Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone SE

poruka: 72
|
čitano: 13.483
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone SE ".
12 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
To tvoje mišljenje o definiciji prevare nije tocno.
Ne shvacas kaj znaci znanje prosjecog kupca, osobe kad je u pitanju tehnologija, mobiteli, kreveti, auti, da se taj pojam provlači kroz cijelu eu direktivu koja je usvojena u nasem zakonu o zaštiti potrošaća.
U zoo jasno stoji da je prevara kad jedna strana drugu dovede u zabludu i održava je u zabludi te navede na sklapanje u ovom slučaju kupoprodajnog ugovora.

Ako samsung nigdje ne navodi da je exynis slabiji od sd soc-a, je li posao prosjecnog kupca, prosjecne osobe (dakle ljudi koji nisu na bug forumu, nemaju posebna znanja o komponentama mobitela, laptopa, televizora)? Prema zoo i zzp to nije na njima da znaju, ne trebaju to znati i damsung ih o tome tteba obavijestiti prije kupnje, u suprotnom - orevatno ponašanje.


I ne kužim čemu opravdavaš djelovanje samsunga postupcima applea?
Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone SE

Nisam siguran moze li se Samsungovo ponasanje sluzbeno klasificirati kao prijevara ili ne. Mislim da to ovisi o detaljima tj jesu li oni specificno (brojcano) oglasavali neke performanse koje SD ispunjava, a Exynos ne. Ako je te brojke u javnost iznjeo netko drugi, dok je Samsung mudro sutio o tome, mislim da nisu pocinili prevaru, ali da je doticno ponasanje krajnje ljigavo i nadam se da ce ga debelo osjetiti tamo gdje najvise boli (drasticno smanjena prodaja). Problem vidim u tome sto puno ljudi koji se oslanjaju na recenzije previde da postoje dvije verzije te na temelju jedne odluce kupiti uredaj, a dobiju inferiorni proizvod. Najveci udio kupaca niti prati recenzije niti ih je briga - oni kupuju brand te su zadovoljni sa dobivenim. Najmanji udio potencijalnih kupaca proucava detalje te svjesni ovog odvratnog kapitalistickog ponasanja, svoje odluke adekvatno korigiraju. Ja sam npr planirao uzeti S20 i maknuti se sa iPhone-a, ali radi Exynosa vise nema sanse.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2020 12:37 (kerum).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
Hornet_93 kaže...
To tvoje mišljenje o definiciji prevare nije tocno.
Ne shvacas kaj znaci znanje prosjecog kupca, osobe kad je u pitanju tehnologija, mobiteli, kreveti, auti, da se taj pojam provlači kroz cijelu eu direktivu koja je usvojena u nasem zakonu o zaštiti potrošaća.
U zoo jasno stoji da je prevara kad jedna strana drugu dovede u zabludu i održava je u zabludi te navede na sklapanje u ovom slučaju kupoprodajnog ugovora.

Ako samsung nigdje ne navodi da je exynis slabiji od sd soc-a, je li posao prosjecnog kupca, prosjecne osobe (dakle ljudi koji nisu na bug forumu, nemaju posebna znanja o komponentama mobitela, laptopa, televizora)? Prema zoo i zzp to nije na njima da znaju, ne trebaju to znati i damsung ih o tome tteba obavijestiti prije kupnje, u suprotnom - orevatno ponašanje.


I ne kužim čemu opravdavaš djelovanje samsunga postupcima applea?

 Tebi je citanje sa razumijevanjem ovigledno nepremostiva prepreka. Ja sam trzisni inspektor i popriliucno sam upucen u zancenje rijeci prevara....

 

Gdje ja to branim bilo koga? Samo ti nabrajam ono sto jeste prevara od onog sto nije. Nigdje nikog nisam branio niti opravdavao. 

Da li je to eticno, posteno ili sta god dalo bi se razgovarati ali prevara NIJE.....

5 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
kerum kaže...

Nisam siguran moze li se Samsungovo ponasanje sluzbeno klasificirati kao prijevara ili ne. Mislim da to ovisi o detaljima tj jesu li oni specificno (brojcano) oglasavali neke performanse koje SD ispunjava, a Exynos ne. Ako je te brojke u javnost iznjeo netko drugi, dok je Samsung mudro sutio o tome, mislim da nisu pocinili prevaru, ali da je doticno ponasanje krajnje ljigavo i nadam se da ce ga debelo osjetiti tamo gdje najvise boli (drasticno smanjena prodaja). Problem vidim u tome sto puno ljudi koji se oslanjaju na recenzije previde da postoje dvije verzije te na temelju jedne odluce kupiti uredaj, a dobiju inferiorni proizvod. Najveci udio kupaca niti prati recenzije niti ih je briga - oni kupuju brand te su zadovoljni sa dobivenim. Najmanji udio potencijalnih kupaca proucava detalje te svjesni ovog odvratnog kapitalistickog ponasanja, svoje odluke adekvatno korigiraju. Ja sam npr planirao uzeti S20 i maknuti se sa iPhone-a, ali radi Exynosa vise nema sanse.

 Ne pika se zakonski sto neko mudro cuti. Proizvod u kutiji mora dogovarati specifikacijama na pakovanju. Ako ne odgovara to je prevara a ako odgovara nemas se sta buniti. To sto je neko ocekivao da ce dobiti a nije citao sta kupuje je problem kupca a ne proizvodjaca..... 

Ja sam imao slucaj kao trzisni isnpektor da je MTEL, operater u BiH. prodao sony telefon kao vodootporan a tako ga je i sony deklarisao. Kupac je slikao u malom djecijem bazenu i usla voda i telefon mrtav. On reklamira i mtel ga odbije uz obrazlozenje da je ovlasteni sony servis odbio garanciju. Ja sam preuzeo slucaj napisao dopis mtelu uz obrazlozenje koje zakone krse i koje su sanskcije i u roku 48 sati dobio je novi telefon sa novom garancijom uz izvinjenje....

 

12 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
Nema smisla dalje. Kao trzisni inspektor hrvatskoj mislim da ne bi smio pisati takve stvari poput "odgovara sa napisanim na ambalazi".

Vec sada, prije bozica 2019, na vsrh bio je zbirni slucaj sa a1 i tomato te njihovim samsung i huawei modelima u ponudi, da jasno razgranice razlike u performansama, sto znaci da ce se nakon pravomocnosti presude morati jasno dati do znanja slabijim stranama sto kupuju, a to ne ukljucuje pravne osobe, vec samo fizicke.

Ali to ocito jos nije doslo do inspektorata...
U svakom slucaju, sretno sa samsungom


Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone SE

Da vam sad google kaze, ej evo vam nexus 5

 

https://www.gsmarena.com/lg_nexus_5-5705.php

 

Samo vam je unutra SD865, 8GB RAM, 3000mah i kamera od pixela 4, e da dobivat ce te i novi android 4 godine.

 

To vam košta 399$ vi to ne bi uzeli za cca 3000-3500kn?

 

 

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
thebatman kaže...

Da vam sad google kaze, ej evo vam nexus 5

 

https://www.gsmarena.com/lg_nexus_5-5705.php

 

Samo vam je unutra SD865, 8GB RAM, 3000mah i kamera od pixela 4, e da dobivat ce te i novi android 4 godine.

 

To vam košta 399$ vi to ne bi uzeli za cca 3000-3500kn?

 

 

 

 

 Naravno da ne, za te pare sam uzeo Asus Zenfon 6 koji je svemirski brod za mobitele u toj klasi.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
Jakovp kaže...
thebatman kaže...

Da vam sad google kaze, ej evo vam nexus 5

 

https://www.gsmarena.com/lg_nexus_5-5705.php

 

Samo vam je unutra SD865, 8GB RAM, 3000mah i kamera od pixela 4, e da dobivat ce te i novi android 4 godine.

 

To vam košta 399$ vi to ne bi uzeli za cca 3000-3500kn?

 

 

 

 

 Naravno da ne, za te pare sam uzeo Asus Zenfon 6 koji je svemirski brod za mobitele u toj klasi.

Falio si ceo fudbal.

Pricamo o (fiktivnom) kompaktnom telefonu odlicnih iznutrica, vrhunske kamere i dugovitih azuriranja softvera sa cistim androidom. Sve što tvoj telefon nije. 

15 godina
offline
Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone SE

Da li je netko kupio ovaj telefon da napiše ovdje neke dojmove iz prve ruke na Bugu a ne da gledamo na youtubu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone

mislim da je tek od sutra dostupan, a da su dosad bile samo prednarudžbe.

15 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
icek_picek kaže...

mislim da je tek od sutra dostupan, a da su dosad bile samo prednarudžbe.

Eh da, zaboravio sam na to. Od 24.
ima li tko da ga je prednaručio?

4 godine
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
Ne pratim iPhone, ali vidim u dućanima da je došao u prednarudžni, model od 64 gige ide za 4000 kuna.

Meni potpuno nejasno, ne hejtam Apple, ali ovo mi djeluje kao too much.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice