Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

poruka: 61
|
čitano: 14.616
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso".
9 godina
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Fantasticno, osim Core i9-9900K ostatak ekipe uopce nema hyper-threading.

Core i9-9900K (8 cores/ 16 threads)
Core i7-9700K (8 cores/ 8 threads) 
Core i7-9600K (6 cores/ 6 threads)

 

Vjerojatno im je bilo lakse zakrpati Spectre i Meltdown, ali svejedno glupo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 22:48 (pravi_covijek).
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Znači cc 5000 kn za 8/16 cpu, mašala 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Zna li netko da li su kod ovih procesora hardverski ispravljeni meltdown i spectre propusti? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Brijem da je za to potrbna nova arhitrktura a ne dodavanje jezgri ili micanje HT-a.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
=XFX=PlayHard kaže...

Zna li netko da li su kod ovih procesora hardverski ispravljeni meltdown i spectre propusti? 

 

Ne, ovo je i dalje Coffe Lake arhitektura.

15 godina
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Skipping this generation as well.

Fortune favours the brave
Moj PC  
7 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
XXX kaže...

Brijem da je za to potrbna nova arhitrktura a ne dodavanje jezgri ili micanje HT-a.

 Intel also notes that these are its first desktop processors to have hardware fixes for the Meltdown Variant 3 and L1 Terminal Fault issues, with the remaining protections done through software.

16 godina
odjavljen
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Sta oni izvode jbt? Pa ovo nema nikakvog smisla. Nvidia nema nikakvu konkurenciju pa svejedno ajde nekako izbacuje (makar i preskupe) sve brze i bolje kartice. AMD izbacuje sve vise jezgri za sve manje novaca a ovi moroni u 2018 odlucili maknuti hyperthreading na i7 seriji... I podici cijene, naravno. Pa jebes mi sve

Freak Show Inc.
 
28 0 hvala 2
8 godina
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Bas si sklapam novu konfu sa i5 8600K unutra, pa se pitam dal sam se mozda zeznuo. Procesor sam platio 2200kn u HGShopu prije 10-ak dana, vidim da je sad jos poskupio... 9 godina sam "mlatio" Q9550, al vise nisam mogao odgadjati nadogradnju..

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
JonesCroatia kaže...

Bas si sklapam novu konfu sa i5 8600K unutra, pa se pitam dal sam se mozda zeznuo. Procesor sam platio 2200kn u HGShopu prije 10-ak dana, vidim da je sad jos poskupio... 9 godina sam "mlatio" Q9550, al vise nisam mogao odgadjati nadogradnju..

 

Dobar je to proc...naklokas ga svakih 6 miseci jos 100mhz da ides u korak s vremenom i to je to...vjerujem da si masno platio i taj q9550, a sad je on u rangu sa pentiumom najnovije generacije...ako izuzmemo ono negativno sto svaka nova generacija donosi, IMHO, bolja solucija bi bila uzeti nes tek toliko da radi i minjat svaku generaciju-dvije za nesto opet takvo...IPC je svaku gen oko 10% veci, a to vrijedi i za i9 jednako kao i za celeron, tako da, opet IMHO, nema smisla pljunut veliku lovu, kad znas da ce kroz godinu dana tvoj i5 biti pregazen od novog i3, a stari i3 od novog pentiuma...deset godina je puno u informatickom svijetu...

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
10 godina
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Hmm nit smrdi nit mirise, jos je tu puno nepoznanica, cekam na prve recenzije - mene od svega najvise zanima koliko se daju naklokat za stabilan rad.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
JonesCroatia kaže...

Bas si sklapam novu konfu sa i5 8600K unutra, pa se pitam dal sam se mozda zeznuo. Procesor sam platio 2200kn u HGShopu prije 10-ak dana, vidim da je sad jos poskupio... 9 godina sam "mlatio" Q9550, al vise nisam mogao odgadjati nadogradnju..

 

Ja sam radio neke kombinacije s 8600K dok je još bio malo iznad 1900 kn krajem 8 mjeseca, skoro i kupio, al odlučio da čekam dok padnu cijene rabljenih GTX 1070. Kako pametna odluka :D  Sad radim kombinacije s 2600X, no možda i počekam dok 9600K ne dođe u dućane, pa da vidim po kojoj cijeni će se prodavat.

 

Isto sam na Q9550 (od 2013.) a komp je kupljen 2008.

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
12 godina
protjeran
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Cuj ti to najskuplji i najzanimljiviji gamerima?! buahahaha po Steam statistici ovo kupuju samo šeicilp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
15 0 hvala 0
14 godina
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

znaci toliko je dobar da mozes igrati dvije igre i strimati u isto vrijeme 

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Nisam fanboy Intela, ali ni AMD-a. No, kako stvari stoje AMD je i dalje najbolji pick sto se tiče dobiveno/uloženo!

 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
DJecko23 kaže...

Nisam fanboy Intela, ali ni AMD-a. No, kako stvari stoje AMD je i dalje najbolji pick sto se tiče dobiveno/uloženo!

 

to je netko izjavio i za yugo 45...

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 5:36 (Gorstak79).
10 godina
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro

nisi ništa pogriješio...osim možda tajminga... Ja ga imam otprilike 3 mjeseca, super ekstra zadovoljan. Išao sam jednostavnom logikom-htio sam proc koji je toliko jak da idućih 5 godina uopće ne mora googlat teme kao npr. zašto je moj kompjuter spor? Ako mi zatreba snage, samo lagani OC, on sad radi na 3.6 ali ode on na 4.8 GHz bez ikakvih problema. Definitvno procesor u stilu, jednom odriješi kesu i miran si godinama.

15 godina
neaktivan
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Ehm.. sam ja jedini kojem smeta fake marketing ?

 

1st mainstream 8 core 16 thread processor ?

 

Mislim da su čuli za Ryzen..

 
8 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Jel će sad konačno i7 8750 laptopi pojeftiniti?

I zašto Ryzen 7 laptopa ima u HR na prste lijeve ruke?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Jos uvijek vozim i5-4570i za sve je dovoljan. Uz dobru grafu i igre se vrte sa normalnim framerateom i max postavkama.

Ne znam da li bi uopce primjetio neki veliki skok u performansama u normalnoj upotrebi.

Vjerojatno u video obradi, kodiranju/dekodiranju bi, ali time se ne bavim pretjerano :-) grafika i Lightroom ionako lete :-)

 

Novi komp mozda nagodinu ako bude bilo potrebe :-) ili kad 12 jezgri bude default ;-)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Ali ovo korištenje gaminga u marketingu je prejadno. Neznaju više štaće.

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Ma boli me đoko sto su izbacili i pod kojim imenom, ne kupujem nista, meni moj 4790k radi kao urica vec 4 godine.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

bome, i meni poslije haswella ne treba ništa. radi otpočetka k'o urica i nema toga što ne može. a  i nisam neko plodno tlo za marketinška izdrkavanja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro

Pozdrav Damok!

 

Pogledaj www.geizhals.de -> hardware -> notebook -> tu se poigraj sa filterima.

 

Lp

vicious
12 godina
protjeran
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
Ja cekam svoj primjerak cistokrvnog 8 core-a, ovaj jadnicak 8600k je pod teskim loadom cak i na 1440p..lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Ima li neko informacije zašto je i3 8100 poskupio u zadnje vrijeme i zašto u instaru i3 8350K košta 2445 kn, a na adm.hr 1445 kn, na upit instaru da li su možda krivu cijenu stavili, dobio odgovor "Trenutno globalno fali Intel procesora, te je shodno tome i cijena svih Intel procesora drastično skočila." :S

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro

-jer je cijena stvar tržišta, slobodno formiranje, .. jer trgovcu treba neki 'nedobavljiv' dio na kojeg svali objašnjenje za cijenu, vga, ram.. sad je to i3-gen8..

+ pitanje odnosa (duga) s dobavljačem itd. Stižu nove serije, jesen, treba rasprodati zalihe i tad nabita cijena nečeg što nemaš na lageru prodaje ono što imaš na lageru.. itd. :)

 

edit; .. i tad priča s trogvcem ide cca ovako: ''kupac, ja bi ovaj-i3 komp.., trgovac: može ali... a vidi ovaj, isti, jeftiniji..'' i proda ono što ima, ne ono što je kupac poželio.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 13:04 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Pošto se ne bavim obradom video-materijala, niti koristim ogromne skale u CAD programima, zaista ne vidim smisao zašto bi zbog gaminga ulagao 2000+ € u komplet novu konfiguraciju sa i9 9900K procesorom (makar imam buđet da to napravim).

 

Za gaming (posebice single player igre koje ja preferiram) to nema uopće smisla, jer sam se u to uvjerio na vlastitom primjeru na svojoj staroj kanti sa i5 3570 (non-K) procesorom. Da tada je intel i za neke non-K procesore omogućavao da se mogu overclockati jer konkretno na mome, množitelj je otključan do 38 za 2 jezgre tj. do 39 za preostale 2 jezgre i to uz boost daje nekih 4,2/4,3 GHz i sasvim solidno se nosi sa svim novim igrama ako ga se upari sa dovoljno snažnom grafičkom karticom.

 

Konkretno RTX 2080 Ti + i5 3570 daje na 1080p 150-160 fps-a u Witcher 3, RotTR, itd... Ray Tracing će biti igriv samo u 1080p rezoluciji tako da ima nekog smisla. Po meni bolje novce uložiti u novi OLED TV od 65'' nego u nabrijavanje procesora od kojeg nećeš ništa koristiti u smislu resursa...

 

Moj PC  
2 4 hvala 0
11 godina
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
Obelix kaže...

Jos uvijek vozim i5-4570i za sve je dovoljan. Uz dobru grafu i igre se vrte sa normalnim framerateom i max postavkama.

Ne znam da li bi uopce primjetio neki veliki skok u performansama u normalnoj upotrebi.

 kako gdje, kod mene je noviji 4590 i sve jezgre na 3,7ghz pa svejedno imam drastična rušenja fps-a u nekim igrama

primjerice trenutno igram assassins creed origins i fps u gradovima pada ispod 40 sa gtx 1070, dok po testovima ta grafa s boljim procesorom ne pada ispod 70 u istim uvjetima

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice