Stigli detalji o novim MediaTekovim čipovima

poruka: 7
|
čitano: 2.639
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigli detalji o novim MediaTekovim čipovima".
11 godina
odjavljen
offline
Stigli detalji o novim MediaTekovim čipovima

...i osuđeni doživotno bez nadogradnji androida...

...................................... funny facts
Moj PC  
5 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Stigli detalji o novim MediaTekovim čipovima
skorvy kaže...

...i osuđeni doživotno bez nadogradnji androida...

Drugih komentara osim tvojeg zasad nema... Dosta se ljudi opeklo na tome.

 

Nadam se samo da proizvođači mobitela neće inzistiratit na MTK-ovim procesorima, odnosno da verzije s Qualcommovim neće kasniti za verzijama s MTK-ovim, tako da ljudi mogu mobitele s MTK-ovim procesorima zaobilaziti u širokom luku. To što MTK radi je čisti bezobrazluk prema korisnicima, nepoštivanje korisnika i korisnici bi to trebali kazniti kupovanjem proizvoda s konkurentskim procesorima. Nažalost, mislim da je premalo ljudi koji su toga svjesni.

14 godina
online
Stigli detalji o novim MediaTekovim čipovima

Pa naravno da će se prodavati mobiteli s MTK čipovima. 

Ne zanima svakog kupca mobitela da odmah po predstavljanju nove verzije OSa mora odmah imati dostupno. Čak štoviše, jako veliki broj ljudi uopće ne dira dal ima update ili ne. Dok radi, super. Kad prestane radit, kupe novi i gg. Činjenica je da su MTK uređaji jeftiniji, pa je onda i ljudima lakše zamijeniti.

Trenutno koristim mob za poruke/pozive/mzabu i surfanje po netu kad nosim laptop. Moj Find 7a iz 2014 sa Lollipopom još uvijek bez problema obavlja meni potrebne zadatke i bar liči na nešto. 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stigli detalji o novim MediaTekovim čipovima
Danas je bolje ako ne dobis update (hint: Apple)
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Stigli detalji o novim MediaTekovim čipovima

Mogu reći da sam u obitelji imao dosta smartphonea sa Mtk čipsetom, i nikakvih problema. Ta njihova boljka da se griju i troše enormno bateriju ne stoji. Do sada je i Qualcomm imao takve čipsete, pa čak i gore. Sjetimo se Snapdragona 810, vrhunski hardware sa termo grijalicom. Pa ni Sd 800, 801 nisu hladni, a da ne govorim o seriji Sd 650.Trenutno je Qualcomm sa Sd 625 napravio najhladniji čipset koji najmanje troši energiju (bateriju). Mislim da je najviše taj procesor dao prednost Qulacommu nad Mtk. Da se razumjemo, oni su uvijek bili u prednosti i prodavaniji nego mobiteli bazirani na Mediateku.

Mora se znati da je Mediatek prvi uveo osmerojezgreni i desetorojezgreni procesor. Tada se govorilo kao da to nije potrebno, da su to gluposti koje. Danas osmerojezgreni Sd 625 rula mobilnom industrijom. Nešto slično je  i u Pc industriji između Intela i Amd-a. Kako je trenutno u Bugu proglašen Ryzen za najbolji proc 2017, tako se nadam da će i Mediatek napraviti čipset koji če moći konkurirati Qulacommu. Time bi i sami korisnici dobili veći i bolji izbor...

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2018 12:14 (bodija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Stigli detalji o novim MediaTekovim čipovima
bodija kaže...

Mogu reći da sam u obitelji imao dosta smartphonea sa Mtk čipsetom, i nikakvih problema.

Nitko ne kaže da su moderni MTK-ovi procesori hardverski loši (neki stari modeli su imali kojekakvih problema - često GPS nije radio kako treba). Možda po nekim karakteristikama zaostaju za SD-om, možda su po drugima u prednosti.

 

Loša je politika firme koja onemogućava developere da prebace mobitele s njihovim procesorima na novije verzije Androida. Ono, prisiljavaju korisnike da, ako žele noviji operacijski sustav, da kupe novi mobitel, s novijom generacijom procesora. Iako za to nemaju realne potrebe ako već imaju dobar mobitel. Često tu na tapetu dolazi Xiaomi Note 4 - što bi njemu falilo da je na Androidu 7, kao što mu je brat koji ima SD procesor? Jedina kočnica tu je MTK kao firma koja ne da izvorni kod. Qualcomm može dati, ali MTK ne da. Svašta. Bezobrazno. Ujedno otežava posao developerima - recimo Xiaomi sad za Note 4 mora održavati MIUI baziran na dvije verzije Androida - na 6-ici za MTK i 7-ici za SD! Samo zbog procesora! To je nevjerojatna bedastoća.

 

E sad - ako kupiš mobitel s MTK-ovim procesorom, a ne znaš za situaciju, nikome ništa. Ako znaš za situaciju, onda svjesno potičeš MTK da se i dalje nastavi tako ponašati. Firma se neće početi korektno ponašati dok ne dobi po prstima, a po prstima može dobiti samo tako da kupci prestanu kupovati mobitele s njihovim procesorom. It's that simple. Znači, nisu problem njihovi proizvodi, nego politika firme.

14 godina
offline
Re: Stigli detalji o novim MediaTekovim čipovima

Evo ovako. Moj sistem je uvijek bio da kupim mobitele prihvatljive cijene, relativno poznate marke, dobrog hardwarea i najbitnije....dobre podrške (dosta kvalitetnih custom i officiall romova i lako spašavanje u slučaju brikanja). Inače preferiram kineze, pa tako i uređaji koje sam imao nisu imali nadogradnju na noviji software. Noviji sofware ne znači uvijek i bolji. Kineski uređaji su prije bili mahom bazirani na Mediateku.

Istina je da bi bilo bolje za krajnjeg korisnika da puste izvorni kod, jer bi sigurno bila još bolja podrška. Ali s obzirom na cijenu do sada su imali sasvim pristojne čipsete. 

Problemi sa Gps-om, e o tome ima po raznim forumima teme i teme. Najveći je opet problem bio u proizvođaču mobitela a ne u chipsetu. Skrivena antena čuda radi...

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2018 13:48 (bodija).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice