Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdragon

poruka: 25
|
čitano: 6.427
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdragon".
12 godina
offline
Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdragon

Sad će mi Candy Crush raditi glatko ko Clash Royale. Ne mogu dočekati!

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdragon

Moj G5 sa Snapdragon 820

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/4899344

SD845 je 42% brži u single-core i 110% u multi-core naspram SD820 dok AnTuTu je 78% bolji rezultat 265.924 naspram 149514.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 14:44 (Najbrži).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdragon

Koliko generacija će im trebati da uhvate A11bionic u single-scoreu? 

Nope.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdragon

Fantastično!

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdr
A11 bionic dere I Intela, a tek ostale.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdr
Ma ni moj A10 hehehe
13 godina
offline
Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdragon
Androidu nije potreban bijesan CPU da fino radi. Mnogi uređaji na 6xx chipsetu su prilično brzi kod radnji poput surfanja, društvenih aplikacija, videa i slično. Veći boost kod GPU-a je normalan jer ti uređaju uglavnom imaju 1440p rezoluciju, bude sve više sa 4K i tu je bitno radi gaminga i VR-a
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdr

Nije, potrebno mu ih je 8. :=)

Nope.
16 godina
offline
Re: Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdr
Tonci, cca 5 generacija. Srecom rade ponekad i brze od applovog monstruma, osim u renderiranju 4k videa gdje a11 redovito odnese pobjedu na youtube od par minuta :). U day-to-day koristenju nema razlike u odnosu na SD. Zakon, kaj ne?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdr
Tonči kaže...

Koliko generacija će im trebati da uhvate A11bionic u single-scoreu? 

 I šta im vrijedi taj benchmark kad se u praksi ne vidi, imam S8 i iPhone 7 i gle čuda u običnom radu S8 je brži pogotovo nakon iOS-a 11. A o komentaru da A11 dere Intela je smiješna izjava, tko uopće može uspoređivat CPU računala i mobitela, to nema nikakve veze jedno s drugim.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 20:56 (PlayMaker10).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdr

Ima razlike, osobno provjerio, ali pitam i inačee. Doduše, problemi koje imaju su vidljivi samo ponekad. 

PlayMaker10 kaže...

 I šta im vrijedi taj benchmark kad se u praksi ne vidi, imam S8 i iPhone 7 i gle čuda u običnom radu S8 je brži pogotovo nakon iOS-a 11. A o komentaru da A11 dere Intela je smiješna izjava, tko uopće može uspoređivat CPU računala i mobitela, to nema nikakve veze jedno s drugim.

 To je zato što S8 nikad neće vidjeti 9.x ni 8.x. iPhone 7 ipak hoće. :) A i nije brži, što je najzabavnije. Galaxyji još uvijek imaju problema s osnovnom fluidnošću sučelja...

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 21:13 (Tonči).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdr
Tonči kaže...

Ima razlike, osobno provjerio, ali pitam i inačee. Doduše, problemi koje imaju su vidljivi samo ponekad. 

PlayMaker10 kaže...

 I šta im vrijedi taj benchmark kad se u praksi ne vidi, imam S8 i iPhone 7 i gle čuda u običnom radu S8 je brži pogotovo nakon iOS-a 11. A o komentaru da A11 dere Intela je smiješna izjava, tko uopće može uspoređivat CPU računala i mobitela, to nema nikakve veze jedno s drugim.

 To je zato što S8 nikad neće vidjeti 9.x ni 8.x. iPhone 7 ipak hoće. :) A i nije brži, što je najzabavnije. Galaxyji još uvijek imaju problema s osnovnom fluidnošću sučelja...

 Apsolutna glupost, iPhone je nekad bio brži sve ostalo su priče. A kad je u pitanju sam taj update ja iskreno između iOS-a 10 i 11 ne vidim nikakvu razliku osim u Control Centru i to što je sporji nego 10.3.3. Mene osobno update više niti ne zanima jer i tkao svake dvije godine mijenjam uređaje, bio to iPhone ili Samsung.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdr
PlayMaker10 kaže...

 Apsolutna glupost, iPhone je nekad bio brži sve ostalo su priče.

 To je priča za posjetitelje u trgovini. :) A što se tiče potreba za nadogradnjama, to je pitanje ukusa, sigurnosti, funkcionalnosti...

Nope.
8 godina
offline
Re: Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdr
Tonči kaže...

Koliko generacija će im trebati da uhvate A11bionic u single-scoreu? 

QC vjerojatno nikad. Međutim, vrlo je zanimljiva energetska efikasnost. Anandtech spominje da cijeli SoC troši oko4,x W pod punim opterećenjem dok je kod Applea to dvostruko više. Navode da osmice i X brutalno trotlaju pod punim opterećenjem već nakon minute-dvije kao i sav android svijet, dok to ranije nije bio slučaj.

Ja rekoh
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdr

Pa ne može magijom biti brži, da. No, zato je throttlanje s 4500 bolje, nego s 2000 bodova. :P

Nope.
13 godina
neaktivan
offline
Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdragon

@Tonči; @Feudalac

Ne možemo znati koliko će trebati vremena Qualcommu da dostigne nivo A11 Bionic, no zna se da je rezultat SD 845 u nivou Apple A9 iz 2015 godine. Ako uzmemo kao vjerodostojene rezultate bencha. Dakle, kasne bar dvije generacije.
Nema nikakvog opravdanja za tvrdnju da Qualcomm nikada neće doseći nivo A11, pa ovdje se radi o kvantitativnim, istina velikim, a ne kvalitativnim razlikama.

Zašto je u toj mjeri Apple bolji? Pa mislim da je riječ o pitanju strategije vjerujem da Qualcomm može napraviti podjednako dobar CPU, ali u pitanju je različita strategija. Apple ugrađuje svoj procesor u dva tri uređaja(iphone, ipad), koji su dobro prodaju iako imaju visoku cijenu, dok Qualcomm ima širok spektar kupaca (sa širokom paletom proizvoda) koji ne bi mogli ili ne bi željeli da izdvoje za procesor dva ili tri puta više novaca nego što to sada čine. Ne treba zaboraviti da osim Samsunga u Android svijetu malo ko zaista dobro zarađuje. Sjetimo se samo HTC-a, LG-a i Sony-ja: svako malo čujemo vijesti da im ne ide kako bi trebalo.......
Vjerujem da će Apple  dominirati sve dok Google ne proizvede svoj čip. Kako se može čitati već nekoliko godina rade na njemu, a već su pokupili stručnjake iz oblasti. Google ima novaca i koliko vidim imaju novaca i imaju tržište pa mogu ići na sličnu kartu kao i Apple: ekspluziviteta. Time svakako ne bi bili konkurencija ostalim proizvođačima koji zasnivaju svoje modele na Androidu.

Evo i linkova za dva zanimljiva članka:

https://www.androidauthority.com/why-are-apples-chips-faster-than-qualcomms-gary-explains-802738/

https://www.theverge.com/2017/6/14/15792376/google-pixel-smartphone-soc-engineers-hiring

 

 

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdr
1student kaže...

@Tonči; @Feudalac

Ne možemo znati koliko će trebati vremena Qualcommu da dostigne nivo A11 Bionic, no zna se da je rezultat SD 845 u nivou Apple A9 iz 2015 godine. Ako uzmemo kao vjerodostojene rezultate bencha. Dakle, kasne bar dvije generacije.
Nema nikakvog opravdanja za tvrdnju da Qualcomm nikada neće doseći nivo A11, pa ovdje se radi o kvantitativnim, istina velikim, a ne kvalitativnim razlikama.

Zašto je u toj mjeri Apple bolji? Pa mislim da je riječ o pitanju strategije vjerujem da Qualcomm može napraviti podjednako dobar CPU, ali u pitanju je različita strategija. Apple ugrađuje svoj procesor u dva tri uređaja(iphone, ipad), koji su dobro prodaju iako imaju visoku cijenu, dok Qualcomm ima širok spektar kupaca (sa širokom paletom proizvoda) koji ne bi mogli ili ne bi željeli da izdvoje za procesor dva ili tri puta više novaca nego što to sada čine. Ne treba zaboraviti da osim Samsunga u Android svijetu malo ko zaista dobro zarađuje. Sjetimo se samo HTC-a, LG-a i Sony-ja: svako malo čujemo vijesti da im ne ide kako bi trebalo.......
Vjerujem da će Apple  dominirati sve dok Google ne proizvede svoj čip. Kako se može čitati već nekoliko godina rade na njemu, a već su pokupili stručnjake iz oblasti. Google ima novaca i koliko vidim imaju novaca i imaju tržište pa mogu ići na sličnu kartu kao i Apple: ekspluziviteta. Time svakako ne bi bili konkurencija ostalim proizvođačima koji zasnivaju svoje modele na Androidu.

Evo i linkova za dva zanimljiva članka:

https://www.androidauthority.com/why-are-apples-chips-faster-than-qualcomms-gary-explains-802738/

https://www.theverge.com/2017/6/14/15792376/google-pixel-smartphone-soc-engineers-hiring

 

 

 Pa to nije stvar strategije same po sebi već tržišne realnosti. Apple ima 200+ milijuna komada po dizajnu, QC možda trećinu toga za top model. A moraju dati resurse i za srednju i donju ergelu jer im je i to tržište. Dakle, Apple si može lakše priuštiti veći razvojni tim, veći silicij, veću cijenu. Također si mogu priuštiti ugradnju milijun raznih koprocesora na isti čip čime sve ubrzavaju, pojeftinjuju mobitel i izradu istog, a štede bateriju itd za razliku od QC i ostalih koji proizvode čipove za druge jer svaki proizvođač mobitela ima drugu ideju što bi htio podržati i na koji način.

 

Ne znam šta google radi, ali ako se misle natjecati sa ostalim proizvođačima hardvera u izradi cijelog SoC-a, to je posao bez kraja, ulaganja su u milijardama, svake godine, zauvijek. zarada njihova, ako ga misle prodavati drugima, nikad neće biti kao Appleova ili Samsungova koji svoje čipove ugrađuju u svoje mobitele. Nekakav AI koprocesor, ili dizajn koji bi išao uz ARM bi imao smisla, posebno ako misle ozbiljno zaigrati na području automobilske autonomnosti.

Ja rekoh
13 godina
neaktivan
offline
Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdragon

@Feudalac

Pa u čemu se razlikuje Vas prvi pasus u odgovoru na moj post u odnosu na ono što sam ja napisao akcentirajući različit položaj proizvođača tj. njihovu strategiju? Vi ste samo drugim riječima, narativno napisali ono što sam i sam napisao.

 

U vezi drugog dijela: hm......nisam siguran da je cijana razvoja Soc-a tako velika kako nam to žele uvjeriti velike kompanije. A priča o velikim razvojnim  timova Appla je, vjerujem u to čista bajka. No, priznajem da nemam konkretne podatke pa naglašavam da je riječ samo o mom utisku.
No, sjećam se da sam bio potpuno šokiran kada se na Macrumor situ pojavila informacija koliko broji Applov tim za razvoj Mac OS-a. Zapravo bila je vijest da taj mali tim još više smanjuje. Daću truda nađem taj link, no sjećam se da sam tri puta čitao jer nisam vjerovao koliko malo ljudi radi tamo. Sjećam se da mi je palo na um da više ima uposlenika obična trgovina, nego razvojni tim za jedan OS.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdr
1student kaže...

@Feudalac

Pa u čemu se razlikuje Vas prvi pasus u odgovoru na moj post u odnosu na ono što sam ja napisao akcentirajući različit položaj proizvođača tj. njihovu strategiju? Vi ste samo drugim riječima, narativno napisali ono što sam i sam napisao.

 

U vezi drugog dijela: hm......nisam siguran da je cijana razvoja Soc-a tako velika kako nam to žele uvjeriti velike kompanije. A priča o velikim razvojnim  timova Appla je, vjerujem u to čista bajka. No, priznajem da nemam konkretne podatke pa naglašavam da je riječ samo o mom utisku.
No, sjećam se da sam bio potpuno šokiran kada se na Macrumor situ pojavila informacija koliko broji Applov tim za razvoj Mac OS-a. Zapravo bila je vijest da taj mali tim još više smanjuje. Daću truda nađem taj link, no sjećam se da sam tri puta čitao jer nisam vjerovao koliko malo ljudi radi tamo.

 

 Sjećam se da mi je palo na um da više ima uposlenika obična trgovina, nego razvojni tim za jedan OS.

U ovom slučaju, krećem prvo od kraja posta! 

Može kojim slučajem konkretna brojka, ili usput dodatno pitanje, koliko očekujete ili bi bilo opravdano imati ljudi u timu za razvoj vlastitog OS-a?! 

 

Sada o main pitanju proizašlom iz naslova teme! 

Ako u Android svijetu imamo recimo 50 brand-ova koji imaju nekakve zapažene rezultate, koji svaki imaju unazad pet godina makar 12 do 50 modela mobilnih gadgeta ako ne računam i tablet računala, koliko bi to realno povlačilo novih procesora, obzirom je do nedavno bila "politika ekonomije" najnoviji OS samo na najnovije gadgete, a s time i noviji jači procesori?! 

Apple u zadnjih pet godina nema sve skupa 30 gadgeta ako se ne varam, a svake godine izbaci makar tri mobitela i dva tri iPad gadgeta. 

S tim detaljem da je u pitanju "jedan, originalan OS", i da svaka generacija ima "svoj procesor"! 

Može li "Netko" proizvesti svoj UberNajjači procesor, nekako sumnjam da ne može, ali sa kojim ga gadgetom za uvjerenu zaradu može i prodati?! 

 

Utvaram si da se varam, ali sa jako malo relevantnih argumenata da će "Netko" ikada učiniti takav deal, dugoročno gledajući u narednih makar deset godina! 

ATJ Lučko
8 godina
offline
Re: Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdr
1student kaže...

@Feudalac

Pa u čemu se razlikuje Vas prvi pasus u odgovoru na moj post u odnosu na ono što sam ja napisao akcentirajući različit položaj proizvođača tj. njihovu strategiju? Vi ste samo drugim riječima, narativno napisali ono što sam i sam napisao.

 

U vezi drugog dijela: hm......nisam siguran da je cijana razvoja Soc-a tako velika kako nam to žele uvjeriti velike kompanije. A priča o velikim razvojnim  timova Appla je, vjerujem u to čista bajka. No, priznajem da nemam konkretne podatke pa naglašavam da je riječ samo o mom utisku.
No, sjećam se da sam bio potpuno šokiran kada se na Macrumor situ pojavila informacija koliko broji Applov tim za razvoj Mac OS-a. Zapravo bila je vijest da taj mali tim još više smanjuje. Daću truda nađem taj link, no sjećam se da sam tri puta čitao jer nisam vjerovao koliko malo ljudi radi tamo. Sjećam se da mi je palo na um da više ima uposlenika obična trgovina, nego razvojni tim za jedan OS.

 Vi ste stavili ključnu riječ strategija što implicira da QC samo treba odlučiti i moći će napraviti "bolji" čip. Na kraju članka koji ste linkali u tom postu stoji isto ono što ja tvrdim - da nemaju šanse. Nemaju zato što Appleov položaj nosi prednost takvu da praktično mogu zanemariti troškove samostalnog razvoja; QC naprosto nema tržište za takva ulaganja, a da dodam još nešto - nema ni interes. Oni trebaju biti bolji od konkurencije u vidu Exinosa, Kirina i koga već, a to do sada i nije bilo tako teško. Uz to, imaju davilicu u vidu licenci za modem pa je još manje razloga za dodatno ulaganje.

 

OS je u svojoj 356-oj inačici; SoC je malo drugačiji, tri verzije su uvijek paralelno u razvoju. Govori se da dizajn 10 nm čipa košta u stotinama milijuna.

Ja rekoh
13 godina
neaktivan
offline
Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdragon

@ATJLučko
Vi ste pretpostavljam u rodbinskim relacijama s kolegom Feudalcem? Ili ste onda možda advokat, odvjetnik od kolege ili samog Apple?

Ovo nije nikakva rasprava nego obično dijeljenje mišljenja. I nisam ja ništa pametno napisao, niti sam čvrsto zastupao svoj stav nego sam jasno rekao da je riječ o mom "utisku".

Znam da je osnovni bonton da se ne komentiraju članovi foruma, ali ne mogu prećutati da je jedan od razloga zašto Apple ima negativne konotacije kod dijela IT populacije upravo zbog korisnika Apple proizvoda koji glorificiranjem kompanije, brenda, na tako "neprirodan" način,  pokušavaju da dizanjem vrijednosti "svo brenda" do nivoa transcendentnog podignu i vlastiti identitet. Koji mora da je na staklenim nogama čim ga moraju stalno "boost-ati" na taj način.

Apple je nevjerovatna firma, i to niko ne spori. I ne treba to svako malo svima stavljati "pod nos".  Tim više što niti vi niti ja nemamo ništa od njih besplatno. Sve što sam kupio od Apple sam dobro platio. Nisam ništa dobio "za džaba".

 

Zastupanje apsolutističkih stavova, poput  (da niko neće) ""Netko" ikada učiniti takav deal" je blago rečeno neozbiljno.

A kada već pišete odgovor na neki post bilo bi dobro da se isti dobro i s razumjevanjem pročitate te da  konsultujete i priložene linkove.

 

Kako mi se čini čitajući vaše postove ne bih se iznenadio da počnete širiti propagandu da treba slati biografiju Applu kako bi odlučio mogu li kupiti Macbook ili ne.

 

@Feudalac
Da, upravo mislim da je u pitanju odluka, tj. smisao da li QC želi napraviti bolji chip. Da smatraju da se isplati sigurno bi mogli napraviti bolji. Ne čine to samo zato jer cijene da im se ne bi isplatilo to Vam stoji isto i u članku od Gary Simsa.

Čak ne bih isključio da QC ciljano pravi sitne pomake jer ozbiljene konkurencije u Android svjetu još nema.......ili se ipak pojavljuje:
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s9_exynos_9810_geekbench-news-29594.php

 

No, u pravu ste kada kažete da za Apple nije ništa utrošiti stotine miliona u dizajn SoC-a, dok bi to bio problem za QC.
Ipak očekujem da će Google uskoro napraviti čip koji će biti možda u rangu s Applovim te će na taj način pogurati cijeli tabor uz Android da ulože više u razvoj hardware. Kako kupci prihvataju svake godine sve skuplje telefone, ne vjerujem da će biti problema oko povrata sredstava. Veća ulaganja veća zarada........
Kao i uvijek ako doživimo vidjećemo ko je i u kojoj mjeri u pravu........

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdr
1student kaže...

@ATJLučko
Vi ste pretpostavljam u rodbinskim relacijama s kolegom Feudalcem? Ili ste onda možda advokat, odvjetnik od kolege ili samog Apple?

Ovo nije nikakva rasprava nego obično dijeljenje mišljenja. I nisam ja ništa pametno napisao, niti sam čvrsto zastupao svoj stav nego sam jasno rekao da je riječ o mom "utisku".

Znam da je osnovni bonton da se ne komentiraju članovi foruma, ali ne mogu prećutati da je jedan od razloga zašto Apple ima negativne konotacije kod dijela IT populacije upravo zbog korisnika Apple proizvoda koji glorificiranjem kompanije, brenda, na tako "neprirodan" način,  pokušavaju da dizanjem vrijednosti "svo brenda" do nivoa transcendentnog podignu i vlastiti identitet. Koji mora da je na staklenim nogama čim ga moraju stalno "boost-ati" na taj način.

Apple je nevjerovatna firma, i to niko ne spori. I ne treba to svako malo svima stavljati "pod nos".  Tim više što niti vi niti ja nemamo ništa od njih besplatno. Sve što sam kupio od Apple sam dobro platio. Nisam ništa dobio "za džaba".

 

Zastupanje apsolutističkih stavova, poput  (da niko neće) ""Netko" ikada učiniti takav deal" je blago rečeno neozbiljno.

A kada već pišete odgovor na neki post bilo bi dobro da se isti dobro i s razumjevanjem pročitate te da  konsultujete i priložene linkove.

 

Kako mi se čini čitajući vaše postove ne bih se iznenadio da počnete širiti propagandu da treba slati biografiju Applu kako bi odlučio mogu li kupiti Macbook ili ne.

 Mislim da pretjerujete. Lučko je appleov fan i ima specifičan stil, ali ovdje nije riječ o tome što bi tko mogao kada bi htio, kibi dabi, nego zašto su stvari takve kakve jesu. Tržišna realnost da Apple prodaje 200 milijuna uređaja na godinu po cijeni koja može opravdati bilo kakav trošak za CPU, a da ostatak svijeta u tom segmentu iznosi možda 30-40% Appleove prodaje po prosječno znatno manjoj cijeni - govori sve za sebe. Već sam spomenuo pitanje inicijative - QC nema isti interes kao Sony ili LG. Oni točno znaju koliko se novca vrti u pojedinom segmentu i što mogu očekivati, odnosno koliko im se isplati uložiti. Apple ima vrhunski tim i dalje zapošljavaju najbolje talente. Zato svi skupa, s priličnom sigurnošću, možemo reći da nitko nema šanse protiv Applea dok su stvari na tržištu takve kakve jesu. Naravno, i Apple može pogriješiti pa doza rezerve ostaje.

 

PS. Kaj se tiče Applea, morali ste primjetiti da je stvar upravo suprotna od onog što ste "prikačili" Lučkom. Gomila ljudi doslovce živi od toga da si pobilda ego na Apple temi; prođi temu "iphone 7 - rasprava" ili za desetku ili bilo koju drugu temu. Nikakvih pretjerivanja ni od koga iz Apple tabora, ali će zato hejteri preventivno, ničim izazvani niti pozvani, pokušati uništiti svaku korisnu raspravu i bilo kakvu razmjenu mišljenja između ljudi koji prate Apple ili imaju njihove uređaje.

Ja rekoh
13 godina
neaktivan
offline
Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdragon

@Feudalac

Kako reče stari pjesnik: "Svemu, napokon postoje granice" (Sunt certi denique fines) pa tako i ovoj raspravi. Dajem Vam za pravo u svemu.

Ipak ću samo napomenuti jednu stvar u koju sam siguran a to je da vi ne pogađate značenje pojmova "strategija" i "stil".

Stoga se i upuštate u naraciju i padate u tautogijsku zamku jer vam izmiče značenje pojma strategija koji se odnosi na sveobuhvatni plan aktivnosti i djelovanja kako ostvariti određeni najčešće dugoročni cilj. Položaj i strategija Qualcomma su drugačiji nego što je to položaj  Appla i zato funkcionišu i djeluju drugačije.

Apple radi za svoje potrebe, Qualcomm za potrebe čitavog niza različitih kompanija koje SoC-eve koriste za širok spektar različitih namjena od navigacija, TV box-ova, telefona pa sve do laptopa. Ja to razumijem i ne treba mi to slikati. Zato nema smisla da odgovarate na pitanje koje nije ni postavljeno.

U skladu stim QC i radi na strategiji proizvodnje jeftinijih SoC-a koji ima širok spektar primjena. Ali to ne znači da ne može napraviti bolji i skuplji SoC, što bi mogao biti slučaj da rade samo za jednu kompaniju koja ima potrebe samo za najkvalitetnijim mogućih rješenjima.

To što bokser s dužim rukama više voli borbu na distanci ne znači da ne zna ili da ne može boksati i u klinču. Zar ne?

 

A stil kao pojam koji pored ostalog odražaja način pisanja i izražavanja i oblikovanja misli malo ima doticaja s religioznom opijenošću i zanosom koji se može naći samo kod krajnje radikalnih osoba.

 

 

 

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdr
Apple proizvodi samo top tier uređaje i kompletan razvoj ide samo u tom smjeru + imaju samo dva mobitela/modela koji djele iste unutarnje specke po generaciji (u proslosti je to cak bil i samo jedan). Kada bi QC sve svoje razvojne timove spojio u jedan i rekel "ajmo napraviti najjaci SoC vjerujte mi - mogli bi. Ali nije im to poslovna politika. Siguran sam i da Apple trosi strahovito vise love u razvoj. Najgore od svega je da jedan SD835 uopce nije tolko losiji cip od A11 Bionic. Velim, jedina je razlika u Geekbenchu i renderiranju 4k videa. Dapace, ima dosta videa na youtube gdje se aplikacije brze pokrecu na Androidu pokretanim SD835 nego na X-ci sa A11 Bionichighsuoermadafakagengstashit. :)
Moj PC  
4 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Stigli su i prvi benchmark rezultati za Snapdr
ukay1000 kaže...
Apple proizvodi samo top tier uređaje i kompletan razvoj ide samo u tom smjeru + imaju samo dva mobitela/modela koji djele iste unutarnje specke po generaciji (u proslosti je to cak bil i samo jedan). Kada bi QC sve svoje razvojne timove spojio u jedan i rekel "ajmo napraviti najjaci SoC vjerujte mi - mogli bi. Ali nije im to poslovna politika. Siguran sam i da Apple trosi strahovito vise love u razvoj. Najgore od svega je da jedan SD835 uopce nije tolko losiji cip od A11 Bionic. Velim, jedina je razlika u Geekbenchu i renderiranju 4k videa. Dapace, ima dosta videa na youtube gdje se aplikacije brze pokrecu na Androidu pokretanim SD835 nego na X-ci sa A11 Bionichighsuoermadafakagengstashit. :)

 Pa to je sve točno, imaju i oni odlične talente. Međutim, u pitanju je novac. Trošak se mora otplatiti, a onda nastupaju knjigovođe čije izvješće je najvažnija stvar u svemiru na kraju kvartala.

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice