Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog tij

poruka: 61
|
čitano: 13.837
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog tij".
15 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
FrostyDog kaže...

Meni je fascinantno da nigdje nemogu pronaci orginal fotografiju planete naše male planete iz svemira koja nije napravljena u Photoshopu, sve smo vidjeli, mjesec, mars, jupiter, saturn, veneru, pluton ali planetu zemlju u orginalu jos ne.

Kako ne možeš?

 

Evo jedna...

 

https://hr.wikipedia.org/wiki/Pale_Blue_Dot#/media/File:PaleBlueDot.jpg

K
16 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
FrostyDog kaže...

Meni je fascinantno da nigdje nemogu pronaci orginal fotografiju planete naše male planete iz svemira koja nije napravljena u Photoshopu, sve smo vidjeli, mjesec, mars, jupiter, saturn, veneru, pluton ali planetu zemlju u orginalu jos ne.

A što bi ti htio, gledati u fotografski film?

Najpoznatija fotografija se zove 'Earthrise' i snimljena je 1966. godine iz mjesečeve orbite. Ima ih preko nekoliko, snimane su na različitim misijama.

 

https://eol.jsc.nasa.gov/SearchPhotos/photo.pl?mission=AS08&roll=13&frame=2329

https://eol.jsc.nasa.gov/SearchPhotos/photo.pl?mission=AS08&roll=14&frame=2383

https://eol.jsc.nasa.gov/SearchPhotos/photo.pl?mission=AS08&roll=14&frame=2384

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
9 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
Father_Dougal kaže...
FrostyDog kaže...

Meni je fascinantno da nigdje nemogu pronaci orginal fotografiju planete naše male planete iz svemira koja nije napravljena u Photoshopu, sve smo vidjeli, mjesec, mars, jupiter, saturn, veneru, pluton ali planetu zemlju u orginalu jos ne.

A što bi ti htio, gledati u fotografski film?

Najpoznatija fotografija se zove 'Earthrise' i snimljena je 1966. godine iz mjesečeve orbite. Ima ih preko nekoliko, snimane su na različitim misijama.

 

https://eol.jsc.nasa.gov/SearchPhotos/photo.pl?mission=AS08&roll=13&frame=2329

https://eol.jsc.nasa.gov/SearchPhotos/photo.pl?mission=AS08&roll=14&frame=2383

https://eol.jsc.nasa.gov/SearchPhotos/photo.pl?mission=AS08&roll=14&frame=2384

 

Ma znam za te linkove ali su te slike fake, jer su sve obrađene u fotoshopu, ne postoji (ja barem nisam nasao) sliku koja nije obrađena a koja prikazuke planetu zemlju iz svemira, jos davnih godina me moj profesor iz (tada se taj predmet zvao) zemljopisa uvjeravao da je zemlja spljoštena jer je šira na ekvadoru i nema oblik kugle nego djevojke koja je malo šira na bokovima :)

Svemir je velik, i kad malo sve poslusamo i vise se informiramo dodje mi u glavi do onog vau efekta, pa me to vise cudi sto nema neke slike kad vec salju sonde na daleke planete da dok se sonda udaljava od nase planete sto je ne uslika koji put. A osobno nevjerujem da je ravna, dokazano dok sam bio na skijanju.

14 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog

Profesor te učio da je zemlja geoid

 A to što tebe muči, zašto se na slikama iz svemira ne vidi da je zemlja spljoštena je zato što je ta spljištenost relativno mala. 

 

Promjer zemlje (ekvatorski) 12,756 km 

Promjer zemlje (po polovima) 12,713 km 

 

Primjetit 42km razlike na 12,700km je nemoguće na fotki. 

Kad bi imao ispred sebe model zemlje promjera 1m trebo bi primjetiti 3mm razlike u promjeru na ekvatoru i polovima. 

15 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
win10pro kaže...

Wow, prešli milijun kilometara da bi snimili kamen, tj. dva kamena. Još samo mrkva fali i eto svemirski snjegović..

 I ja kažem totalna glupost. Da prije nisu radili takva istraživanja i razvijali znanost (a puno toga što danas koristiš dolazi od istraživanj svemira, ali očito pojma nemaš) ne bi sad imali niti računala niti inetrnet pa ne bi morali čitati komentare trolove na svakom koraku.

 

Ako ti ne vidiš značaj ovakvog pothvata i što je sve prethodilo tomu, koje su tehnologije trebale biti razvijene za tako nešto, onda se nemoj niti javljati jer to samo govori o tebi, a ne o ljudima koji su postigli tako nešto.

13 godina
offline
Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog tij

Dođoh zbog komentara.
...

...

 

Nisam pogriješio 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
Moj PC  
8 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
Pixel kaže...
win10pro kaže...

Wow, prešli milijun kilometara da bi snimili kamen, tj. dva kamena. Još samo mrkva fali i eto svemirski snjegović..

 I ja kažem totalna glupost. Da prije nisu radili takva istraživanja i razvijali znanost (a puno toga što danas koristiš dolazi od istraživanj svemira, ali očito pojma nemaš) ne bi sad imali niti računala niti inetrnet pa ne bi morali čitati komentare trolove na svakom koraku.

 

Ako ti ne vidiš značaj ovakvog pothvata i što je sve prethodilo tomu, koje su tehnologije trebale biti razvijene za tako nešto, onda se nemoj niti javljati jer to samo govori o tebi, a ne o ljudima koji su postigli tako nešto.

 Računala i internet su nastali zbog ratova, a ne da bi slikali kamenje po svemiru.. Do prve zvijezde nikad neće doć ćemu se uopće zamarat s ovim, takvog kamenja ima kolko oćeš... mogli su ić bliže oko saturna i uštedili bi na gorivu..

15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
win10pro kaže...

 ...takvog kamenja ima kolko oćeš...

Pa široko ti po, frajeru, idi i snimaj, približi se na 3.500 km, samo ne zaboravi nam staviti ovdje slike da se i mi veselimo.

Gledam te!
8 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog

Nema potrebe za snimanjem, samo u 3DS maxu kliknem na "Render" Evo kad obradim u photoshopu jer malo je mutno, odmah šaljem tu

 

EDIT:

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2019 13:50 (win10pro).
13 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
win10pro kaže...

Nema potrebe za snimanjem, samo u 3DS maxu kliknem na "Render" Evo kad obradim u photoshopu jer malo je mutno, odmah šaljem tu

 

EDIT:  

Joj daj se, molim te odi konzultiraj s nekim na području psihologije i psihijatrije

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
5 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
Interesira me...di bi mogao viditi koje sve inovacije koje koristimo u svakodnevnom životu možemo zahvaliti svemirskoj utrci... naročito vezano uz medicinu... Hvala:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
Probaj na www.google.com
9 godina
neaktivan
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
win10pro kaže...

Nema potrebe za snimanjem, samo u 3DS maxu kliknem na "Render" Evo kad obradim u photoshopu jer malo je mutno, odmah šaljem tu

 

EDIT:  

 U pravu ste.

15 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
win10pro kaže...
Pixel kaže...

 Računala i internet su nastali zbog ratova, a ne da bi slikali kamenje po svemiru.. Do prve zvijezde nikad neće doć ćemu se uopće zamarat s ovim, takvog kamenja ima kolko oćeš... mogli su ić bliže oko saturna i uštedili bi na gorivu..

Je točno, dio toga je  istraživan radi ratovanja/obrane, ali puno toga što danas koristiš je  iz svemirskog programa.

Današnji internet isto možeš zahvaliti razvoju "beskorisne" znaosti:

 

"In the 1980s, research at CERN in Switzerland by British computer scientist Tim Berners-Lee resulted in the World Wide Web, linking hypertext documents into an information system, accessible from any node on the network.[6] Since the mid-1990s, the Internet has had a revolutionary impact on culture, commerce, and technology, including the rise of near-instant communication by electronic mail, instant messaging, voice over Internet Protocol (VoIP) telephone calls, two-way interactive video calls, and the World Wide Web with its discussion forums, blogs, social networking, and online shopping sites."

 

 

Zanimljivo kako ti znaš da do prve zvijezde nikada nećemo doći, ako išta , znanost je pokazala da se brzo razvija. To isto su ljudi govorili prije par stotina godinaza let, pa eto svakodnevno imamo tisuće letova,  letimo po svemiru ... 

Uostalom do prve zvijezde i dalje  smo već bili :)

 

Eto, kad si ti takav genijalac, što ima nisi predložio putanju oko Saturna 

Evo slobodno izlistaj svoja postignuća u životu, ja ću ti se prvi divit ako imaš što.

15 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
HCMAA kaže...
Interesira me...di bi mogao viditi koje sve inovacije koje koristimo u svakodnevnom životu možemo zahvaliti svemirskoj utrci... naročito vezano uz medicinu... Hvala:)

 google ?

 

https://interestingengineering.com/15-space-age-inventions-and-technologies-we-use-everyday

https://spinoff.nasa.gov/Spinoff2008/tech_benefits.html

 

da dalje ne googlam, možeš i sam :)

15 godina
offline
Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog tij

gledam sad ponovo fotografiju i sve mi više nalikuje na nekog klinca iz deliverancea (banjo boy) koji napuhuje balon od kaugume. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
FrostyDog kaže...

Ma znam za te linkove ali su te slike fake, jer su sve obrađene u fotoshopu, ne postoji (ja barem nisam nasao) sliku koja nije obrađena a koja prikazuke planetu zemlju iz svemira, jos davnih godina me moj profesor iz (tada se taj predmet zvao) zemljopisa uvjeravao da je zemlja spljoštena jer je šira na ekvadoru i nema oblik kugle nego djevojke koja je malo šira na bokovima :)

 

Oprosti, zvijezdo, a na čemu su trebali skenirati negativ i staviti ga online da bi TEBI to bilo prihvatljivo? GIMP?
Možeš posjetiti njihov muzej, čini mi se da je negativ i razvijena fotografija tamo.
A ovo da je šira na ekvatoru (Ekvador je država) je istina, no već ti je objašnjeno...

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
9 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
Father_Dougal kaže...
FrostyDog kaže...

Ma znam za te linkove ali su te slike fake, jer su sve obrađene u fotoshopu, ne postoji (ja barem nisam nasao) sliku koja nije obrađena a koja prikazuke planetu zemlju iz svemira, jos davnih godina me moj profesor iz (tada se taj predmet zvao) zemljopisa uvjeravao da je zemlja spljoštena jer je šira na ekvadoru i nema oblik kugle nego djevojke koja je malo šira na bokovima :)

 

Oprosti, zvijezdo, a na čemu su trebali skenirati negativ i staviti ga online da bi TEBI to bilo prihvatljivo? GIMP?
Možeš posjetiti njihov muzej, čini mi se da je negativ i razvijena fotografija tamo.
A ovo da je šira na ekvatoru (Ekvador je država) je istina, no već ti je objašnjeno...

 Ma sve je to super, ali NE POSTOJI slika planete zemlje slikana iz svemira koja nije obrađena u fotoshopu ili nekom slicnom programu, NE POSTOJI. Ima par fake slika na nasa.gov i kad ih malo usporedis skuzis da na svakoj slici je velicina kontinenata drugacija, jednostavno proporcije ne odgovaraju stvarnosti li onome sto nas uce u skolama.

 

Trazio sam live snimke s svemirske stanice koja orbitira, zanimljivo je da je najsvjezija snimka stara preko tri godine, nema live prenosa, barem zasad.

 

Slusam da su kinezi spustili sondu na mjesec i to na tamnu stranu, probali s sjemenkama i klijanjem, ali se nitko nije sjetio da kamera na tamnoj strani mjeseca nemoze da slika planetu zemlju. Pa cemo jos da se nacekamo da vidimo ovu nasu planetu iz svemira a da nije obradjena u fotoshopu kao Kardasijanke :)

16 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog

kakvu tebi sumnju izaziva ako je slika obradjena i prezentirana na nacin da ljudima bude oku ugodnija? kakve to probleme, osim boja, stvara u vasoj sekti?

sto bi ti (ili mi) postigao ako je slika prezentirana u RAWu?

kakav god dokaz da se vama da uvijek cete naci "ali", i pocet cete srati ispocetka, ne znam zakaj se sa vama uopce ide u ikakvu raspravu kad ni za osnovu skolu niste

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
online
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog

A jel bi te ovo zadovoljilo: https://himawari8.nict.go.jp/ ili i za to imš neki glupi izgovor zašto ne valja? Satelit šalje novu sliku svakih 10 minuta i nije obrađena u photoshopu.

13 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
Ma daj, a ove zute linije kojima su omedjeni kontinenti? Ja sam jednom bio na moru i nije se vidjela nikakva zuta boja, ociti fotosop!
16 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
FrostyDog kaže...

 Ma sve je to super, ali NE POSTOJI slika planete zemlje slikana iz svemira koja nije obrađena u fotoshopu ili nekom slicnom programu, NE POSTOJI. Ima par fake slika na nasa.gov i kad ih malo usporedis skuzis da na svakoj slici je velicina kontinenata drugacija, jednostavno proporcije ne odgovaraju stvarnosti li onome sto nas uce u skolama.

A kakva je to neobrađena fotka... ma znaš kaj...

 

...odustajem. Bojim se da ti nema pomoći, intelekt otišao na kvasinu.

 

PLOŠNE PROJEKCIJE MAPA NISU RELEVANTNE PRILIKOM PROCJENE VELIČINE IKOJEG KONTINENTA!!!

Nije dovoljno samo biti u školi, potrebno je i slušati, a siguran sam da je profesor objasnio da je karta samo projekcija, te da jedini ispravan način pregleda može biti samo e'ffin globus.


Zato i briješ gluposti sada, jer si propustio naučiti osnove bilo čega vezanog uz zemlju i istraživanje svemira.

I'm out. Udavi se u vlastitoj neukosti.

And oh, you have been dropped to waste bin, have a nice day.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
16 godina
offline
Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog tij

Naletjeh na odličan novi dokumentarac o "hvatanju" Ultime Thule, pa evo da podijelim s ekipom koja misli da je to trivijalan zadatak:

 

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
 
0 0 hvala 2
9 godina
offline
Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog tij

ipak je kuglasta :)

 

 

e sad, možda je i ravna, ali koliko vidimo čini se da nije :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog tij

Ako sam dobro skontao,jako mali i jako udaljeni svemirski "objekti" detektiraju se teleskopom u trenutku kada prolaze ispred velikoga planeta koji je naravno obasjan suncem,jer su jednostavno premaleni da reflektiraju vlastitu svjetlost?

Eh sada,zanima me kako je Ultima thule uopce otkrivena kada je malena,nalazi se iza bilokojega planeta???

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog

mozda brkas detekciju ekstrasolarnih planeta koji imaju tranziciju ispred zvijezde-domacina.

ova daleka transneptunska tijela se detektiraju doslovno sa buljenjem u odredjenom smjeru, slikanjem i usporedjdivanjem slika tj dal se nesto na toj slici pomaknulo, a do sada nije otkriveno

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 21:23 (nixass).
6 godina
protjeran
offline
Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog tij

evo, ni Felix Baumgartner nije skočio..

dokazano je 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
Anđeo bez falinge kaže...

evo, ni Felix Baumgartner nije skočio..

dokazano je 

 

Koji su ovo idioti, stvarno je zalostan ovaj moderni svijet i te drustvene platforme, svaki debil ima pravo pisat, govorit, prozivat sto hoce i koga god hoce, pogle taj youtube. Od milijardi klipova koje mozes pronac tamo 95% su doslovno smece koje zauzima prostor na serverima.

 

12 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
nixass kaže...

mozda brkas detekciju ekstrasolarnih planeta koji imaju tranziciju ispred zvijezde-domacina.

ova daleka transneptunska tijela se detektiraju doslovno sa buljenjem u odredjenom smjeru, slikanjem i usporedjdivanjem slika tj dal se nesto na toj slici pomaknulo, a do sada nije otkriveno

Sigurno brkam,jer o tome znam samo iz dokumentaraca!

Opet mi nije jasno kako netko teleskopom moze primjetiti nesta sto ne reflektira svjetlost,na crnoj pozadini?

Ne vjeruj ženi koja laže!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice