Stigao Office 2019 za Mac i Windows

poruka: 11
|
čitano: 5.063
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigao Office 2019 za Mac i Windows".
14 godina
offline
Stigao Office 2019 za Mac i Windows

Najbolja je rečenica "Office 2019 namijenjen je tvrtkama i korisnicima koji još nisu spremni svoje poslovanje vezati uz cloud tehnologije". 

 

Autoru se nije dalo napisati suvislu rečenicu nego ju je preuzeo iz Microsoftova marketinškoga materijala. Zašto bismo svi trebali Office365 i oblakovni uredski paket? Zato da MS zaradi više? Klasični desktop Word sasvim je dovoljan za veliku većinu i tvrtki i korisnika. 

 
17 1 hvala 2
12 godina
offline
Re: Stigao Office 2019 za Mac i Windows
BarbaVeli kaže...

Najbolja je rečenica "Office 2019 namijenjen je tvrtkama i korisnicima koji još nisu spremni svoje poslovanje vezati uz cloud tehnologije". 

 

Autoru se nije dalo napisati suvislu rečenicu nego ju je preuzeo iz Microsoftova marketinškoga materijala. Zašto bismo svi trebali Office365 i oblakovni uredski paket? Zato da MS zaradi više? Klasični desktop Word sasvim je dovoljan za veliku većinu i tvrtki i korisnika. 

 Odakle bi je trebao preuzeti ako ne iz Microsoftove objave? Ovo nije recenzija softwarea nego prenošenje vijesti koju je objavio MS.

Za veliku većinu tvrtki i korisnika je dovoljan Office 2003 ili neki FOSS paket pa to ne znači da ne treba objavljivati vijesti o izlasku nove verzije najpopularnijeg paketa aplikacija ikad.

 

U biti svaka vijest na bug onlineu koja se ne odnosi na mobitele mi je dobrodošla.

14 godina
offline
Re: Stigao Office 2019 za Mac i Windows
BlueMax kaže...
BarbaVeli kaže...

Najbolja je rečenica "Office 2019 namijenjen je tvrtkama i korisnicima koji još nisu spremni svoje poslovanje vezati uz cloud tehnologije". 

 

Autoru se nije dalo napisati suvislu rečenicu nego ju je preuzeo iz Microsoftova marketinškoga materijala. Zašto bismo svi trebali Office365 i oblakovni uredski paket? Zato da MS zaradi više? Klasični desktop Word sasvim je dovoljan za veliku većinu i tvrtki i korisnika. 

 Odakle bi je trebao preuzeti ako ne iz Microsoftove objave? Ovo nije recenzija softwarea nego prenošenje vijesti koju je objavio MS.

Za veliku većinu tvrtki i korisnika je dovoljan Office 2003 ili neki FOSS paket pa to ne znači da ne treba objavljivati vijesti o izlasku nove verzije najpopularnijeg paketa aplikacija ikad.

 

U biti svaka vijest na bug onlineu koja se ne odnosi na mobitele mi je dobrodošla.

 

Autor teksta je Stjepan Bilić, a ne Microsoftov promidžbenjak. Da jest, onda bi pod autorom pisali "promo".

Razlog zašto sam kritičan prema novinarstvu danas jer novinari, ali i mnogi čitatelji smatraju normalnim preuzimati tuđe rečenice i potpisivati ih pod svojim. To nije novinarstvo nego plagijarizam. Trebam li reći što se događa u akademskoj zajednici kad se nečija rečenica prepiše od početka do kraja?

 

Novinar marketinške objave mora obraditi, a ne ih preuzeti i tako ih objaviti.

15 godina
offline
Re: Stigao Office 2019 za Mac i Windows
BlueMax kaže...
BarbaVeli kaže...

Najbolja je rečenica "Office 2019 namijenjen je tvrtkama i korisnicima koji još nisu spremni svoje poslovanje vezati uz cloud tehnologije". 

 

Autoru se nije dalo napisati suvislu rečenicu nego ju je preuzeo iz Microsoftova marketinškoga materijala. Zašto bismo svi trebali Office365 i oblakovni uredski paket? Zato da MS zaradi više? Klasični desktop Word sasvim je dovoljan za veliku većinu i tvrtki i korisnika. 

 Odakle bi je trebao preuzeti ako ne iz Microsoftove objave? Ovo nije recenzija softwarea nego prenošenje vijesti koju je objavio MS.

Za veliku većinu tvrtki i korisnika je dovoljan Office 2003 ili neki FOSS paket pa to ne znači da ne treba objavljivati vijesti o izlasku nove verzije najpopularnijeg paketa aplikacija ikad.

 

U biti svaka vijest na bug onlineu koja se ne odnosi na mobitele mi je dobrodošla.

To je Microsoftovo promidžbeno sranje, a ne vijest, a novinar ne bi trebao prepisivati njihovu promidžbu nego vijest kritički sagledati. To ti je kao da napišem da si ti u heteroseksualnom braku zato što još nisi spreman za homoseksualni brak. Pokušavaju sugerirati da luzeri koriste Word kao aplikaciju, a "sposobni" korisnici njihov oblak, a stvarnost je da bi oni da koristimo oblak zato što to lakše naplačuju. 

12 godina
offline
Re: Stigao Office 2019 za Mac i Windows
Ovo je vijest. Zamisli da svaki novinar ovoj vijesti doda nešto svoje. Umjesto informacije dobili bismo dezinformaciju.
Autorske tekstove nek ostave za kolumne, recenzije, izvještaje...

8 godina
offline
Re: Stigao Office 2019 za Mac i Windows
BlueMax kaže...
Ovo je vijest. Zamisli da svaki novinar ovoj vijesti doda nešto svoje. Umjesto informacije dobili bismo dezinformaciju.
Autorske tekstove nek ostave za kolumne, recenzije, izvještaje...

 Pa je vijest, a za to je dovoljan link. Odlično bi bilo kada bi dodali kakav sarkastičan komentar koji ova vijest definitivno zaslužuje, ali to u današnjem izdavaštvu više nije moguće. Prije se lijepo pisalo o partiji, a kritiziralo sve ostalo. Sada se kritizira samo komentatore na webu.

Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Stigao Office 2019 za Mac i Windows
Feudalac kaže...
BlueMax kaže...
Ovo je vijest. Zamisli da svaki novinar ovoj vijesti doda nešto svoje. Umjesto informacije dobili bismo dezinformaciju.
Autorske tekstove nek ostave za kolumne, recenzije, izvještaje...

 Pa je vijest, a za to je dovoljan link. Odlično bi bilo kada bi dodali kakav sarkastičan komentar koji ova vijest definitivno zaslužuje, ali to u današnjem izdavaštvu više nije moguće. Prije se lijepo pisalo o partiji, a kritiziralo sve ostalo. Sada se kritizira samo komentatore na webu.

 Ne, nije dovoljan link. Ljudi se žele informirati na jednom mjestu a ne znaju ni svi engleski ili bar ne u toj mjeri da mogu čitati specijalizirane članke. Na što bi ličio ovaj portal i koliko bi posjetitelja imao da je ovdje samo hrpa linkova?!

Paket je izašao danas (u biti nije ni izašao). Za bilo što ozbiljno napisati o njemu treba bar nekoliko dana žestokog testiranja. Vjerojatno se ni tada neće moći napisati više od onoga što piše u ovom članku. Em su sve značajke već prisutne u Officeu 365, em se u tome paketu nema što ozbiljno mijenjati.

Iskreno, kad bi mi netko rekao da navedem software o kojem najmanje želim govoriti (ili pisati) bio bi to MS Office. Sve je već odavno ispričano i svaka nova verzija donosi samo nijanse promjene ili novih mogućnosti koje su uglavnom potpuno nebitne ali eto, nova je verzija pa se mora ubaciti nešto.

 

A ako očekujete kako će novinar informatičkog portala pljuvati po M$ovoj poslovnoj politici, ne bi ni vi na njegovom mjestu.

15 godina
offline
Stigao Office 2019 za Mac i Windows

Ona verzija što je izašla negdje s Vistom je trebala Final Edition. Mislim da je to bio MS Office 2007...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigao Office 2019 za Mac i Windows

znaci kupujes skroz  novi office da bi imao samo security updatove, odlican je jos office 2007, eventualno 2010 jer vec ima 2007 neke nekompatibilnosti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigao Office 2019 za Mac i Windows
BlueMax kaže...
Ovo je vijest. Zamisli da svaki novinar ovoj vijesti doda nešto svoje. Umjesto informacije dobili bismo dezinformaciju.
Autorske tekstove nek ostave za kolumne, recenzije, izvještaje...

 Gledaj, vijest je da je izašao novi Office i da ima ovakve i onakve značajke, a to da je nešto za one koji "nisu spremni" nije vijest nego manipulacija. Ako to tebi nije jasno, večini ovdje nazočnih je. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 9:57 (rjakopec).
13 godina
offline
Stigao Office 2019 za Mac i Windows

Iz nekog razloga (možda meni neznanog) nisam dobio update na svoj Office.

Jel to normalan behavior ili se mogu nadati da ću dobiti update?

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice