko :D kaže...

Ne znam kakvo povećalo, ali meni je tekst pristojne veličine. Ako nije, malo povećam i dobro je.

 Ma tekst još i mogu pročitati, ali pogoditi neki od gumbova nema šanse, jednostavno je presitno, jedino što se tu može je pročitati tekst, ali kompletna navigacija je neupotrebljiva. Meni je ipak mobilna verzija daleko bolja, ali eto neke stvari na njoj ne rade kako treba poput formatiranja teksta i skraćivanja naslova, ne kužim koja je fora s tim. 

7 godina
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

mzopg Većina Netflixovog sadržaja je bezveze (objektivan stav), prosto iz razloga što se radi o "mediokritetima". Pustimo sada inkluzivnost i političku korektnost sa strane, nego kada pogled njihov prosječan sadržaj, niša novo i ništa zanimljivo. Neki dan na nagovor cure pogledao The Woman in the Window i od početka do kraja sam znao kako će ići scenarij, klišeji od razgovora i "twist" koji neću spoilati. Netflix je sadržaj koji ćeš pogledati popodne ili navečer kada ti je dosadno i gotova priča, a to većina voli i to im paše. Prošle godine sam komentirao ovdje na forumu da smo na poslu kolege i ja imali razgovor i svi kolege me blijedo pogledaju kada im preporučim neki "stariji" ili obscure film jer ima stvarno kvalitetnih filmova. Njihov komentar je bio: "mi bi nešto novije i da ima na Netflixu i HBO".

 

Jučer sam kući upalio Squid game i išao na premotavanje. Da li je odlična? Ne. Da li je loša? Ne. Da li je dobra? Da i to je bolja od polovice njihovog sadržaja. Tema koja se vrti kroz seriju (takav dojam sam dobio od početka) je oštra kritika kapitalističkog sustava i trke za novcem čak i pod cijenu vlastitog života (što kroz smrt, a što kroz propuštanje življenja istog). SPOILER: Jako dobro prikazano u sceni nakon prve igre kada odluče glasati za prestanak igre i pola njih padne i krene moliti na koljenima da ih se poštedi i da će vratiti sve dugove koje imaju i biti bolji. Šefovi im onda daju da glasaju za prestanak igre (što je predviđeno trećom klauzulom ugovora koji su potpisali), ali prije toga im pokaže koliko je novca trenutno u igri (istog će biti još što više ljudi umre). Odmah promjena paradigme i oni koji su maloprije molili za život sada pod "hajpom" i euforijom pritišću druge da nastave igru jer je prema njihovim riječima život sranje i glasanje bude na knap.

 

Black mirror mi je zanimljiv i bolji nego većina njihovog sadržaja, ali kao da mi nešto fali. 

 

 

Ali možemo se svi složiti da hajp ne radi uslugu nikome jer zamagli neki realan stav i napumpa te emocijama i "nabrijanošću".

I want to believe
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl
Brki1994 kaže...

mzopg Većina Netflixovog sadržaja je bezveze (objektivan stav), prosto iz razloga što se radi o "mediokritetima". Pustimo sada inkluzivnost i političku korektnost sa strane, nego kada pogled njihov prosječan sadržaj, niša novo i ništa zanimljivo. Neki dan na nagovor cure pogledao The Woman in the Window i od početka do kraja sam znao kako će ići scenarij, klišeji od razgovora i "twist" koji neću spoilati. Netflix je sadržaj koji ćeš pogledati popodne ili navečer kada ti je dosadno i gotova priča, a to većina voli i to im paše. Prošle godine sam komentirao ovdje na forumu da smo na poslu kolege i ja imali razgovor i svi kolege me blijedo pogledaju kada im preporučim neki "stariji" ili obscure film jer ima stvarno kvalitetnih filmova. Njihov komentar je bio: "mi bi nešto novije i da ima na Netflixu i HBO".

 

Jučer sam kući upalio Squid game i išao na premotavanje. Da li je odlična? Ne. Da li je loša? Ne. Da li je dobra? Da i to je bolja od polovice njihovog sadržaja. Tema koja se vrti kroz seriju (takav dojam sam dobio od početka) je oštra kritika kapitalističkog sustava i trke za novcem čak i pod cijenu vlastitog života (što kroz smrt, a što kroz propuštanje življenja istog). SPOILER: Jako dobro prikazano u sceni nakon prve igre kada odluče glasati za prestanak igre i pola njih padne i krene moliti na koljenima da ih se poštedi i da će vratiti sve dugove koje imaju i biti bolji. Šefovi im onda daju da glasaju za prestanak igre (što je predviđeno trećom klauzulom ugovora koji su potpisali), ali prije toga im pokaže koliko je novca trenutno u igri (istog će biti još što više ljudi umre). Odmah promjena paradigme i oni koji su maloprije molili za život sada pod "hajpom" i euforijom pritišću druge da nastave igru jer je prema njihovim riječima život sranje i glasanje bude na knap.

 

Black mirror mi je zanimljiv i bolji nego većina njihovog sadržaja, ali kao da mi nešto fali. 

 

 

Ali možemo se svi složiti da hajp ne radi uslugu nikome jer zamagli neki realan stav i napumpa te emocijama i "nabrijanošću".

 

Sve se slažem kolega, jedino bi ja osobno uvrstio Squid game u odlične serije, meni je stvarno bila odlična, ali to je vjerojatno i stvar ukusa. Meni je recimo genijalno bilo kako su stvorili napetost, i to u jednostavnim, dječjim igrama.

 

Ali dobro, kao i svi takvi sadržaji nekome će biti bolje a nekome lošije, to je tako. Po meni je bitno da smo svjesni vremena u kojem živimo, i da očekujemo da će sve češće serije i filmovi biti hajpani do krajnih granica

 

 

7 godina
offline
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl

Volim serije s distopijskom (mračnom) atmosferom i "The Running man" scenarijem gdje se smrt pretvara u šoubiznis pa mi je tako Squd game solidna serija. Moglo je to biti malo i bolje, ali ajde. S obzirom što nam se sve servira danas, ovo je za Oscara, tj. Emmy.

 

Zadnjih par godina, ruski ratni filmovi prešišali su sve ostale. Isto je klišej, ali za razliku od Amera, u globalu koriste autentičnu ratnu tehniku ili replike (posebice za filmove s Drgim svjetskim ratom). 

I want to believe
15 godina
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

pa to i jest poanta: većina zna samo za američke filmove/serije. ok, nađe se i tamo dobrih (ali rijetko). zanemaruju se ostale svjetske kinematografije koje i te kako imaju što pokazati (i idejno i izvedbeno), ojropa, koreja (južna, da ne bi bilo), rusija ... i ne da mi vrag mira pa dodajem i preporuke: najnoviji zavjet (belgija), divlje priče (argentina) ili major grom (rusija). korejci su standardno dobri (i bolji). učite i jezik usput (). pogledajte kojiput i štogod dobro, jednako "za dušu" kao i za oči. ne bu vam kruna z glave opala. 

 

e, da: kad skroz puknete, pogledajte ovo australsko remek-nedjelo. na osobnu odgovornost, jasno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2021 13:07 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl
Brki1994 kaže...

mzopg Većina Netflixovog sadržaja je bezveze (objektivan stav), prosto iz razloga što se radi o "mediokritetima". Pustimo sada inkluzivnost i političku korektnost sa strane, nego kada pogled njihov prosječan sadržaj, niša novo i ništa zanimljivo. Neki dan na nagovor cure pogledao The Woman in the Window i od početka do kraja sam znao kako će ići scenarij, klišeji od razgovora i "twist" koji neću spoilati. Netflix je sadržaj koji ćeš pogledati popodne ili navečer kada ti je dosadno i gotova priča, a to većina voli i to im paše. Prošle godine sam komentirao ovdje na forumu da smo na poslu kolege i ja imali razgovor i svi kolege me blijedo pogledaju kada im preporučim neki "stariji" ili obscure film jer ima stvarno kvalitetnih filmova. Njihov komentar je bio: "mi bi nešto novije i da ima na Netflixu i HBO".

 

Jučer sam kući upalio Squid game i išao na premotavanje. Da li je odlična? Ne. Da li je loša? Ne. Da li je dobra? Da i to je bolja od polovice njihovog sadržaja. Tema koja se vrti kroz seriju (takav dojam sam dobio od početka) je oštra kritika kapitalističkog sustava i trke za novcem čak i pod cijenu vlastitog života (što kroz smrt, a što kroz propuštanje življenja istog). SPOILER: Jako dobro prikazano u sceni nakon prve igre kada odluče glasati za prestanak igre i pola njih padne i krene moliti na koljenima da ih se poštedi i da će vratiti sve dugove koje imaju i biti bolji. Šefovi im onda daju da glasaju za prestanak igre (što je predviđeno trećom klauzulom ugovora koji su potpisali), ali prije toga im pokaže koliko je novca trenutno u igri (istog će biti još što više ljudi umre). Odmah promjena paradigme i oni koji su maloprije molili za život sada pod "hajpom" i euforijom pritišću druge da nastave igru jer je prema njihovim riječima život sranje i glasanje bude na knap.

 

Black mirror mi je zanimljiv i bolji nego većina njihovog sadržaja, ali kao da mi nešto fali. 

 

 

Ali možemo se svi složiti da hajp ne radi uslugu nikome jer zamagli neki realan stav i napumpa te emocijama i "nabrijanošću".

Za poluditi, potrošim pola sata života na pisanje i onda sve ode... 

 

Kako misliš "objektivan stav"? Na koju osnovu si to odredio? I procijenio da je većina sadržaja bezveze?

Imaju jako puno sadržaja pa je normalno da proporcionalno tome imaju i više "lošeg" sadržaja. No s druge strane taj "loš" sadržaj je možda nekome dobar. Ovdje nije problem u sadržaju već u selekciji, imaju previše toga u ponudi i treba znati izabrati. Ne treba birati prema "TOP 10 on Netflix" jer to je sadržaj koji uglavnom manje zahtjevna većina bira i gleda, ne znam kad sam zadnji put nešto iz te ponude pogledao.

 

Više ne znam komentiramo li općenito Netflix kao platformu ili isključivo njihovu produkciju, ali evo malo podsjetnika na te "mediokritete" kako kažeš.

 

Okja (Bong Joon Ho, izvrsni korejski redatelj kojeg znamo iz ranije spomenutih Parazita, Snowpiercera, Memories of Murder, Mother...)

The Ballad of Buster Scruggs (braća Coen)

Roma (Alfonso Cuaron - remek-djelo)

The Irishman (Martin Scorsese)

Mudbound (Dee Rees)

Gerald's Game (jedna od boljih Kingovih ekranizacija sa predivnom Carlom Gugino) 

His House (dobar horor)

Da 5 Bloods (Spike Lee)

Marriage Story (Adam Driver, Scarlett Johansson)

Private Life (Tamara Jenkins)

Dolemite Is My Name (Eddie Murphy)

The Two Popes (Anthony Hopkins)

The Other Side of the Wind (Orson Welles)

 

The Old Guard (malo akcije, Charlize Theron)

Klaus (animirani)

The Mitchells vs the Machines (animirani)

 

Pa serije, o čemu sam već pisao u drugoj temi...

Chestnut Man (odlična Danska krimi-mistery limited serija)

Tabula Rasa (ovaj put Belgijski psihološki triler, isto limited serija)

Equinox (još jedna Danska, ova nije za svakoga, ali tko voli misteriju zapakiranu u folklor i poganske običaje će vjerojatno uživati)

The Woods (vrlo dobra Poljska krimi serija, mogla je biti i bolja da su bolje razradili likove, ali i ovako se isplati pogledati)

 

Ranije pogledao:

Narcos

Mindhunter (nisam još pogledao drugu sezonu, ali prva mi je bila jako dobra)

Dark (pogledati u što kraćem periodu, sa bilježnicom u rukama )

Stranger Things (meni je solidna, ali većini ekipe je odlična, pa eto i nje na popisu)

House of cards

Altered Carbon

Orange is the new black (nisam puno pogledao, ali ono što jesam mi je bilo dobro)

Peaky Blinders

Godless

The Crown (kaže draga da je njoj dobra)

Ozark

BoJack Horseman

Umbrella Academy (još gledam, za sada je dobro)

Sense8

 

 

Znači ovo je isključivo Netflix produkcija i to samo mali dio kojeg sam se sjetio, a sigurno sam zaboravio još dosta naslova vrijednih spomena. Meni je ovo fascinantno, koliko toga uspiju producirati i to na zavidnom nivou.
Kad tu još dodamo druge produkcije koje se mogu gledati na Netflixu stvarno nitko ne može reći da nema ništa dobro.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2021 16:44 (mzopg).
12 godina
offline
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl
Ajar kaže...

pa to i jest poanta: većina zna samo za američke filmove/serije. ok, nađe se i tamo dobrih (ali rijetko). zanemaruju se ostale svjetske kinematografije koje i te kako imaju što pokazati (i idejno i izvedbeno), ojropa, koreja (južna, da ne bi bilo), rusija ... i ne da mi vrag mira pa dodajem i preporuke: najnoviji zavjet (belgija), divlje priče (argentina) ili major grom (rusija). korejci su standardno dobri (i bolji). učite i jezik usput (). pogledajte kojiput i štogod dobro, jednako "za dušu" kao i za oči. ne bu vam kruna z glave opala. 

 

e, da: kad skroz puknete, pogledajte ovo australsko remek-nedjelo. na osobnu odgovornost, jasno. 

 Za Wild Tales ne možeš reći da je remek djelo. To je šest remek djela! Čudo od filma!

 

No ipak, ako ću birati najbolji argentinski film: El ciudadano ilustre (Počasni građanin). Teško je odrediti nekih svojih 10 ili 20 najdražih filmova ikad ali kad bi morao, ne bi ta lista prošla bez ovog.

10 godina
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

jel ovo stvarno tako dobro? samo po slikama sta sam vidio mi izgleda jadno

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Dobra serija. Detalje neke su mogli poboljsati ali kaj je tu je.

 

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Ok je serija....

 

Najbolja je ustvari zadnja igra, u njoj skuzis svu apsurdnost svijeta, i covjeka.

 

I ne pod zadnjom igrom ne mislim na SPOILER ALERT!

 

"squid game", vec na igru koju igraju glavni junak i djedica na kraju serije, gdje glavni lik, iako u svakom momentu moze otici pomoci covjeku da ne umre na ulici, on ipak zbog oklade i pobjede igra igru do kraja, to sto je osoba spasena je slucajan dogadjaj, van njihovog utjecaja, no

samo je dokazalo poantu, i daje najbolji odgovor na pitanje i cudjenje glavnog lika - kako ljudi mogu uzivati u takvim stvarima, gdje mu stari na jednostavan nacin pokazuje da ljudi uglavnom ljude gledaju kao potrosnu robu, konje na koje se klade, ili ne, i svejedno im je sto ce se desiti kad uzbudjenje zbog igre prestane po zavrsetku iste....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Bilo bi lijepo da bug poprati i novu Netflix seriju koja je ipak vezana uz ovaj naš sektor. Kad već pišemo o lignjama onda bi ova serija bila on topic.

 

Prenosim iz druge teme...

 

The Billion Dollar Code

"Mrski" Netflix nam donosi još jednu jako zanimljivu priču u obliku mini-serije. S obzirom da smo na IT forumu vjerujem da će ova priča biti zanimljiva većini kolega.

Gluma i režija su solidno odrađene, moglo je to biti i bolje, naravno ima tu pojednostavljivanja stvari, karikiranja i patetike, ali sve u svemu ono što je ovdje bitno je priča, a ona je više nego dobra.

 

Hint: Don't be Evil

 

Pogledajte, pa možemo komentirati. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2021 14:57 (mzopg).
 
1 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl
BlueMax kaže...
Ajar kaže...

pa to i jest poanta: većina zna samo za američke filmove/serije. ok, nađe se i tamo dobrih (ali rijetko). zanemaruju se ostale svjetske kinematografije koje i te kako imaju što pokazati (i idejno i izvedbeno), ojropa, koreja (južna, da ne bi bilo), rusija ... i ne da mi vrag mira pa dodajem i preporuke: najnoviji zavjet (belgija), divlje priče (argentina) ili major grom (rusija). korejci su standardno dobri (i bolji). učite i jezik usput (). pogledajte kojiput i štogod dobro, jednako "za dušu" kao i za oči. ne bu vam kruna z glave opala. 

 

e, da: kad skroz puknete, pogledajte ovo australsko remek-nedjelo. na osobnu odgovornost, jasno. 

 Za Wild Tales ne možeš reći da je remek djelo. To je šest remek djela! Čudo od filma!

 

No ipak, ako ću birati najbolji argentinski film: El ciudadano ilustre (Počasni građanin). Teško je odrediti nekih svojih 10 ili 20 najdražih filmova ikad ali kad bi morao, ne bi ta lista prošla bez ovog.

Evo, pogledao i ja Wild tales, kad ga već tolko hvalite, i mogu samo reć: svaka čast na preporuci !!!

Odavno se nisam ovoliko nasmijao, pogotovo onaj dio s onom dvojicom na cesti, i onaj s bombašem, a i sam uvod s avionom je zakon.

Naravno, i ostali su na razini, ali ova tri dijela pogotovo.

Dovoljno govori to da se sjećam svake scene u filmu, a to već dugo nisam doživio.

Čistih 9.5/10.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2021 21:34 (fer-de-lance).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl
fer-de-lance kaže...
BlueMax kaže...
Ajar kaže...

pa to i jest poanta: većina zna samo za američke filmove/serije. ok, nađe se i tamo dobrih (ali rijetko). zanemaruju se ostale svjetske kinematografije koje i te kako imaju što pokazati (i idejno i izvedbeno), ojropa, koreja (južna, da ne bi bilo), rusija ... i ne da mi vrag mira pa dodajem i preporuke: najnoviji zavjet (belgija), divlje priče (argentina) ili major grom (rusija). korejci su standardno dobri (i bolji). učite i jezik usput (). pogledajte kojiput i štogod dobro, jednako "za dušu" kao i za oči. ne bu vam kruna z glave opala. 

 

e, da: kad skroz puknete, pogledajte ovo australsko remek-nedjelo. na osobnu odgovornost, jasno. 

 Za Wild Tales ne možeš reći da je remek djelo. To je šest remek djela! Čudo od filma!

 

No ipak, ako ću birati najbolji argentinski film: El ciudadano ilustre (Počasni građanin). Teško je odrediti nekih svojih 10 ili 20 najdražih filmova ikad ali kad bi morao, ne bi ta lista prošla bez ovog.

Evo, pogledao i ja Wild tales, kad ga već tolko hvalite, i mogu samo reć: svaka čast na preporuci !!!

Odavno se nisam ovoliko nasmijao, pogotovo onaj dio s onom dvojicom na cesti, i onaj s bombašem, a i sam uvod s avionom je zakon.

Naravno, i ostali su na razini, ali ova tri dijela pogotovo.

Dovoljno govori to da se sjećam svake scene u filmu, a to već dugo nisam doživio.

Čistih 9.5/10.

 Meni je vjenčanje vrh, mada su i druge priče odlične. 

 

Kad smo kod Španjolskog jezika evo mi je pao još jedan dobar film na pamet, davno sam ga gledao, ali koliko se sjećam odličan film.

Love's a Bitch

7 godina
online
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl

Meni je vjenčanje bilo ok, ali sam ostao razočaran zbog "happy enda", bilo bi ok da se pokolju noževima dok se krešu na stolu, da ova zakolje svekrvu, ili tak nekaj (znam da onda više ne bi bila ista poruka te priče, i da je moralo biti ovak, tj. ispričana je zamisao koja je scenaristu bila u glavi), jer volim kad se takva situacija dopelja i dalje od apsurda, pa i u krajnost nihilizma i totalni kaos koji proizađe, ovak je bil možda prenagli rez (mislim da sam vidio Almadovara na početku u popisu osoblja, tak da me onda ne čudi kaj je tak završilo).

Zapravo se dalo i naslutiti, film ide prema "blažim raspletima", pa je logičan takav završetak, jer da su tjerali kaotičnost do kraja bilo bi možda i negledljivo u drugoj polovici filma.

Inače, zapravo su najurnebesniji stari od onoga kaj je trudnicu pogazil - kak ih zapravo sprcal s boli me q stavom (baš ih je brutalno zajebo) i bombaš kad postane nacionalni heroj, rođendanski party u buksi, zapeavo film nema loše točke.

Al sad već filozofiram, sve je taman kak treba biti.

 

 

Kruha i igala...
2 godine
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Nekoliko dobrih preporuka. Ne previše, ali ipak dovoljno. Hvala. Što se tiče serije (Squid Game), nije loše. Da, ima prostora za kritiku, ali većina je sadržaja ovih dana gore od ove serije... I da, evo moj doprinos, među mnogima, dobrog korejskog trilera: https://www.imdb.com/title/tt1527788/?ref_=nv_sr_srsg_0

 
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl
Cansee kaže...
Brki1994 kaže...

Sve se slažem kolega, jedino bi ja osobno uvrstio Squid game u odlične serije, meni je stvarno bila odlična, ali to je vjerojatno i stvar ukusa. Meni je recimo genijalno bilo kako su stvorili napetost, i to u jednostavnim, dječjim igrama.

 Ne znam jel radi hajpa, čega li već, al serija mi je također bila neočekivano dobra. Užasno dobra, gledljiva i već danima "razmišljam" i gledam neke isječke na YT. Dobra, dobra, dobra serija. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
6 godina
offline
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl

Isprike na post za postom. Smatram da je ovako direktnije. Iako se slažem sa tvojim spoilerom, ima smisla, međutim što ako je glavni lik htio da netko drugi dođe pomoć samo kako bi pokazao da on nije jedini "drugačiji" čovjek na svijetu te da bi on otišao pomoć nakon ponoći? Igranje igre je zabavno, izgubio/pobjedio, nije njemu svejedno, a djedica bi vjerojatno ostao živ. Pobjeda je bila informacija. E sad, je li ljudski ostavit osobu da se pati na ulici? Ne.Slušaj čitaj sad priču. Pijani čovjek je ispred mene pao sa bicikla. Gurao je bicikl, pao je preko njega na pod. Htio sam mu pomoć, rekao gospodine jeste dobro? Pridizao sam ga, a on se krenuo derat da sam ga ja gurnuo. Zamisli si tu situaciju i moj šok. Nisam znao kako reagirat. Samo sam se odmaknuo, gledao ga kako se pridiže, odlazi, ljudi gledaju oko mene, mene je sramota. Tako da ne znam hoću li drugi put odmah krenut pomoć, mislim da ću malo pogledat u kakvom je stanju osoba.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2021 23:47 (cvaja997).
7 godina
offline
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl
mzopg kaže...
Brki1994 kaže...

mzopg Većina Netflixovog sadržaja je bezveze (objektivan stav), prosto iz razloga što se radi o "mediokritetima". Pustimo sada inkluzivnost i političku korektnost sa strane, nego kada pogled njihov prosječan sadržaj, niša novo i ništa zanimljivo. Neki dan na nagovor cure pogledao The Woman in the Window i od početka do kraja sam znao kako će ići scenarij, klišeji od razgovora i "twist" koji neću spoilati. Netflix je sadržaj koji ćeš pogledati popodne ili navečer kada ti je dosadno i gotova priča, a to većina voli i to im paše. Prošle godine sam komentirao ovdje na forumu da smo na poslu kolege i ja imali razgovor i svi kolege me blijedo pogledaju kada im preporučim neki "stariji" ili obscure film jer ima stvarno kvalitetnih filmova. Njihov komentar je bio: "mi bi nešto novije i da ima na Netflixu i HBO".

 

Jučer sam kući upalio Squid game i išao na premotavanje. Da li je odlična? Ne. Da li je loša? Ne. Da li je dobra? Da i to je bolja od polovice njihovog sadržaja. Tema koja se vrti kroz seriju (takav dojam sam dobio od početka) je oštra kritika kapitalističkog sustava i trke za novcem čak i pod cijenu vlastitog života (što kroz smrt, a što kroz propuštanje življenja istog). SPOILER: Jako dobro prikazano u sceni nakon prve igre kada odluče glasati za prestanak igre i pola njih padne i krene moliti na koljenima da ih se poštedi i da će vratiti sve dugove koje imaju i biti bolji. Šefovi im onda daju da glasaju za prestanak igre (što je predviđeno trećom klauzulom ugovora koji su potpisali), ali prije toga im pokaže koliko je novca trenutno u igri (istog će biti još što više ljudi umre). Odmah promjena paradigme i oni koji su maloprije molili za život sada pod "hajpom" i euforijom pritišću druge da nastave igru jer je prema njihovim riječima život sranje i glasanje bude na knap.

 

Black mirror mi je zanimljiv i bolji nego većina njihovog sadržaja, ali kao da mi nešto fali. 

 

 

Ali možemo se svi složiti da hajp ne radi uslugu nikome jer zamagli neki realan stav i napumpa te emocijama i "nabrijanošću".

Za poluditi, potrošim pola sata života na pisanje i onda sve ode... 

 

Kako misliš "objektivan stav"? Na koju osnovu si to odredio? I procijenio da je većina sadržaja bezveze?

Imaju jako puno sadržaja pa je normalno da proporcionalno tome imaju i više "lošeg" sadržaja. No s druge strane taj "loš" sadržaj je možda nekome dobar. Ovdje nije problem u sadržaju već u selekciji, imaju previše toga u ponudi i treba znati izabrati. Ne treba birati prema "TOP 10 on Netflix" jer to je sadržaj koji uglavnom manje zahtjevna većina bira i gleda, ne znam kad sam zadnji put nešto iz te ponude pogledao.

 

Više ne znam komentiramo li općenito Netflix kao platformu ili isključivo njihovu produkciju, ali evo malo podsjetnika na te "mediokritete" kako kažeš.

 

Okja (Bong Joon Ho, izvrsni korejski redatelj kojeg znamo iz ranije spomenutih Parazita, Snowpiercera, Memories of Murder, Mother...)

The Ballad of Buster Scruggs (braća Coen)

Roma (Alfonso Cuaron - remek-djelo)

The Irishman (Martin Scorsese)

Mudbound (Dee Rees)

Gerald's Game (jedna od boljih Kingovih ekranizacija sa predivnom Carlom Gugino) 

His House (dobar horor)

Da 5 Bloods (Spike Lee)

Marriage Story (Adam Driver, Scarlett Johansson)

Private Life (Tamara Jenkins)

Dolemite Is My Name (Eddie Murphy)

The Two Popes (Anthony Hopkins)

The Other Side of the Wind (Orson Welles)

 

The Old Guard (malo akcije, Charlize Theron)

Klaus (animirani)

The Mitchells vs the Machines (animirani)

 

Pa serije, o čemu sam već pisao u drugoj temi...

Chestnut Man (odlična Danska krimi-mistery limited serija)

Tabula Rasa (ovaj put Belgijski psihološki triler, isto limited serija)

Equinox (još jedna Danska, ova nije za svakoga, ali tko voli misteriju zapakiranu u folklor i poganske običaje će vjerojatno uživati)

The Woods (vrlo dobra Poljska krimi serija, mogla je biti i bolja da su bolje razradili likove, ali i ovako se isplati pogledati)

 

Ranije pogledao:

Narcos

Mindhunter (nisam još pogledao drugu sezonu, ali prva mi je bila jako dobra)

Dark (pogledati u što kraćem periodu, sa bilježnicom u rukama )

Stranger Things (meni je solidna, ali većini ekipe je odlična, pa eto i nje na popisu)

House of cards

Altered Carbon

Orange is the new black (nisam puno pogledao, ali ono što jesam mi je bilo dobro)

Peaky Blinders

Godless

The Crown (kaže draga da je njoj dobra)

Ozark

BoJack Horseman

Umbrella Academy (još gledam, za sada je dobro)

Sense8

 

 

Znači ovo je isključivo Netflix produkcija i to samo mali dio kojeg sam se sjetio, a sigurno sam zaboravio još dosta naslova vrijednih spomena. Meni je ovo fascinantno, koliko toga uspiju producirati i to na zavidnom nivou.
Kad tu još dodamo druge produkcije koje se mogu gledati na Netflixu stvarno nitko ne može reći da nema ništa dobro.

 

Pa kao što sam naveo, većina sadržaja im je loš, ali uvijek ima dobrog, tj. odličnog sadržaja (taj je u manjini nažalost). Top 10 mi nije relevantan nimalo, ali kao što si rekao sam, to je sadržaj koji gledaju ljudi koji žele mozak na pašu ili im je doseg kinematografije Djedica pušten s lanca, ali tko sam ja da tu sudim.

Ono što je kod Netflixa problem jer očiti disbalans miješanog sadržaja. S jedne strane imamo sadržaj koji nije Netflixova produkcija i koji ima osjetno bolju kvalitetu od onog što je proizveo Netflix. S druge strane, određeni Netflixov sadržaj (i to ovaj koji si naveo) je fanstastičan i pokazuje da Netflix očito ima urednike ili producente koji nisu izgubili standard u trci za lovom i gledanošću. Nije sve crno bijelo te ima dobrog i lošeg sadržaja na obije strane, ali kada je veliki dio sadržaja najbolje rečeno "prosječan", onda Netflix logično dobiva takvu reputaciju.

 

Da se razumijemo, isti plaćam i koristim. Da bi to sve moglo biti bolje od postojećeg, apsolutno! 

I want to believe
12 godina
neaktivan
offline
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl
Brki1994 kaže...

Pa kao što sam naveo, većina sadržaja im je loš, ali uvijek ima dobrog, tj. odličnog sadržaja (taj je u manjini nažalost). Top 10 mi nije relevantan nimalo, ali kao što si rekao sam, to je sadržaj koji gledaju ljudi koji žele mozak na pašu ili im je doseg kinematografije Djedica pušten s lanca, ali tko sam ja da tu sudim.

Ono što je kod Netflixa problem jer očiti disbalans miješanog sadržaja. S jedne strane imamo sadržaj koji nije Netflixova produkcija i koji ima osjetno bolju kvalitetu od onog što je proizveo Netflix. S druge strane, određeni Netflixov sadržaj (i to ovaj koji si naveo) je fanstastičan i pokazuje da Netflix očito ima urednike ili producente koji nisu izgubili standard u trci za lovom i gledanošću. Nije sve crno bijelo te ima dobrog i lošeg sadržaja na obije strane, ali kada je veliki dio sadržaja najbolje rečeno "prosječan", onda Netflix logično dobiva takvu reputaciju.

 

Da se razumijemo, isti plaćam i koristim. Da bi to sve moglo biti bolje od postojećeg, apsolutno! 

 Kao kad uđeš u NSK ili Gradsku knjižnicu, na policama ima remek-djela, odličnih knjiga, a ima i lošeg sadržaja, vjerojatno on i dominira, ali nećeš zbog toga proglasiti Knjižnicu lošom. Dokle god mogu gotovo svakodnevno pronaći nešto kvalitetno na Netflixu biti ću zadovoljan, ne smeta mi da imaju i 20 puta više onog što mi se ne sviđa dokle god ima nešto za mene. Teško je očekivati platformu koja će imati isključivo odličan sadržaj koji odgovara svakome od nas.

 

Većina ekipe oko mene traži brzu besmislenu akciju koja ne zahtijeva rad sivih stanica, pa je vjerojatno i taj omjer zbog toga tako "podešen". 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice