Starlinkovi sateliti uzrokuju 1.600 bliskih susret

poruka: 13
|
čitano: 4.612
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Starlinkovi sateliti uzrokuju 1.600 bliskih susret".
10 godina
offline
Starlinkovi sateliti uzrokuju 1.600 bliskih susret

polako izmice kontroli? pa ovo je debakl. tipicna birokracija. bolje da hakomu prepuste kontrolu svemirskog prostora. ali najbolje je kad elon skrsi sustav tako sto ga koristi.

 
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Starlinkovi sateliti uzrokuju 1.600 bliskih susret

mislim da su im sateliti najmanji problem. puno veći problem je količina "smeća" koji lete na putanjam satelita, pogotovo oni koji se ne mogu pratiit i ako ne uspiju nekako to smeće maknuti iz orbite, moglo bi se brzo dogoditi da neće više biti niti jednog satelita u orbiti

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Starlinkovi sateliti uzrokuju 1.600 bliskih susret

Ogroman je broj StarLinkovih satelita. Sami po sebi oni predstavljaju opasnost za sva kretanja u orbiti. Čudi me da niko nije obratio pažnju i zatražio neku regulaciju saobraćaja.
Uskoro ćemo imati situaciju; "Halo StarLink maknite 20 satelita da možemo lansirati sondu na Mars ili poslati hranu na ISIS"

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2021 20:04 (Zraja).
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Starlinkovi sateliti uzrokuju 1.600 bliskih su
Nije dovoljno da smo zagadili rijeke, oceane i kopno već trebamo i orbitu. Stvarno ljudi ne zaslužuju da nastave egzistenciju ako se ne promjene ubrzo.
 
5 4 hvala 0
13 godina
offline
Starlinkovi sateliti uzrokuju 1.600 bliskih susret

Da bar nude 1Gbps za 20-30$ pa hajde! Ovak'... 

 
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Starlinkovi sateliti uzrokuju 1.600 bliskih susret

Neka sve satelite prebace na geostacionarni mod i mapiraju ih. Tehnički skoro sigurno nije izvedivo, ali neka naprave neku regulativu za budućnost.

 

P.S. u orbiti je 7500-8000 satelita, a i nisu svi na istoj visini (niti blizu) pa se ne može reći da je neka gužva, ali recimo da su svi na 500km visine, to je površina sfere od 550M km² tj oko 70000km² po satelitu. Tu bi se trebalo moći napraviti reda.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2021 22:37 (jozef).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Starlinkovi sateliti uzrokuju 1.600 bliskih su
Agenciju treba mam, ali da pokriva više sektora, jer ih iovak imamo preveč. Prijedlog "Agencija za putanje satelita i kretanje navijačkih skupina".

Odmah postaviti i regulatora a u kladionice koeficijente na orbitalne sudare i navijačke obračune.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Starlinkovi sateliti uzrokuju 1.600 bliskih su
Mar kaže...
Nije dovoljno da smo zagadili rijeke, oceane i kopno već trebamo i orbitu. Stvarno ljudi ne zaslužuju da nastave egzistenciju ako se ne promjene ubrzo.

 Zagadili orbitu

 

 :))))))))

15 godina
offline
Starlinkovi sateliti uzrokuju 1.600 bliskih susret

ako je blizak susret na manje od km, onda svakodnevno imam na stotine komada. ak su mi i zviznule šamarčinu, nisam osjetio na toj udaljenosti. bliskoj, naime. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Starlinkovi sateliti uzrokuju 1.600 bliskih su
Eto na! Propustia si šansu Elone! Ništa od crkve!
Computers will never take the place of books. You can't stand on a floppy disk to reach a high shelf. -- Sam Ewing
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Starlinkovi sateliti uzrokuju 1.600 bliskih susret

Tko uopce regulira sto i tko smije postavljat satelite u orbitu?

Ako ja zelim lansirati mini satelit u orbitu, koga moram traziti za dozvole? Ili samo platim nekome da ga lansira i nitko te nista ne pita?

Linux, Arch Linux.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Starlinkovi sateliti uzrokuju 1.600 bliskih su
Ante kaže...

Tko uopce regulira sto i tko smije postavljat satelite u orbitu?

Ako ja zelim lansirati mini satelit u orbitu, koga moram traziti za dozvole? Ili samo platim nekome da ga lansira i nitko te nista ne pita?

Ti se moras javiti Hrvatskoj agenciji za civilno zrakoplovstvo, MORH-u, geodetskoj upravi, vodovodu i NASA-i. Musk ne mora

 

Quod licet iovi, non licet bovi

16 godina
offline
Starlinkovi sateliti uzrokuju 1.600 bliskih susret

Bez ikakve ideje da opravdavam Starlink (upravo suprotno), stiže vijest o Kini koja radi isto.

Naravno, čajnizi su sada špijuni...

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice